У МОН кажуть, що випускники вишів не готові до роботи

Відірваність освіти від ринку праці у МОН пропонують вирішити через дуальне навчання

У МОН кажуть, що випускники вишів не готові до роботи

У Міністерстві освіти і науки наголошують, що однією з найважчих проблем української вищої освіти є її відірваність від ринку праці. Про це під час прес-конференції, що була присвячена дуальній освіті, сказав перший заступник міністра освіти Володимир Ковтунець.

«Одна з найважчих проблем української вищої освіти – це відірваність від ринку праці. Ми зараз, наприклад, випускаємо багато інженерів, але наші підприємства мають проблему підбору кадрів, вони не можуть взяти випускника з дипломом магістра – він просто не готовий до роботи. Цю проблему треба вирішувати, і саме дуальне навчання є тією моделлю, яка найкраще придатна для цього», - підкреслив Ковтунець.

Разом з тим, він наголосив, що впровадження дуального навчання потребує серйозної законодавчої роботи.

«Все, що ми робимо зараз з впровадження дуального навчання, це лише експеримент. Однак, гадаю, що відповідно до Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, яку схвалила Колегія МОН, протягом 2018 року ми виконаємо основну роботу з правового забезпечення процесу», – зазначив заступник міністра.

Він підкреслив, що зміна законодавства під дуальну освіту потрібна була не лише в Україні. Зокрема, МОН зараз вивчає досвід 7 країн, в яких успішно працює дуальне навчання, і кожна з цих країн мала значно змінити своє законодавство.

Водночас перший заступник наголосив, що впровадження дуальної освіти – це також величезний обсяг роботи для вишів. Їм потрібно мати пул підприємств, які готові не просто брати студентів на роботу, а навчати їх - організовувати на робочому місці навчальний процес.

«Суть дуальної освіти полягає в тому, що студент з якогось моменту частину навчання проводить на робочому місці. Це не практика, а саме навчання, яке студент проходить працюючи. Це повноцінне виконання обов’язків, отримання заробітної плати і паралельне здобуття знань», – сказав Володимир Ковтунець.

Освіта.ua
29.01.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Небайдужий
Все правильно. Спочатку ПТУ перетворили у Вузи. Але ж для нормальних випускників Вузів у нас в країні роботи немає. Тому тепер всі Вузи перетворять у ПТУ, бо дуальна осфіта - це і є ПТУ.
Pasufik
Виявляється, ВИ,п. Ковтунець, добре знаєте головну проблему ВО в Україні-її відірваність від практики. Як Ви тепер забиратимете липові ліцензії, які навидавали різним так званим ВНЗ? І кли нарешті МОНУ перестане нам повідомляти проблеми, а не шляхи їх вирішення?
Оптимист
Ну и зачем что-то выдумывать. Есть заочная форма обучения. Когда ее в 30-е открывали - смысл был такой же.
Бадя
ОТ навіщо наговорювати на нашу молодьож ? Га? Володимир Ковтунець ! Ти - БРЕХУН ! Випускники наших вишів прекрасно готові до роботи ! Зайди до найближчого супермаркету, поглянь на каси, охорону, менеджерів, мерчандайзерів і просто людей, шо тягають залою тачки з життєво необхідними для всіх нас продуктами. Усе це молодь : юристи, економісти, філологи, політологи, мистецтвознавці, айтішники та інженери... "Охрана, отмєна ! " - і до тебе мететься випускник Поплавка, або Карпенка-Карого. Прикинь рівень... Позаминулого року оно траншею били під полив, так інженери-металурги як узялися !... Півтора дні, 250 герене і 0,7 самогону - і майже 300 метрів - як у казці. А будівельно - ремонтні приватні бригади... А плитку трротуарну нам хто кладе ? Нє, ну, може де який узбек і попадеться - так у нього, іди знай, теж мо’ диплом є ....... - Так шо , В. Ковтунець... чортів ти брехуняка і провокатор, хоч і на міністерських харчах! І от якраз ти, гад, і не готовий до роботи.
serj
Для Бадя: Клас!
к.т.н., доц.
Для Бадя: Читав і плакав! Як же Ви, Бадя, все влучно підмітили!
Бадя
Як Шеф казав : страх люблю правду...
Коментувати
1
На старших курсах магістратурі від студентів вимагається обовязкова присутність на всіх 4-5 парах кожного дня. Якщо студент знаходить роботу по спеціальності, нікого в університеті це не радує, бо ж він пропустить священні пари. Сьогодні випускника роботодавець хоче бачити із певним досвідом роботи, а в університетах вимагається навчання заради навчання, перетворившись на самоціль