Osvita.ua Вища освіта У МОН кажуть, що випускники вишів не готові до роботи
У МОН кажуть, що випускники вишів не готові до роботи

Відірваність освіти від ринку праці у МОН пропонують вирішити через дуальне навчання

У МОН кажуть, що випускники вишів не готові до роботи

У Міністерстві освіти і науки наголошують, що однією з найважчих проблем української вищої освіти є її відірваність від ринку праці. Про це під час прес-конференції, що була присвячена дуальній освіті, сказав перший заступник міністра освіти Володимир Ковтунець.

«Одна з найважчих проблем української вищої освіти – це відірваність від ринку праці. Ми зараз, наприклад, випускаємо багато інженерів, але наші підприємства мають проблему підбору кадрів, вони не можуть взяти випускника з дипломом магістра – він просто не готовий до роботи. Цю проблему треба вирішувати, і саме дуальне навчання є тією моделлю, яка найкраще придатна для цього», - підкреслив Ковтунець.

Разом з тим, він наголосив, що впровадження дуального навчання потребує серйозної законодавчої роботи.

«Все, що ми робимо зараз з впровадження дуального навчання, це лише експеримент. Однак, гадаю, що відповідно до Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, яку схвалила Колегія МОН, протягом 2018 року ми виконаємо основну роботу з правового забезпечення процесу», – зазначив заступник міністра.

Він підкреслив, що зміна законодавства під дуальну освіту потрібна була не лише в Україні. Зокрема, МОН зараз вивчає досвід 7 країн, в яких успішно працює дуальне навчання, і кожна з цих країн мала значно змінити своє законодавство.

Водночас перший заступник наголосив, що впровадження дуальної освіти – це також величезний обсяг роботи для вишів. Їм потрібно мати пул підприємств, які готові не просто брати студентів на роботу, а навчати їх - організовувати на робочому місці навчальний процес.

«Суть дуальної освіти полягає в тому, що студент з якогось моменту частину навчання проводить на робочому місці. Це не практика, а саме навчання, яке студент проходить працюючи. Це повноцінне виконання обов’язків, отримання заробітної плати і паралельне здобуття знань», – сказав Володимир Ковтунець.

Освіта.ua
29.01.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Небайдужий
Все правильно. Спочатку ПТУ перетворили у Вузи. Але ж для нормальних випускників Вузів у нас в країні роботи немає. Тому тепер всі Вузи перетворять у ПТУ, бо дуальна осфіта - це і є ПТУ.
Pasufik
Виявляється, ВИ,п. Ковтунець, добре знаєте головну проблему ВО в Україні-її відірваність від практики. Як Ви тепер забиратимете липові ліцензії, які навидавали різним так званим ВНЗ? І кли нарешті МОНУ перестане нам повідомляти проблеми, а не шляхи їх вирішення?
Оптимист
Ну и зачем что-то выдумывать. Есть заочная форма обучения. Когда ее в 30-е открывали - смысл был такой же.
Бадя
ОТ навіщо наговорювати на нашу молодьож ? Га? Володимир Ковтунець ! Ти - БРЕХУН ! Випускники наших вишів прекрасно готові до роботи ! Зайди до найближчого супермаркету, поглянь на каси, охорону, менеджерів, мерчандайзерів і просто людей, шо тягають залою тачки з життєво необхідними для всіх нас продуктами. Усе це молодь : юристи, економісти, філологи, політологи, мистецтвознавці, айтішники та інженери... "Охрана, отмєна ! " - і до тебе мететься випускник Поплавка, або Карпенка-Карого. Прикинь рівень... Позаминулого року оно траншею били під полив, так інженери-металурги як узялися !... Півтора дні, 250 герене і 0,7 самогону - і майже 300 метрів - як у казці. А будівельно - ремонтні приватні бригади... А плитку трротуарну нам хто кладе ? Нє, ну, може де який узбек і попадеться - так у нього, іди знай, теж мо’ диплом є ....... - Так шо , В. Ковтунець... чортів ти брехуняка і провокатор, хоч і на міністерських харчах! І от якраз ти, гад, і не готовий до роботи.
serj
Для Бадя: Клас!
к.т.н., доц.
Для Бадя: Читав і плакав! Як же Ви, Бадя, все влучно підмітили!
Бадя
Як Шеф казав : страх люблю правду...
Коментувати
1
На старших курсах магістратурі від студентів вимагається обовязкова присутність на всіх 4-5 парах кожного дня. Якщо студент знаходить роботу по спеціальності, нікого в університеті це не радує, бо ж він пропустить священні пари. Сьогодні випускника роботодавець хоче бачити із певним досвідом роботи, а в університетах вимагається навчання заради навчання, перетворившись на самоціль

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!