Зупинити відтік молоді можна лише якістю освіти, - Гриневич

За словами міністра, виші мають перебудувати роботу відповідно до викликів часу

Зупинити відтік молоді можна лише якістю освіти, - Гриневич

Головна мета реформування системи вищої освіти – забезпечення якості освіти. Про це, під час виступу на засіданні розширеної Колегії МОН, сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За її словами, попри значну проблему з фінансуванням, це не єдина і не ключова причина відтоку студентів закордон.

«Зрозуміло, що нам завжди заважає недофінансування, але коли ми запитуємо про причини, чому ви їдете, то таких причин стає значно більше. Є такі причини, які зовсім не стосуються фінансування. Коли ми говоримо про забюрократизованість життя в університетах, про недоброчесність в університетах, і коли ми спостерігаємо ситуацію, що люди не прагнуть змін, а навпаки законсервувалися в своєму середовищі, то це не від відсутності грошей, а від відсутності енергії змін і бажання розвиватися суголосно викликам часу», – наголосила Гриневич.

Міністр підкреслила, що зупинити відтік студентів зможе лише зростання якості освіти.

«Головною наскрізною лінією в процесі забезпечення якості освіти має бути академічна доброчесність», – додала міністр Гриневич.

Вона відзначила, що університети мають перебудувати внутрішню роботу відповідно до викликів часу, інакше вони продовжать втрачати студентів.

«Чим ми можемо привабити студентів, зупинити їх відтік, то це тільки якістю вищої освіти, яка зростає. Вищої освіти, яка спрямована на очікування ринку праці, на випередження. Сьогодні весь світ, коли говорить про вищу освіту, говорить про необхідність формування загальних компетентностей, готовність до тих викликів, які можуть з’явитися через 3, 5 та 10 років», – сказала міністр.

Освіта.ua
26.01.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
мукачево
о каком качестве образования идет речь? в каждом селе и провинции наплодили вузов, как аптеки и кафешки, а толку никакого, только то и делают что министр удерживает неефективние вузи на шеях плательщиков налогов, они не окупаются вообще, когда прекратите обман и очковтирательство, грабеж народа со своими безсортними бурсами эти нефективние выши дискредитировали себя полностью! стыд ы срам вам
Сама така
’’Суголосно ’’- це сила! Сама придумала, сама напам’ять вивчила!
Бадя
От наскільки симпатична жіночка наша міністр освіти... Але таку пургу жене, шо часом сором читати, а часом противно. Оце пацан і тьолка, студенти, сплять і тільки те й думають, як би їм оце якість освіти як-небудь той... Бо так не хочеться за кордон, шо аж-аж... Ну шо ж .. Давай , Гриневич, бреши більш. Оно люди все життя брехали і диви в які чини повибріхувалися!
Бадя
Це знову Бадя.. От мені чисто тупо інтересно, аж цікаво... Не то, шо я там якийсь непогрішимий, чи шо... Але от яка ..... - мені от би хоч раз в очі їй загалянути - поставила вже мінус ? Нє, ну, якби я там якусь свою думку-ідею-доктрину-концепцію-теорію -чи ше які понти висував, - тоді ладно : є згодні/незгодні, кому до шмиги, кому до іншого чого... А тут - просто ... Нічого Бадя не видумовує... Чистісінька правда життя... Як у великого акина Джамбула - шо бачу, те співаю... От де, в якім слові у Баді брехня шарудить ? Більше того - признавсь, шо Грінєвич кобєта симпатична, так ніт же! Мінус, і хоч ти трісни. Ну шо за люди, га ?...
Коментувати
БРЄД
ЯКЩО СТУДЕНТИ ЇДУТЬ ВЧИТИСЯ ЗАКОРДОН, ТО МОЖЕ КРІМ ПРОБЛЕМИ ЯКОСТІ ОСВІТИ ІСНУЄ ЩЕ ПРОБЛЕМА ВИСОКООПЛАЧУВАНОЇ РОБОТИ?
NT
Для БРЄД: в точку. Бо вони там і зостануться працювати.
Коментувати
Бадя
Непогано би спершу саму ОСВІТУ десь віднайти. А потім вже про її ЯКІСТЬ говорити. Бо те, шо наш народ через свою традиційну відсталість і малограмотність назива "освітою", у цивілізованому світі вважається хіба що такою собі АНІМАЦІЄЮ із додаванняи окремих пізнавальних елементів. В Україні немає НАУКИ, тозвідки ОСВІТІ узятися?... А найкумедніще -- оксюморон " академічна доброчесність"...
Nina Vasilisovna
Для Бадя: КОЛИ училища та технікуми гордо перейменували у коледжі- ніц не змінилося. Проте із вчорашніх вчителів почали ліпити ... науковців- створювачів маси лженаукових статей і псевдопрограм - без бібліотек, елементарних науково-педагогічних експериментів... Боязнь перейти у професійні заклади... погнала темний люд в науку шляхом плагіату і крадіжок інт.власності. Але саме у цих закладах просто та легко апробувати нове, бо там сила в практиці і прмому звязку зі школами та ін закладами. Тому чи коледж, чи училище, чи технікум , всі вони мають значний рівень професійно практичної підготовки фахівця, молодшого бакалавра, той прошарок, який здатен навчити професіоналізму значно краще, ніж будь-який випускник ун-ту. За такими майбутнє початкової вищої освіти. Хай она тричі стане професійною. Не нищіть те, що нам дає золоті кадри. Недарма вони успішно працюють у Європі. Власний досвід і досвід рідних.
Бадя
Шо вузи наші, шо коледжі, шо академії... - одна сатана. Бо т. зв. НАУКА тупо паразитує на тілі вкраїнського платника податків. ( Наклепали 700 з гаком вузів - ідіотизм ! І це в 40-мільйонній країні...) Для господарства, суспільного життя, адміністрування - ніякого толку із цієї "науки ". повний нуль. Зате одно шмалять дисери і аж трусяться за академпенсіями. А от ФеЗеО - таки да... Таки ФЗО, або точніше ФЗН ( фабрично-заводське навчання) - оце якраз те, шо сьогодні треба було б. Якраз на злобу дня. Але, як ви ка’ете " з власного досвіду", повідомляю Вам : Існуючі бурси, тобто училища, є пародією, а точніше - потворною карикатурою на професійну освіту. І, знаєте... коли ви викликаєте чи то слюсаря, чи сантехніка, автомеханіка, будівельника, чи комп’ютерщика, ну й те де, то людина, яка прийде до вас (розпитайте її) найчастіше виявиться або самоуком, або із серії " батько навчив"... Нє, бурса, технарь... (перепрошую - коледж) там є за плечима, але тільки "для корочкі"
Pfsufik
Для Бадя. Читати Ваші відгуки одне задоволення, навіть сварливі слова звучать якось по-доброму. Дозволю собі не погодитися з Вами щодо професійних коледжів, сьогодні це якраз те, що потребує ринок праці. А він волає, дайте висококваліфікованого працівника, а не випускника ПТУ з 3-м початковим розрядом та браком майстерності. Одиниці ПЗ мають умови для навчання, більшість банально заробляє гроші. Але як воно могло бути інакше, коли 25 років нічого не вкладалося у розвиток МТ бази НЗ, а тільки добивали те, що ще животіло з часів СРСР. Згоден з Вами за ФЗО-це суть професійної підготовки, але ПТУ не мають ні фабрик, ні цехів, одні аудиторії і занедбані майтерні. Передали фінаннсування ПНЗ на місцевий рівень, а там ще більший безлад, бо кум, брат, сват і ніяк не вирішать, кого закрити, а кого потрібно залишити. Навіщо на одну область 60 ПТУ, до цього часу ніяк не вирішать. І коли ми ж станемо заможними з таким марнотратством?
Коментувати
Pasufik
Навіщо нашим ректорам ВНЗ думати про якість ВО, хіба це конвертується у валюту? Риба псується з голови і міністр не може про це не знати. Ректор державного ВНЗ повинен нести повну адміністративну і політичну відповідальність перед державою і своїм колективом за якість освіти у своєму закладі. Насправді, МОНУ не питає по-справжньому зі своїх підлеглих за якість роботи, тому ректори, знаючи про свою безкарність, більше турбуються про свої статки, ніж престиж навчального закладу. І це з дозволу МОНУ. Може вже досить закликів, а краще перейти до діла?
Ізя
Для Pasufik: Цікаво! А хто не турбується про свої статки? Може це президент?
Pasufik
Для Ізя. Сумлінна і чесна праця не заперечує турботи про статки, а коли турбота про власні статки затьмарює людині розум, то це вже інша пісня.
Бадя
Ізяб ля ! Це Бадя. Скіки можна задовбувать людей ? Ти заздриш Президенту ? Заздри мовчки. Тебе підмива, шо він міліонер ? Так, а ти, коли за його голосував, шо - не знав цього? Тут про освіту мова, про найсвятіше - про долю дітей, а ти лізеш із своїм дибільним "дев’яностоп’ятоквартальським гумором... Тьху на тебе і на всіх інших Ізь. Це був Бадя. усім - мир. Шалом.
Коментувати
Оптиміст
ІТшники взагалі у 90-то відсотках випадків або працюють закордоном, або працюють на закордон. Молодь буде їхати туди де краще жити і працювати. А "академічна доброчестність" тут взагалі ні до чого. "...люди не прагнуть змін, а навпаки законсервувалися в своєму середовищі, то це не від відсутності грошей, а від відсутності енергії змін і бажання розвиватися суголосно викликам часу" - феєрично... В цій фразі "прєлєстно" все. Тобто не лінуйтеся, більше працюйте, а гроші - це від лукавого.
Глеб
Пока зарплата молодого специалиста в бюджетной сфере не будет хотя бы 1000 евро отток молодежи из Украины не остановить, чтобы там не говорила пани Гриневич.
Віталій
Якість освіти починається з початкової школи, а ви не маєте головного - державного стандарту, який ви тупо списуєте з незаконних програм. То ж спочатку самі зрозумійте сутність освіти, а потім думайте.
Ірина
Рок проти наркотиків, бджоли проти меду і Гриневич проти плагіату
ПАТРІОТ
Ви знущаєтеся чи як?! З чого видно,що країні потрібні освічені люди??? тут потрібні сліпі вівці, краще і німі - РАБИ.
Наталія
Господи, ну що вони там курять? Ніяка якість освіти не зупинить відтік молоді з країни. Бо найкраща освіта не виправдається, якщо випускникові університету після диплому доведеться піти на роботу, що оплачується на 300 - 400 грн. вище, ніж некваліфікована праця. А якщо студент ще й розумний, то поїде вчитись за кордон, там отримає роботу, достойну зарплату і ніколи, ніколи і нізащо не вернеться сюди, щоб отримувати трошки більше як двірник.
Nina Vasilisovna
Для Наталія: Згода. Час видикади гнид при керівних постах. Скорочувати міністерства, гнати презів, депів, чинуш у три шиї. А олігархів ставити на місце. Нема ЗП. Страйк. Нема ЗП дост рівня- кинути всім і хай стоїть завод. Але для того слід підняти зад , знайти роботу за кордоном, заробити кошти і відкрити своє. Бо тут все зогнило давно. А люди очуміли і живуть на 100-150Є , чиновники і дехто ще хабарями доганяють. Їм усім так добре- не тужитися, легко жити. От і повоюй за платню з таким рабобидлом.
Коментувати
тетяна
....зупинити відтік молоді можна лише одним способом-прибрати і досі діючу злочинну владу попереднико-послідовників з усіма її гілками,корінням,на всіх рівнях і по всій вертикалі.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!