Львівська політехніка взимку перейде в онлайн

Українські виші вимушені обирати інші форми навчання через економію на опаленні

Львівська політехніка взимку перейде в онлайн

Найбільший львівський університет «Львівська політехніка» планує перевести у лютому наступного року всіх студентів на дистанційне навчання. Про це повідомляє ZAXID.NET.

Окрім того, за інформацією видання, протягом зимової сесії у січні усі заліки і іспити студенти здаватимуть лише у чотирьох з понад десятка навчальних корпусів університету.

Усі ці заходи адміністрація університету застосовує задля скорочення витрат на опалення. Схожу реорганізацію навчального процесу через подорожчання газу на 40% планують і інші українські університети.

За словами проректора з навчально-виробничої роботи Національного університету «Львівська політехніка» Володимира Крайовського, рішення перевести усіх студентів на дистанційне навчання адміністрація університету ухвалила через подорожчання газу та збільшення витрат на опалення. Взимку університету доведеться платити за газ на 40% більше, ніж торік.

Як уточнив проректор з науково-педагогічної роботи Олег Давидчак, протягом сесії, яка у «Львівській політехніці» триває з 25 грудня до 27 січня, усі студенти складатимуть іспити у чотирьох корпусах. Зараз в університеті навчається приблизно 25 тис. студентів і задля того, щоб усі змогли скласти іспити та заліки у чотирьох корпусах, в університеті розробили спеціальний графік.

«Сесія і проведення іспитів відбувається у штатному режимі, відповідно до графіку. Просто ми складаємо розклад іспитів таким чином, щоб вони проводилися у корпусах, які ми можемо належно обігріти. У нас є можливість провести ці іспити не розсіяно по усіх корпусах, а у корпусах, що мають належне опалення і умови», – сказав Давидчак.

Після завершення сесії студентів чекають заслужені два тижні канікул, а от уже з 12 лютого вони мали б повернутись на навчання. Проте наступні три тижні, до 3 березня включно, студенти теж проведуть вдома. При цьому вони будуть зобов'язані дотримуватись навчальної програми та виконувати завдання викладачів. За словами проректора Олега Давидчака, надсилати виконані роботи та комунікувати з викладачами студенти зможуть дистанційно.

Проректор з навчально-виробничої роботи НУ «ЛП» Володимир Крайовський уточнив, що «Львівська політехніка» не єдиний український університет, що вирішив мінімізувати витрати на опалення.

«Я знаю точно, що [Київський національний] університет імені Шевченка робить два місяці канікул, протягом січня-лютого. Не знаю, як вони вчитимуться протягом цього періоду, але буде мінімізація опалювальна. Київська політехніка, яка за величиною приблизно така, як наш університет, аналогічно робить практично два місяці канікул. Університет нафти і газу у Івано-Франківську також робить два місяці канікул у зимовий період. Це лише щодо тих університетів, які ми моніторили», – заявив Крайовський.

Освіта.ua
21.11.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Викладач
У МОНі говорять про підвищення якості освіти. Тут гроші не можуть дати на саме найнеобхідніше - комуналку, а про все інше - обладання тощо можна і забути.Якщо вже Львівська політехніка та Університет Шевченка мають проблеми з фінансуванням комуналки, то літак української вищої освіти уже зірвався у піке. А МОН хай і далі упроваджує різні критерії, стандарти і іншу лабуду.
N
Для Викладач: Це наслідки схеми - гроші йдуть за студентом. Великі виші просто надірвалися, бо не можуть забезпечити гарні умови для всіх вступників. Спочатку потрібно позбутися випадкових людей у міністерстві, які відверто не на своєму місці. Також потрібно ліквідувати перекоси у чисельності підготовки студентів різних спеціальностей: навіщо готувати 500 юристів, якщо потрібні 50 хіміків? Також потрібно контролювати витрати, бо велика корупція. Чому простіше витратити гроші на металеві забори в студмістечку КНУ Шевченка, а не купити потрібне обладнання?
Коментувати
ZUM
Сподиваємося, стипендії за січень-лютий студентам дадуть.
KUKU
А з гуртожитків студентів теж виселять, чи як? И яким чином скорочення терміну навчання буде впливати на проплачені суми для контрактників. Внесено гроші за 10 місяців навчання, а по факту маємо тільки 8. Різницю повернуть, чи як? Про якість одержанних знань мова не їдеться, все зрозуміле. А попереду ЗНО для вступу до аспірантури.
Зен
Слабаки. В Каразина массово заклеивают окна бумагой.
BU
Для Зен: Молодці! Правильно роблють. Бумага, вона гріє - це всім відомо.
Владимир Горовой
Пфф, ДГМА - просто мерзнем :)
Обидно
В КНУ каждый год бумагой заклеивают. В этом уже заклеили. А МОН витает в облаках. Не могут создать в стране хоть пару достойных университетов. Зато комиссий сколько создают, все реформируют пустое место.
Коментувати
HELLO
Треба и в школах так зробити. Економія значна вийде. Тяжке становіще в країні зараз. А ще можна зі своїм вугіллям та дровами до навчальних закладів ходити.
Людмила Грушун
После такого обучения будут очень "грамотные " специалисты!Какой ужас!Бедные студенты,которые приходят на занятия в холодные аудитории.Докатились!!!
Геннадий
Доскакались, сволочи.......................
HELLO
Для Геннадий: Онижедети!
а ведь найдись
Для Геннадий: кто-то который проплатит ключевым организаторам, и люди опять ВЫЙДУТ. ЗА те годы до 14 людям залили сала за шкуру по самое немогу. Вы, вероятно, человек, учившийся в союзе, рабботавший в союзе, получивший квартиру в союзе, и теперь помогающий своим ВНУКАМ. И Вам невдомёк, как это, работать столько лет ПРАКТИЧЕСКИ БЕСПЛАТНО. И именно поэтому учителя, оставшиеся в школе, стали взяточниками на первом уровне. ИМенно поэтому они воспитали детей, которые ВЫЙДУТ НА УЛИЦЫ. И, в принципе, это ЗАКОНОМЕРНО.
Коментувати