В педагогічному виші студентів замість пар водили до церкви

Молебень проводився з нагоди професійного свята освітян – Дня працівників освіти

В педагогічному виші студентів замість пар водили до церкви

В Національному педагогічному університеті ім. Драгоманова студентів збирали на урочистий молебень з нагоди професійного свята усіх освітян – Дня працівників освіти. Про відповідну ініціативу повідомляє прес-служба вишу.

«Шановні Драгоманівці!!! Запрошуємо Вас на урочистий молебень з нагоди професійного свята усіх освітян – Дня працівників освіти, який очолить Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Подія відбудеться 29 вересня о 9.00 (загальний збір о 8.45 біля собору) у Володимирському кафедральному соборі м. Києва (загальний збір о 8.45 біля собору)», - йдеться у повідомленні прес-служби університету.

На відповідну ініціативу адміністрації вишу вже відреагували користувачі Facebook.

Зокрема, член національного студентського об’єднання експертів із забезпечення якості освіти Сергій Зайченко на своїй сторінці у Facebook повідомив, що адміністрація найбільшого педагогічного університету країни замість пар зганяє студентів на православну молитву.

«А коли назріє скандал, прес-служба скаже, що їх не так зрозуміли. Що, звичайно, молитва була не обов'язкова. Скаже, що це було непорозуміння. Така ситуація повторюється в НПУ кожного року. І буде повторюватись далі. Бо НПУ - старий університет. Не за віком, а за ідеологією. І він буде вчити по-старому. Наче для нього нічого не змінилось з 90-х. Бо для нього дійсно нічого не змінилось», - зазначає Сергій Зайченко.

У свою чергу, директор Спеціалізованої школи ім. Багряного №148 м. Києва Сергій Горбачов у своєму Facebook наголошує, що подібні заклики до студентів під час занять відвідати релігійну службу - це виразне порушення ст. 35 Конституції України, низки норм законів України, а також використання службового положення в цілях релігійної пропаганди.

«Як член Колегії МОН обов'язково підніму питання про неприпустимість таких дій з боку співробітників державного вищого навчального закладу. Колеги звернули увагу, що ця «ініціатива» - загальноуніверситетська: про «рознарядку на молебен» повідомляє прес-служба Національного педагогічного (!) університету Драгоманова. Тоді запитання вже не тільки до конкретного викладача, а до керівництва НПУ Драгоманова. Вибачайте, це вже на голову не налазить», - написав Сергій Горбачов.

Освіта.ua
29.09.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Кузьмич
Цей Горбачов - вискочка пихата, пустопорожній балаббол!! Ще нічого не зробило, а вже всіх повчає.
Оксана
Їх же запрошують, а не " заганяють". Нічого поганого в цьому не бачу.
Володимир
Для Оксана: Безбожники розбушувались.
Коментувати