МОН просить виші позбавитись радянських назв

Керівникам ВНЗ нагадали про необхідність позбавитись від радянських імен та назв

МОН просить виші позбавитись радянських назв

Міністерство освіти нагадує керівникам вищих навчальних закладів про необхідність терміново позбавитись від раніше присвоєних вишам імен та назв, що не відповідають вимогам законодавства про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні. Про це йдеться у відповідному листі відомства.

«Інформуємо, що необхідно терміново завершити процедуру приведення раніше присвоєних об'єктам права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій у відповідність до вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», - наголошують у Міносвіти.

Також у відомстві звертають увагу керівників вишів на те, що у випадку невідповідності вимогам зазначеного закону у назвах вищих навчальних закладів, їх статутах, назвах структурних підрозділів, а також у випадку неспівпадіння в юридичній адресі вищого навчального закладу і назві відповідного населеного пункту, району, вулиці тощо, міністерство вважатиме діяльність таких вищих навчальних закладів такою, що не відповідає законодавству України.

У Міністерстві освіти також наголосили, що відомство не зможе належним чином розглядати вхідні документи від вишів, які не виконають вимоги законодавства про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні.

Освіта.ua
11.01.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Nina Vasilisovna
Не так назв, як КЕРІВНОГО СКЛАДУ КОМПАРТІЙНОго, ПРОФСПІЛКИ пригодованої, освітян без знань із купленими дипломами- ось кого терміново слід позбавитися. А от назва- не найстрашніше. Куди мені з диплома видалити компартійного Д.З.Мануїльського- з руки якого не один українець згинув?? Може хай диплом мені теж змінять. Він же теж із рад. символами. З 1987? Чергові перегини недолугих законів. Краще б подумали б як реально викрити і посадити корупціонерів і провести масове їх викриття, та заборонит виїзд, виведення капіталів. Почавши із В.Ради.
викладач
Люди добрі! Взагалі, незрозуміло, в чому тут проблема. Лише незрозуміла "кволенька" позиція міністерства. Ось Закон України, який однозначно засуджуэ комуністичну ідеологію. Закон, до речі, обов’язковий до виконаня. Якщо ВНЗ пручаэться - дати місяць на виправлення. Інакше - відкликати (або призупинити дію) ліцензію. А студентам оголосити, мовляв, поки ліцензія не дійсна, пари, заліки з екзаменами не зараховуються, а дипломи не визнаються. Повірте, студенти (якщо вони чогось варті) самі винесуть до бісової бабці всю цю "шарагу". Якщо не винесуть - то така їм і дяка, нехай на державу не розраховують. Це я до того, що поки живете в Україні, будьте ласкаві жити за законами Украіни. Інакше - кордон ось туди!
Слепой Пью
Спор плавно перетекает в плоскость совковой истории. К вашему неуважаемому сведению, на момент развала совка в нем было 19 миллионов членов компартии, 5 миллионов армии и флота, по 1 миллиону МВД и КГБ. И кто-то еще верит, что совок развалила кучка демократов? Не смешите мои тапки! Он сам развалился, потому как населению осто***нило все!
не могу согласиться
Для Слепой Пью: Население всегда занято собственными проблемами.А вот стремление поиметь всё,нажитое миллионами смертей и жизней себе в карман(и под матрац) способно было привести к тому,что организовали беспрецендентную по масштабам акцию-"Налетай,пока не очунялись".Разобрали. Впоследствии те,кто стоял у истоков, решили,что "ребята, пора возвращать бразды правления обратно"... А дальше уж посмотрите самостоятельно))
Коментувати
Михайло
Цікаво побачити перелік назв, які пропонують змінювати. Чи стосується це імен Сухомлинського, Макаренка тощо ?
Игорь
Скоро весь этот состав МОН вместе с полным составом Кабмина будет сам обратно вешать то, от чего они так усердно просят избавиться. Только уже не в роли членов правительства и их замов, а в роли полотеров и уборщиц, где им самое место. Лучше или хуже вуз от этого не станет, а разных дибилоидлов типа там недоразвитых историков или преподов укр.мови и прочей хрени, хватает везде, особенно в мелких провинция типа Винницы, Житомира, Ивано-Франсковска и т.д. Слава нормальному Разуму! Позор хохлам!!
Слепой Пью
Для Игорь: Предлагаю игнорировать ольгинского тролля!!!
Игорь
Попробуй:) Реальность игнорировать невозможно
Слепой Пью
Для Игорь: Эта реальность существует только в твоем упоротом воображении. Слушай, мне тебя жаль. Это же как тяжело - жить среди людей, которых ненавидишь. Впрочем, поверь, это взаимно. Ты - как инородное тело, рано или поздно тебя отторгнет имунная система социума. Слушай, есть универсальная формула "чемодан - вокзал - за поребрик". А пока выпей боярышник да закуси блином с лопаты. Да, не забудь сдать родных в КГБ!
Коментувати
Слепой Пью
Даже тот факт, что вы тут можете безнаказанно вякать, уже достижение Украины! Ехайте в рашку и попробуйте там повозбухать. В момент поедете в сибирь снег убирать. Все эти ваши комуняцкие герои - те же гиркины и моторолы, только столетней давности.Поэтому надо вычищать сю эту шушваль. И еще. Совок уже 25 лет как хладный труп. А любовь к трупам имеет свое медицинсое название. Как там у этого вашего Маркса? Человечество, смеясь, расстается со своим прошлым!
Слепой Пью
Интересно, как бы вы, петушки, кукарекали лет сто назад, когда меняли царские названия на коммунистические? Или сейчас по ту сторону границы? Удобно же лаять отсюда!
Nedolya
Це повинно стосуватися також назв кафедр, від яких тхне цим минулим: кафедра фізичного виховання - переклад - кафедра виховання за допомогою фізичної сили; кафедра методики викладання (хімії, фізики, математики...) - переклад - кафедра правильного викладання (...); тощо. Приведіть їх до сучасних назв.
Задовбали ідіоти
Ви б як комуністи науку розвивали, а не займались фігньою
Слепой Пью
Для Задовбали ідіоти: Ну не елки-палки! Коммунисты науку развивали! Да все более-менее стоящее в совке было банально скопижжено. В КГБ даже отдел "Т" для этого существовал. Ну, или куплено лицензию. И если что-то развивалось, то не "благодаря", а "вопреки". Вспоминаем "шаражки" и лучшего друга советских ученых Т. Д. Лысенко. Совковый космос начинался с фон Брауна. Генетику с кибернетикой благополучно просрали. Да, коммуняки могли нагнуть ученых и заставить сделать лучший в мире танк. Но они даже не пытались сделать лучший в мире автобиль. Совковая наука не выдержала конкуренции. Поэтому отвалите и живите дальше в своих влажных воспоминаниях. И не мешайте научному прогрессу!
Задовбали ідіоти
Дебілу- тепер порівняй рівень науки в УРСР і незалежній Україні і далі кукурікай, просрали все що можна, розпродали і вкрали, і залишилось скакати. Мозку ж нема, щоб щось створити- от і гавкають на СРСР, зробіть своє щось краще, а потім гавкайте поцтріоти
Слепой Пью
Для Задовбали ідіоти: Примеры - в студию! И аргументы, чем лучше зарубежных. Иначе незачет.
Коментувати
Местный
И сразу все преподаватели заживут!!!! Уххххх как.
Слепой Пью
Для Местный: Они и так неплохо живут! Не напрягаются особо.
Коментувати
AirsofteR
Хех))) Ото буде весело, коли про це зізнаються у НаУКМА - там на одному з корпусів залишено емблему Вищого морського політичного училища з - о жах! - написом російською на згадку про тоталітарне минуле (с) Там і зараз дискусії точаться з цього приводу. А реально - така ініціатива і здається нормальною, але в устах МОНу все здається якимось блазенським, все втрачає серйозність :)
спостережливий
Для AirsofteR: Десь в КПІ є фреска з Леніним та його "корифанами". Кажуть, що її завішали рядном, але не знищили... Можливо, гадають, що ще згодиться...
спостережливий
О-о-о! Комуняки мінусують! Значить, за живе зачепило...
Коментувати