В Україні можуть ввести інтелектуальні декларації

Агентство з якості вищої освіти може впровадити в Україні поняття і-декларації

В Україні можуть ввести інтелектуальні декларації

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти може впровадити в Україні поняття інтелектуальної декларації, яка має залишити «псевдонауковців» за бортом процесів у вищій освіті. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив нещодавно обраний голова агентства Сергій Храпатий.

За його словами, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти є тим органом, який на практиці реально може запровадити механізм і-декларацій. «Згідно Закону саме Національне агентство прописуватиме вимоги та відповідні критерії до дисертаційних робіт, здобувачів наукових ступенів, їх наукових керівників і наукових консультантів, опонентів, а також до експертів галузевих експертних рад, процесу акредитації та освітніх програм, що акредитуються», - зазначив Храпатий.

Він також повідомив, що основною вимогою до здобувачів наукових ступенів має стати вимога щодо існування у них «і-декларації».

«Відтак «псевдонауковці», які не будуть відповідати встановленим вимогам, лишаться обабіч всіх процесів у вищій освіті», - наголосив він.

«Окремо хочу погодитись з висловами тих колег, які зазначають, що вже існує цілий ряд відповідних електронних ресурсів (Research Gate, Scopus, Google Scholar, Національний репозитарій, після його створення), і витрачати ресурси на створення нових недоцільно. Тому НАЗЯВО не повинно шукати матеріальні (багато мільйонні) ресурси на запровадження цього вкрай необхідного механізму, а вже у найближчі місяці розробити та подати на затвердження до Уряду відповідні вимоги», - зазначив Сергій Храпатий.

Він висловив переконання, що такий крок буде реальним засобом модернізації вітчизняної системи вищої освіти, та певною мірою підніматиме престижність науки у вітчизняних вишах та сприятиме їх просуванню у міжнародних рейтингах.

Освіта.ua
07.11.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ХМ......
А теперь подробней. Очевидно хотят создать еще одну лазейку отмывания денег. Теперь будут платить за «і-декларації».
Остап Бендер
Для ХМ......: Да-с, покупайте билетики на провал, чтобы не сильно проваливался
Коментувати
Влад
ТО есть, теперь будет решать все не качество диссертационной работы (что должно быть), не ученый совет (как во всех западных вузах), а некое национальное агентство и непонятная і-декларация? Так может диссертации вовсе заменить декларациями???
СЕЛЯНИН
Из-за этой "гениальной идеи" могут оказаться "за бортом" десятки тысяч нормальных научных работников и научных учреждений, находящихся "вдали от нужных людей" и она может закончиться также бесславно, как и идея "люстрации" госчиновников, когда какой то неуч.ю а зачастую группа неучей с "депешей" от не известно кого заваливает в заведение начинает" качать права" и в итоге силой вытворяет с кабинета того или иного руководителя без суда и следствия.
Неук
Для високих рейтингів в Research Gate, Scopus, Google Scholar непотрібно бути науковцем. Досить писати огляд літератури англійською мовою і індекс цитування буде найвищий в Україні. Дійсно нове за кордоном "не помітять" поки не зроблять таке саме своє. Хто писав статті в журнали СРСР, знає, що стаття вийде тільки після публікації московських авторів, або треба додати їх в співавтори.
Заповніть, або авторизуйтесь
Долбоебизм высшей пробы. Еще один лишний барьер на пути к мего-престижной карьере в 200-300 баксов/мес. Давайте ищщо. Вообще, че они так низко берут. Давайте введем простое правило: нет статьи в Science или Nature - идешь "обабич вытчызняной освиты". И тчк.
Олександр
Для Заповніть, або авторизуйтесь: ги-ги, а 100-200 не хочеш :)
Коментувати
isvf
якщо "інтелектуали" пишуть "згідно Закону",а не "згідно з Законом",-то декларацій не треба.Ні яких.А треба бити.Дуже сильно.
Vik
Образование в опе. Ежегодно школьники, следовательно, и студенты - все хуже и хуже учатся. Успеваемость держится за счет 12б. системы, где 30% правильных ответов уже обеспечивают 4. Диссертации не оправдывают себя ни по материальным, ни по временным затратам, при отсутствии финансирования как что то делать техническим направлениям я вообще смутно представляю, но наши люди все равно БУДУТ УЛУЧШАТЬ!!!111адынадын. Боже, как я жалею, что не пошел в свое время банально программистом в контору своего дипломного руководителя. Слався, отечество, блин.
Просто зайшов
Декларація на прибуток, майнова декларація, декларація ПДВ, декларація про доходи, про кінцевих бенефіціарних власників, декларація метричних розмірів геніталій, фекально-урінальна декларація (КОНСОЛІДОВАНА-РІЧНА),декларація рівня тупості, декларація на викиди в атмосферу забруднюючих речовин та парникових газів (для страждаючих на метеоризм), декларація на подані декларації і т.п., тут неорана нива для декларування.
Dekart
хто пояснить що таке "інтелектуальна декларація"? так і не зрозумів, що саме мають впровадити...
Юрій
Для Dekart: Щоби сотворити ще одну ланку, якою буде керувати син чи донька нардепа
Strannik
Для Dekart: автор "інтелектуальної декларації" сам не розуміє, що це таке. Інакше написав би конкретніше.
Dekart
саме таке враження і склалось..)
Коментувати