31 жовтня стартує конкурс WorldSkills International

Україна долучається до міжнародного руху професійної майстерності «WorldSkills International»

31 жовтня стартує конкурс WorldSkills International

Професійна освіта України долучається до міжнародного руху професійної майстерності «WorldSkills International» - найбільших у світі змагань професійної майстерності для учнів професійно-технічних училищ, коледжів, студентів університетів, молодих кваліфікованих робітників. Про це під час брифінгу повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей. Він повідомив, що перший конкурс професійної майстерності за правилами цього міжнародного руху стартує в Києві 31 жовтня.

Заступник міністра також підкреслив значення конкурсів майстерності для підняття престижу робітничих професій.

«Необхідно показати батькам, учням, суспільству важливість та затребуваність робітничих професій, а також звернути увагу на якість підготовки робітників», - наголосив заступник міністра.

Він також зазначив, що сьогодні на ринку праці існує великий попит на висококваліфікованих робітників. Однак є розрив між якістю підготовки в навчальних закладах і потребою роботодавців.

«Завдання міністерства освіти і науки, професійно-технічних закладів освіти  разом з роботодавцями зробити так, щоб  підготовка робітника відповідала вимогам часу. І цей конкурс - один з таких заходів, де надзвичайно талановиті фахівці можуть показати найвищий рівень своєї кваліфікації», - зазначив заступник міністра.

Тому міністерство відгукнулося на пропозицію долучитися до міжнародного руху професійної майстерності «WorldSkills International».

У свою чергу, голова громадської організації «WorldSkills Ukraine» Сергій Рибак розповів про важливість участі України у міжнародному русі WorldSkills International, що підвищить престиж робітничих професій серед молоді та сприятиме інтеграції професійної освіти України у міжнародну систему підготовки кадрів.

«Це перший конкурс в Україні, який проведуть за правилами руху, до якого приєдналося більш як 70 країн світу», - пояснив Рибак.

Конкурс проводитиметься з 11 професійних компетенцій. З 31 жовтня до 2 листопада за спеціальностями кондитерське мистецтво, кулінарне мистецтво, ресторанний сервіс, перукарське мистецтво, дизайн одягу, зварювальні роботи, сухе будівництво та штукатурні роботи, облицювальні роботи, монтажні роботи санітарно-технічних систем та устаткування, а з 21 по 25 листопада – мехатроніка і мобільна робототехніка. У конкурсі візьмуть участь 150 учасників з 25 регіонів країни.

Всеукраїнський конкурс «WorldSkills Ukraine» буде проведено в два етапи: регіональний та всеукраїнський. Уже відбувся перший етап - регіональний відбір, який пройшов в областях України та Києві, серед робітників (службовців), фахівців, учнів та студентів, які здобувають професійно-технічну, середню спеціальну та вищу освіту, віком від 18 до 22 років, а за компетенцією мехатроніка участь можуть брати особи до 24 років.

Відповідно до профільності конкурс з різних робітничих професій відбудеться на майданчиках навчальних закладів, які виступили з пропозицією організувати професійні змагання. Зокрема, у Київському вищому професійному училищі будівництва і архітектури, Київському професійному ліцеї будівництва і комунального господарства, Київському регіональному вищому професійному училищі будівництва, Міжрегіональному вищому професійному училищі автомобільного транспорту та будівельної механізації, Київському вищому професійному училищі швейного та перукарського мистецтва, Київському вищому професійному училищі технологій та дизайну одягу, Київському національно-торгівельному університеті, НТУУ «Київський політехнічний інститут», Київському національному університеті будівництва і архітектури.

Освіта.ua
19.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Кузьміч
Краще б створювали матеріальну базу для ПТУ на рівні світових зразків, прибрали б бюрократів-методистів, які нічого путнього в своєму житті не зробили. Черговий пшик нашого МОНу.