Міністр: проблеми імплементації закону

Впровадження Закону України «Про вищу освіту» ускладнюється трьома основними проблемами

Міністр: проблеми імплементації закону

Впровадження нового Закону України «Про вищу освіту» ускладнюється низкою проблем, в тому числі — опором академічного середовища. Про це розповіла міністр освіти й науки Лілія Гриневич під час зустрічі з представниками приватних вищих навчальних закладів.

За словами міністра, імплементація зазначеного закону ускладнюється 3-ма основними проблемами.

По-перше, це недостатня нормативно-правова база, по-друге — суперечності в діючому законодавстві, які потрібно виправляти через внесення змін до цього закону. По-третє, процес імплементації ускладнюється опором академічного середовища.

«Наприклад, відомо, що студенти мають право на вибірковість частини курсів . Це повинно породжувати здорову конкуренцію між викладачами, але на даному етапі зустрічає спротив тієї частини викладацького складу, яка звикла мати свої гарантовані години і свої конкретні курси», — підкреслила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
19.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергей
А чому не згадуємо іншу проблему? Згідно із новим законом тепер немає поняття «повна вища освіта», «неповна вища освіта». Начебто рівень «бакалавр» є цілком достатнім для роботи. Але навіть у відділах кадрів державних підприємств досі необхідно обирати варіанти. Тепер вимагають «магістра». Тільки у цьому випадку працівник відділу кадрів може поставити «галочку» - «повна вища освіта». Невже наше міністерство не може узгодити це питання із кабінетом міністрів? Людей заставляють ще 2 роки навчатися, щоб отримати «повну вищу освіту», якої, як поняття, більше не існує
Nedolya
"Вибірковість" частини курсів передбачає подвійне навантаження на викладача, за яке ніхто не сплачує, тому реалізоване в такому вигляді воно не буде. Студентам ця вибірковість теж не цікава, бо ніяк не впливає на назву спеціальності чи спеціалізацію. Конкуренції не бачу, особливо для точних наук - з кожним роком спеціалістів все менше і скоріш за все виникне інша проблема - де знайти спеціаліста з певного курсу? Формалізм задавить ініціативу міністерства - маса паперів і погоджень з некваліфікованим персоналом управлінців - мати справу з бюрократами собі дорожче - витрачаєш час, який можна приділити корисним справам.
они через
Для Nedolya: интернет научатся. В интернете и найдёте
Коментувати
Капаліка
І навіть пів слова не було сказано про опір з боку освітянських чиновників, які влаштовують справжній "італійський страйк", буквально виконуючи кожну літеру закону, гальмуючи в результаті усю імплементацію...