Уряд схвалив проект закону "Про професійну освіту"

Законопроект найближчим часом буде передано на розгляд у парламентський Комітет з науки і освіти

Уряд схвалив проект закону "Про професійну освіту"

Уряд схвалив проект закону "Про професійну освіту", документ буде передано на розгляд у парламентський Комітет з питань науки і освіти.

"Проект закону "Про професійну освіту" в першу чергу спрямований на вирішення двох викликів, які стоять перед нами в професійній освіті - це невідповідність системи освіти потребам сучасного ринку праці, а також необхідність модернізації системи управління та фінансування професійної освіти в контексті децентралізації", - зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час представлення законопроекту на засіданні уряду.

За її словами, законопроект передбачає два рівні професійної освіти: професійно-технічну та вищу професійну освіту, а також визначає, що професійна освіта буде управлятися на обласному рівні та на рівні міст - обласних центрів.

Документ враховує потреби регіонів у частині вдосконалення професійно-технічної освіти, регіональних ринків праці, забезпечення збалансованості пропозицій освітніх послуг, які надаються професійно-технічними навчальними закладами.

"У цьому проекті закону передбачено освітню субвенцію для здобуття загальної середньої освіти в рамках професійно-технічних навчальних закладів", - наголосила Гриневич.

Таким чином, оскільки в професійно-технічні навчальні заклади діти вступають після 9 класу, де здобувають також знання зі шкільної програми, професійно-технічним закладам з центрального бюджету виділятимуться кошти саме на викладання цієї складової.

У Міносвіти також зазначають, що реалізація положень законопроекту "Про професійну освіту" дасть змогу забезпечити ринок праці кваліфікованими кадрами, шляхом створення оптимальної мережі навчальних закладів професійної освіти та дасть можливість вивести профтехосвіту на якісно новий рівень.

Освіта.ua
05.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Василий Шмындрук
Закон про "Професійну освіту" прикаже довго жити і буде скасований при новій перспективній владі. По-перше, тому, що одночасно навчати професії і давати повну середню освіту, економічно не вигідно державі. По-друге, тому, що дитина в п"ятнадцятирічному віці зовсім не знає, ким вона хоче стати у дорослому житті. По-третє, тому, що вчити за принципом: і швець, і жнець, і на дуді гравець, абсолютно безперспективно. Бо тільки на першому курсі, учні з трирічним терміном навчання, в ПТУ вивчають ДВАДЦЯТЬ СІМ предметів. А більшість із них, маючи шкільну базову освіту, на достатньому рівні не вміють ні писати, ні читати. Не говорячи вже про таблицю множення, переведення кілограмів в грами і навпаки, процентне співвідношення чисел. Для них - це вища математика. З таких випускників училищ відповідні будуть і "кваліфіковані" робітники. Богу богове, а кесарю-кесареве. Школи повинні давати молоді повну середню освіту: стаціонарну, вечірню, заочну.
катя
Чи правда що аграрні коледжі, які були у вищій освіті, віддадуть у ПТУ
Анна
А навіщо когось фінансувати? "Естественный отбор" - виживуть найсильніші. По-моєму у нас у державі давно вже так.
Зона
А ПТУ при виправних колоніях хто буде фінансувати і чи автори Закону хоча би зають про їхнє існування?
Лілард
Професійні коледжі хто фінансувати буде??????????????
ссс
Для Лілард: так сказано ж: отримання загальної середньої освіти фінансує держава, а отримання професійної освіти - місцевий бюджет.
Коментувати