Студенти спостерігатимуть за виборами ректорів

Оголошено відбір студентських активістів до пулу спостерігачів за виборами ректорів

Студенти спостерігатимуть за виборами ректорів

ГО "Студентське антикорупційне агентство", за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, оголошує відбір студентських активістів до пулу спостерігачів за виборами керівників вищих навчальних закладів. Про це йдеться у повідомленні агентства на Facebook.

У Громадській організації зазначають, що ухвалення нового закону "Про вищу освіту" запровадило низку демократичних практик в систему управління вищими навчальними закладами. Однією з них є виборність посади керівника ВНЗ.

"Водночас, заскорузлість і консервативізм системи вищої освіти призводить до частих порушень як "букви" закону - у процедурних моментах, так і його "духу", тобто нівелювання самої ідеї активної участі усіх членів академічної громади в управлінні університетом", - зазначають у Студентському антикорупційному агентстві.

Одним із способів вирішення цієї проблеми в агентстві бачать проведення громадського спостереження за виборами керівників ВНЗ, яке передбачає участь незалежних громадських спостерігачів на всіх етапах виборчого процесу.

Для відібраних учасників пулу 8-9 жовтня в Києві буде проведено навчальний семінар. Спостережні кампанії відбуватимуться протягом жовтня 2016 року - березня 2017 року (на кожного учасника передбачена участь щонайменше у двох кампаніях).

Спостерігачі здійснюватимуть свою діяльність на громадських засадах. Витрати пов'язані з їх навчанням та участю у спостережних кампаніях (проїзд, харчування, проживання та роздаткові матеріали) покриватимуться за рахунок бюджету проекту.

Для участі у конкурсному відборі необхідно заповнити онлайн-анкету до 15 години 3 жовтня. Відібраним учасникам до 4 жовтня на вказані ними електронні адреси буде надіслана детальна програма заходу в Києві.

Аплікаційна форма

Освіта.ua
30.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
тік-так
Під час самої процедури виборів нічого цікавого не відбувається. Набагато цікавіше проходять перемовини і домовленості до виборів. А ще цікавіше відбувається процедура призначення ректора за результатами виборів. Там такі ходять суми, що більшості студентів і не снилися. Можливо у когось виникне питання: а де в претендентів на посаду ректора великі суми? Відповідаю: якщо немає, то скидається група підтримки. А потім ректор відпрацьовує. Як саме, розповідати не буду. Тут своя специфіка. Так що, успіхів у спостереженні верхівки айсберга.
Настя
Вважаю, що студенти будь-якого університету самі мають обирати собі того ректора університета,якого їм захочеться, а не міністерство освіти та науки України чи заступники міністрів. Цікаво ще одну деталь дізнатися- в законі про освіту написано, що ректор обирається максимум на два роки? Чи діє дане правило на приватні ВНЗ?
Роман
Для Настя: Ну, наскільки я пам’ятаю, не на 2 роки, а максимум на 2 терміни по 4 роки.
Настя
Вибачаюся, дійсно помилилася- на 4 роки по два терміна. Але у ВфЕУ ректор бреше, що він може бути безкінечно ректором (це приватний ВНЗ). Чому він порушує закон про освіту, де написано, що це діє правило на всі ВНЗ, та чи має право ставати ректором свою внучку Драбаніч.А.В (фамілія в неї Драбаніч, а у ректора Білоконний) ? Чи це є порушенням закону?
Коментувати