Мінфін планує скасувати стипендії для студентів

Міністерство фінансів пропонує урізати витрати на стипендії з нового бюджетного року

Мінфін планує скасувати стипендії для студентів

Міністерство фінансів у наступному бюджетному році не планує виплачувати стипендії більшості українських студентів. Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки у відповідь на інформаційний запит "Української правди. Життя" щодо інформації про скасування стипендій.

У відомстві пояснили, що Мінфін надіслав головним розпорядникам бюджетних коштів інструктивний лист про підготовку запитів до проекту державного бюджету на 2017 рік та проекту прогнозу державного бюджету на 2018 – 2019 роки.

У рекомендаціях, що супроводжують лист, сказано про скорочення видатків на стипендії.

"Мінфін повідомив Міністерство освіти і науки, що на наступний бюджетний рік видатки на стипендію передбачені тільки для учнів та студентів із числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів І-ІІІ групи, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям", а також, аспірантам та докторантам", – йдеться у відповіді МОН.

У Міносвіти наголошують, що відповідну ініціативу Мінфіну не підтримують.

"Міністерство не ініціювало і не розробляло проектів нормативно-правових актів, що направлені на зниження рівня стипендіального забезпечення учнів та студентів", - повідомили у відомстві.

Освіта.ua
10.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ПРОГРАМІСТ
Припинити виплачувати стипендію - закрити шлях до вищої освіти багатьом дійсно талановитим дітям!!!! Якщов родині батьки отримують "білу" зарплату в розмірі 2-3 тис. грн. кожен та мають 2 дітей - вони не малозабезпечені, не багатодітні, заплатили комуналку - і коштів навчати дитину, особливо в іншому місті, не залишається!!!! Міністри та депутати навчають свох дітей в Лондоні і т.д. ім не зрозуміти що є студенти які не мають коштів перекусити в буфеті, не мають коштів купити двоє штанів - якщо виправ одні - є що вдягнути(це реаліїї сьогодення!!!). Підробіток погоджуся хороша справа, але тільки на старших курсах Вишів, на перших курсах поєднувати навчання з роботою нереально! Та й знайти роботу у невеличких містах важко, майже нереально! Тому прошу Вас панове міністри - ЗУПИНІТЬСЯ! Залиште її хочаб "хорошистам"!
Тамара
Я просто шокована, що є такі людин які підтримують ініціативу МінФіну... Особисто для мене моя стипендія- це все! Мій Вуз, а саме НМАУ, не надає можливості і навчатись і працювати, так як пари з 8-18, а ще через специфіку інструментів і взагалі музики потрібно займатись по 4-5 годин в день. Якщо ви кажете, що стипендія- це пережиток "совка", то ви очевидно працюєте на хорошій високооплачуваній роботі, у вас немає дітей і все у вас гаразд. А як бути студентом ви пам’ятаєте? І що б ви тоді робили, як би не стипендія? Моя сім’я, де 3 студентів тільки почали своє навчання, такий розклад не потягне. Або багатодітні сім’ї внесуть в список льготників.
ага
Денисе, у вашому віці треба думати, як заробити, а не як отримати від держави на шару 800 гривень шляхом набуття каліцтва. Хоча у вашому випадку, напевно, можна і треба робитися скопцем (правда, за це не дадуть інвалідської стипендії).
Денис
Теперь ЛЬГОТНИКИ И ИНВАЛИДЫ будут примером для всех студентов. Подождем еще немного и сами будем себя калечить ради стипендии.
Анастасія
Справа не в тому будуть далі вчитися, чи ні. Справа в тому, що дуже багатьом студентам стипендія необхідна. І якщо ви живете самі в іншомі місті, стипендія-це хоч якийсь бонус за успішне навчання, що дозволяє багатьом відчувати себе впевниніше
ага
Для Анастасія: Коли моя дитина була у п"ятому класі, я запросила їй в якості репетитора англійської мови студентку приватного вишу. Приємна, розумна і впевнена у собі дівчина вчилася на перекладача. Родом із Кривого Рогу, батькам ледве вистачало коштів сплачувати за її навчання. Вона ж платила за проживання в Києві та забезпечували всі свої потреби завдяки щоденній праці. До нас вона три перші курси працювали у іншій родині - забирала хлопчика зі школи, вела додому, годували, робила із ним уроки. Згодом, отримавши диплом, пішла працювати на "нормальну" роботу, яку, до речі, я їй допомогла знайти. Впевненість є результатом незалежності, а не стипендії...
Ярославп
Знаєте, я отримую степендію і працюю, і поєднувати ці дві речі дуже важко, адже а те не вистачає елементарно часу на себе, друзів і кохання, а працюю я бо прожити на 800 в києві досить складно, а їсти хочеться завжди
Коментувати
Гуна
А хiба в ВНЗ за грошима студенти йдуть? Я думала, що за знаннями. Адже потiм усi хочуть престижноъ роботи i достойноi зарплати.
ага
Не шантажуйте, смішно. Будете ви все вчити і без стипендії. А не будете вчити - вилетите з бюджету на контракт. Стипендія - наслідок совка. Благом у суспільстві є можливість отримати, за умов нормального навчання у школі, а потім і у ВНЗ, навчання на бюджетній формі.
Анонимус
пфффффффффффффф, никто на пары ходить не будет. Экзамены на 3 и на роботу
Mentirado
та хто за так вчитись буде і так вчимо всякий хлам. Я на програмуванні вчу ПАСКАЛЬ, ПАСКАЛЬ мова вимерла років 20 тому вчусь тільки тому що дають стипендію. Тепер студенти будуть ходити на пари тільки для того щоб їх не вигнали
Anna
Для Mentirado: не во всех вузах так. В Шеве с++, в Могилянке Java и тд.
Олена
Паскаль помер не так вже давно. Але справа не в цьому. Паскаль був розроблений Вітром не для промислового програмування, а для навчання. Дуже добре структурований. Для навчання ідеальний. Моя перша мова програмування Паскаль, і хоч я потім на ньому не писала, але вважаю правильним, що нас так навчали. Паскаль дає клас
Коментувати
Мама
У 90-х підвищена стипендія у мене становила 75 грн. 20 грн. з неї я сплачувала за квартиру, адже місця в гуртожитку не вистачило. На 50 грн. жилося важко! Сьогодні моя донька в коледжі отримує 726 грн. підвищеної стипендії ( хто вчиться - знає, який це труд). За ліжко-місце на квартирі сплачує 700 в Житомирі. На маршрутку і ні на що більше решти вже не вистачає. Й це забрати !? Мова йде не лише про стимул, а про те , чи варто дітям із села взагалі пхатися вчитися в місті. Безробітні батьки в селах останнє віддають за навчання дитини. Для чого ще більше знущатися з них? Європейські стандарти? Перш дайте роботу і рівень життя підженіть під Європу!
ага
Для Мама: ключовим у вашому пості є "дайте роботу і рівень життя підженіть під Європу!". Європі ніхто нічого не дав. Все брали самі. І не голосували за гречку, і не крали лиш дорвавшись до влади, і не мовчали. І не мали традицію товкти у школі ініціативних і розумних, аби потім залишитись на пенсії старіти при тихих, хитрих донощиках при владі, які колись були такими зручними учнями... Одним словом, як казав Тарас: "Самі на панщину ідуть і діточок своїх ведуть". Що тепер хочете!?
Коментувати
студент
хаха , "живемо по-новому". Щось здаєтся, що у МінФіна зарплатня занадто висока , раз їм такі думки у голову приходять . Живуть занадто безтурботно , а від "нічого робити" впроваджують таку маячню. Це треба виправляти.
Арсений
У меня степуха 825грн так и её хотят отнять,вы себе зарплаты прекратите выплачивать и всё наладится,ск слов нету.....
Голосzнарода
Для Арсений: В мої часи стипендія була лише 40 грн в місяць і прожити на неї можна було лише тиждень, це якщо ні на що скидатися не треба було, так що Ви счасливчик.
Студент
На той час 40 грн. то були гроші)
Коментувати
Богдан Левицький
Нема степендії і студенти будуть вчитись на трійки, вот вам і якість освіти!!!
Богдан Левицький
Нехай депутати самі собі зарплату скасують і побачать як буде класно!
Валентина
В Європі,якщо дитина вчиться, то батькам навіть ще доплачують 200 євро!!! Незважаючи на вік студентка -дитини чи вона заміжня , навіть. Чому про це у Міністрестві промовчують?
Павлович
Для Валентина: Я проти скасування стипендій,але дуже хочу знати : в якій країні Європи батьки отримують 200 євро на дитину-студента? І навіщо це батькам, а не дитині? А якщо дитина-сирота? А якщо ваш допис-фігня?
Коментувати
Mikhailo Klub
Збирати гроші хоче мінфін на можновладців і я думаю що треба шукати шляхи не платити податкий а йти утінь.
Mikhailo Klub
Це все профанація та брехня. Це спосіб знищити вищу освіту. Відсутність елементарного стимулу для студентів при наявності критеріів про високі успіхи у навчанні це шлях до створення суспільства покірних рабів. На заході при тільки контрактній системі стипендіі в рази переважають затрати на плату за навчання при умові що дитина дійсно вчиться
кот
Цена вопроса 100000*830*12=996млн. грв ну просто маленькая добавочка к " газовым деньгам" 100 мпрд грв, которые испарятся из бюджета в глотки олигархов.
оля
Для вас може і добре, а для мене(батько помер, а матір у фінансовому плані не підтримує) погано. Тому що я в категорію сирота не попадаю, а тещо мене мати фінансово не підтримує дуже складно довести
Олег Грица
МОНУ замітає сліди. всі коменти в інших статтях, коли йшла вступна компанія і діти перепитували як вирішити косяки МОНУ - видалені. ці також будуть видалені не сьогодні-завтра, так через декілька днів. о це так совсунська вступна компанія!!!!!!!!