МОН апробує вступ на магістратуру через ЗНО

Міносвіти реалізує пілотний проект з проведення вступних іспитів на магістратуру у формі ЗНО

МОН апробує вступ на магістратуру через ЗНО

Міністерство освіти реалізує пілотний проект з проведення вступних іспитів на магістратуру у формі ЗНО. Про це під час брифінгу щодо пріоритетів освіти на 2016 рік повідомила перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун.

За її словами, проект, що зараз реалізується, стосується вступу на магістратуру за спеціальністю «Право».

«Це проект який ми реалізуємо спільно з Американською організацією розвитку USAІD та ОБСЄ в Україні. Це фактичне пілотування вступних іспитів на магістратуру у вигляді ЗНО», — зазначила Інна Совсун.

«Проект стосується вступу на спеціальність «Право». Зараз близько 10 університетів приєдналися до цього проекту, працюємо над розробкою єдиної тестової бази для того, щоб вже в цьому році абітурієнти, які захочуть вступати на магістратуру після завершення бакалаврату з «Права», проходили ЗНО», — зазначила Інна Совсун.

Вона також повідомила, що міністерство отримує дуже багато скарг щодо наявності проблем під час вступу після бакалаврату на магістратуру.

«На жаль ця практика є, ми про неї знаємо, не варто її замовчувати, варто шукати механізми боротьби з нею. Ми впевнені, що це започаткує нові підходи і щодо забезпечення якості освіти і щодо боротьби з корупцією на інших етапах окрім вступної кампанії», — сказала перший заступник міністра.

«Я впевнена, що це буде дуже великим кроком для того, щоб з одного боку — забезпечити прозорість вступної кампанії на рівні магістратури і з іншого боку — гарантувати, що студенти будуть вчитися для того, щоб вступити на магістратуру, а не шукатимуть механізми як домовитися з кимось на кафедрі чи в деканаті», — підкреслила Інна Совсун.

Освіта.ua
10.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вероніка
А чи вважає хтось за слушну думку те, що про нововведення у формі ЗНО ми на правах студентів мали б знати як мінімум у вересні 2015 року? Усе це не допоможе подолати корупцію, а тільки дась їй можливість і підгрунтя ще більше розвиватись. До того ж невідомість та незнання ситуації, зокрема які предмети вноситимуться, яким чином це виглядатиме та якими будуть мінімальні бали на вступ уже провокують студентів на паніку і відповідно вдатись до крайніх мір вирішення ситуації. Особливо для хлопців, які якщо не здадуть опиняться не в кращій ситуації, зважаючи на події в нашій країні. .
Евгеній
Я однозначно підтримую ЗНО при вступі на магістратуру по напряму право, бо на наприклад в мене в університеті (НЮУ ім.Ярослава Мудрого) як мінімум 80% бюджетних місць купується або домовляються , ЗНО спроможно вирішити це питання ,можливо ці люди й знайдуть шляхи вирішення проблеми й ЗНО, але таких лишеться вже відсотків 5-10. А до вас таке запитання, які ВНЗ вже приєдналися до цього проекту?
порада
Для Евгеній: в системі ЗНО такий самий рівень корумпованості, як у вашому вузі, а може ще й вищий.
Евгеній
для порада :Рівень корумпованості ЗНО ми наглядно вже побачили при вступі на бакалаврат, а саме кожен може вступити в будь-який університет ,в залежності від знань!
Anna
Лично я не сталкивалась с корупцией в ЗНО, во всяком случае все мои знакомые сдали ЗНО на балы примерно соответствующие их знаниям. Может *порада* расскажете где вы видели корупцию в ЗНО и как вы с ней столкнулись ?
Коментувати
Вікторія
А де б дізнатись, які ВНЗ вже приєдналися до цього проекту?
Михайло
Може, спочатку прийняти багатостраждальний стандарт освіти за спеціальністю "Право", або експериментувати з ЗНО до магістратури зі спеціальностей, за якими вже є держстандарт? Адже різні ВНЗ за спеціальністю "Право" готують за різними навчальними планами тощо...
Марія
Цікаво, а організовувати все буде теж УЦОЯО? На сайті в них, дивно, нічого такого не вказано поки що, хоча усі про це пишуть. Вони, як ми встигли зрозуміти, й тут знайдуть можливість покращити результат, кому треба. Благо, досвід уже є. Головне - знаходити правильні шляхи, щоб наступного разу прокуратурі ще складніше було довести злочини.
Михайло Чиж
Пропоную приймати слухачів на курси в автошколах через ЗНО! Аргументація: на дорогах дуже багато неосвідчених водіїв, тому МОН необхідно взяти під конроль питання кого і як навчають ті автошколи..... А ось ще декілька пілотних проектів: "ВСТУП до школи через ЗНО", "Вступ до аспірантути через ЗНО","Призначення на посаду (особливо - міністерську) через ЗНО", "На пенсію через ЗНО"....
Бурімова
Для Михайло Чиж: Браво! И на пост министра освиты - через ЗНО !!!
Anna
И на работу через ЗНО! Особенно,водителям общественного транспорта
Сергій
И этот пост тоже через ЗНО
Коментувати
ann
Только право прововеды сдавать будут? Вузы на англ отыграются. Особенно КНУ.
МАРИНА
А навіщо в магістратуру ЗНО,якщо вступ в університети через ЗНО, тоді вже й дипломи ЗНО хай видає,так виходить.
ann
Для МАРИНА: Слушна думка, доречі!
Otto
Навіщо ? А щоб створити своєрідний бар’єр для тих баранів, які купили оцінки. Чітко ж написано "...студенти будуть вчитися для того, щоб вступити на магістратуру, а не шукатимуть механізми як домовитися з кимось на кафедрі чи в деканаті..."
МАРИНА
А хай не продають,щоб прокуратура за них не бралася,бо вже якось довіра підірвалася до ЗНО.
Коментувати
м-да
А в садочок чи в перший клас ще не придумали ЗНО?
Nata VN
Давно пора , хоч корупції менше буде. Міносвіти багато важливих змін ініціює, велика вдячність їм
Інокентій
Підтримую, однак є АЛЕ. Виникає таке важливе питання, яким чином МОН бачить проведення тестування у спеціалізованих ВНЗ? Якщо це класичний ВНЗ і на ньому один юрфак, що веде загальнокомпетентнісну підготовку юриста - то зрозуміло набір питань з "основних" юридичний предметів десь одного рівня. Однак, у спеціалізованих ВНЗ вже з 1 першого курсу йде профільна підготовка (юр. ак. ім. Я.Мудрого, Одеська юр. ак. тощо). У кожному з профільних ВНЗ близько 5-10 фак. однієї спеціальності, що готують фахівців у різних сферах. Як можна рівняти знання, напр., крим. права та крим. процесу чи права соц. забезпечення у осіб, що здобувають знання для роботи в правоохор. органах та тих, які працюватимуть у органах ПФУ? Різноманіття навчальних дисциплін, поглиблений рівень їх вивчення, кількість годин, а також компетентності та знання будуть зовсім різного рівня! За таких умов втрачається цінність профільної підготовки та особи як фахівця у своїй діяльності. В цьому напрямі ще працювати і працювати...
Альона
Інокентій, усі факультети у НЮУ імені Ярославв Мудорого мають однакову підготовку з тих дисциплін, що виносяться на вступний ( власне кажучи не може бути людина юристом , якщо вона не знає теорію держави та права),окрім англійської , але це вже діло таке, бо знати англійську потрібно для конкурентоспроможності юриста після навчання.
Ольга
ага, да! звідки така впевненість? зараз, будучи студенткою, бачу що рівень підготовки зовсім різний! і захочеться зробити ЗНО з Господарського процесу, чи ще з якоїсь дурні які не всі факультети вивчають, і що тоді скажеш?
Коментувати
бен
Так, може зразу видавати посвідчення та діпломи?