Osvita.ua Вища освіта Технічні виші не можуть навчати перекладачів
Технічні виші не можуть навчати перекладачів

МОН звернеться до уряду з проханням про дотримання ВНЗ профільного держзамовлення

Технічні виші не можуть навчати перекладачів

Міністр освіти і науки наголосив на необхідності ретельнішого підходу до формування державного замовлення відповідно до профілю вищих навчальних закладів. Про це він заявив під час проведення Колегії МОН, в ході якої обговорювалися питання проведення вступної кампанії в 2014 році.

"Я думаю, що пропозицію профільності підтримують і роботодавці. Необхідно звернутися до Кабінету Міністрів, Міністерства економіки з пропозицією про дотримання закладами профільного державного замовлення", - зазначив міністр.

"Політехнічні вищі навчальні заклади не можуть готувати перекладачів, так само як аграрні - економістів та юристів", - наголосив Табачник.

Члени Колегії також підтримали пропозицію міністра освіти щодо обов’язкового врахування рівня цитування вищих навчальних закладів у наукометричних базах, у першу чергу, в міжнародних, як одного із критеріїв під час формування державного замовлення.

Освіта.ua
25.10.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Александр
Интересно, а инструкцию к телевизору кто этому клоуну переводить будет? Не говоря уже об технической документации промышленой техники.
Веселый
Все эта шобла понимает. Неразворованный парк, учебный и жилищный фонд им не дают покоя. Была уже попытка поставить своего ректора и навести "нормальный" порядок на обширной территории. Этот вуз - чистый островок в коррупционном болоте. Прекрасная подготовка студентов, интересные и разнообразные программы для них. Дай бог здоровья славному коллективу преподавателей!
Shurik
Микола Гончаренко Ніяк не погоджуюся: дуже важлива підготовка технічних перекладачів. Можна підготувати філолога, але хто перекладатиме про прокатні стани, установки ріформінгу, мартенівські печі, котли зі згорянням в псевдозрідженому киплячому шарі? В КПІ на першому курсі перекладачів навчають фізику і хімію. Непогано б при медичному університеті ще готувати перекладачів. Я не жартую
кпі
Для Shurik: Цілком підтримую Вас. Міністр вкотре продемонстрував свою некомпетентність.
Вероника Татаренко
В народе о таких говорят "дурний піп - дурна його молитва". А что тогда при юридических вузах организовывать факультеты аграрного, или технического профиля? Это всегда было закономерно, что вуз помимо профильных факультетов готовил и юристов данной отрасли. Видимо, Табачник опять под видом реформы хочет капустки срубить
Коментувати
Елена
А как же обстоят дела с подготовкой именно технических переводчиков, специалистов в машиностроении или химии? Их педуниверситет должен готовить? Что-то господин Табачник не понимает... А ещё министр образования... :))
Ольга
Для Елена: Что-то я ни разу не видела технических переводчиков, подготовленных в ВУЗЕ. А вы видели?
Ніна
В мене знайома технічний перекладач.
Анна
КПІ випускає чудових перекладачів, ще ніхто ніколи не скаржився.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!