Відомства щороку збільшують вартість підготовки кадрів

У Рахунковій палаті вважають, що система держзамовлення функціонує незадовільно

Відомства щороку збільшують вартість підготовки кадрів

Колегія Рахункової палати розглянула результати аналізу формування і виконання у 2012-2013 роках державного замовлення на поставку продукції для державних потреб і дійшла висновку, що загальний стан функціонування системи держзамовлення є незадовільним.

У Рахунковій палаті наголошують, що законодавство у сфері державного замовлення на поставку продукції для державних потреб потребує вдосконалення.

"В ухваленому наприкінці минулого року Законі України "Про формування та розміщення держзамовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів" чітко не визначені критерії відбору відповідних навчальних закладів, механізм конкурсного відбору", - йдеться у повідомленні.

Аналіз Рахункової палати свідчить про те, що міністерства та відомства необґрунтовано з року в рік збільшують обсяги фінансування державного замовлення на освіту через відсутність методики розрахунку вартості підготовки одного фахівця. У результаті фактична вартість навчання за контрактною формою є набагато меншою від вартості отримання аналогічних спеціальностей за держзамовленням.

Так, Мінагрополітики встановило вартість підготовки за держзамовленням одного фахівця за спеціальністю "право" у сумі 15 147 грн. (освітній рівень "молодший спеціаліст"). А підпорядкований міністерству Аграрний коледж управління і права Полтавської державної аграрної академії навчає за аналогічним освітнім рівнем і спеціальністю на контрактній основі за 6 900 гривень. Тобто, вартість такого навчання для держави обходиться більше як удвічі дорожче, ніж для фізичних осіб.

У Рахунковій палаті зазначають, що аналогічна ситуація в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв: вартість здобуття освіти за спеціальністю "мистецтво" (освітній рівень "спеціаліст") на контрактній основі – 12 тис. грн., а за держзамовленням - 50 588 гривень.

"Така різниця є необґрунтованою і призводить до суттєвого навантаження на держбюджет", - йдеться в повідомленні.

Колегія Рахункової палати також наголосила на відсутності нормативно визначеного механізму працевлаштування випускників вищих навчальних закладів та порядку компенсації або відшкодування бюджетних коштів фахівцями, які отримали вищу освіту за держзамовленням, але не відпрацювали обов'язкових три роки за направленням.

Освіта.ua
11.10.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марина Говорова
В своїй антикризовій програмі коммі зазначали, що потрібно переглянути програму держзамовлення, змінити її структуру в бік спеціальностей, які затребувані на ринку праці, стимулювати створення "пешого робочого місця" на державних підпрємствах, щоб і молодий спеціаліст мав роботи і держава повернула затрачені кошти.
Ирина Шульгина
Для Марина Говорова: но, как видим, коммуняк никто не послушал. Что-то не видно, чтобы молодежи стимулировали идти учиться в аграрный, например. Нет никаких гарантий потом...
Коментувати