Найважливіше в завданні на написання висловлення

На що звернути особливу увагу у формулюванні завдання на написання власного висловлення (листа)

Тема у відкритому тестовому завданні подана у вигляді двох частин: мікротексту (преамбули) та трьох комунікативних ситуацій.

1. У мікротексті (преамбулі) є опис подій, які стали основним приводом для написання листа. Головне, на що варто звернути увагу в мікротексті завдання, – це вказівки на час, коли відбуваються описані події. Чому це важливо? Тому що власне висловлення має бути побудоване з урахуванням часового простору, який окреслений в мікротексті. Якщо цього не враховувати, то можна припуститися прикрої помилки й написати власне висловлення, що не відповідатиме вимогам умови саме за часовим виміром (події відбуваються у минулому, у майбутньому або у теперішньому часі).

2. Комунікативні ситуації – це запропоновані для опрацювання три мікротеми, розкриття яких і становитиме основу власного висловлення.

Перш ніж почати опрацювання комунікативних ситуацій, необхідно чітко зрозуміти, що саме треба писати по кожній з трьох запропонованих ситуацій, які події описати або які враження чи думки висловити.

Для прикладу. У 2013 році тема відкритого тестового завдання основної сесії тестування з англійської мови звучала так:

Listening a radio programme you heard different people discussing the topic of friendship between teens. You have decided to write a letter to the editor of the programme. In your letter

  • describe what kind of friend you prefer and why
  • say what can cause a friendship to go wrong
  • argue whether it is better to have a wide circle of friends or a few close friends

Чимало учасників основної сесії тестування проігнорували той факт, що в преамбулі йдеться про події, які вже відбулись – Listening a radio programme you heard (ви чули) – і, створюючи власне висловлення, використовували не минулий, а теперішній дієслівний час. Причиною такої помилки став дієприслівник теперішнього часу Listening, з якого починається умова, і який був узятий ними за часову основу описуваних подій.

Неправильне тлумачення комунікативних ситуацій також приводить до неправильного або неточного виконання завдання. Так, у першій комунікативній ситуації наведеної вище теми власного висловлення було запропоновано описати друга, якому ви надаєте перевагу (describe what kind of friend you prefer and why). Слово describe означає «give a detailed account in words» (надати детальну оцінку у словах), а слово «kind» має значення «характерна особливість», тобто необхідно було надати опис рис характеру людини, яку ви можете вважати другом. Але багато учасників тестування замість описати риси характеру створювали тексти, у яких описували зовнішність, уподобання конкретної людини з їхнього оточення, що не відповідає умові завдання.

Таке неправильне тлумачення умови власного висловлення призвело до неправильного визначення часового простору, у якому повинні відбуватись події у розповіді, а відтак неправильне розуміння комунікативної ситуації аж ніяк не відповідало темі завдання.

Увага! Намагайтеся правильно й чітко зрозуміти умову письмового завдання, уважно прочитавши кожне речення в ній. Якщо неправильно витлумачити умову та комунікативні ситуації, то можна припуститися прикрої помилки й написати власне висловлення зовсім не про те, про що йдеться в завданні.

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з англійської мови. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
09.10.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Roman D
Виправте, будь ласка, Listening to ...