У Міносвіти легалізували обшуки абітурієнтів під час ЗНО

Цього року в Українському центрі оцінювання вирішили посилити боротьбу з використанням технічних засобів під час проведення ЗНО та запровадили технологічні перерви для перевірок абітурієнтів

У Міносвіти легалізували обшуки абітурієнтів під час ЗНО

Окрім запланованого збільшення кількості металошукачів у пунктах тестування, основною новацією стануть можливі технологічні перерви, під час яких працівники Державної служби охорони здійснюватимуть відповідний контроль абітурієнтів на наявність технічних засобів. За словами чиновників, відповідні заходи контролю мають убезпечити процес тестування від списування та гарантувати рівні права всіх абітурієнтів у ході тестування.

Порядок здійснення перевірок під час виконання абітурієнтами тестової роботи, передбачений регламентом роботи пункту тестування, що затверджений наказом Українського центру оцінювання якості освіти №10 від 22.01.2013 р.

Згідно з документом, в аудиторіях пункту тестування працівником Державної служби охорони за допомогою металодетектора може проводитися контроль за дотриманням абітурієнтами вимоги щодо заборони мати при собі засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації.

Рішення щодо проведення такого контролю в окремому пункті тестування буде прийматися відповідним регіональним центром за погодженням з Українським центром оцінювання якості освіти.

Для проведення контролю здійснюватиметься перерва у роботі над тестом. Час витрачений технологічну перерву буде доданий до часу, відведеного для роботи над тестом.

В Українському центрі оцінювання якості освіти переконують, що такі нововведення жодним чином не впливатимуть на процес тестування.

"У нас вперше заплановані так звані технічні перерви, які жодним чином не впливатимуть на сам процес тестування. Це буде спеціально відведений час, і час на виконання тесту залишиться таким, яким має бути", - сказала директор УЦОЯО Ірина Зайцева.

За її словами, такі перерви в середньому триватимуть 15 хвилин, а їх впровадження є вимушеною мірою, оскільки необхідно створити рівні умови для всіх учасників ЗНО.

Зайцева зазначила, що якщо у всіх інструкторів, які контролюють процес проходження абітурієнтами тестів, з’явиться підозра, що хтось списує або користується забороненим пристроєм, то всіх учасників тестування в даній аудиторії будуть перевіряти.

Увага! Звертаємо особливу увагу абітурієнтів на те, що учасникам ЗНО заборонено не тільки користуватися, а і мати при собі засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друковані чи рукописні матеріали, що не передбачені процедурою тестування. В кожній аудиторії буде організоване місце для особистих речей учасників тестування.

Радимо учасникам тестування дотримуватися процедури проведення ЗНО.

Для отримання інформації про перебіг ЗНО у 2013 році приєднуйтесь до групи "Абітурієнт 2013" Вконтакте та сторінки Освіта.ua у Facebook.

Як боролися за чесність і прозорість ЗНО силами мобільних груп у минулому році:

Освіта.ua
31.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
)))
Да что вы все про "стресс","права людини"!Вы бы установленные правила не нарушали,тк не было бы детекторов и перерывов.Про права помните,а обязанности вас не касаются.Вот вернут(не дай бог!) вузовские экзамены,так молча предки будут отстегивать за поступление.А тем,кому не по карману останется участь пахать на эту"поступившую" "элиту".
vik19
Вы во власть выбирали бандитов.Теперь живите по тюремным правилам.Не страна а зона.
Ольга
Да это же какой стресс! Я и так волнуюсь, а еще и обыск. Даже если знаешь, что у тебя нет телефона, все равно страшно!
Надія
А як щодо дотримання прав людини? Ная кій підставі здійснюється обшук? де відповідні санкції юридичних органів? з яких це пір питання про проведення обшуків вирішує пан табачник. а не прокурор? Мозок свій у такий спосіб знайти не пробував? може, допоможе?
Павло
Для Надія: Які права людини, що ви городите??? Обшук - це коли у вас пормаються в кишенях, тобто у ваших речах, а метало-детектор - це ОГЛЯД, ви якщо елементарного не знаєте, то не пишіть будьте ласківі, саме через таких як ви наше суспільство і стає БИДЛОМ + Прокурор - це лише посадова особа, яка підкорюється, а відповідний закон може запропонувати лише ВРУ, після цьго він іде на читання(їх 2), а вже потім на підпис до ПУ, і лише після того це - законна підстава для ОГЛЯДУ, не обшуку) А про "дотримання прав людини", ви так це зазначили, немов учасники ЗНО - в’язні))))
Коментувати
Stas
А вопрос - что входит в понятие "соответсвующий контроль"? Какие именно действия имеют юридическое право применять мальчики в форме по отношению к проходящим ЗНО с целью "предотвращения списывания"?
Антон
Ідіоти
Ася Жиглова
Відволікання від напруженой думки звичайно шкодить тому, хто працює ЧЕСНО. А ті в кого очі бігають, хай понервують, їм набагато гірша ця процедура. Якщо де-кому здається, що атестати купують, то чесне ЗНО своє візьме...
Надія
Для Ася Жиглова: не впевнена. при 15-хвилинній перерві ви втратите щонайменше півгодини, бо буде необхідно знову зосередитися на виконуваній роботі. для мене. наприклад, входження в роботу - дуже важкий процес, він займає щонайменше хвилин 30. а ще й хвилювання....
Коментувати
Роман
Люди, що ви робите, чи ви не знаєте за якими принципами працює мозок людини, якого напруження зазнає нервова система лише під час проходження зно. За правилами інструктор має ходити по класу і дивитися за тим, аби абітурієнти дотримувались усіх правил проходження зно. Чи не здається вам що цього досить? Людині потрібен час для того, аби включитися в роботу, ми ж не механізми, а люди, цей час має враховуватися у загальний час проходження. То виходить що якщо забрано було 15 хвилин, то має компенсуватися 20 хв. Далі, я не думаю що нерви абітурієнта не напружаться у той момент, коли у клас завіта зоп"ять здоровенних хлопці в формах із металошукачами. У всьому має бути міра, як на мене це дійсно зайве.
Психолог
Чи не вважаєте Ви дурістю відривати абітурієнта від роботи, коли він саме налаштувався на виконання тестів? Безглузда перерва забере в нього час для нового включення у робочий процес. Механічне збереження часу на тестування не означає, що актуальний час не буде зменшеним. Невже не можна провести таку перевірку на початку тестування, щоб потім не відволікати дітей від роботи? Тоді вчасно вдасться виявити і учня, який, можливо, помилково залишив при собі якийсь пристрій, і не доведеться нікого виганяти чи відволікати. Не думаю, що самоціллю перевірки має бути виведення когось з аудиторії.
валентина
Этож надо было такое придумать,а ведь сами кто это придумал сдавали по шпаргалках!Чокнутая страна.
детектор
Что за паника? Кто знает,тому любой шмон по барабану!А хитрожопым конечно не нравится!Если бы экзамены в школе так проходили-процент отличников и медалистов сократился бы как минимум вдвое.
vik19
Для детектор: ты директор и есть этот хитрожопый.Тебя раком поставят а ты будеш орать да здравствует янукович с табачником
)))
Быдлячая привычка тыкать как раз сторонников януковича с табачником и выдает.Не давали бы повод для досмотра,так его никто бы и не делал.Возмущаются больше всего как раз халявщики.
Коментувати
ольга
Добрый день. Можно ли взять с собой мобильный и потом перед тестированием сдать кому-то или оставить в каком-то специально отведенном месте? Или надо все таки отдать родителям перед входом в здание?
Ирина
Для ольга:Его нужно просто выключить и оставить в своей сумке в специально отведённом для этого месте.
Коментувати
абітурієнт
Рік готуватись, так ще і якийсь лохопєд буде тебе лапати... та ви подуріли
saffo69
а что и калькуляторы не можно?
Оля
а куди тоді дівати телефон, якщо їду здавати зно сама???
Тетяна
Для Оля: Когда я ходила на пробное, в аудитории было специальное место, куда все складывали свои сумки, мобильные телефоны и т.д.
Коментувати
Anton
Вы там вообще с ума сошли, вы ненормальные люди с купленными дипломами.