Школярі стали на захист ЗНО

У столиці відбувся організований школярами всеукраїнський круглий стіл, присвячений темі наслідків можливого нівелювання ролі зовнішнього незалежного оцінювання

Школярі стали на захист ЗНО

Організували й провели круглий стіл з власної ініціативи самі школярі, які зорганізувались за допомогою соціальних мереж. У заході, окрім киян, взяли участь старшокласники з Житомирщини, Чернігівщини, Черкащини, Львівщини, Волині, Івано-Франківщини, Дніпропетровщини, Київщини, повідомляє Майдан.

Школярі констатували, що зовнішнє незалежне оцінювання, запроваджене у 2008-му році, було великим кроком вперед на шляху до побудови прозорої та чесної системи вступу до вищих навчальних закладів.

Саме завдяки запровадженню ЗНО, протягом останнього п’ятиріччя рівень корупції при вступі до вишів значно впав, що дозволило великій кількості талановитих дітей, в т.ч. із віддалених куточків України, вступити до престижних вищих навчальних закладів відповідно до своїх знань та здібностей. Але, за словами школярів, зареєстрований у парламенті законопроект "Про вищу освіту" авторства Ківалова, Калетніка і Сороки загрожує нівелювати роль ЗНО, оскільки вводить вступні іспити.

Школярі констатували, що ЗНО здобуло високу довіру в суспільстві й продемонстрували це за допомогою презентації,складеної на основі даних кількох загальноукраїнських соціологічних опитувань.

За даними останнього соцопитування (жовтень 2012 року) довіряють ЗНО 49% населення, не довіряють – 27%, решта не змогла визначитись. Натомість вступні іспити підтримують лише 27%.

Особливо високим рівень підтримки ЗНО є серед тих, чиї діти, діти рідних та близьких або вони самі вступали до ВНЗ за результатами ЗНО, тобто безпосередньо стикалися з системою вступу. Серед цієї групи населення довіряють ЗНО 64%, не довіряють – 26%.

Школярі також представили жартівливу презентацію в карикатурах, чим відрізняється вступ за ЗНО і за іспитом, і які будуть наслідки того та іншого вступу. Порівняння були явно не на користь вступних іспитів.

У доповідях була висвітлена історія ЗНО в Україні та світі, показана світова тенденція до переходу до ЗНО, яке застосовується у багатьох країнах, в т.ч. й на всьому пострадянському просторі за винятком Таджикистану, де ЗНО планують ввести з 2014 року.

Старшокласники, які невдовзі стануть абітурієнтами, прийняли резолюцію в якій висловили занепокоєння тим, що законопроект "Про вищу освіту" авторства Ківалова-Калетніка-Сороки у разі його прийняття поверне до вступних кампаній масове хабарництво і корупцію та зажадали припинення спроб нівелювати роль ЗНО.

Вони закликали не зменшувати роль ЗНО, а працювати над вдосконаленням тестових завдань.

Старшокласники зазначили, що не можна пасивно сидіти й спостерігати, коли їм намагаються обмежити право на чесний вступ до вищих навчальних закладів, і що потрібно протидіяти цьому всіма доступними способами.

На круглий стіл в якості гостей завітали представники Українського центру оцінювання якості освіти, які позитивно оцінили зацікавленість школярів освітніми процесами й порадили старшокласникам збиратись та обговорювати свої проблеми частіше.

Освіта.ua
03.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Абітурієнт
те, що ви називаєте "елементарна шкільна програма", не так вже й легко засвоїти, тим паче, що учні перетворюються на "рабів" атестата, а вчителі при кожній нагоді погрожують поганою оцінкою за рік. Ліпше було б якби учні ретельно вивчали потрібні їм предмети при вступі і не хвилювались, що якийсь наділений владою вчитель поставить погану оцінку по зайвому предмету, накшталт Людина і світ, НВП, Захист відчизни, Етика, Екологія, Історія рідного краю, Образотворче мистецтво, Історія православної культури. Цих предметів у шкільній програмі неміряно. Витрачати на них час - нераціонально. Коли працюєш на атестат, а якийсь мажор, котрий і на уроках зрідrа з"являвся, отримує 12 балів, навертаються сльози. P.S. Запорізький багатопрофільний ліцей №99 - краіна відкатів і здирництва.
смерть
До речі, тут, тут калетніківські боти-аграрії неодноразово заявляли, що Косяк ніяк не скасовує ЗНО і що все там чудово, радили почитати закон. На жаль, повністю запостити тут текст статті не можливо, дам лише аналітику http://cedos.org.ua/compare2#правила-вступу : "Вступ має відбуватись за окремими правилами для бюджетників та для контрактників. Перші здають ЗНО, середній бал атестату та вступні екзамени (останнє - лише для національних вишів), вагу кожного з них визначає сам університет. У свою чергу, для контрактників університет пропонує свої правила вступу та порядок обчислення конкурсного балу (ст.41)." Ось тут можна знайти повний текст законопрокту http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=45287
смерть
Шановний вчителю, категорично не можу погодитися з вашим твердженням. Як можна встановити після аналізу подібних коментарів на кількох сайтах, вони робляться не однією людиною, а групою людей, що тісно пов'язані з Вінницьким аграрним університетом, тобто навчаються\\навчалися чи працють там. Ректором того універу є пан Григорій Калетнік, співавтор законопроекту КоСяК)))) Очевидно ті коментатори з вінницької аграки якимось чином працють на свого ректора, це так званні "калетніківські боти")
Вчитель
Шановні друзі. Перестаньте раагувати на записи нібито різних противників ЗНО. Всі вони написані в одному стилі і, безсумнівно, належать одній особі, так званому тролю.
Vika
Нехай ці школярі розкажуть нам про свої враження після здачі цих тестів, особливо ті, котрі не наберуть достатніх балів. Кожен може говорити про те що ніколи не робив, а от поділитись своїм досвідом це вже інша справа. Запитайте краще у студентів, котрі через ЗНО не вступили на державну форму навчання, хоча закінчили школи (ліцеї, гімназії, де навантаження було набагато більшим, ніж у простій сільській школі і вчитися там було непросто), до речі середній бал у них в університеті 4,5-5. А от їхні одногрупники повгадували тести і тепер отримують стипендії, хоч ледве на четвірки витягують.Так що не таке вже ЗНО і ефективне, можливо в Європі та на заході, ця система дійсно працює, але у нас її ще треба удосконалювати. На мою думку необхідно повертати вступні іспити або ж обєднувати іспити та тести
википедия
Для Vika:Они бы рассказали,да многим некогда-они УЧАТСЯ!А это требует труда и времени.А здесь подпевают ботам те,"знания"которых ЗНО продемонстрировало. Поэтому -контракт или вуз послабее.У этих-то времени полно, все равно учиться без крепкой базы практически не возможно!..Как правило умные дети из спецлицеев сдают ЗНО выше балла аттестата и спокойно проходят на бюджет.А те,кто "повгадували", "вытягтивают" на трояки, вылетают из-за неспособности учиться или платят.Так что не перекручивайте факты.Все эти песенки"ЗНО-лотерея","навгадували","натикали", "об'єктивно не оцінює абітурієнта" известно кем поются!ЗНО как раз ОБЪЕКТИВНО,в отличие от СУБЪЕКТИВНЫХ вузовских испытаний,оценивает абитуриента.Вот люди его и отстаивают.
Vika
Вікіпедія, ваш коментарій беззмістовний та не аргуметований.Самі ж перекручуєте факти та мої слова. Самі ж погоджуєтесь, що тести можна вгадати, а з правил теж бувають винятки, такі як розумні діти з ліцеїв не вступають до вузів, тому що не пройшли тестування.Іспити не є субєктивними, а скоріше навпаки, вони є обєктивними, і усна відповідь на питання більш змістовна, наж просто варіант а) чи б). До чого тут те, що студентам бракує часу для того, щоб поділитись досвідом про здачу тестів ?Дурниці якісь. Шановна, навчіться спочатку підтримувати тему розмови. Якщо не можете змістовно висловити свою точку зору, то не лізьте з своїми коментарями в обговоренння важливих тем
википедия
Шановна(?)Vika,щодо змістовності та аргументованості ваших і моїх коментарів-ну дуже спірне твердження!І не ви будете вказувати мені й іншим "лізти" чи "не лізти"з комментарями.Зрозуміло,що ви,якби могли,то позатикали незгодним роти...У випадку з вгадуванням я лише використала ваш лексикон.Ви з однодумцями дуже полюбляєте такий аргумент,як лотерея. Нехай!І яка ж вірогідність виграшу в ній?Дуже мала,бо тоді б не було в ній сенсу.Так і зі ЗНО. "...усна відповідь на питання більш змістовна",-продовжу:а головне,що її неможливо перевірити і щось довести в разі незгоди з оцінкою,в чому дуже багато зацікавлених осіб з боку внз. Багато ще тих,котрі пам'ятають вступні іспити!..Далі про студентів:чи їх протести щодо скасування ЗНО-це не демонстрація досвіду?...Ну і щодо ліцеїстів-значить не такі вже вони й розумні виявляється!Як,до речі і деякі відмінники з медалістами.Таким "розумникам"ЗНО теж не до вподоби.
Коментувати
Олексій
Я вступав в університет за результатами вступних іспитів, і повірте, немає в цьому нічого аж такого страшного - особливо для тих, хто протягом навчального року дійсно вчився. Просто тепер учні займаються усім, окрім навчання. А потім кажуть, що талановита молодь не буде мати шанс та можливість вступити у нормальний ВУЗ. Потрібно більше уваги приділяти навчанню!
ррррр
Для Олексій: не бреши
Коментувати
nyta
Дійсно рівень сьогоднішнього ЗНО - ніякий, багато недобрацювань, через які і страдають абітурієнти....І тим більше, по наданому законопроекті про зміни у вищу освіту ЗНО не відміняється, а, просто, дається можливість і поступати у виші по вступним іспитам.
ррррр
Для nyta: той, хто хоч елементарно знає, здасть.
Коментувати
Валентина
Я також здавала ЗНО, в перший рік коли його започаткували. Тоді мені це дуже несподобалось, як і моім однокласникам не розумію чому сьогодні воно так всім подобається. Одна моя однокласниця, яка досить гарно вчилася, забула паспорт і її не допустили до здачі. Вона рік втратила
ххх
Для Валентина: А до екзамену її без паспорта допустили би?
Коментувати
Тетяна
Школярі стали на захист ЗНО, який "гарний" вираз! А чи подумали ті школярі про своїх батьків? Скільки з сімейного бюджету вони витрачають на репетиторство, реєстрацію та проїзд до пунктів здачі ЗНО.
dissector
Для Тетяна: Та не більше,ніж прийдеться заплатити за вступ до внз з єкзаменами.Досить вже вам займатись окозамилюванням.Ну вже ж було.Ще пам'ятаемо...Видно одразу хто є бот.Схвальні коменти-лишень перестановка одних й тих самих слів. Розумію,це ваша робота.Марна!)))
ххх
Для Тетяна: А Ви подумали, що витричені кошти дають право подавати документи зразу у 5 вузів на 3 напрями підготовки у кожному. Чи не більше доведеться потратити, щоб лише приїхати на екзамени? І взагалі, як одночасно складати ті екзамени у кількох вузах?
википедия
Еще Вы забыли,что когда были экзамены,то сдавали их в ОДИН вуз и в случае провала(а часто и "завала"экзаменаторами)даже очень сильные выпускники теряли год,а то и не один!
Коментувати
Тетяна
Школярі, я теж так думала, як Ви. Але здавала ЗНО - в якому є багато мінусів та недоліків. Зно - це як пощастить. Вступні іспити є більш ефективними, якщо ви знаєте, то Вам не має чого боятись та переживати і Ви можете бути впевнені, що вступите до ВУЗу, на відмінно від ЗНО.
Оксана
Для Тетяна: не забудьте додати кошти батьків .... А це було ще не так давно - вступав лише той хто мав звязки та гроші.
ххх
Для Тетяна: Дурочко! Ніяке ЗНО ти не здавала. І перестань людям голову морочити своєю болтовнею.
vlada
Для ххх: це Ви перестаньте прирікати всім. І якщо людина говоре, те що є, то не потрібно при цьому її ще й ображати.
Коментувати
Вікторія
Шановні школярі, не поспішайте із такими категоричними рішеннями, повірте ЗНО - недосконале, на власному досвіді переконалася в цьому, воно не дає можливості висловлювати свою думку і підтвердити свої знання. Запитання, як і відповіді на них, є неконкретними, тому дуже лекго допуститись помилок. Вступні іспити, на відміну від ЗНО, збільшать ваші шанси на вступ до потрібного вузу.
Ника
Треба спілкуватися зі студентами, вони вам розкажуть що таке ваше ЗНО і скільки нервів вони зіпсували собі! А один мій знайомий казав, що здати тести на мінімальну кількість балів, щоб просто вступити - елементано: весь час вибираєш лише одну вірну відповідь (наприклад "а") і все, бо певна кількість відповідей вірні. І набираєш необхідний мінімум, а потім ми дивуємось: що ж вони 2 слова не можуть до купи зв'язати?! Треба спілкуватися з людиною, щоб бачити, що вона каже, що вона пише і як вона це робить, а ЗНО позбавляє цієї можливості!
sceptik
Для Ника : Понятно,вы лицо заинтересованное!Наберут "сказочников",наугадывавших "необхідний мінімум",потом удивляются,"що ж вони 2 слова не можуть до купи зв'язати?!".Разве это вуз,если вынужден с минимумом принимать.Небось какой нибудь калетниково-сорокинский...А вот бы за этот минимум денежку экзаменаторам принесли )))
Ольга Михайлівна
А що по Вашому у кого низький бал то йому і освіти не потрібно??? А як щодо агронома, механіка, зооінженера?? На нього піде Київський мажор з атестатом 190 балів, чи дитина з села, що набрала 170??? То може в неї від того низький бал, що не мала грошей на тих всіх репетиторів до тестів та на книжок?? А, забула, ще до району щоб здати тести з того села доїхати треба по 3 рази щоб їх здати, а ще плюс пробне тестування!! А 2 слова до купи не в"яжуть ті, що тільки і навчились тикати А, Б, В. ЧИ тести може мислення навчать????
sceptik
Для Ольга Михайлівна: ???Набравши 170,навіть меньше,дитина з села буде вчитися на агронома(хоча й агроному знання не заважатимуть),набравши 190-вона зможе вчитися поряд з київським мажором.Є непоодинокі прецеденти.Та навряд чи це буде можливо,якщо цій дитині доведеться складати іспиті до того ж киівського престижного внз.І тоді ж встане питання,чи вступить та ж дитина вже й на агронома.Бо може й за агронома доведеться заплатити. З досвіду власної дитини та його однокласників знаю,що вдало"натикати" малоймовірно.Це "отмазки" лобістів закону ККС і тих,хто боїться "ненатикати".
Коментувати
vlada
Люди, ВИ вмієте читати. Чи ви просто почули дзвін, та не знаєте де він. Який рівень сьогоднішнього тестування – та ніякий. А школярі, які вони проінформовані, та уж занадто завуальовані та несправжні. Їм сказали, що це погано. А сказали, бо конкуренти бояться суперників, тому що розуміють, що їх Законопроекти навіть в долю не падають КСК. Видно, як в підвалі декілька людей провели там щось і кажуть, що Україну залучили. Якби залучили, то відгуки були б інші. Адже вся сільська молодь проти тестування. Я кожного дня маю справу із абітурієнтами і точно знаю їх відгуки. ЗНО потребує реформування.
sceptik
Для vlada: У вас очень подходящий ник!ЗАИНТЕРЕСОВАННЫЙ.Что это вы(сознательно пишу с маленькой)за всю сельскую молодежь расписываетесь?Поскромнее!Давно заметил повышенную активность защитников всяких там собеседований, экзаменов, вузовских баллов.Цель понятна-протащить КоСяк! Конечно вас раздражает то,что даже школьники понимают, что почем. ЗНО "потребує реформування",но не путем введения заинтересованного вузовского участия на местах.Любой вузовский экзамен в сегодняшней Украине - однозначно путь к возврату коррупции.
ххх
Для vlada: А чому Ви так розписуєтеся за сільську молодь, неначе там якісь неповноцінні діти? Я знаю школу із гірського села, у якій на тесті з математики зразу 3 учні набрали по 200 балів. Невже й вони проти тестування? І не сумнівайтся - вчаться ці діти прекрасно, хоч і не здавали вступних іспитів.
vlada
Я не маю жодного заполітизованого погляду. А якщо "сознательно" пишете, то Ви точно одразу маєте конкретні наміри протестувати проти того, що вам не підходить. Я залишаю свої записи виключно на власних міркуваннях. І маю на це повне право. І ні в якому разі не пригнічую будь-кого. Я говорю конкретні факти, які бачу. А що школярі можуть бачити. В них не має з чим порівнювати. Вони знають лише ЗНО і говорять, що воно пригнічує їхні можливості. І не потрібно впадати в крайнощі, а дотримуватись правил етики!
Коментувати
Оксана
Про що мова? ЗНО ніхто не відміняв - ст 41 обговорюваного законопроекту. Просто певні організації, за певні кошти зацікавлених осіб збивають дітей з толку, дезінформуюють, а ті не читаючи самого законопроекту розпалюють дискусію. А як вчитатися, то дискусія ні про що. Треба дивитися правді в очі - ЗНО має багато недоліків, потребує вдосконалення. Один із шляхів - співбесіда, яка дає можливість виявити реальні знання і здібності, і нічого поганого в цьому немає. І не треба приписувати корупцію тому, що ще й не запрацювало.
ххх
Для Оксана: Якщо і вводити співбесіду, то тільки для тих абітурієнтів, у яких тестовий бал з профільної дисципліни відносно малий. Така співбесіда відсіє (якщо бідні вузи цього ще захочуть) справді бездарних, і допустить до вузу тих, хто хоч і має низький бал, але не є безнадійним щодо перспективи навчатися. Маю конкретний приклад: з балом 131 на тестуванні з математики студентка закінчила четвертий курс з середнім балом 4,3 із 5 можливих.
Коментувати
Альбіна
При нинішній владі з її корупцією я тільки за ЗНО. І не розумію, чому тут згадують лишек дітей з глибинки, що ЗНО - це шанс для них вступити в гарні вузи. А в містах немає розумних дітей з бідними батьками? ЗНО дуже легко вдосконалити - по фізиці, хімії, біології і т.д. вводяться задачі та питання з відкритою відповіддю. Так, це потребує додаткових коштів, бо треба платити людям за перевірку, але тоді відразу буде видно, чи дитина вгадує тести випадково, чи вона реально знає предмет, вміє знання застосовувати. Тут писали, що на 1 курсі виявляється, що набрали нерозумних студентів. Які вузи - такі й студенти. Якщо гребти всіх підряд, бо недобор та на контракт же треба когось, з балами 124 (це практично двійка), то яких ви хочете студентів? Якби прохідний бал був 170, то й студенти були б розумніші. А ще можна зробити загальний тест з усіх предметів (і в школі б всі предмети вчили, і без співбесід видно, хто є хто)
Студентка
Як можна зубрити тести, коли ти не знаєш завдання? Я дуже задоволена ЗНО, так як я набрала високі бали і тепер вчуся в ун. ім . Шевченка. (я закінчила звичайну школу у Херсоні.) Ті, які стали чухатися за декілька місяців, набрали низькі бали( не більше 150)
Sem Smeshna
школярі ще не вступали до вузу і мало що про нього знають...я особисто здавала ЗНО і можу з впевненістю сказати, що воно об'єктивно не оцінює абітурієнта... оскільки ті, хто не готується - може здати краще за людей, які дійсно доклали зусиль, щоб заробити хороший бал....тому,на мою думку, ЗНО це "спасіння" для абітурієнтів з низьким рівнем знань!
ххх
Для Sem Smeshna: А чому Ви вважаєте, що ті, хто готувався і погано склав тести, мали високий рівень знань?
Коментувати
KOFFE
ЗНО не дає повної картини рівня знань абітурієнта, лише при живому спілкуванні на іспиті можна дійсно встановити рівень обізнаності вступника.
ххх
Для KOFFE: Цілком погоджуюся з Вами щодо можливості такої оцінки в ідеальних умовах. Але в реальності надто велику роль відіграє субєктивний фактор. Перевага ЗНО в оцінці всіх абітурієнтів країни за єдиними критеріями, хай і не досконалими. Недолік ЗНО у відносності трактовки оцінки. Як можна було у 2009 році дозволяти вступ до вузів бездарям, які на тесті з математики набрали 4 (чотири) бали з 54 (чи навіть 64) можливих? Має бути якись розумний абсолютний мінімум знань, який трактують за 100 балів, а все решта пропорційно ділиться між 100 і 200 балами. А то, чомусь, зараз 100 просто приписують для окозамилювання.
Коментувати
володимир
Підтримую думку людей які вважають що ЗНО це лотерея . Не потрібно боятись вступних іспитів. До них потрібно готуватись впродов років начання в школі. І тоді , звичайно, ми будемо мати високий рівень знань та висококваліфікованих спеціалістів по закінченні ВУЗів.
Павел
если говорим об ЗНО, то это еще не понятно хорошо это или плохо. С одной стороны дети вроде как имеют больше шансов на поступление, и вроде меньше корупции меньше.... Но на самом деле это лишь иллюзия. Так как чтобы сдать тоже ЗНО дети должны много тратить денег на подготовку к экзаменам, в тоже время "забивают" на другие предметы!!!! при поступлении даже при ЗНО есть коррупция. Чтобы не брали то нужно принимать жесткие меры, чтобы боялись брать деньги, а не тестами детей мучить. Обыкновенные экзамены дают более полную картину об уровне знаний абитуриента и это факт. Ведь на 1-м курсе студенты не умеют говорить, не могут мысль даже сформировать, а все из-за того что ЗНО-не заставляет думать, а нужно просто зубрить тесты!!!