До переліку НМТ мають включити 4 предмети

До переліку НМТ включать українську мову, математику, історію та предмет на вибір

До переліку НМТ мають включити 4 предмети

Міністерством освіти і науки розроблений спеціальний законопроект, за яким наступного року передбачено складання 4 предметів зовнішнього незалежного оцінювання у форматі НМТ.

Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.

Планується, що у 2024 році обов’язково оцінюватимуться знання абітурієнтів з української мови, математики, історії України та одного предмета на вибір.

Він також висловив сподівання, що законопроект буде ухвалений заздалегідь і вступники матимуть можливість готуватися до НМТ впродовж навчального року.  

«Дуже сподіваємося, що депутати ВРУ приймуть цей законопроект ще у вересні, щоб цьогорічні 11-класники могли повноцінно готуватися впродовж всього наступного навчального року до НМТ знаючи його правила заздалегідь», – зазначив Винницький.

Для отримання інформації про проведення вступної кампанії 2024 року приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
28.08.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ігор
Скільки предметів потрібно для конкурсу в ВНЗ? 3?4? Це буде вирішувати ВНЗ? Коли буде така інформація?
Наталія
Трьох предметів вистачить, зараз і до цих важко готуватися. Цей і так зрозуміло.Хтось про дітей думає?
Олена
Для Марина:та наш міністр навіть те,що повинен був зробити за законом- здати іспит на знання української мови- чомусь не зробив. Цікаво: ЧОМУ?
Марина
Я б взагалі посадила всіх хто працює в МОН пройти МНТ, 2023 або 2024 під наглядом камер у прямому єфірі, і оприлюднити результати....в кого нижче за 186 всіх у відставку! ????????????! Зовсім здуріли 4 предмети а далі планують 5!!!
Ольга
А в чому сенс МНТ на сьогодні? Оплачувати за допи по цім предметам? У знайомих хто здавав МНТ на високий бал, усі мусили піти на контракт, тому що всі бюджетні місця дісталися дітям чиї батьки в ЗСУ або поступили за кордон ( без результатів МНТ)
Тетяна
Дійсно, молодь виїде з країни з таким тиском! Війна, діти в стресі, а міністерство освіти тисне ще й навчанням! Краще перегляньте програму шкільну, яка не навчає дітей, а навпаки-у дітей відбиває бажання вчитись.
Фрося
М-да, все цікавішим і цікавішим стає театр абсурду-МОН. І можна було б посміятись, якби плакати не хотілось. І що там немає нікого здравого, в тому нашому міністерстві? Ну невже тому міністру самому не доходить, що не можна ставити 4 предмети на НМТ, бо це як же їх здати в один день? От всі люди це розуміють, а він ні? Це ж не нормально.
Зінаїда
Щорічний медогляд у МОН всі проходять? Адекватність прийнятих рішень під великим питанням. Чотири предмети на НМТ це відверто хвора ідея.
Олена
Скоро вся молодь поїде за кордон , здуріли !!!!Війна скінчилась чи все у нас так добре?
Таня
Не розумію, невже було мало 3 предмета?! Навіщо так зробили? Це вже повноцінне затвердження? Чи можуть бути зміни?
Ганна
Для Таня: Це рішення ще не затверджено. Але Михайло Винницький повідомляв, що до НМТ планують включити чотири предмети (з одним вибірковим) 2024 року і п’ять (з двома вибірковими) - 2025 року. Можливо, ще можна вплинути на МОН, щоб додали хоча б вибірковий предмет, а не обов’язковий, - тобто щоб тест складався з двох обов’язкових і двох вибіркових предметів.
Коментувати
юлія
Враховуючи, що навчання зараз в основному в режимі онлайн, то рівень освіти падає в рази. про які 4-ри предмети на НМТ можна говорити. діти постійно повинні займатись самонавчанням і при цьому всьому Міністр освіти добавляє 4-й предмет перед тим як приймати таке рішення, потрібно згадати в яких зараз умовах ми живемо
Максим
В мене таке враження, що влада взагалі у нас якась не зрозуміла, на сьогоднішній день у нас в країні війна 24/7, навіть зараз тривога, але міністру освіти мабуть всеодно на ситуацію в країні, діти не можуть скласти НМТ з трьох придметів їм тяжко, а ви ще додаєте четвертий, куди четвертий, якщо і так проблеми з цим, подумайте про дітей будь-ласка!!! Їм також тяжко, у них ще все життя поперед, не треба їх навантажувати в такому молодому віці, і так достатньо трьох предметів, їх треба вивчити, підготувати і тд. То подумайте будь-ласка,, от поставте себе на їхнє місто, я думаю вам також би було тяжко
Ірина
Складається враження,що нашим чиновником не потрібна молодь в Україні.З таким збільшенням навантаження при іспитах, за умови війни,відсутності електроенергії, нічних повітряних тривог,розбомблених шкільних приміщень, нашим дітям легше буде виїхати за кордон і там здобувати вищу освіту.При цьому без будь- яких ЗНО та НМТ (наприклад освіта в Словаччині). Тепер взагалі немає сумнівів,що це робиться умисно. Молодь,навпаки слід заохочувати залишитись в країні, щоб розбудовувати її. Хіба завершилась війна? Хіба закінчились обстріли? Хіба жити стало легше? Риторичне питання. А міністр освіти взагалі суперечить сам собі: спочатку говорить про зменшення навантаження в освіті, вказуючи про запозичення досвіду навчання в школах Європи,і тут же добавляє ще один предмет. Просто абсурд якийсь! Шість годин здавати екзамен в умовах війни.Знову непрофесіонали у керма!
Сергей Лимонов
Ось таких ватних прокацапських "державних експертів" в МОН- більша половина! Мінусують патріотичні пости і строчать по кремлівським методичкам коменти на цьому сайті! Ждуни путінські!
Сергей Лимонов
Співробітник Міністерства освіти та науки Андрій Василенко поставив під сумнів бажання українців вийти з Радянського союзу на початку 1990-х. Відомство розпочало щодо нього дисциплінарне провадження. 24 серпня державний експерт в групі з питань цифрової трансформації освіти і науки Василенко опублікував у Facebook допис російською мовою. У ньому він спотворює українську, назвав незалежність України «кидаловом» і розкритикував листівки, які агітували голосувати за незалежність 1 грудня 1991 року, передають Патріоти України.
Геть кидалово
Для Сергей Лимонов: Листівки писали щиру правду. Завдяки незалежності ми стали повноцінним еуропейським народом, який увійшов в п*ятірку найрозвинутіших країн Еуропи
Коментувати
Марія
Коли до таких рішень будуть залучати психологи і лікарі. Чи міністр освіти має достатню кваліфікацію оцінити стан дітей щоб ідти на такі кроки.
Анна
Вы с головой вообще своей дружите? Или хотите чтобы как можно больше людей поступало на контактную форму обучения? Сдали бы сами хоть 4 хоть 8 предметов
Денис
1. Низький рівень освіти останні 1,5 роки у зв’язку з війною, постійними тривогами і дистанційним навчанням; 2. Нагрузка на учнів у зв’язку з частою потребою наздогнати матеріал через втрату уроку через ті самі повітряні тривоги, довготривалі вимкнення світла, потрібність підготуватися до 4 нелегких предметів на рівноцінній основі, також врахування морального і психічного стану дитини під час війни; 3. Проблеми організації НМТ: -ДДОС атаки з боку рашки; -Можливість учнями списати, адже комп’ютери учнів розміщені на невеликій відстані один від одного без будь яких бар’єрів; -Проблеми з сайтами, які можуть збити чи не зберегти відповіді (велика к-ть скарг і з власного освіду); -Невлеквтна к-ть балів за завдання і т д. І як буде класно, коли дитина вже як 4,5 год. пише НМТ, а тут тривога, через яку вона змушена переписувати тест вдруге.
Юлія
Чому про здоров’я дітей ніхто не думає? Як можна ставити 4 іспити в один день? Це психічна, розумова перевтома для дітей. Це порушення прав дитини на здоров’я.
Сергій
Чомусь саме на історії України дуже багато дискусій. Шановні, ми що забули, як рашисти, окупувавши тимчасово нашу територію, в першу чергу знищують підручники з історії України і насаджують своє бачення! Народ, який не знає своєї історії приречений. Він не матиме майбутнього! З українською мовою те ж саме! З цього питання ніяких суперечок не може бути апріорі. Хіба для когось є секретом те, що випускники в школі вчать предмети ЗНО в першу чергу? З інших предметів НМТ можна і дискусії проводити.
Юлія
Для Сергій: мова вже йде не за предмети, а за адекватну організацію процесу НМТ, бо 4 предмети здати в один день це абсурд. Тоді НМТ треба проводити за 2 дні, дати час на підготовку між здачею іспитів НМТ.
Юлія
Для чого чотири предмети у такий не простий час ,три цілком достатньо,чим ви керуєтесь коли приймаєте такі рішення.як діти повинні написати чотири предмети за один день .
Ihor
Обов’язковим один предмет - українська мова. 2 предмети за вибором учня, які потрібні для подальшого навчання.
Коментувати