В УЦОЯО спростували фейк про найскладніший НМТ

Інформація про начебто проведення найжорсткішого тесту НМТ не відповідає дійсності

В УЦОЯО спростували фейк про найскладніший НМТ

В Українському центрі оцінювання якості освіти спростовують інформацію, поширену в ефірі одного з телеканалів, про начебто заплановане на цей рік проведення найжорсткішого за складністю тесту НМТ.

Про це в коментарі Освіта.ua повідомила заступниця директора УЦОЯО Тетяна Вакуленко.

За її словами, Український центр оцінювання якості освіти неодноразово наголошував, що складність завдань у предметних частинах НМТ не буде вищою за звичну складність тестів традиційного ЗНО. 

«З-посеред завдань НМТ не буде завдань з відкритою відповіддю (власного висловлення чи письмового розвʼязування задачі на окремому бланку). А завдання з короткою формою відповіді (вписування чисел) у тестах з математики були й раніше. Ні про яке вписування слів англійською мовою також не йдеться. Завдання на заповнення пропусків – це підставляння в текст пропущених слів із числа запропонованих варіантів», – зазначила Тетяна Вакуленко.

За словами заступниці директора, невдовзі в УЦОЯО оприлюднять демонстраційні варіанти національного мультипредметного тесту, а до цього часу не варто робити передчасних висновків.

Як відомо, в ефірі одного з телеканалів була висвітлена думка невідомого експерта, який навмисно або через відсутність базових знань повідомляв аудиторії неправдиві дані щодо проведення НМТ.

Інформацію вже поширили кілька онлайн видань.

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
25.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Пан Середа
Інфографіка просто була неякісною, тому кожен по-своєму розтлумачив, оскільки на самих початках у ЗНО з англ. були ще не початках його запровадження. Рекомендую коректно писати, бо інакше виникає більше питань, ніж відповідей. ... Всі тут пишуть про НМТ, але мовчать про вступні іспити у магістратуру у формі ЗНО/мультитесту. Ось його дійсно ускладнили. ЄВІ тепер складатиметься з англ. + ТЗНК (логіки). Додатково буде ще і ЄВФФ на більшість спеціальностей. Але я не розумію для чого ТЗНК, яке тупо передбачає завдання з укрмови, математики та онд (по суті аналіз текстів з різних дисциплін). Не бачу там логіки в ТЗНК/МТНК взагалі, хоча пише що є.
Олександр
Дуже багато розвелося " експердів" та "агентів змін". Пишуть аби писати, говорять аби говорити, немаючи ні найменшого уявлення про що пишуть чи говорять.