Форму проведення НМТ визначать у березні, – депутат

Формат проведення НМТ стане відомий після ухвалення відповідного законопроєкту

Форму проведення НМТ визначать у березні, – депутат

Зовнішнє незалежне оцінювання буде проведено у формі національного мультитесту, але остаточна форма його проведення буде визначена у березні.

Про це у авторській програмі Подкаст Комітет освіти сказав народний депутат, член Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук.

За його словами, формат проведення НМТ стане відомий після ухвалення парламентом одного із зареєстрованих у ВР законопроектів.

«ЗНО і НМТ ми не протиставляємо одне одному. ЗНО залишається, але буде проведено у формі МНТ. Десь у березні чітко буде зрозуміло, який із законопроєктів буде прийнятий і в якому це форматі буде», – сказав депутат.

Як відомо, наразі у Верховній Раді зареєстровані три законопроєкти, що мають унормувати питання проведення НМТ. Один – урядовий, що містить пропозиції МОН (8228-1) та два депутатських: 8228 і 8228-2.

Автори перших двох пропонують віддати всі рішення щодо проведення НМТ на розсуд Міністерства освіти і науки. Натомість автори останнього (голова комітету Бабак і його колеги) намагаються детально визначити у законі форму проведення НМТ.

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
06.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Інна
Я вважаю, що потрібно робити НМТ за тими предметами,які були визначені давно і прописані законодавчо, для складання ДПА у формі ЗНО. 1. Укр. Мова. 2. Математика 3. Історія або англійська на вибір. 4. Предмет на вибір. Діти про це знали давно і до цього готувалися. А якщо хтось хоче внести зміни, то це повинно робитися завчасно, а не нашвидкоруч, створюючи всім стресові ситуації.
Анна
У час війни історї України не робити головною, вибачте, хто при владі зараз?? У всіх країнах люди мають знати свою мову та історію. Це має бути один обов’язковий ВЕЛИКИЙ тест на 180 хв.((замінивши другу частину укр. літератури на історію), а далі математика та іноземні.
Георгий
Для Анна: Не треба змішувати політику та навчання! Діти не піддослідні кролі! Історія як предмет потребує реформування! І не в ткому вигляді, як пропонують такі гуманітарії, як ви! Математику та українську мову зробити обов’язковими, а третій предмет на вибір! Це той варіант, який пропонує більшість! Дослухайтесь до більшості!
Анна
Більшість це хто?? Прошу, якесь голосування подайте мені, що діти хочуть математику? Всюди у світі потрібно знати свою мову та історію. В яку країну не поїдьте. Спробуйте стати громадянином без знання мови та історії ( у Німеччині ще географію вимагають) Ми вже маємо "какая разніца" якою мовою спілкeватися... маємо війну. Я за те, щоб вподальшому такі предмети як укр.мова та історія були одним блоком в тестуванні, тоді інший обов’язковий - математика, та інший обов’язковий - іноземна ( та відтермінува впровадежння іноземної, як обов’язкової, на три роки, щоб суспільство підготувалося).
Анна
цікава фраза: "Історія як предмет потребує реформування! І не в ткому вигляді, як пропонують такі гуманітарії, як ви! "))) це мені, як розумію, говорить математик.)) Хтось кинув клич, що історія вимагає реформування на сайті освіта, і вже всі давай наїжджати на історію))) історія потребує спрощення , та лише всесвітня. А історію своєї Батьківщини потрібно знати!! " Що ж ти такеє?» «Нехай скаже Німець. Ми не знаєм». Отак-то ви навчаєтесь У чужому краю! Німець скаже: «Ви моголи». «Моголи! моголи!» Золотого Тамерлана Онучата голі. Німець скаже: «Ви слав’яне». «Слав’яне! слав’яне!» Славних прадідів великих Правнуки погані! І Коллара читаєте З усієї сили, І Шафарика, і Ганка, І в слав’янофіли Так і претесь... І всі мови Слав’янського люду — /351/ Всі знаєте. А своєї..."
Коментувати
Катерина
Ну добре влаштувалися звичайно!! 11 місяців вже війна, і вона до сих пір триває!! Що тут можна так довго думати?Діти і так у стресі знаходяться, ви ще більше гірше їм робите , шкода , що у міністерстві дебіли сидять , да і у раді такі ж
Порушники закону
Правду пише Дисплей про те , що нардепи не мають права втручатись в діяльність виконавчоі влади і регулювати тести… Це порушення пряме Закону. Агов , пане спікер , ви ж юрист?!! Три типи Нмт : гум, тех, природа… Пан Шкарлет,де характер і воля?!?
Юлія
ЯКИЙ НАФІГ БЕРЕЗЕНЬ?ДО ЧОГО ДІТЯМ ГОТУВАТИСЯ?!! ЗНУЩАННЯ НАД ДІТЬМИ , ПО ІНШОМУ НЕ СКАЗАТИ , В РАДІ ПРИДУРКИ СИДЯТЬ, ТАК І НАПЕВНО ХОЧУТЬ ЩОБ ДІТИ ЗАВАЛИЛИ УСЕ НА СВІТІ, ПРОСТО НЕМАЄ СЛІВ , ДУЖЕ ШКОДА УСІХ ОДИНАДЦЯТИКЛАСНИКІВ,ТРИМАЙТЕСЬ
Черкаси
Для Юлія: нардепи освітянського Комітету - дурисвіти на чолі з Бабаком
Коментувати
Andrew Brown
Як проводити НМТ в умовах відключень електроенергії??? Натомість ЗНО можна проводити і без електрики: діти пишуть в тестових зошитах.
Леся
Для Andrew Brown: Усі школи забезпечені генераторами і пальним до них. Тому проблем не буде.
Коментувати
Наталі
Хочу знати, які теми з історії України будуть в МНТ. Минулого року були теми історії ХХ-ХХІ ст. А тепер припущення є різні. Хотілось би визначитися, до чого готувати учнів. Бо вислів "готуйтеся". Для історії це дуже не визначено: чи повторювати з 6 класу по 11, чи за 10-11 клас (як в минулому році). Вибачте, але це дуже виликий обсяг матеріалу.
Андрій
Для Наталі: готувати треба вся теми. Починаючи з найдавніших часів і закінчуючи історією сучасної України.
Олена
Звідки така інформація? Обсяг з історії ніде не зазначений! Якщо це всі теми з історії- то чим НМТ відрізняється від ЗНО? Навіщо математику чи фізику здавати всі теми з історії?! Чи може муйбутні філологи та юристи будуть здавати фізику або хімію? В когось з чиновників МОН є здоровий глузд?! Якщо вони досі не можуть нічого вирішити, то що вони роблять на цих посадах?! Гнати їх в шию!!
Коментувати
антикор
Нацполіція м. Камянське є антиукраїнська і злочинна. asfio=asdfghuiolkjhgfdwergtyujiyhgrfewsq... wergtygfrwsqa...
Дисплеєнко
Диво дивне! Депутати «рехнулись на минах»…. Вони не можуть втручатись в діяльність виконавчоі влади. Це антикоституційний крок!! А потрібно ось що : виділити три групи Нмт . Гуманітарний; технічний ; природничий. Відповідно і предмети: мова ,історія, іноземна; мова, історія, математика; мова , біологія, математика. Це повинен затвердити Мон до середини січня!!
Михаїл
Вони до березня будуть думати, які предмети усе ж таки зроблять обов’язковими? А якщо їм заманеться зробити обов’язковими 4 предмети - учням їх за 3 місяці до достатнього рівня вчити? 11 місяців війна іде, за цей термін можна було придумати, як проводити тестування під час воєнного часу. Але ні, їм ще до березня час "подумати" потрібен. А де ви 11 місяців були? Про що думали?
Тоня
Для Михаїл: голова комітету Бабак самозакоханий, некомпетентний нарцис. Він дискридитує парламент, президентську більшість.
Коментувати
Ольга, обурена вкрай
Це знущання над випускниками!!! Що треба готувати і в якому обсязі? Від цього залежить майбутнє одинадцятикласників... Коли це один екзамен з одного предмету це одне, а коли хочуть "впихнути невпихуєме" - це маразм. Чи ви всім залишившимся в Україні випускникам гарантуєте безкоштовне навчання???
Альона
Зараз така безпекова ситуація, що визначитися остаточно просто неможливо! А діти нехай готуються, хто їм заважає? Нехай вчать мову, математику, історію, англійську, а, а зрештою, всі шкільні предмети. І все буде Україна!
Михаїл
Для Альона: 11 місяців. 11 місяців іде війна. За цей термін "неможливо визначитися"? Я вважаю, можливо. Не можуть самі придумати - нехай пропозиції від людей почитають, там є досить толкові. "Нехай вчать" - так, а давайте усі шкільні предмети зробимо обов’язковими. Буде 10 екзаменів замість 3-4. "І нехай учні вчать", ага)) Навіщо біологам здавати історію? І навіщо історикам здавати хімію? Просто щоб помуштрувати? І щоб все було Україна?))
Коментувати
Юрій
А давайте краще у серпні, чого мелочитися. .,.
Людмила
У березні? Вони там всі пересвяткувалися!? Мало того, що чотири предмети, так ще досі сторгуватися не можуть. А коли і як дітям готуватися? Хтось про це думає!? Війна в країні, діти і так стресують, то світло, то тривоги. Майте ж совість, таке враження, що як навмисне шкоду роблять ці помогатори
Олександр
Для Людмила:
Коментувати