Якими будуть тести НМТ у 2023 році

Вступна кампанія буде проведена за результатами національного мультитесту

Якими будуть тести НМТ у 2023 році

У Міністерстві освіти і науки повідомили, якими будуть вступні іспити у вигляді  НМТ у 2023 році.

За  інформацією міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, причиною відмови від ЗНО є перешкоди щодо його організації та проведення через безпекову ситуацію в Україні.

Планується, що вступна кампанія буде проведена за результатами удосконаленного національного мультипредметного тесту

Тестові завдання НМТ

Тестові завдання укладуть згідно з програмами ЗНО з відповідних навчальних предметів.

НМТ міститиме обов’язковий та додатковий блоки.

Обов’язковий блок НМТ 

Планується, що обов’язковий блок буде складатися з чотирьох предметів:

  • української мови; 
  • математики; 
  • історії України; 
  • іноземної мови (на вибір вступників будуть запропоновані англійська, французька, німецька та іспанська мови). 

Час на виконання обов’язкового блоку НМТ

Учасники упродовж 90 хвилин виконуватимуть завдання з української мови та математики, а після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови.

Додатковий блок НМТ

В окремий день вступники зможуть скласти додатковий блок НМТ з фізики, хімії чи біології, результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови.

Тестування з додаткових предметів триватиме 75 хвилин.

Важливо!  Зміна формату проведення вступних випробувань відбудеться ухвалення відповідного Закону, що є компетенцією Верховної  Ради.

Проєкт Порядку прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2023 році буде оприлюднений для громадського обговорення після внесення законопроєкту на розгляд до парламенту.

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
22.11.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Natalia
Добрий день. Чи ОБОВ’ЯЗКОВО потрібно здавати буде щось із додаткового блоку НМТ?
Наталія
Прошу дати роз’яснення щодо історії України...який період потрібно здавати? Як в минулому році,від 1914 р ,чи в режимі ЗНО,тобто від найдавніших часів?
Галина
Для Наталія: "Тестові завдання укладуть згідно з програмами ЗНО з відповідних навчальних предметів."
Коментувати
Назар
Прошу дати шанс 11-класникам здавати біологію та хімію, а не тільки один предмет. На мою думку, найкращим варіантом проведення НМТ є аналогічним ЗНО, але зі спрощеними завданнями. Зробити обов’язковими предмети: математика та українська мова, а далі на вибір два предмета: біологія, хімія, або історія України, англійська мова. Наприклад, я готуюсь півтора роки до біології та хімії і хочу здавати їх. Підготовка до ЗНО це доволі складний процес, тим паче в наш час коли три доби без світла та інтернета, доволі складно готуватись до шести предметів, тому, що докінця не розумієш, що від тебе вимагає МОН. Багато одинадцятикласників взагалі не готувались до іспиту з англійської чи будь-якої з іноземних мов. За 6 місяців неможливо вивчити той ступінь який є у ЗНО чи НМТ. Прошу дати вибір випускникам.
Валентина
У МОН, як завжди, ладу нема. Діти в ЗОШ не знають англійську мову, це ВСІМ відомо. Це предмет за вибором, але не може бути обов’язковим. Навчить дітей іноземної мови дуже-дуже складно без мовного середовища. Де воно у нас, де носії мови? Як мінімум дитині треба репетитор. Далеко не в усіх є на нього кошти, а в селі і репетитора взагалі нема. Соромно МОН, дискримінуєте дітей за матеріальним становищем, місцем проживання. Ганьба МОН!!!
Крістіна
Зараз я навчаюся у колледжі (можна сказати що це 11 клас тільки з декількома предметами по спеціальності). На початку навчального року я твердо вирішила що буду готуватися та здавати інозем, а не історію (не знаю чому але вона мені не дається). А тут мені говорять що я повинна буду здавати 4 предмети тай історію до якої я зовсім не готувалась. І тепер як, скажіть мені на милість, підготувати себе за пів року. Вивчити всі партії, навіщо, хто та які наслідки їх спіткали. Ви що! Для мене це неможливо.
Ilona
Як можно готуватися коли не має по 4 год світла. Зробили б два обовязково предмета це математики та українська мова, а один предмет хай би діти самі вибирали б.
Галина
Чи не здається Вам, що 90хв.часу на мову і математику обмаль? Це по 45хв.на предмет, що рівносильно уроку в школі. Як діти мають по-перше переключитися з предмету на предмет, зорієнтуватися, уявити(наприклад з геометрії якусь фігуру у просторі) і розв’язати. А буде не одне завдання. Це великий тиск на дітей. Часу потрібно трохи більше, принаймі на математику.
Таня
що я можу сказати, було б краще, якби англійська чи історія були вибором. особисто я зараз не можу найняти репетитора чи вивчити цю англійську вдома, і я вже вирішила, що буду здавати історію, тому дуже шкода, що через це я не зможу вступити до університету , якщо я не не пройти англійську
Денис
Доброго дня, готовий з усім змиритися, крім іноземної мови, хотілося серед цього переліку побачити й інші інооземні мови зокрема польську, багато є шкіл в яких вивчається іноземною польська мова.
Oleksandr Zaiats
Географії нема??? Чому біологія хімія фізика є а географії нема ,ну це зовсім предмет який готували майже всі 11 класах нашої школи ,це просто якийсь нонсенс.
Алла Леонідівна
Чимала кількість абітурієнтів щиро бажають здавати тести з англійської. Тому не протестуйте , тому що протестуючі і бунтуючі петиціями злісно заважають знаючим предмет учням отримати свої переваги і скористатися ними для вступу. Інша справа, було б краще, якби був більший вибір, якщо треба саме чотири предмети.
просто вчитель
Для Алла Леонідівна: Дивна позиція. а хтось щиро бажає біологію здавати, а інший щиро бажає фізику здавати. Можливо хтось щиро готував географію здаавати, а тут на тобі - англійська. Як правило за англійську ратують діти із шкіл з поглибленим вивченням або ті, хто займався з репетитором. А іншим як?
Коментувати
Олена
Доброго дня. Цікавить Історія України. При проходженні нмт питання будуть зі всієї Історії України, чи з 1914 року і до сьогодні? Як готуватися? Дякую!
Єлизавета Малікова
Я вважаю, що краще буде здавати НМТ, тому що за таких умов неможливо якісно підготуватися до ЗНО. А з приводу англійської мови, я думаю, що треба надати можливість обирати між нею та історією, адже комусь не дуже потрібен той чи інший предмет. І до англійської мови буде набагато важче підготуватись учню, який не розраховував на здачу екзамену з цього предмету та навпаки.
Анастасія
Як учениця школи без поглибленої англійської, та ще й як переселенець, хочу сказати, що в таких умовах нам важко готуватись до іспитів. Ми були готові до трьох основних предметів, але несподівані доповнення просто вражають. Дуже хотілося б, щоб МОН переглянуло своє рішення, і скасувало іспит з іноземної, зважаючи на стан країни. Для тих кому дуже потреба, або хочется, просто зробіть на вибір. Дякую
Олена Старовойт
Як вчитель іноземної мови, і як мама випускниці, скажу, що підготувати до англ. мови за пів року дуже складно. З іншого боку, є діти, яким іноземна дається легко в вони раді, що вона буде в НМТ, проте, як правило, тим, кому легко з іноземною, важко з математикою, ну і навпаки, дітям з математичними здібностями, важче даються мови. Крім того, є класи, де математика вивчалася поглиблено, а є, - де більше приділялося уваги мовам. Тому вважаю, що можна було б зробити вибір (математика, або іноземна). Щодо історії України, то реалії показують, що історію треба знати, тож такі предмети як укр.мова та історія України мають бути обов’язковими.
Чепіль Світлана
Для Олена Старовойт: Згідна з вами на всі 100%.І вже декілька разів про це писала.
Коментувати
;)
Мені особисто не потрібно іноземної мови, а на диво не написали нічого за географію, яку я маю здавати. Хай той Шкарлет сам складе НМТ з 5 (п’яти) предметів. І ще до того, як вивчити німецьку мову, яку я майже не знаю, за пів року?
Валерія
Підпишіть петицію про скасування англ мови як обов’язкового предмета в 2023, надіюсь мон зверне увагу
Hello
Английский это уже слишком. Этот ещё пару тысяч на подготовку. Ребёнок 4 предмет выбрал географию и ее готовил. Почему не дать выбор выпускнику, как было раньше? Сейчас война, зачем такое придумывать? Для чего? Петицию подписала.
.
Чому МОН просто знущається над випускниками кожного року все більше і більше, чому вони взагалі вирішили не давати учням вибір між предметами, чому ніхто не дбає про психологічний стан дітей. Ви говорите, що розумієте всю тяжкість у навчанні в цей час і додаєте обов’язковим предметом іноземну. Для наших дітей зараз навчання через ваші витівки стало, як каторга, у дітей немає часу просто відпочити, уроки, додаткові, курси, домашнє завдання. Ці експерименти вибивають будь яке бажання вчитись, і такими рішеннями як це Ви просто вдарили їм ножем у спину.
Наталія
Добрий день. Можливо хтось знає який термін буде діяти НМТ. 1 рік чи так як ЗНО - 3 роки? Де дізнатися таку інформацію?
Громадянин
Для Наталія: Такої інформації нема і ніхто не зможе Вам дати таку відповідь. Усе залежить від обставин, від воєнного стану, від того, коли буде закінчена клята війна. МОН іде на поступки і спрощення процедури (хоча не все влаштовує випускників і батьківську громаду). Після Перемоги, я думаю, знову повернемось до ЗНО. Тому, що тільки на основі ЗНО можна забезпечити ПРАВО учня на вільний доступ до вищої освіти. І ніякі усні (корупційні) екзамени не зможуть показати об’єктивний рівень знань вступника!
Абітура
Після перемоги ніякого повернення до ЗНО не буле, МОН керується ідіотом і він все поламає і так і залишить. Мультитест це пародія на ЗНО, що заважає калічам зробити нормальне ЗНО в укриттях, невідомо.
Коментувати