В Україні запровадять додаткові платні тести ЗНО

Учасники ЗНО наступного року отримають право додатково скласти тести за власні кошти

В Україні запровадять додаткові платні тести ЗНО

Учасники зовнішнього незалежного оцінювання з наступного року отримають право додатково скласти тести ЗНО за власні кошти.

Відповідна норма міститься у наказі Міністерства освіти, яким визначено питання проведення ЗНО в 2022 році.

Зокрема, наступного року кожен учасник зовнішнього оцінювання матиме право пройти зовнішнє оцінювання за рахунок коштів державного бюджету не більш як із п'яти навчальних предметів.

Водночас у разі бажання абітурієнт отримає право додатково скласти тести понад встановлену кількість навчальних предметів за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб.

Загалом до переліку предметів, з яких в 2022 році буде проведено ЗНО, включено 11 навчальних предметів. Відповідно, учасник ЗНО, окрім п'яти гарантованих державою тестів зможе додатково, за бажанням, взяти участь у тестуванні з інших предметів з переліку.

Перелік навчальних предметів, з яких у 2022 році буде проведено ЗНО

 • Українська мова;
 • Українська мова і література;
 • Математика (завдання рівня стандарту);
 • Математика;
 • Історія України;
 • Англійська мова;
 • Іспанська мова;
 • Німецька мова;
 • Французька мова;
 • Біологія;
 • Географія;
 • Фізика;
 • Хімія.

Освіта.ua
08.06.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Чи можна буде повторно складати тест, якщо припустимо учасник тестування не задоволений поточним результатом з певного предмету?
Влад
Для Ольга: можна, наступного року
Дмитро
Для Ольга: можна буде через рік після вступу
Коментувати
Наталіч
Тож, якщо дитина вчиться в ліцеї іноземних мов, за ЗНО англійську мають заплатити батьки? !!!
Марія
Ну якщо у дитини батьки важко розуміють написане, то так - вони будуть платити. За власну тупість. Ну все ж зрозуміло написали 5 будь-яких предметів безкоштовно, а якщо хочеш в цей рік здати 6-7-9-10 предметів, те що більше 5 - це вже власним коштом.
Коментувати
Nikolai Petrovich
І завдання з відповідями до них для цих платних тестів теж можна буде купити? Куди йдемо?
Дмитро
Ліпше запровадили б обов’язкову профорієнтацію. Була б більша користь.,а то оце нічого доброго не дасть.
Я збоку
Для Дмитро: А що це таке: обов’язкова профорієнтація? Краще би теперішніх "яжемамок" трохи приструнили, та їхніх тупорилих нахабнючих чад, і не було б ніяких проблем.
Дмитро
Для Я збоку: Не тільки "яжемамки". У нас в школі жодної профорієнтації не було від психологів не було, хоча мала б бути. Шкільні психологи тупо сидять на стільці й отримують кошти задурно. У 2018/2019 році навч. році, я був в 11 класі. Жоден однокласник не знав, куди хоче, навіть я. І знаю, що таке в багатьох школах було і є, оскільки проводжу дослідження періодично. Хоч випадково поступив на одну непопулярну спеціальність, але не шкодую, хоч раніше ніколи про неї не думав.
Дмитро
Для Я збоку: А "яжемамки" хочуть кращого своїй дитині за будь-яку ціну, але не розуміють чого хоче дитина. Але буває часто й таке, що й учні не знають, чого хочуть і йдуть по рекомендаціях або на будь-що аби поступити.
Коментувати
Bbe
Хороше рішення :) Хто знає, а розгубився, си з технічних причин ауд не послухав, як було у Львові цього року, зможе мати можливість скоасти ще рах
Дмитро
Для Bbe: це стосується основної сесії ЗНО. Пояснюю, буде можна здати 4, як ДПА І ЗНО, і 1, як додатковий або ЗНО, безкоштовно. Хочеш здати 6-ий предмет - плати, і так далі. Це зроблено для тих, хто не визначився. Була б більша користь, якби врегулювали діяльність, шкільних психологів та соціальних педагогів, а то вони там сидять тупо, хоча насправді мають працювати.
Анастасія
Ви не на тих психологів натрапляєте. А взагалі треба зменшити кількість заповнення документації, і дати працювати більше з учнями. А то без папірця нікуди
Алла
Тут повністю згодна, кожен хто сидить у керівному кріслі - міністерство, якісь незрозумілі комітети, місцеве врядування, вважають за свій "святий обов’язок" виграти від практичного психолога якийсь папірець, а то ще й звіт. І ніяк не дійде до них що психолог ПРАКТИЧНИЙ, а не писарчук. Це можна пояснити тіль тим що без цих папірців жоден з цих посадовців не зможе довести необхідність своєї посади в "глобольність своєї роботи". Тому практичним психологам тільки співчуття та побажання "тримаймося"
Коментувати
Настя
Я щось не розумію а нащо це треба???????????? Я чогось подумала що це можливість перескласти зно якщо ти так захотів і маєш гроші????????????????????????
Дмитро
Для Настя: це стосується основної сесії ЗНО. Пояснюю, буде можна здати 4, як ДПА І ЗНО, і 1, як додатковий або ЗНО, безкоштовно. Хочеш здати 6-ий предмет - плати, і так далі. Це зроблено для тих, хто не визначився із професією. Була б більша користь, якби врегулювали діяльність, шкільних психологів та соціальних педагогів, а то вони там сидять тупо, хоча насправді мають працювати.
Коментувати
Катерина
О- починається. Вже за ЗНО треба буде платити гроші. Зараз зробили додаткові предмети, а через кілька років зроблять і основну сесію платну. Тепер зрозуміло, для чого придумали ЗНО- для викачки грошей з абітурієнтів.
Дмитро
Для Катерина: тв ні, шукають шляхи, як скасувати зно, з користю для їх олігархічних лап
Коментувати