Формат проведення ЗНО можуть змінити, – Шкарлет

Формат незалежного оцінювання можуть змінити залежно від епідемічної ситуації в країні

Формат проведення ЗНО можуть змінити, – Шкарлет

Зовнішнє незалежне оцінювання в Україні не планують скасовувати, однак його формат можуть змінити залежно від епідемічної ситуації в країні.

Про це повідомив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет у ході онлайн-брифінгу «100 днів роботи на посаді міністра освіти і науки України».

За словами Сергія Шкарлета, закиди щодо відміни зовнішнього незалежного оцінювання є фейками.

«На сьогодні ЗНО є інструментом оцінки якості знань, засвоєних учнем під час навчання у школі», – підкреслив міністр.

Окрім того, Сергій Шкарлет зазначив, що поточного року кардинальних змін оцінювання не варто очікувати.

«Враховуючи рік пандемії, враховуючи певні непередбачувані події щодо другої і третьої хвилі пандемії, на 2021 рік єдині зміни, які можуть відбуватись для зовнішнього незалежного оцінювання – це лише формат проведення, який залежить від епідеміологічної ситуації в країні», – додав міністр освіти.

Освіта.ua
26.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталия
На сьогодні ЗНО є інструментом оцінки якості знань, засвоєних учнем під час навчання у школі», – підкреслив міністр. Пiд час навчання в школi, а скiлки часу в цьому навчальному роцi, дiти навчались , саме в школi,а не вдома?? Про яку якiсть знань, взазалi, можно казати??
Віка
Навіщо 4 іспити в цьому році, кому потрібна та математика??? Я вважаю, що наші діти не захищені на цих ЗНО. Поміряти температури градусником, який завжди показує 36°С. Це не захист учнів. І взагалі, я вважаю, що іспит мають здавати тільки на бюджетні місця. Тільки в нашій країні "тупої влади" не має не білетів, ні нормальної підготовки до ЗНО. Раніше були книжки з білетами, ти хоча б розумів, що буде, і міг нормально підготуватися, а зараз повна дурня, а не іспити.
Антонина
Для Віка: Згодна !!!
Коментувати
Антонина
Якщо дитина перед іспитами буде себе погано почувати, чи буде температура, вона може пропустити це ДПА і Зно? Часто від перевтоми або на нервовому грунті, у моєї доньки з’являється температура і запаморочення. А там ще й в масці треба сидіти. Як вона витримає ??? Вона може відмовитися від здачі?
Ольга
Для Антонина: якщо Ваша дитина захворіє на період ДПА і ЗНО і в неї буде довідка, то вона може перескласти на додатковій сесії. А відмовитись не може. Вона не отримає атестат
Галина
Для Антонина: температура на нервовому грунті легко лікується. Коли син в 6 років мав танцювати на концерті в філармонії, зранку проснувзя з температурою 38 (в нього теж коли нервує піднімаєься), дала йому валеріянку, температура впала і вже не піднімалась.
Антонина
Валеріянка затармажуе мозгову діяльність. Якщо всякі заспокійливі та жарознизуючі, й соображать нічого не буде
Коментувати
Тетяна
Насправді, проблема не в самому ЗНО чи ДПА, а в тих завданнях, які включають до тестів. Інформації немає ні в шкільних підручниках, ні в додатковій літературі для подготовки до ЗНО, якої зараз багато у книгарнях. Доводиться шукати відповіді у багатьох джерелах, а то і взагалі не знаходиш ( хтось там написав такі то слова або уривок з якого джерела наведено?) Де ви вишукуєте оті джерела? Невже в нашій історії мало подій і людей, про які потрібно знати українцю?! І не треба забивати голову лишнім! Доречі, в цій літературі, зокрема в тестах, дуже багато помилок, іноді не до сміху ( наприклад: Луганськ знаходиться в Херсонській області, і показано на мапі. Це тести з історії України). Навіщо звідкись виколупувати питання, які не несуть корисної і потрібної інформації? Задля того, щоб діти не мали змоги вчитись за державні кошти? Моя донька готується до ЗНО сама, без репетиторів. Готується по 20 годин на добу! Бо іще музучилище. Це нормально? Сподіваємось, що все пройде добре і вона отримає найвищих результат за свої знання, які нікому не потрібні в цій державі!!!
Іванівна
Це правда, насправді більше всіх вигідна ця ситуація для вчителів, які в такий період, що не надали знань належним чином на дистанційним навчанні, і на страху дітей про ЗНО, та ДПА, добре заробляють , змушуючи дитину займа имя індивідуально. Повірте, знаю про що кажу.
Ильяшенко Светлана
Шановні, ЛЮДИ, всі хто там сидять і вирішують, у Вас теж є серце і діти. Моя дочка, учениця 11 класу, дуже стривожена, на межі нервового зриву. Вчителі чекають, що діти підуть до них на репетиторство, і навіть прямо про це говорять, що для того що б здати ДПА та ЗНО, треба індивідуально. Грошей немає. Мені важливо, що б дочка зберегла своє здоров’я і нерви. Чи можна отримати атестат з поточними оцінками, середнім балом, без здачі ДПА та ЗНО? Будь ласка! В цьому році це необхідно!
Ольга Мик
Для Ильяшенко Светлана: Звичайно, напишите заявление от отказа и вам выдадут аттестат без ДПА и ЗНО . В университет по собеседованию только на контракт возьмут.
Ольга
Це де таке є? На контракт теж конкурс по результатам ЗНО!
Коментувати
Оксана
Будьте мудрі хоча б звільніть дітей від ДПА тих хто вчиться в коледжах та нікуди не вступає, діти просто замучені дистанційним навчанням за цілий рік два тижні вирвались на навчання решта навчання вдома, хіба це навчання, тож нехай хоч ті діти які не вступають у вузи та вчаться вже у коледжах чи інших вузах мають спокій а не сидять знову перед компютерами та телефонами бо карантин так і не закінчився, бережіть здоровя дітей, діти не здорові у них різко погіршилось здоровя під дистанційного навчання перед компютерами
Діана
Для Оксана: ну дійсно, діти 9 класів засучені, а 11 ні. ДПА вже відмінили. Могли б і зно вже також, ми також діти і також дуже замучені на дистанційному та додаткових заняттях, поважайте всіх.
Для Діана:
Цікаво, хто тебе заставляє здавати ЗНО і вступати до закладу вищої освіти? Отримала атестат і йди собі в сімейнобудівельний!
Ольга Мик
Иди! Если такая грамотная то почему ты на таких сайтах сидишь для «семейностроительных» а не бизнесом занимаешься. Значит видимо не все так у тебя в жизни лего)
Коментувати
Якось так
Як добре, що ми живемо не в давній Греції, де гінцю, що приніс погані новини відрубали голову. Зараз краще понаставляв мінусів-дизлайків під всіма можливими коментарями "ворога" і стало краще )))
Якось так
Щойно комітет ВРУ підтримав рішення про скасування ДПА у формі ЗНО в 2021. Деталі згодом.
Даня
Для Якось так: Докази ?
Якось так
Для Даня: якщо хочете офіційних доказів, а не фейсбук повідомлень від членів профільного комітету, прийдеться зачекати. Бюрократія швидко не працює ;)
Якось так
Для Даня: ось тут запис трансляції комітету ВРУ https://m.facebook.com/kom.osvita.nauka/videos/468044427961631/?refsrc=https%3A%2F%2Flm.facebook.com%2F&_rdr
Коментувати
edd
Мені щиро шкода батьків які "переживають за своїх дітей" , "бо їм не потрібно ЗНО" ... Якщо не потрібно то нехай і не йдуть на нього ,все просто. ЗНО обов’язкове фіктивно ,тобто його проходження це волевиявлення учня ,який надає перевагу навчатися в ВНЗ ,або ж коледжі та отримати освіту в залежності від своїх здібностей. Тобто не здібних учнів просто будуть навчати за кошти фізичних осіб .А недалекі батьки втягуючи сюди епідем поріг просто хочуть забрати місяця в дійсно талановитої молоді. Відміна ЗНО або здача його дистанційно ,це автоматична процедура змішування учнів з високими показниками якості освіти та з абсолютно не підготовленими учнями , яких ці батьки будуть намагатися впихнути за свої же кошти в престижні навчальні заклади ... Абсурдом що в будь якому випадку для учнів не здібних доведеться платити кругленьку суму . Щоправда комусь в кишеню ,а комусь в заклад для забезпечення його процвітання..
Олександр
Для edd: не потрібно перечитувати. Притомні батьки і діти проти непотрібного і неефективного ДПА, що складається у формі ЗНО. Але підтримують ЗНО, як загалом ефективний механізм вступу до ЗВО.
Олександр
Для Олександр: не потрібно пересмикувати.
Zz
Весь цей абсурд почався з приходом нової влади.Тепер просто йде по сценарію повернення до старих "схем"-в it галузі,сільському господарстві ітд.Все буде як раніше-"конверти" при вступі.Всі ж цього так хотіли-то ось буде)
Коментувати
Світлана
Слабаки! Вже повідміняли все, що можна і не можна! А давайте одразу в першому класі атестати видавати, бо у дитяти стрес! Дайте їм хоч трошки напрягтися, бо так скоро і про відміну екзаменів у вузах заволаєте!
Ольга Васильева
Добрий день, шановні міністри. Мій син, не планує вступати до вищих закладів, а має бажання працювати разом з татом, займатися фермерської діяльністю. Тому просимо, атестуйте наших дітей, і не змушуйте їх здавати іспити в 11 класі. У кожного достатньо тих знань, які вони отримали. ДПА і ЗНО, нікому не потрібні в житті .... було б здоров’я! Дуже вдячна. Шановний, Сергій Шкарлет, будь ласка, внесіть наші прохання на обговорення ????
oks
Для Ольга Васильева: знаємо як не планує. Грошики у татка є, то на контракт понесете документи. А далі синочок буде дома сидіти, а мамка перед кожною сесією їздити до вузу з вузликом. І дипломну роботу куплять. І диплом отримає синочка. А поки що вони, бідні овечки, уклінно звертаються до президента... Гидко.
Галина
Для Ольга Васильева: Яке відношення ДПА має до того планує Ваш син вступати чи ні? ДПА здають для того аби отримати свідоцтво про отримання повної середньої освіти. СЕРЕДНЬОЇ, А НЕ ВИЩОЇ! якщо Вашому сину не потібен атестат, покиньте школу і працюйте. Ваш син міг після 9-го класу вступити до ПТУ на якусь с/г професію. Але він чомусь цього не зробив.
Тетяна
Для oks: На контракт теж потрібно здавати ЗНО ))
Коментувати
Мученики своєї  ж країни
Ми діти , а не раби і мученик ми теж хочемо жити ,якби наша країна прислухалась до слів своїх людей було б краще, але хто ми такі для цієї країн
1
Для Мученики своєї ж країни: Йди вчись,"мученик")))
Коментувати
Петренко Татьяна
Добрый день, уважаемый Президент, Кабинет Министров, Сергей Шкарлет. Пишу Вам из Одессы. Очень прошу, прошу с преогромной просьбой от лица многих родителей учеников 11 класса . Наши дети .тоже дети, такие же как и все остальное, они так же ничем не защищены морально и физически, и так же в зоне риска от происходящего.... Прошу дать им возможность выбора здавать или не здавать ДПА и ЗНО, в зависимости от их желания, от того....кто где поступает. Вы же понимаете, что многим детям не нужно поступление в  высшее, возможно кто-то вообще не будет поступать, в силу объстоятельств сегодняшних. Не травмируйте наших детей .... ПОЖАЛУЙСТА. Разрешите в этом году аттестировать детей, в независимости здают ЗНО или нет. Спасибо ♥️. Очень надеемся, что Вы нас услышите ????
1
Для Петренко Татьяна: Безумовно,не всі вступатимуть у вище) в Україні..А для вступу у вище)за кордоном треба проходити конкурс атестатів.Поки дурні поляки ще приймають наші фількині атестати без ДПА,треба поспішати!)))
Вчитель
Поляки розумні люди! Слабі студенти відсіються в проццесі навчання, а тнаам реба у них вчитися цінувати людський ресурс! А ми за бюрократією і папірцями небачимо людей! А потім дивуємось, що живемо в ж..пі!
1
Для Вчитель: Ми живем в ж...пі,бо більшість "мудрого українського народу" зовсім не має розуму,як виявилось.А поляки довіряють нашим шкільним атестатам тому,шо вони були підкріплені балами ДПА у форматі ЗНО.От тепер і "поперла масть" нашим абітурієнтам).А з приватних низькорейтингових університетів Польщі,де вчиться основна частина наших студентів,не відраховують,від слова зовсім.То відраховують в престижних.
Коментувати
Учень
Більшості , математика ДПА взагалі не потрібна. Чому 2020 рік випускники лише 2 місяці були на дистанційці і їм відмінили ДПА , а цим випускникам не відміняють?! Половині учням , не потрібноДПА а особливо з математики. Кому потрібно вступати нехай здають ЗНО, а кому ні дайте дітям спокій.
Учень 2
Для Учень: точно, математика - це найважчий предмет, і тепер нам прийдеться його здавати. Сижджу, плачу, зубрю цю чортову математику
Коментувати
Вчитель і мама
Логічно, що цьогоріч також треба відмінити ДПА для 11 класу. Минулорічні випускники дистанційно навчалися лише 2,5 місяці. В них було 3 предмети на ДПА. Складали ЗНО в період, коли фіксувалися поодинокі випадки зараження коронавірусом. Цьогоріч мало того, що винесли 4 предмети на ДПА, то ще й ігнорують те, що в Україні розпал пандемії, що учні минулого року в 10 класі вчилися на дистанційному, а в 11 нормального навчання практично не було: то дистанційне, то самоізоляції класів, то продовження канікул. Чим ці діти завинили? Чим вони відрізняються від минулорічних?
теж вчитель і мама
Для Вчитель і мама: А що ДПА і ЗНО вже завтра? До кінця травня ситуація може стабілізуватися, а ви сьогодні квокчете над своїми дебілятами. Тим, хто вчився, ЗНО потрібне. Навіщо свою дитину пхали в старшу школу? Ви ж розуміли, що треба буде іспити складати.
Н.П.
Для теж вчитель і мама: Погоджуюсь.Вся ця колотнеча із дпа і зно насправді має свою причину-частина учнів просто нездатна засвоїти цю учбову програму.Але їхні батьки не розуміють цього і з впертістю пхають діточок у старшу школу а потім і в університети.Щоб все як у людей було).І за кордон при вступі потрібен тільки сертифікат із гарними балами.А де ж візьмуться ті гарні бали,коли дпа?То треба те дпа просто взяти і відмінити!!)В тій же Німеччині дітей перед середньою школою розподіляють-хто йтиме в університет а хто в пту.Якби у нас діяла така система,то не потрібно було б силним дітям,які хочуть і можуть вчитися підлаштовуватись під слабких,які не здібні до навчання.Але ж рейтинги влади,люмпен так гарно голосує на виборах за Зе,їм треба значить зробити якісь поблажки)
Вчитель і мама
Для теж вчитель і мама: По-перше, мова йде не про ЗНО, яке треба для вступу, а про ДПА, яке значній частині випускників не треба, бо вони не будуть вступати у ВНЗ. По-друге, є частина випускників, які змушені здавати ДПА з предмета, який їм для вступу непотрібний (наприклад, гуманітарії - математику, технарі - історію України). По-третє, у нас законом передбачено обов’язкову повну загальну середню освіту. І ДПА треба здавати незалежно від того, де ти навчаєшся: в старшій школі, коледжі, чи ПТУ. І на завершення, незрозуміло, як ТЕЖ ВЧИТЕЛЬ І МАМА може дозволити собі називати дітей "дебілятами". Це неетично, непрофесійно і принизливо в першу чергу для тієї людини, яка дозволила собі так висловитися. Завдяки таким "дебілятам" учителі отримують заробітні плати. На всіх вундеркіндів не вистачить. Всі не будуть академіками. Треба комусь і "обслуговувати" "інтелектуальну еліту". Тому варто поважати всіх, незалежно від рівня навченості.
Коментувати
Ольга
Скажіть будь-ласка, для чого здавати ЗНО після закінчення технікуму у 1993році, щоб вступити у ВУЗ.?
Анна
Для Ольга: А як ви хочете щоб університет вас прийняв? « за красивые глазки»)
Коментувати
Ольга
Я не розумію навіщо робити обов’язковою математику? Не всім цей предмет дається легко(
Олександр
Для Ольга: Підтримую.Адже мені здається що влада в нашій країні хоче завалити учнів.
Kate
А мені наприклад легше дається математика.) А ось відкрита форма з мови - важче. Математику зробили обов’язковою для ДПА. Це правильно
Олена
То ви можите додатково здавати математику, здебільшого для дітей це важко дається і не всім вона потрібна.. Чому я навчаюся в художньому закладі і повинна складати іспит з математики, а наприклад людина, яка навчається в математичній галузі не повинна складати творчу роботу...
Коментувати
Віка
А Ви, пане міністр, намагались скласти зно ??? Я думаю, що багато вчителів не володіють відповідними знаннями
Надя
Чому програма ЗНО з будь-якого предмету так сильно відрізняється від шкільної програми і чому діти повинні бігати до репетиторів? Для чого тоді школа,як там їх вчать,це хіба норма, чи цього не знає наше чудне міністерство освіти?
Любов
Для Надя: Якщо дитина добре навчається, то їй не потрібен репетитор. Мій син і донька вступмли у вузи без послуг репетиторів.
Ильяшенко Светлана
Це було ранiше, коли не буду епiдемii
Лариса
Любов, то, якщо навчаються. А в наших реаліях діти вже рік, як на канікулах. Пробачте, але назвати навчанням дистанційку язик не повернеться. Тому, справді, без репетиторів - ніяк. А замість того, щоб врахувати ситуацію та спростити программу іспитів, її ускладнили додатковими екзаменами.
Коментувати