Додаткові тести ЗНО можна буде скласти платно

Учасники зовнішнього оцінювання зможуть складати додаткові тести за власний кошт

Додаткові тести ЗНО можна буде скласти платно

Учасники зовнішнього незалежного оцінювання зможуть складати додаткові тести за власний кошт.

Відповідна норма передбачена проєктом змін до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання, що винесений на громадське обговорення Міністерством освіти і науки.

Планується, що учасники ЗНО за умови оплати отримають право пройти тестування з більшої кількості навчальних предметів, ніж встановлено Міністерством освіти і науки.

Після схвалення проєкту змін Міносвіти спільно з Українським центром оцінювання якості освіти розробить відповідний порядок здійснення оплати за складання додаткових тестів. З огляду на комплексність питання про надання платних послуг бюджетними установами брати участь у платному ЗНО учасники зможуть не раніше 2022 року.

Ще однією важливою новацією стане зміна у визначенні оцінки за державну підсумкову атестацію випускників. Зокрема, результати державної підсумкової випускників, які не планують вступати до вишів, будуть визначатися без урахування рейтингового оцінювання. Результатом зазначеної зміни стане рейтингування лише тих вступників, які братимуть участь у вступній кампанії.

Громадське обговорення запропонованих змін триватиме до 21 грудня. Пропозиції та зауваження до проєкту можна надсилати на адресу [email protected].

БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗНО В УКРАЇНІ

Для отримання важливої інформації про основні події проведення ЗНО приєднуйтеся до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
07.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
2020
Якщо людина платить гроші, то має право вимагати за додаткові предмети ЗНО бали, які її б задовольнили. У МОН готовий прейскурант на бали високого рівня? Вони узгоджені із антимонопольним комітетом і спілкою захисту прав споживачів?
Віктор
Я давно вважаю, що ЗНО повинні здавати учні, яким потріден Сертифікат для вступи до інших навчальних закладів. Для інших достатньо результати річного оцінювання.
Олександр
А дійсно, цікаво, коли автор (співавтор) цього проекту наказу МОН був більш щирий? Коли критикував зменшення кількості учасників рейтингування минулої вступної кампанії, чи зараз, коли під час громадського обговорення якось слабкоаргументовано пробує захистити аналогічну зміну результатом якої "стане рейтингування лише тих вступників, які братимуть участь у вступній кампанії"?
Andrii Nochkin
Для Олександр: хто, що і де намагається? :-)
Олександр
Для Andrii Nochkin: хм... чомусь нафантазував собі, що попередній Ваш коментар і був цією спробою :-) Проте вчергове пересвідчуюсь у тому, що в соцмеражах та інших інтернет площадках часом зручніше зачепитися за якийсь другорядний кусочок допису чи помилку, а не дискутувати по суті.
Коментувати
Andrii Nochkin
а у 2020 не скасували ДПА? Скасували, так хто ж у 2021 тепер матиме гірші результати? Чув дзвін, та не знаю, де він
Рукописи не горять ;)
Для Andrii Nochkin: але ж Ваш допис мав назву "А. Ночкін: чому не варто скасовувати ДПА у формі ЗНО". І хіба не Ви писали: "Мережею поширюються заклики про скасування ДПА у формі ЗНО цього року через пандемію коронавірусу, наводяться певні аргументи ЗА прийняття цього рішення. Але для повноти картини треба згадати і про негативні наслідки, тож наведу аргументи ПРОТИ."? Чи це на Ваші слова "Тобто учасник ЗНО 2020 року з однаковим рівнем знань з учасниками ЗНО 2019, 2018 тощо (а ці результати попередніх років теж приймаються під час вступу) матиме меншу рейтингову оцінку, а відповідно, і менші шанси на вступ, що несправедливо та й суперечить законодавству в частині рівних умов доступу до вищої освіти."? Просто базовий рік для порівняння зміниться з 2020 на 2021. Єдине, що ще невідомо, чи наступного року буде менше бажаючих складати ЗНО на "сирий" бал.
Коментувати
Ірина
Якщо чесно так і не зрозуміла, чому вважаєте що ця постанова вплине , вірніше знизить, рівень здачі зно. Якщо дитина вчиться добре, готується до зно і рлану вступити до Вузу ,то як це її має торкнутися? Мама абітурієнта.
Рукописи не горять ;)
Для Ірина: почитайте повну аргументацію за посиланням з мого посту. Її суть така. Чим більше випускників провтехів і шкіл, які не планують вступати до вишів складають ДПА у формі ЗНО (а складають вони погано, бо їм це не потрібно) тим більше буде робіт з низьким "сирим" балом. І на їхньому фоні рейтингові бали решти абітурієнтів поповзуть в гору. Власне, якщо забрати "популяцію з сирим балом", то в рейтингу зросте конкуренція і бали потенційних середняків просядуть. А ці зміни МОН пропонують те ж саме - узаконити виключення з рейтингу оцінок випускників, що не будуть вступати до вишів.
Якось так
Для Ірина: справа в тому, що рейтингова оцінка учасника зовнішнього оцінювання залежить не тільки від арифметичної суми балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (тестовий бал), але й від розподілу учасників зовнішнього оцінювання за тестовими балами. Тому однаковий тестовий бал з одного предмета в різних роках залежить від кількості і якості учасників рейтингування і може переводитися у 200 бальну шкалу по різному. Погугліть таблиці переведення тестових балів за різні роки і переконаєтесь у цьому.
Олександр
Для Якось так: Для Ірина: не потрібно далеко ходити. Наприклад ось тут https://osvita.ua/test/rez_zno/75065/ тестовий бал "51" з української мови та літератури за 2019 рік переведено у "147" балів рейтингової оцінки. А ось тут https://osvita.ua/test/rez_zno/75188/ той же тестовий бал "51" з української мови та літератури за 2020 рік вже переводиться у "142" балів рейтингової оцінки. Тобто відповівши правильно на однакову кількість питань ЗНО ви отримаєте (в наведеному прикладі) + або - "5" балів рейтингової оцінки, оскільки змінилась кількість учасників, яких (не)включили у рейтинг. А мінус "5" балів для при обрахунку конкурсного бала при вступі на бюджет для більшості спеціальностей це прірва.
Коментувати
Рукописи не горять ;)
Цікава новела про те, що результати ДПА випускників, які не планують вступати до вишів, будуть визначатися без урахування рейтингового оцінювання. Це призведе до того, що абітурієнти 2021 року матимуть гірші результати ЗНО. І це не мої фантазії, а майже офіційне попередження начальника організаційно-технологічного відділу УЦОЯО ( https://osvita.ua/blogs/74255/ ). Щоправда воно писалося, коли "вороги реформи" закликали скасувати ДПА у 2020р.. Проте цьогоріч це вже трішки видозмінена ініціатива МОН. Ось одна цитата: "Якщо скасувати ДПА у формі ЗНО, то в ньому не братимуть участь ті, хто не планує вступати, а мав його проходити виключно для атестації. А це, як правило, здобувачі освіти з гіршими знаннями. Як наслідок, популяція учасників ЗНО «просяде» саме в частині низьких тестових балів, а це, у свою чергу, призведе до зниження рейтингових оцінок більшості учасників ЗНО". І ще, на думку пана Андрія про це мали б знати випускники та їх батьки.
Оксана
Маєш гроші - пройдеш ЗНО. Нема грошей - гуляй на всі чотири сторони... МОН придумує такі вже дурниці, що країна буде в цілковитій дірі. І це ще називається, що освіта безкоштовна?? Вже й за ЗНО треба платити . Країна вже й так на дні, а тут ще нова забаганка від влади ...Капець повний....
Дмитро
Для Оксана: Пані Оксано, у заголовку вказано, що йдеться про оплату лише "додаткових" предметів, тобто, якщо йдеться про складання шостого, сьомого... Нині норма - максимум 5 предметів.
Коментувати