Який шанс у дорослої людини скласти ЗНО?, - Шкарлет

Новий в.о. міністра освіти висловив думку, що доросла людина не має шансів скласти ЗНО

Який шанс у дорослої людини скласти ЗНО?, - Шкарлет

Новий в.о. міністра освіти і науки висловив думку, що доросла людина не має шансів скласти ЗНО, тому необхідно дати дорослим шанс вступити до закладу вищої освіти без складання тестів.

Про це Сергій Шкарлет заявив в інтерв'ю lb.ua, відповідаючи на запитання щодо необхідності складання тестів ЗНО для вступу на заочну форму навчання.

«Я завжди кажу так: от є певна думка, дискусія, давайте подумаємо про цю ситуацію. Стосовно ЗНО по заочному навчанню. От уявіть, людина працює, має фахові навички і їй треба формально підтвердити свої знання згідно, отримати внормовану державою корочку. Ця людина закінчила навчальний заклад років 20 тому і хоче навчатись на заочному, за профілем, без відриву від роботи і не на бюджеті. Чому їй не дати шанс? Із забороною у майбутньому переводитися на денну форму навчання або отримувати бюджетне фінансування. І на дипломі ззаду або в додатку написати, що людина закінчила заочну форму навчання. Єдиний аргумент проти: ми видаємо один диплом. Це можна виправити. У Радянському союзі завжди показували, що людина закінчила заочну форму, і нічого такого. Ну, яка різниця?», - сказав Шкарлет.

На аргумент журналістів про те, що такий абітурієнт фактично вступатиме на навчання без підтвердженого рівня знань, і наслідком цього можуть бути хабарі в заліковках, куплені за гроші дипломні роботи тощо, в.о. міністра освіти і науки висловив думку про складність проходження ЗНО для дорослої людини.

«Я згоден. Ваша думка має право на існування, це є предмет дискусії. Але скажіть мені, який шанс у дорослої людини скласти ЗНО? Скажіть, ви б пішли складати ЗНО зараз? Сходіть, сходіть, для цікавості. Другу вищу – це одне. В людини іноді немає першої вищої, розумієте? Не в тому питання, щоб другу отримати. А коли так сталося в людини по життю, що вищої освіти нема, а школу 20 років тому закінчив. Сходіть, спробуйте», - сказав Сергій Шкарлет.

 

Освіта.ua
06.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марія Степанівна
Мені 35 і я сдала в цьому році)) Правда, я не знала що є такий собі Шкарлет і що він думає з цього приводу, тоді може знала б що шансів у мене немає скласти ЗНО (сарказм).. Історію і укр.літ. обов’язково треба повторювати і здавати дорослим, що хочуть поступати! Бо будемо мати пророс.кодло на посадах! Доречі, здавала тести я українською, хоч у школі навчалась ще російською!
Станислав Печенюк
Я не проти всіх дорослих, що коментують про успішне складання зно. Цікавить чи всі ви успішно склали іноземну, яка обов’язково для ряду професій?
Студент
Для Станислав Печенюк: каждый выбирает предмет, по будущей специальности, могу Вас спросить аналогично- много ли людей выбрали и сдавали химию? Вы например сдавали? В медицинском Вузе английский сдают на 3 - курсе ещё сложнее чем ЗНО, и каждый семестр сдают зачёт, так что знаем, сдавали!
ljk
Для Станислав Печенюк: Еще раз: Поступал по прошествии 20 лет после школы. При поступлении сдал ЗНО по английскому на 167. В этом году сдавал ЄВІ в магистратуру (Английский) 174.
Коментувати
Мама студента
Я проходила ЗНО тести коли здавав мій старший син у 2012 році, і молодший у 2019 році, і сьогодні спробувала тест з математики 2020 року ради ціковсті. Скажу чесно - немає нічого складного, якщо виділити пару днів на повторення основного матеріалу, формул. Якщо людини була в темі, тобто має певні знання, то вони нікуди не пропадають і через 20 років. Я тести проходила без певної підготовки на 130-160 балів. А взагалі, я ці тести не сприймаю серйозно. Бо ради цікавості один тест з укрмови, не читаючи завдань, розв’язала на 135 балів. То яке ж це оцінювання якості навчання? і не одна я так вважаю, що ці тести на везунчиків.
Станислав Печенюк
Для Мама студента: іноземну спробуйте
Коментувати
Студент
Очень интересно... Я взрослый человек и в прошлом году сдала Ваше ЗНО на баллы 160+ 170+ сдавать было не очень сложно, я поступила в очень престижный ВУЗ, с учетом того ,что школу я закончила 16 лет назад, все возможно сдать данное тестирование, не пойму от куда такие сведения что шансов у взрослого нет? На каком основании и из каких убеждений это доказано, что не возможно? Возможно всё! Лишь бы желание учиться!
ljk
Для Студент: Согласен. Поступал по прошествии 20 лет после школы. Сдал ЗНО математику на 186, украинский на 179, английский на 167, без особых проблем и усилий. Так что о "невозможности" пройти ЗНО это бред. А то, что будет (и есть) коррупция при получении оценок и дипломов, так это общеизвестный факт. И освобождение от ЗНО только увеличит коррупцию.
Коментувати
Серпень Гриша
Ці коментарі проти відміни зно для працюючих людей в силу занятості на заочку на контракт є дикі і чисто грантоідські. Заказані поляками , словаками ... Там беруть і школярів на стаціонар і на дистанційну без зно і іспитів!!! А в нас не можна навіть працюючого бо фініков і Шаров із стадним і К‘ грант отримали....Вражини!!
Юрій Цуркан
Дивна думка. Я закінчив школу більше 10 років назад. Здавав ЗНО більше 10 років назад. Цього року якраз здаю ЗНО з української мови, французької мови та історії України. До ЗНО я не готувався взагалі. З української мови та літератури набрав більше половини балів, якби не література результат був би набагато вищий. З французької мови відповів правильно більше ніж на 2/3 питань. І це за ситуації абсолютно інши вимог, і іншої програми. Частина творів раніше не читалась в школі, французька мова (і частково українська) була орієнтована на знання мови (коли я вчився), а не на розуміння, тим паче розуміння на слух. Я міг раніше французьку навідмінно здати нічого не розуміючи, як математику, зараз вже так не вийде. Тож, про які проблеми говорить Шкарлет не можу зрозуміти. Якби я готувався, міг би легко набрати за 180-190 балів. Просто мені, як і більшості дорослих, не потрібні високі бали аби пройти конкурс. Я вже був бюджетником, тож не можу другий раз вчитись безкоштовно.
Черкаси
Для Юрій Цуркан: підпис: Совсун
Андрій
Для Юрій Цуркан: Погоджуюсь, але не зрозуміла частина про: "французька мова (і частково українська) була орієнтована на знання мови (коли я вчився), а не на розуміння, тим паче розуміння на слух." Що Ви маєте наувазі?
Зоя Бобкова
Для Юрій Цуркан: а для чого Ви здавали ЗНО, якщо вчились? На магістратуру і другу вищу його не складають.
Коментувати
Юрій Цуркан
Дивна думка. Я закінчив школу більше 10 років назад. Здавав ЗНО більше 10 років назад. Цього року якраз здаю ЗНО з української мови, французької мови та історії України. До ЗНО я не готувався взагалі. З української мови та літератури набрав більше половини балів (якби була тільки українська мова набрав би звісно більше), навіть з української літератури набрав половину балів, проте дуже переживав саме за цей блок, адже велика частина творів, яка подана в тестах, не була в шкільній програмі тоді, коли я вчився в школі і коли здавав ЗНО раніше. Відповідав на питання з літератури просто орієнтуючись на те, як названий твір, ближче він до комедії чи драми, чи могли назвати цей твір такою назвою у 18 столітті, про що там можна було б написати і т. д. З французької мови я відповів навіть більше ніж на 2/3 питань правильно, і це при тому, що коли я вивчав цю мову, акцент робився на знання мови, а не на її розуміння, якби там був тест такого типу, що треба поставити у правильну форму артикль чи дієслово, для мене це було б л?...
Андрій
До речі, а "доросла людина" - це, пардон, від якого віку? В нашій країні повноліття досягають у 18. Це по-перше. По-друге, як так можна принизити "дорослих" людей і сказати, що в них "немає шансів". У того, хто буде вчитися і готуватися, завжди є шанс. А якщо нічогісінько не робити і хотіти вступити у ВНЗ, то це вже не "дорослістю" називається, а негарним словом, яке я не хочу тут писати. Так що тим, хто не вчиться, нема чого пертись в царину науки.
Символ
Для Андрій: Для Юрій Цуркан: ростуть вуха грантоідів із «заметки» цієї
Коментувати
Андрій
Якщо ви не в змозі скласти ЗНО на конкурентний бал, то і в ВНЗ вам робити нічого. Якщо вам страшно здати трьохгодинний тест, то я вас сильно здивую: під час навчання таких буде ще багато, і в різних формах. А ще індивідуальні роботи, курсові, конспекти, постійні практичні заняття і ще багато цікавого. Тому якщо вас лякає ЗНО (незалежно від вашого віку, статі і т.д), то повірте, краще вам не займати місце тих, хто насправді готовий це все робити, вчитися і здобувати кваліфікацію.
випускник    2020
Боже, скільки у нас "кому за 40" складають ЗНО, цікаво побачити статистику Інституту. Шановні боти, придумайте якісь ще аргументи крім "мені 40 і слав ЗНО."
Яніна
Для випускник 2020: деточка, я писала с выпускниками и украинский, и историю вчера. И да, мне за 40, а точнее 42. И вот, что я вам скажу - из тех ответов, которые, в ожидании тетрадей, обсуждали выпускники, я поняла, что школьники, в большинстве своем, нихрена не знают. И да, милое дитя, я написала лучше, чем мой сын-выпускник в 2018. Я не бот, а живой себе вполне человек. Так что, корону снимите
Марія
Та ж історія)) я сдала краще, ніж моя мала торік.. На ЗНО бачила, що деякі (не школярі) дуже шкидко здали зошити з математики, мабуть розставили хрестики на удачу, і скоріш за все прохідні 100 могли набрати) бо 9 вірних балів вгадати все ж можливо)
Коментувати
Клещева Світлана Сергіївна
Перші нормальні пропозиції. Повністю розділяю цю ідею. Наперед для хейтерів. Я склала ЗНО і здобуваю 2 вищу. Але переконана в тому,що 2 освіта має бути платною і без того ЗНО
Андрій
Для Клещева Світлана Сергіївна: Тобто ви висловлюєте твердження, що мати гроші - це важливіше, ніж мати знання? Цікаво, якого лікаря ви б собі вибрали - багатого чи розумного? Це не хейтерська позиція, а позиція адекватної людини, яка вважає, що на кожному місці в соціальній системі має бути людина, яка знає, що вона робить, знає свій предмет, знає, як не нашкодити, а допомогти. А ви хочете купити це місце за гроші. То хто тут насправді гуманіст, а хто хейтер?
Галина
Для Клещева Світлана Сергіївна: Так зараз так і є. Вступ на ІІ вищу освіту (на базі освітнього рівня бакалавра) відбувається без ЗНО та на контракт. Тут мова якраз про інших. Які ніколи не тягли на рівень вищої освіти, а потім дайте їм вищу освіту, бо їм треба підвищення на роботі. З якої радості? Немає мізків - немає підвищень. А заодно Шкарлет хоче збільшити наплив контрактників до вишів (бо ніхто ніде не сказав, що можна буде відмовити у вступі людині, яка просто вступатиме не в рік випуску зі школи, а на наступний рік і таким чином уникне вступу за ЗНО).
Зоя Бобкова
Для Клещева Світлана Сергіївна: друга освіта завжди платна і ЗНО не потрібне. Щось хтось трохи забрехався.
Коментувати
Наталія Береза
Я вчитель фізики і математики. Періодично для себе проходжу ЗНО з інших предметів (географії, біології, історії, укр.мови і навіть англ.мови) для того, щоб мати уявлення, а що вимагається від наших учнів з інших предметів? Там елементарні речі, які повинна розуміти освідчена людина. Як вона навчатиметься у ВУЗі не розуміючи елементарних речей? Завжди набираю більше балів, ніж пороговий
.
Освічена*
Коментувати
Богдан
А пан міністр не хоче поговорити про актуальність вищої освіти в Україні взагалі? Про те,що більшість ВНЗ не займаються своїми прямими обов’язками - не навчають студентів розумінню системи, а лише просять зазубрить певний шматок матеріалу і переказати його на занятті? Відповідно щороку випускаються десятки (чи сотні) тисяч людей,які не можуть ні в чому розібратись і дати світові щось нове, бо в них немає фундаментальних знань в області, в якій вони "бакалаври" та "магістри". По-факту їх освітній рівень мав би бути "читач вікіпедії". Вища освіта в Україні потрібна в трьох випадках: 1) ви плануєте емігрувати (на заході якісна освіта і для них важливі дипломи) 2) ви хочете займатись сферами, де ще чомусь вчать (інженерка, лікарі, і т.д.) 3) ви хочете в майбутньому балотуватися до верховної ради 4) ви хочете вступити на державну службу 5) ви хочете займатися діяльністю, де профільну освіту у керівників вимагає регулятор. 90% абітурієнтів вища освіта не потрібна.
Олеся
Якщо маєш знання- здаси ЗНО.Подивишся на наших міністрів та їх в. о і все стає на свої міста- освіти немає і не буде.Всі реформи, які вони впроваджують - це повне знищення освіти.
Наталья
Для Олеся: да, хорошо бы чтобы наша Верховная Рада тоже сдала ЗНО. А так то, что требуется от детей не выполнится депутатами. Сегодня ЗНО отменено во многих развитых странах и направлено на развал высшего образования на Украине. Также как и повышение стоимости обучения( абсолютно не логично, но что говорить людям которые хотят уничтожить высшее образование(
Саша
Вы чё, вообще? ЗНО разрушает образование? Если бы не ЗНО, половина талантливых детей не смогла бы вступить в ВУЗ. И да, ЗНО направлено не на безмозглых дебилоидов, а на детей с мозгами. Поэтому если ваше чадо не способно сдать ЗНО, значит нечего ему делать в вузе
ЛАНА
Я б сказала, що ЗНО направлене на розвал корупції у вищій освіті. Якщо віддати вступну кампанію у вузи, то знов хіба що на стовпах не будуть оприлюднені цінники на вступ. Моя дочка поступила за результатами ЗНО у престижний вуз. А знайомій ця радість обійшлася у 7 тис у.о.
Коментувати
Вчитель-КА
Там просто украинский упростить для тех кто не на филологию и всё будет норм. Профильный обязаны знать. Взяток захотели - потому и пошли ширли-мырли.
К
Для Вчитель-КА: українську не мову не можна, одні кажуть що дуже легка(питання ЗНО),інші мовчать.А чому діти вчать в школі 11 років,а потім репетитор?
Коментувати
Яніна
Идиот какой! В 42 года - я взрослый человек? И, тем не менее, сдаю. И сдаю лучше, чем мой сын-выпускник 2 года назад
Sergey Ischenko
Лошара. Я в 30 років складав. Укр-мова 176, всесвітня історія 185, історія України 199,5, геграфія 178, 5. Підготовки - 0. Рано встав, поїхав, склав. Пострадянська школа давала значно кращу освіту та й відмінники тоді були справжніми.
не розумію
Закінчив школу досить давно. Відмінником не був. Без жодної підготовки тест з укр. мови (30 хв) без творчого на 38 балів, історія (45 хв) - 36 тестових балів. Питання до В.О. ЦЕ ВЖЕ ЯКИМИ ТУПИМИ ТРЕБА БУТИ ЩОБ НЕ ЗДАТИ ЗНО??? ЯК ТАКИМ ТУПИМ МОЖНА ДОЗВЛЯТИ ЗДОБУВАТИ ВИЩУ ОСВІТУ??? ПАЗОРІ ЗАБРАЛИ ВІД ЗНО!!! ВСІ ВИПУСКНИКИ ВНЗ ОТРИМУЮТЬ ДИПЛОМИ ОДНАКОВОГО ЗРАЗКА. Чому одні мать здавати ЗНО, а інші ні???
препод
Шкарлет и ректора просто переживают про наборы в свои вузы, которые уже загибаются, потому что нету студентов. Но надо про СТРАНУ думать уже, а не про свои конторы по выдаче дипломов. 1. Если убрать ЗНО на заочку получится следующее: часть тех, кто поступал на стационар, пойдут на заочку. Зачем идти на дневное на контракт и платить деньги, если можно без ЗНО, куда хочешь на заочку за МЕНЬШИЕ деньги. 2. Уже пора прекращать продажу дипломов-корочек. За дипломом должны стоять полученные знания, а не проплаченые деньги за 6 лет обучения.
Богдан
Для препод: по вашій логіці, в Україні залишиться тільки КНУ, ХНУ, ЛНУ, КПІ і меди ???? бо всі інші ВНЗ нічому не вчать ????
Сur
Для Богдана: нажаль, вказаний Вами тренд вже відбувся. До цього ми, на чолі з менеджментом МОН, йшли з року в рік ... Особливо обережно з мед.ун-тами. Серед них достатньо, як кажуть, небезпечних для здоров’я (окремий внесок півкримінального МОЗ України). Зрозумійте, ну просто не може бути якісним професорсько-викладацький склад ун-тів, який спокійно задовільняється зарплатами касирок з супермаркету. То вже не звичайні європейські професори та доценти, то вже нова українська генерація університетських працівників. Система освіти щараз в стані гіршому ніж була наша армія в 2013р., просто це не хочуть аналіщувати, а тим більше визнавати ...
препод
Для Богдан: представляете, да, не учат. Я не буду говорить про КНУ и т.д. - там тоже есть проблемы. но в целом в высшем образовании, особенно в региональных вузах в маленьких городах - это 1) удержание контингента любой ценой. 2) падение наборов. группы по 5-10 человек. 3) даже если отменить ЗНО на заочку - это не спасет ситуацию) просто студентов на стационаре, я объяснял, еще меньше станет. И вообще, стране нужно образование, а не выдача корочек о нем
Коментувати
Тетяна
Я в этом году сдавала зно. И ничего. 30 лет после окончания школы. Это вполне реально! Просто я считаю, что если сдал зно по профильному предмету на отлично, то нет смысла ещё сдавать дополнительно экзамены при поступлении в вуз.