Дискусії щодо ЗНО необхідно припинити, - Мандзій

За словами в.о. міністра, необхідно дати можливість учасникам ЗНО підготуватися до тестування

Дискусії щодо ЗНО необхідно припинити, - Мандзій

Дискусії щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році необхідно припинити.

Про це у своєму Facebook написала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

За її словами, необхідно дати можливість випускникам та учасникам тестування у спокійній атмосфері підготуватися до зовнішнього оцінювання.

Вона зазначила, що у 2019 зовнішнє незалежне оцінювання виявило, що 6 227 випускників були необ’єктивно оцінені.

«Для того, щоб уникнути поширення такої ситуації у 2020 році, ми повинні: не нехтувати, а врахувати та захистити інтереси учнів; забезпечити об’єктивне оцінювання знань кожного випускника; врахувати право учнів на зміну траєкторії свого розвитку; забезпечити рівний доступ до здобуття вищої освіти», - наголосила Мандзій.

Також вона висловила переконання, що зараз необхідно думати не тільки про сьогоднішній день, а й про наступні роки та якісне освітнє майбутнє випускників.

«Обов’язок держави – забезпечити безпечні умови проведення ЗНО 2020. Рішення Уряду прийнято - умови буде забезпечено!», - підкреслила в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Як відомо, цього року основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 25 червня і завершиться 17 липня.

БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗНО

Для отримання оперативної інформації про проведення ЗНО та вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
25.05.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ганна
ЗНО необхідне для тих, хто твердо вирішив стати студентом вишу, а от ДПА у формі ЗНО у нинішній ситуації варто було б відмінити, відмінити, доки не пізно. Випускникам ПТНЗ , коледжів ДПА не суттєве. Шкода, що наше міністерство нас не чує чи не хоче чути....На жаль.
Лилия
ВЫ ОПЛАТИТЕ ЛЕЧЕНИЕ НАШИМ ДЕТЯМ В СЛУЧАЕ ЗАРАЖЕНИЯ?! Особенно дети с плохим иммунитетом!
Правда
Якщо йти на платне,для чого цього року при такій ситуації здавати ЗНО?Діти,які вчаться і без ЗНО будуть вчитися,ЗНО на бажання вчитися не впливають(хто хоче і вчився той і буде вчитися),Зараз у вищих навчальних закладах діти вчаться,всі розумні?,взятки ніхто не відміняв(на хімічному факультеті вчаться формулу води не знають,оті зараз студенти).Після закінчення(платного)ніхто нікого ніде не буде направляти на роботу, роботу потрібно шукати і платити, в приватне тільки на знання дивляться так,що хто не хоче вчитися буде на заробітках клубніку збирати,але з дипломом.Так,в чім проблема ЗНО і платне?-відмінити,здоров’я дітей головніше і ще додому можуть коронавірус принести.Я не думаю,що цього року діти посадовців які будуть поступати,що вони підуть на ЗНО,але вони діти,а решта діти,хто?Як минулого року діти з окупованих територій поступили у вуз(Новосад ),як вони там вчаться?Минулого року в один університет був не добір(на платне),дорого,грошей немає,думаю без ЗНО вже б брали, а то закриють,або виклада...
Виктория
Для Правда: "як вони там вчаться".? Думаю, так как сдали так и учаться. Многие по квоте прошли, опередив детей с высокими баллами. Из-за них дети, которые были на границе между бюджетом и контрактом, пошли на контракт. Хоть и набрали больше балов.
Правда
Для Виктория:діти з окупованих територій минулого року поступили у ВНЗ без ЗНО(Новосад дала дозвіл,була стаття на сайті " Освіта" ).Вони нічого не здавали тому,що не мали можливості вчитися і підготуватися до здачі ЗНО,по словах Новосад,дослівно не пам’ятаю.Може я щось помиляюся,виправіть.
Коментувати
Сергей
Самый оптимальный вариант. ЗНО отменяется для колледжей и ПТУ , остаться только для школ. Потому что колледжи и ПТУ не всегда добирают нужное количество студентов. Можете говорить что хотите, но из-за это ситуации с карантином, студенты все в немного паникуют и министерство образования поздновато начали волноваться по этому поводу.
Олександр
Жест я также вже чув. Так і рашка каже - дискуссии по поводу Крыма не ведём. Вопрос закрыт.
Батько
Про що тут можна дискутувати? Всі заткніться і отримуйте задоволення. Чітко сказано для проведення ДПА—ЗНО для всіх потрібне додаткове фінансування з фонду. Ви хочете, щоб свині самі від кормушки відійшли? Що їм до дітей, чи вчителів, чи батьків? Бери поки є можливість...
Марго
Одного не можу зрозуміти: чому журналіст, який це писав і навіть не назвався, не "в’їхав" в тему. Майже ніхто не проти проведення ЗНО. Так, ЗНО потрібно для вступу і його повинні здавати бажаючі вступати до ВНЗ. А ДПА взагалі потрібно відмінити в такому виді, як зараз проводиться. Вона не дає об’єктивну оцінку знань випускників. Потрібно оцінювати учнів з усіх предметів, а не тільки з трьох. Тим, хто не буде вступати до ВНЗ, абсолютно все рівно, яка оцінка. Всі вони отримають атестати. Більшість піде працювати, де ніхто його і не спитає про атестат. Невже Україна така багата, щоб викидати стільки фінансів на ДПА? Краще б забезпечили школи інтернетом, створили нормальні освітні платформи, а вчителів забезпечили гаджетами, бо думаю що пани в міністерство не носять свої ноутбуки на роботу.
Олена Максимівна
Мрія одна, - швидше б перше ЗНО. Скоріше б 25 червня, щоб всі дурні і тролі замовкли. Бо це якесь нашестя ідіотів. Шкода, що так багато неуків.
Анна
Для Олена Максимівна: нашлась тут умная. "дурні" та "ідіоти".на себя просмотрите!
Людина
Для Олена Максимівна: Ви найбільший неук. Поняття не маєте, що таке ЗНО, а що таке ДПА. Я б хотів тільки одного: щоб ви теж 25 червня чи 27 червня разом з випускниками просто посиділи 3 години в масці і резинових перчатках з 11 до 14ї години десь в Херсонській чи Одеській областях в сонячному класі без кондиціонера, коли в Україні в середині літа температура в тіні піднімається за 40°. А ще щоб нюхали запах різних санітайзерів та дезинфекторів. І бажано, щоб у сусідніх класах теж були присутні всі 3 години всі чиновники міністерства освіти. Бо їхні вчинки і ваші слова втратили здоровий глузд. Або там "відмиваються" великі гроші. Тільки злодій кричить "тримай злодія". Так і МОН кричить про корупцію в школах.
Alina
Для Олена Максимів на: Пунктуація - це не для вас розумної. Мрія одна - швидше... Якщо хочете вказати на чиїсь недоліки, спочатку позбудьтеся своїх
Коментувати
Мама
Как можно сидеть 3 часа в маске!! Кто это придумал , дети снимут их ,потому что в них не возможно сидеть и решать , и плюс каждый будет кашлять и чихать , вот вам и заражение!
Папа
Для Мама: вот истинный троляка...как "умно" сказано "каждый будет кашлять и чихать".. Мозги видать полностью отшибло, чтобы такое писать. Будет ЗНО, будет)) Хоть чихай, хоть кашляй, когда ума нет...
Коментувати
Євген 11клас
ЗНО дуже не продумана система оцінювання після школи. Бо підліток дуже обмежений у своєму виборі після таких екзаменів. Краще зробити такі екзамени обов’язковими на всі предмети. Щоб після отримання балів випускник міг вирішити куди йому йти. Бо слова на випускному :"Тепер всі двері перед вами відкриті",-були б правдою. Така система здачі всіх екзаменів куди краща ніж обмеження в три предмета.
Сергей
Для Євген 11клас: не 3, а 4. Цього цiлком достатньо, щоб обрати декiлька напрмiв майбутнього навчання
Коментувати
Лидия
ЗНО потрібно здати на базі шкіл задля забезпечення безпеки учнів, учителів, батьків та інших. Пані в. о. міністерко прислухайтеся до порад. Не приведи господи щоб захворювання поширилася після ЗНО. Це буде на вашу совість. Як з цим потім далі жити?
Катя
Давайте підтримаємо петицію про відміну ДПА!Адже деякі діти будуть поступати за границю і їм потрібно видати атестати швидше. https://petition.president.gov.ua/petition/91602
Данил
Для Катя: "за границю" видно тому і бажаєшь, щоб скасували зно. Бо ти безграмотний троль
Отмена дпа
Похоже, что безграмотный ты, раз не понимаешь тонкостей наших экзаменов. Петиция за отмену дпа, а не зно, чтобы выдали аттестаты без каких-либо экзаменов, и ученики смогли как можно быстрее уехать из этой гнилой страны и получить достойное высшее образование.
Катя
Для Данил: за кордон,так краще?А от безграмотний троль тут ти,бо «бажаєшь»
Коментувати
Марта
Хай держава краще попіклується про рівень і сучасеість освіти. Тоді форма екщаменів не буде так важлива, що аж "основа основ" освіти стала. Хоча що я пишу: " держава піклується!!!)????????????
Сергій Геннадійович
Для Марта: Чи ви самі розумієте,що ви написали?
Коментувати
Валерія
На мою думку в цьому році можна було скасувати ЗНО для студентів 2 курсу, у них є можливість написати ЗНО і в наступному році,тому що поступати нікуди не потрібно. Це дало б змогу зменшити кількість студентів в класах.
Сніжана
Для Валерія: не можна було скасувати,а вкрай необхідно!!!Епідемія продовжуєтьс,а це пряма загроза здоров’ю дітей!!!
Коментувати
Кузя
Будь ласка скасуйте зно бо янічого не знаю. Мені ніколи було готуватись. Дуже сподіваюсь на Зеленського він точно скасує бо він з людьми.
Олександр
Для Кузя: ????????????????. 11 років ніколи було готуватися. Сподіваюся такі ледарі не отримають вищу освіту ніколи
Vin Diesel
Земля тебе аналом братишка
Коментувати
Аня
Так питання піднімається про зно у формі дпа. Про ДПА і йде мова. Звичайно саме ЗНО відміняти не варто
Інна
Любомира - Ви праві! Тільки ті, хто не готувались, зараз волають про відміну ЗНО. Не допустимо цього! Тільки ЗНО, геть корупцію. А ті хто говорить про купівлю ЗНО, не смішіть людей. Навіть мови про скасування ЗНО бути не може. Собаки лають, караван іде)))
Павло
Для Інна: так, звичайно. Ніхто не проти ЗНО, обома руками тільки ЗА. Але ж ДПА можна скасувати для цьогорічних випускників.
Батько
Так і є: собаки лають. Собакам не треба посилати своїх дітей на ідіотське ДПА—ЗНО.
Віталій
Для Павло: это не отменит факт того, что нужно проходить ЗНО
Коментувати
Валерий
Опять власти делают лишь то, что им заблагорассудится. Лично мое мнение— не принимать поспешных решений. Мы словно на минном поле и каждый шаг может оказаться роковым.
Наталія
На мою думку , ЗНО повинні провести в онлайн форматі з обмеженням часу - це задача програмістів ,яких необхідно долучити . Ця форма забезпечить найголовніше здоров, я дітей, вчителів . Ця форма надасть можливість всім дітям пройти тестування без загрози життю . Дивує ,що влада не розглядає питання, які виникнуть , а саме підвищення температури можливе і без ознак хвороби внаслідок стресу та високій температурі повітря літом , про це знає будь - який лікар. Також щодо ознак , кашель може виникати від алергіі до антисептиків та від недостатку кисню в масці 3 години поспіль. . Це може взагалі не дати можливості пройти тестування та втратити рік. Ще дуже важливе питання щодо коштів для забезпечення проведення ЗНО, краще було б ці кошти виділити державі на збільшення бюджетних місць. Якщо все це не є для в.о. міністра аргументами, тоді перенесіть ЗНО за другим сценарієм на 17 серпня як ви і планували, в випадку якщо карантин не закінчиться на початку червня, адже карантин не закінчився ! Велике прохання дослухайтесь до здорового глузду .
Unknown
Вы хоть понимаете , что это абсолютный бред ? Любой ученик сможет позвать на дом человека , который напишет за него экзамен. В таком случае не поступят те, у кого не будет такой возможности.
Коментувати
Олена Максимівна
Якщо влада, не доведи Боже, скасує ЗНО, вона підпише собі вирок. Не слухайте цих тролів - двієчників. Цілий рік не працювали, тепер хочуть повернути корупцію при вступі. Діти готувались, а теперь через сотню дурнів скасувати. Та не бути такому. Тільки ЗНО!!!
Ірина
Для Олена Максимівна: а хто проти ЗНО??? Взагалі ніхто не проти. Всі вимагають у цьому році скасувати ДПА, а не ЗНО.
Ольга
А ви впевнені, що ЗНО не корупційне ? Батьки купують дітям ЗНО! Це вже всім відомо!!! А ось як в масці складати іспит протягом трьох годин ??? Це неможливо
Вероніка
Для Олена Максимівна: яке ви маєте взагалі право всіх називати дурнями та ще й двієчниками? Свою дитину так називайте. Ви, значить, одна найрозумніша! Прекрасна повага!!! Браво
Коментувати