Цьогорічне ЗНО обов'язково відбудеться, - заступник міністра

Міносвіти найближчим часом повідомить деталі проведення вступної кампанії та зовнішнього оцінювання

Цьогорічне ЗНО обов'язково відбудеться, - заступник міністра

Міністерство освіти і науки та Український центр оцінювання якості освіти відпрацьовують кілька сценаріїв проведення ЗНО та вступних іспитів у магістратуру за різних варіантів розгортання подій. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний у своєму Facebook.

За його словами, зовнішнє незалежне оцінювання у 2020 році обов'язково буде проведено.

«Колеги, друзі, цьогорічне ЗНО обов'язково відбудеться, його ніхто не скасовує. МОН та УЦОЯО відпрацьовують кілька сценаріїв проведення ЗНО, ЄВІ, ЄФВВ за різних варіантів розгортання подій. Нагадую, що ЗНО - це логістично одна з найбільш масштабних операцій в країні, тому ми ретельно продумуємо кожну її складову», - зазначає заступник міністра освіти і науки.

Окрім того, він повідомив, що вже цього тижня МОН повідомить деталі проведення вступної кампанії та зовнішнього незалежного оцінювання.

БІЛЬШЕ ПРО ЗНО 2020

Для отримання оперативної інформації про новини ЗНО приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
24.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наташа
Я навчаюсь на 2 курсі, на платному в коледжі, як що не здаю ЗНО виганяють і ці 2 роки.. які я провчилась і втратила гроші, пропадуть! Відмініть ЗНО!!!!
Гость
Работаю в университете не первый год, что-то не видела слишком умных детей по результатам ЗНО. Верните экзамены, просто ужесточите другие меры, контролируйте, что творится в вузах.
Гість
Для Гость: Щоб у вищих навчальних закладах знову процвітала корупція під час вступу? Моя дитина успішно склала іспити ЗНО та вступила на омріяну професію до престижного університету на бюджет без "хабарів", чого я і мої батьки дозволити собі колись не могли, бо в наш час туди могли піти тільки тупенькі діти багатіїв. ЗНО - це шлях до успіху РОЗУМНИХ дітей з небагатих сімей, де тебе ніхто не завалить на вступному іспиті, бо ти не входиш у список "своїх".
Гость
По результатам зно в одном вузе ребёнок прошел на бюджет, после нескольких манипуляций его подвинули, сказали идешь на контракт, хорошо, что приехала проверка и поставила все на свои места, так что все процветает и дальше
Коментувати
Випускник
https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR1GfIkkgwCZFKwxsrHZjqYqXkzRIHcDXpH8gr6h31tz_EBZBCMt8ldchs4#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6
Випускник
Немає людям чого робити, сидять і гадають, буде ЗНО, чи не буде? До ЗНО ще майже 2 місяці, ніхто не знає, як розвиватимуться події з цим коронавірусом. В Італії на 25 березня число померлих 6 820 осіб, заражених - 69186. Оновлення статистики по хворих у світі на коронавірус можна подивитися на сайті центру системної науки (CSSE): https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR1GfIkkgwCZFKwxsrHZjqYqXkzRIHcDXpH8gr6h31tz_EBZBCMt8ldchs4#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6
Вадим
Скасувати ЗНО! Та все можна закрити та скасувати. В чому проблема. Краще скажіть яким чином зараховувати до вузів?
Вадим
ЗНО, корупція ! А директора при чому? Ви взагалі знаєтеся в цьому питанні? Чи всі кругом винні, тільки ви білі та...
Cергій
Для Вадим: ЗНО породило таке явище як репетиторство. Без грошей репетиторство ніхто не проводить. Вчителі не хочуть вчити на уроках, а вчать за гроші на додаткових заняттях. В одинадцятому класі школи учні не ходять на уроки, а ходять на репетиторства. Для чого вчитися 11 чи 12 класів якщо немає уроків, а тільки на папері. Колись вчилися 10 класів і було достатньо. Репетиторства не було. Вступали за знаннями здобутими у школі. А тепер ЗНО зробило бізнес для репетирів і вчителів. А про творчі спеціальності немає що говорити. Там без репетиторів нікуди не рипайся. Корупцію можна подолати жорстким контролем, а не ЗНО яке розплодило бізнес для репетиторів і викачує величезні гроші з батьків.
Коментувати
Вадим
ЗНО навря чи відмінять а от ДПА нікому не потрібно. Можно і по річним закінчити рік і документи про освіту оформити
Dorian
Вища освіта є найбільш корумпованою системою в країні. Більшість з нас бачили скільки хабарів беруть викладачі і в яких розмірах. Повна профанація. Відміна ЗНО означатиме повернення то минулого, коли знання не вирішували нічого. Той хто більше занесе грошей ректору чи декану - буде вчитись у ВНЗ. На престижні факультети було майже неможливо потрапити самотушки. Там все було заздалегідь заброньовано. Так, я розумію, що так не всюди. Проте ви повинні розуміти, що ЗНО відкидає людський фактор корупції відносно вступних екзаменів. Хтось скаже - ЗНО це є заучування матеріалу без його розуміння. Так, воно не є ідеальною системою перевірки знань але кращого варіанту ще не відкрили. ( Коли наша держава буде спроможна якісніше організувати форми перевірки знань то ок, але тепер потрібно виконувати те, що маємо). P.S.S. приклад з життя. Учень з моєї школи завалив ЗНО з математики. Відгадайте, як же він потрапив до ВНЗ. Дитина взагалі била байдики всі роки. А все просто. Мати й батько занесли великі гроші декану і все, учень проходить на платний. (Факультет однин з найпрестижніших в області)
KL
Для Dorian: Найбільш корумпованими є олігархи, мільярдери, мільйонери, судова система і владні структури. Вони взялися за руки і не дають Україні жити, все забирають собі. У вищій освіті і медицині ще ніхто не став мільйонером. ЗНО це замилювання очей людям, відвертання уваги від основних проблем, які є в країні. Забрали заводи, фабрики і панують, ще хочуть землю забрати, бо їм все мало. У рабство всіх хочуть загнати.
Коментувати
Студент
Хай відмінять зно студентів 2 курсу , їм важко зараз, їм крім зно ще профільні предмети потрібно вчити , хай для них відміняють зно
Д. П.
Навіть Олімпіаду в Токіо переносять. Сподіваюсь, що ЗНО перенесуть на більш безпечний час. Раніше вересня проводити такі масові заходи це божевілля!
Стас
Коли вже цих соросят гриневич-квіта-совсун... -новосад-стадного-шар?... ?ва... остаточно виженуть з МОН!? Скільки можна дозволяти їм гробити освіту задля дешевої робочої сили для сороса?
Стас
Коли вже цих соросят гриневич-квіта-совсун... -новосад-стадного-шар?... ?ва... остаточно виженуть з МОН!? Скільки можна дозволяти їм гробити освіту задля дешевої робочої сили для сороса?
Правда
Для Стас: Для Стас:короновірус поставить крапки над" І ",він не перебирає чи людина при грошах чи-ні(тим більше,що в нас лікарств немає,багато підробок).
Коментувати
Стас
Коли вже цих соросят гриневич-квіта-совсун... -новосад-стадного-шар?... ?ва... остаточно виженуть з МОН!? Скільки можна дозволяти їм гробити освіту задля дешевої робочої сили для сороса?
Олеся
Шановні,до чого тут репетитори,учителі,директори та інші консультанти?Хто Вам не дає самостійно готуватися - берете програми ЗНО з предметів і готуєтесь.Якщо дитина працює на уроках і виконує домашнє завдання самостійно,то вона може здати ЗНО без репетиторів.
Іван
Для Олеся: Існує загроза, що ЗНО неможливо буде провести у 2020 році. А в цілому ЗНО вже себе вичерпало на сьогодні. На проведенні ЗНО багато людей заробляють. Марно держава витрачає гроші на проведення ЗНО. Краще збільшити відповідальність учителів за якість викладання і виставлення справедливих оцінок учням. Кожен учитель має відповідати за свою роботу. Якщо погано вчить у школі і занижує або завищує оцінки, то накласти штраф 17 тис. грн. Паралельно вчителям потрібно підвищувати зарплату, щоб могли якісно викладати. Вчителів також потрібно оцінювати за здобутками і знаннями їхніх учнів. Чи добре вчителі навчили дітей, і чи діти знають матеріал? А так вчителів теж заставляють складати ЗНО. Це не потрібно. Результат праці вчителя - це знання учнів. Якщо учні не знають, то вчитель не навчив, або не вміє вчити. Кожен працівник на виробництві відповідає за виконану роботу. Вчитель також має відповідати за свою роботу і навчити дітей. Треба підняти престиж доброго вчителя.
Олександр
Для Олеся: ну не смішіть. Про яку самостійну підготовку за програмами ЗНО Ви пишете? Для чого тоді взагалі школи, якщо з кожного предмета є програма? Бери сам і вчи. Керуючись Вашою ХИБНОЮ логікою ВУЗи взагалі можна ліквідувати бо (відкрию Вам секрет) в них з кожної дисципліни також є програма. Ой ні, забув, так не можна, бо в кожній програмі та навчальному плані є розподіл на лекційні, практичні, семінарські, лабораторні і т.п. години. А на самостійну підготовку виділяють не більше 30% (а то й менше) часу навчання.
Любовь
Для Іван: Не смішіть. Про який рівень знань ви будете судити, якщо до школи буде здано дитину з інклюзивним навчанням і вчитель що навчив її читати писати і вміти рахувати гроші це вже буде Бог чи ви кинете камінь в нього і скажете ледар.
Коментувати
Возмущенный студент
То есть теперь выпускники прошлых лет вообще не люди по-вашему? Если в школе ты учился как хорошист, с баллом аттестата 8.6, а после училища повысил свои знания и хочешь идти дальше нужно довольствоваться старыми знаниями когда у меня был в голове ветер 3 года назад? Поступать только по одному аттестату это бред. Поступать по своему диплому я не буду, я хочу на бюджет, а не на коммерческую основу потому, что мои знания теперь позволяют мне это. Ответы "Нужно было задумываться уже тогда" идут лесом. Может это и выглядит как оправдание, но у подавляющего большинства детей осознанности в возрасте 16-17 лет нет от слова совсем. За них родители решают зачастую кем они хотят быть, или идут куда-то лишь бы от них отстали в будущем, а не потому, что им это надо. А сейчас я решил для себя кем твёрдо хочу быть, но из-за этого идиотского вируса не имею возможности проявить себя лучше чем я был...
Іван
Можу посперечатися, що ЗНО у цьому році доведеться відмінити через вірус. ЗНО це масштабна корупція. На ньому усі заробляють починаючи від репетиторів, учителів, директорів шкіл та інших консультантів. А скільки коштів виділяють на зарплати, канцтовари, друк бланків, фінансування і підготовку пунктів тестування на транспортування, інші витрати. Ці кошти краще виділяти навчальним закладам для підвищення якості підготовки. Вступ до ЗВО можна справедливо і спокійно провести за середнім балом атестата через електронний кабінет, не витрачаючи при цьому нічого. Треба тільки все добре продумати і організувати.
Петя
Для Іван: Точно, репетитори це незаконна тіньова економіка. Це явище треба знищити. Це незаконна діяльність. Кормушка. Навчати мають педагоги у школах за відповідну зарплату.
Галина
Для Іван: брєд. Середній балу атестату - абсолютно суб’єктивна оцінка. Чим гірша школа, тим краще атестат, чим краще вчитель відноситься до учня (або батьків), тим краща оцінка по його предмету. ЗНО єдиний шанс вступити на бюджет дійсно розумним дітям в яких немає коштів ні на хабар, ні на репетиторів. До речі, саме завдяки балам ЗНО (які отримав без репетиторів), син з нижчим середнім балом атестату (оскільки ніколи не гнались за шкільними оцінками) у вступному рейтингу виявився набагато вище тих, в кого середній бал атестату був краще, і відповідно вступив на бюджет за 1-м пріоритетом
Анна
Для Іван: Согласна. ЗНО может быть необъективным - репетиторы за деньги "за уши" вытягивают многих, учат хитрить, выгадывать и т.д. Зачастую они не учат, а натаскивают.
Коментувати
Коля
Можливо подумати про те щоб у цьому році проводити е-ЗНО. Однак не у всіх є можливість мати доступ до комп’ютера та якісного інтернету. Та й при одночасному вході до електронної системи 350 тисяч учасників ЗНО система може зависнути.
Юра
Для Коля: І не треба одночасно 350 тис. вступникам входити у електронну систему для цього можна дати два-три тижні або місяць. Вступ може бути за середнім балом атестата. Нехай школи подадуть середній бал атестата у електронну систему, а вступники протягом місяця через електронні кабінети подадуть документи і заяви у ЗВО, де бажають вчитися. Все дуже просто. І не треба здавати ЗНО. Електронна система сама визначить, хто і куди поступив. Якщо вступник згідний з тим, що йому запропонувала електронна система, то через свій електронний кабінет дає згоду, якщо ні то подає заяву на платну форму в інший ЗВО і все.
Анна
Для Коля: Ну нема... Так шо нам теперь поперезаражаться и умереть?
Коментувати
Вася
Надо ЗНО провести для руководителей, министров и прочих олигархов. До чего довели страну. Если не смогут здать ЗНО пусть все деньги вернут в казну. Будет больше пользы.
Юра
Правильно ЗНО у 2020 році треба відмінити. В УЄФА повідомили, що в разі погіршення ситуації з епідемією коронавірусу існує можливість скасування чемпіонату Європи з футболу-2020. Там люди думають, а у нас ні. Вступ треба провести за атестатами через інтернет без контактів між людьми. Не потрібно Їздити у пункти тестування ЗНО дітям і батькам і разом збиратися. І кошти можна не витрачати на це. А справедливість виставлення вчителями оцінок у школах нехай контролюють так само як при проведенні ЗНО. Нехай вчителі бояться несправедливо оцінювати. Усі в класі знають як хто вчився, хто відмінник, а хто нічого не знає. Це всім відомо ще з молодших класів.
Мясное печенье
Для Юра: І коли це вчителям справедливо оцінювати? Ніхто не знає, коли ми вийдемо з карантину. Тут аби хоч як небудь оцінити.
Коментувати
Студентка
Нехай здають ЗНО ті хто хоче поступати, а ті хто на 2 курсі їм ЗНО непотрібне(їм важко готуватись) так як у школі предмети ті які здаються на ЗНО, а у студентів профільні.