ЗНО з української мови найгірше склали учні училищ

Результати тестування свідчать про значні відмінності між навчальними здобутками учнів

ЗНО з української мови найгірше склали учні училищ

Результати ЗНО з української мови 2019 року свідчать про значні відмінності між навчальними здобутками випускників шкіл, а також студентів (слухачів) закладів професійної (професійно-технічної) й вищої освіти. Про це під час прес-конференції, присвяченій результатам проведення ЗНО в 2019 році, сказав в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко.

За його словами, 10,5% випускників шкіл склали ДПА у формі ЗНО з української мови на початковому рівні, водночас серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти цей показник склав понад 53%, а у студентів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації – 11,4%.

«Якщо проаналізувати дані високого рівня, отримаємо – 19 % випускників закладів загальної середньої освіти, 3,5% – студентів закладів вищої освіти, 0,1% – учнів (слухачів, студентів) закладів професійно-технічної освіти», - зазначив Валерій Бойко.

Результати ДПА з української мови усіх учасників також свідчать про значні відмінності у навчальних досягненнях хлопців і дівчат, так високий рівень продемонстрували на 11% більше дівчат аніж хлопців.

Загалом найбільше осіб отримали високі результати державної підсумкової атестації у Львівській області та місті Києві.

Найгірші результати (найбільші відсотки тих, хто знаходиться на початковому рівні) в учасників тестування із Закарпатської, Чернівецької та Рівненської областей.

16% учасників тестування з української мови і літератури не подолали пороговий бал «склав/не склав», відповідно ці учасники не мають результатів за шкалою 100-200 балів.

Освіта.ua
15.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
Так учні профтехучилищ прийшли навчатися на робітничу професію тому, що навчалися слабо у школі. Тому як вони можуть вивчити досконало українську, математику, історію для здачі ЗНО, яке їм НЕ потрібно!!!
Вчителька
Найраціональніше - не тільки для профтеха а й для шкіл залишити ЗНО лише для тих хто вступає до вишу. Відмінити ДПА й не морочити голову. Воно не потрібне - вчителі й так знають рівень знань своїх учнів.
Та ти шо
Є такі заклади ПТО, де навчається 120-160 учнів, щорічний набір становить 60 дітей, а виділили до 10 мільйонів на навчальні професійні центри, замиливши очі регіональною політикою.
Та ти шо
У ПТО приходять учні, яких в школі не намагалися чогось навчити, тому що в класі були діти з благополучних сімей. Дехто з учнів навіть зошита не може підписати правильно. І це після 9-ти років навчання в школі. А ми ж знаємо, що фонетику, лексику, орфографію , частини мови і синтаксис учні вивчають саме в школі. В ПТО програми за 10-11 класи вивчаються на рівні стандарту. Та ще з окремих предметів методцентри, переробивши навчальні плани і програми, зробили ще меншу кількість годин. Розбили вивчення шкільних предметів на три роки. І на третьому курсі на українську мову припало УВАГА-лише ТРИ години, а потім здача ЗНО. Тому не треба тут витирати ноги на цих дітях і робити серйозні пики ділкам із міносвіти і УЦОЯО з їх велимудрими підсумками.Художню культуру лишили лише для тих для таких професій, як "Оформлювач вітрин", скоротили англійську і лишили мізерні години. Не говорю вже про дітей-сиріт, чи ті, хто має опікунів. Це діти, які нещасні з дитинства, без любові батьків і родинного тепла. У якого дурня з’явилася ідея загнати всіх учнів ПТО на ЗНО, то про це історія і міністерство мовчать. Ще настануть часи, коли скажуть про державний геноцид і свідоме приниження нації, тому що цих учнів свідомо зробили людьми другого сорту ще з 15 років. На жаль, прості люди державі не потрібні імїх діти також. Не вписуються вони своїм існуванням в бюджет, з якого треба вкрасти левину долю в кармани можновладцям. Новій міністерці і її команді немає часу для ейфорії. Бо гройсмани-вальцмани порішали добряче на всіх рівнях, і в освіті також. А в ПТО роздерибанили мільйони, створивши так звані навчальні професійні центри на базі тих ПТО, де директори були свати, куми, брати, свої люди. Проведіть аудит їх і побачите скільки мільйонів відкату отримали прибічники пороха, починаючи з облрад...
kanalosh
Так може для міністрів зробимо зно і депутататам, по конституції ми всі рівні, так що потійте і ви, нехай вас металодетектором вишукують і якщо не сдали зно, ви втратите своє міністрерське місце.
Олена
Так у них різні стимули! Випускники шкіл здають ЗНО, щоб вступити до вузу на бюджет, для цього цілий рік або й два ходять до репетиторів. Якби не цей фоктор і батьківські гроші+нерви, то були б на рівні ????
Галина
Для Олена: якби не батьківські нерви, то може й здали б краще. сама свого часу намагалась заспокоїти таку психовану мамочку, яка постійно своїми нервами накручувала сина. Якщо той в 7-8 класі приймав участь у міських олімпіадах, то далі сам відмовився, бо дуже хвилювався і забував усе. Це вона його накручувала, що ж іще вивчити, яку книжку купити, на які ще курси записатись. Хлопець був розумним сам по собі і школи цілком було б достатньо, якби не мамині психи. Через них дитина хвилювалась набагато більше ніж слід і здав ЗНО гірше ніж міг. У мого сина стався зриd десь у листопаді, коли він прийшов зі школи зі словами "я ніколи не здам це ЗНО". Я заспокоїла його, що це не кінець світу, і якщо не здась зможе вступити в ПТУ на кухаря, зайнятись молекулярною кохнею та стати найшкращим шеф-поваром. Як результат син йшов на ЗНО абсолютно спокійним, перед математикою, замість підготовки їздив на фестиваль. Навчається на бюджеті в КПІ
Коментувати
Марія
53% не найгірше склали (виконали на початковому рівні), а ВІДМОВИЛИСЯ писати висловлення взагалі. Це був їх свідомий вибір. А УЦОЯО навіть зацікавлений у цьому: нема роботи - нема перевірки - не треба платити грошей екзаменатору...
Василь  Шминдрук
Підсумки ЗНО наочно доводять, що отримання повної середньої освіти в закладах ПТО – це марно витрачені зусилля, час і кошти. Якщо провести ще ЗНО з предметів професійно-теоретичної підготовки, то результати будуть не набагато кращими. Тобто професійна підготовка також кульгає на обидві ноги. Чому? По-перше, до ПТУ вступають дев′ятикласники, які в школі байдикували, а тому більша половина із них не вміють на належному рівні ні читати, ні писати. Я мовчу про таблицю множення, про геометричні фігури, які необхідно відрізняти, про арифметичні дії в стовпчик, процентне співвідношення чисел, метричну систему вимірювань. Як сказала мені одна із учениць: «Я слово центнер вперше у житті чую».
Лариса
Для Василь Шминдрук: я теж мовчу про "більшу половину"
Елена
Для Василь Шминдрук: Я не согласна с вами.Не все,кто в ПТУ пошел учиться,лоботрясы.Я закончила 9 классов в 1993 году.И так сложились семейные обстоятельства,что пришлось идти учиться в ПТУ,там стипендию давали.В школе я училась очень даже хорошо,и алгебру с геометрией щелкала,как орехи.Только не во всех ПТУ тогда давали среднее образование.У меня только спецподготовка.Вечерней школы тогда уже у нас не стало..Вот теперь прошло 22 года.Я экстерном окончила 11 класс,сдала ЗНО ПО 4 ПРЕДМЕТАМ с баллами 149-160 и поступила в университет.Вот так жизнь сложилась.Мне 41 год.Так что не равняйте всех ПТУшников одним мерилом.Да,и все мои одноклассники-отличники тоже пошли в ПТУ,потому,что в те годы еды у людей не было,не то,что бы студентов учить.Вот как то так
Василь  Шминдрук
Я працюю в системі ПТО 29 років і знаю цю систему на клітинному рівні. Тому порівнювати нинішній контингент учнів з тим, який був чверть століття назад, просто не доречно. А підсумки ЗНО це лише підтверджують, бо більше половини мають початковий рівень знань, тобто 1, 2, 3 бали. Зрозуміти весь жах може лише той, хто ознайомлений з встановленими критеріями оцінювання.
Коментувати
Василь  Шминдрук
(продовження) По-друге, учні в закладах ПТО отримують як повну середню освіту, так і інтегровану професію (наприклад, кухар-офіціант, штукатур-плиточник-лицювальник, тощо). По закінченню навчання виходить такий собі і швець, і жнець, і на дудці гравець. Тільки на 1 курсі вивчають 28 різних предметів, які досить часто вони не відрізняють один від іншого. Який тоді із них вийде кваліфікований спеціаліст? Тобто отримання повної середньої освіти, в закладах ПТО, заважає більш якісній професійній підготовці. Тому повинно бути так: богу – богове, а кесарю – кесареве. Для отримання повної середньої освіти у нас достатньо шкіл, де можна навчатись на денних, вечірніх, дистанційних формах навчання. А заклади ПТО повинні існувати ТІЛЬКИ для отримання професії. Це буде раціонально для суспільства, для освіти і для самих громадян.
Вчителька
Для Василь Шминдрук: Предметів профтехциклу на один рік. Тому в профтехі й середня освіта - інакше дітей треба випускати в 16 років - на роботу не візьмуть. Це деяким дає шанс вчитись далі. Дистанційне навчання або вечірня школа - Ви дійсно вірите що ті хто йде до профтеху будуть вчитись самостійно або ввечері? Не смішіть.
Коментувати
Сергей Лимонов
Оце так новина! Міністерські дармоїди думали , мабуть ,навпаки : ПТУшники здадуть на 200 балів!
Вчитель
Какие глубокомысленные выводы - а то вы не знали кто идет в ПТУ. Делать нечего - проводить для них ЗНО прикрываясь ДПА, Оно и нафик не надо тем кто пойдет работать физически.
Критикан
Критикан. А якого биса гнати ПТУ Складати ЗНО? Гроши никуди дивати? Нащо складати, якщо до Вишу не будуть вступати. НЕ вси здатни вчити ризни теоретични материали. Тому вони й пришли в ПТУ., щоб просто якусь профессию отримати и працювати в основному, руками. Зно повиненни складати ти, хто до Вишу буде вступати.
Ruslan Kuznetsov
Для Критикан: Вони здають ДПА у формі ЗНО (для атестату, а не для вступу до ВНЗ)
Наталія
Учні ПТУ і справді приходять за професією, втікаючи від "високих матерій" і не сають мотивації для досягнення високих результатів, питання в тому який рівень вони мають з тої ж української мови після закінчення 9 класів, можливо доцільно зробити аналіз їхніх досягнень перед вступом до ПТУ, а потім вже після. Погодьтеся, важко навчити учня писати за три роки, якщо він цього не навчився за 9 і не має бажання. І це не камінь в город шкільних вчителів, це залежить в основному від учня.
Зоя
Я абсолютно згодна з Наталію. Я працюю в системі ПТО і знаю з якими балами приходять до училищ випускники 9 класів. І звертаю увагу, що з української мови оцінки навіть нижчі, ніж з іноземної. І не треба звинувачувати ПТНЗ. Критикувати усі гаразд, а ось підняти престиж робітничих професій на державному рівні ніхто не береться. На жаль.
Коментувати