Osvita.ua ЗНО ЗНО-2019. На що звернути увагу учасникам тестування
ЗНО-2019. На що звернути увагу учасникам тестування

Роз'яснення УЦОЯО щодо деяких особливостей проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2019 році

ЗНО-2019. На що звернути увагу учасникам тестування

Роз'яснення Українського центру оцінювання якості освіти щодо деяких особливостей проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2019 році.

Навчальний рік увійшов в активну фазу, і все більше випускників цікавляться змістом і процедурами зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.

Програми ЗНО

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти».Ці ж програми були чинними під час розроблення тестових завдань 2018 року.

Випускники шкіл

Випускникам закладів загальної середньої освіти результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти з:

  • української мови і літератури;
  • математики або історії України (на вибір учасника);
  • ще одного предмета із переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, іспанська, німецька або французька мова).

Учні, слухачі, студенти закладів професійної або вищої освіти

В 2019 році учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язково проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання з двох предметів: з української мови і математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) на вибір.

Як відомо, у 2018 року для вказаної категорії осіб обов’язковою була державна підсумкова атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання лише з української мови.

Інклюзивний компонент ЗНО

Український центр продовжує приділяти значну увагу посиленню інклюзивного компоненту оцінювань, тож 2019 року особи з порушеннями зору матимуть можливість пройти зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України та біології: завдання будуть надруковані рельєфно-крапковим шрифтом Брайля.

Окрім цього, 2019 року пройде апробація технології проведення зовнішнього незалежного оцінювання для осіб із глибокими порушеннями зору, яка передбачає використання комп’ютерної техніки та спеціальних програмних засобів для сліпих і слабозорих людей. Апробація відбудеться під час додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України та біології.

Учасники ЗНО національних меншин

Як і в минулі роки, за запитом учасників завдання сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики та хімії буде перекладено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською й угорською мовами.

Освіта.ua
04.10.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Olga
як і куди відправити мої дані щоб получити перепустку на зно якщо я випускник 18 року? і скіьки діють результати зно? якщо я здавала у 18 році чи можу я з цими результатами поступити в 19?
Іван
Для Olga: Зазвичай результати ЗНО діють 3 роки. ЗНО 2018 року можна використати в 2019 році.
Коментувати
Володимир
Для юридичного факультету написано, що третій предмет ЗНО- іноземна мова або математика. Це буде вирішуватися за вибором абітурієнта або за вибором ВУЗу?
Іван
Для Володимир: Звісно що за вибором абітурієнта.
Коментувати
наталія
чи будуть здавати ЗНО учні які вчаться за вечірньої формою навчання?раніше учні вечірніх шкіл могли не здавати ЗНО а як тепер буде з вечірньою формою?
1111
Для наталія: Коли раніше? Для отримання атестату слід здати ДПА, а воно в 11 класі проводиться у формі ЗНО.
Коментувати
Дмитрий Знайко
Скажіть,будь ласка,чи можу я скласти ЗНО у 2019 року ЛИШЕ з одногл предмета(математики),так як я складав Мову,Біологію і Хімію у 2018 році.І чи будуть діяти сертифікати 2018 року,якщо я складу математикк 2019 року? Дякую
Іван
Для Дмитрий Знайко: Так, можна скласти одне ЗНО. Так, діятимуть сертифікати минулого року.
Коментувати
Наталія
Підскажіть, будь ласка, де можна знайти зразки ЗНО з української мови та літератури за шрифтом Брайля за минулий рік?
Володимир
А студентам університетів,які хочуть перепоступати необхідно ще раз писати всі зно? В мене є мова,математика,історія,біологія якщо ще потрібна англійська?? я зможу це все совместити?
Іван
Для Володимир: Якщо у вас минулорічне ЗНО - то ви можете його використати й доздати ті предмети, яких вам не вистачало або перескласти ті, які погано склали минулого року.
Коментувати
Галина
Якщо вже було необхідним вводити ЗНО для студентів коледжів, то чому зробили дві різних програми (історія України та історія України 20-21 ст.)? Чи ЗНО з коледжу потрібно лише для галочки (тобто, щоб ткнути коледжі носом, бо зрозуміло ж, що в навчанні більше уваги приділяють спец. предметам, а не історії України 20 ст.), а для вступу треба буде здавати знову?
Галина
Для Галина: Ні нетребюа здавати знову. Достатньо виконати всі завдання ЗНО а не лише ті, які зараховуються як ДПА. Це як з укр. мовою Можжна виконувати лише завдання з укр. мови і отримати оцінку в атестат, а можна виконати і завдання з літератури та використовувати сертифікат для вступу до університету.
Віктор
Чи буду я здавати ЗНО у 2019 році, якшо мені є 18 років?
Іван
Якщо подасте заявку - то будете складати. Якщо не подасте - то не будете. Все просто.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!