МОН відмовилось від ЗНО з російської мови

Міносвіти визначило перелік навчальних предметів, із яких у 2018 році буде проведено ЗНО

МОН відмовилось від ЗНО з російської мови

Міністерство освіти і науки визначило перелік навчальних предметів, із яких у 2018 році буде проведено зовнішнє незалежне оцінювання випускників шкіл. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

До переліку предметів, із яких у 2018 році буде проведено ЗНО включено 11 навчальних предметів, серед яких тести з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та чотирьох іноземних мов англійської, іспанської, німецької та французької мов.

Тест з російської мови, який випускники шкіл мали можливість складати під час проходження ЗНО починаючи з 2011 року у переліку тестових предметів відсутній.

Освіта.ua
08.09.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Бадя
Да чювакі, ета рєально іскусствєннає витєснєніє язика, абикнавєнная єво діскрімінация. Так ано і єсть. Плачь, Расєєя-мать, бо жарєним запахло... Скавчіть і шалійте, скажені кацапи, бо ви вже докомандувалися тут, до "витєснєнія", то дивіться довидєлуєтеся до "висєлєнія". Взагалі варто було шанувати і мову і державні прагнення народу, який так довго і вірно приймав вас "за своїх"... Ви б зараз свою гнусну риторику притримали, бо відколи московська орда вторглася в Украну, для вас настав скоріше час каяття, аніж "рєзкіх заявлєній"... І нарешті... Влада РФ сьогодні пропонує шикарну програму переселення не лише етнічних, але й просто російськомовних . Їдете туди - маєте там житло, подібне вашому,а , основне, - роботу з "рассійскай зарплатай" А це ж не рівня нашим злиденним копійкам. Нє, ну не в Москві звичайно, але ж "вєліка Рассія" Основне - дишицца-то как, а? Воздух родіни, а? І нікакіх тє хахлов-жидов да прочєй нєрусі... Вот то-та заживьотє, рєбята....
Skeleton
В этом году русский язык сдавали 3362 человека. Немецкий - 2555 человека, французский - 815, испанский - 144. По какому языку отменили тест? По русскому. Это не более, чем искусственное вытеснение языка. Обыкновенная дискриминация.
DR
Для Skeleton: необыкновенная. Страна чудес и маразма. Дорвались барыги к власти и теперь решают кому и какое образование нужно. Думать на выборах надо всем, а не кусать локти, что вот они какие, беспределом занимаются
Коментувати
Критичне мислення
Держава - це метис і поліглот. Ортега-і-Гасет
???????????
Для Критичне мислення: а Вы?
Критичне мислення
Мова не про мене, а про державу, яка будується, на думку іспанського філософа, чиї слова я цитував,не на мовній чи кровній єдності, а на основі плану робіт і програми співпраці. "Держава - це запрошення.. для спільного здійснення якогось задуму". Питання мови не об’єднує, а роз’єднує нас. Потрібна програма побудови України, яку із задоволенням будуть виконувати всі, хто тут живе, не зважаючи на мову, на якій звикли говорити люди.
Бадя
Перепрошую, але написане вами - у чистому вигляді академічна демагогія. За вуха притягли цитату з Ортеги-і-Гассета..... Причому тут?... його "Бунт мас" створений був на основі аналізу тенденцій КАПІТАЛІСТИЧНОГО суспільства - такого собі "юного" капіталізму.. Ми ж з вами живемо У ФЕОДАЛЬНІЙ Україні.. Різницю відчуваєте ? Причому тут програми розвитків, плани Маршалів чи дорожні карти ? Як можна середньовічній Україні, яка борсається у тенетах ординського мракобісся і феодальної сваволі, приміряти якісь суспільні моделі постіндустріальної Європи ? Ну ви ж грамотні люди - божії глаголи читаєте, Ортегу-і-Гассета цитуєте, - спустіться на землю, зніміть рожеві окуляри... Не дуріть хоча б сакмих себе.... Студентів своїх - то вже чорт з ними, але СЕБЕ ДУРИТИ НЕ МОЖНА !!!! ЦЕ - СМЕРТЕЛЬНО!!!
Коментувати
Рошист
І правильно. Навіщо взагалі складати тести на мову вишкребків і поребрикових курв? По всьому світу ця собача мова вже вмирає не один десяток років. А в Україні чомусь її намагаються зберегти. А те що Крим там далі чи ще щось, а нафіга вам той Крим? Спекалися краю гоблінів і бидла який до того ж був дотаційним.
Св. Петро
Для Рошист: в твоїх словах є доля правди
Коментувати
для Ігоря Соколова
ну Ви й загнув щоб українці ОТРИМАЛИ власну націю та ВЛАСНУ державу, мова викладання В УКРАЇНІ має бути УКРАЇНСЬКА.Все інше - дурниця. Або інакше. Закон промову в Україні варто скопіювати з закону про мови Росії,але змінивши лишень слова "російська, російською" на УКРАЇНСЬКА, УКРАЇНСЬКОЮ... І не бути телепнями
Игорь Соколов
Для для Ігоря Соколова: скажіть мені, будь ласка, яку ж в такому випадку державу і націю отримали США, Канада чи, навіть Бразилія??? В усьому світі мова забезпечує комунікативні потреби, а в же інше (а це велечезні самобутні культурні скарби у кожної нації ) - потім
а история ЭТИХ
Для Игорь Соколов: стран Вам хоть немного известна? А думать Вам не сложно? А историю распространения русского языка на территории нашей страны Вы хоть немного знаете? Или Вам лет не более 25? ТОгда да. ТОгда Вы ни в чём не компетентен.
Коментувати
Бадя
Бадя своєї веде... Так от : є мова - є держава, нема мови - нема держави. Кожна інтелігентна людина це розуміє і доказів не потребує. Це і русскіє розуміють прекрасно, і обрусєвшиє... Та от фішка яка. Кожен русскій (кацап) у серці має те, що не вмирає - закладену на паталогічному рівні програму знищення усього довколишнього неруського світу. Тому навіть найдушевніша людина, найвитонченіший, навихованіший росіянин при згадці про Україну перетворюється на путінського сокола. Ото і вся казочка.. Всім привіт і найкращі пробажання від Баді!
учень Позняка???Чи й сам Позняк))
Для Бадя: Інтонація, темп, ну і "Кожен русскій (кацап) у серці має те, що не вмирає - закладену на паталогічному рівні програму знищення усього довколишнього неруського світу".Нонсенс. Згадаймо Валентину Матвієнко.Родом вона десь,не згадаю звідки.А те, що чвориться у нас,в Україні? Гидко слухати й ивитися,розуміючи,що недолугі прошивають недолугих.Чим Ми відрізняємось від НИХ?Чим наша пропаганда відрізняється від їхньої,Бадю?Ото якосьбув один впливовий пан видав приблизно таке:"Ми зробимо життя українців настільки заможним та упорядкованим,що ті,хто прагнув відірватися від неньки,слиною вдавляться і прагнитимуть повернутися".Бадю,Ви думати вмієте? Якщо так, то хоч слова підбирайте.А то там про відношення до вчителів сформовано вже.А інші ворога формують. НІ,воно мо й на добре. Але громадянське протистояння назріває.НАдто швидки й надто загрозливо
Бадя
Оце тобі ! Яку ше ВАЛЕНТИНУ МАТВІЄНКО ? Чи не ту курву, під проводом якої дума прийняла офіційний документ про ВВЕДЕННЯ ПУТІНСЬКИХ ВІЙСЬК ДО УКРАЇНИ навесні 14-го року ??????? ну нічорта собі Позняки ! Ви шо - пам’ять потеряли????
именно, Бадечка. Именно ту
Валентину. Так что Ваше высказывание не есть истинно... Думаем, Бадя, думаем...
Коментувати
Бадя
Бадя lдля "Игорь Соколов" Сдухай сюди, кацапуро. Гарно пишеш, тільки якось протокольно - ти чи академічний планктон, чи міністерський щур... Хоч так, хоч так - однаково паразит. Ще й звешся "вкраїнською інтелігенцією" Однак, твоє кацапство вилазить назовні, як герпес..... ДЕ Ж ТВОЯ ІНТЕЛІГЕНТНІСТЬ, коли ти дозволяєш собі словечка типу "хохлізм" і те де?_ Бадя ? - А Бадя і не претендує на якийсь там вшивий аристократизм, Бадя не говорить : "на кшталт", Бадя каже : "тіпа". ... Проте, це все риторика так...., для розваги. Тепер про мову. Мова окупантів і лютих україноненависників, звісно ж , домінує і Бадя не довіря статистиці, яка на догоду феолальній верхівці верещить про перможну ходу української теренами Вітчизни ( якщо ти, кацапе, звичайно розумієш образний стьоб. бо кацапня - тупелезна і поніма тільки кулаком у морду) Гарний ліричний відступ? Так от. Наша ситуація критична : Є МОВА - Є ДЕРЖАВА, НЕМА МОВИ - НЕМА Й ДЕРЖАВИ. (далі буде)
Игорь Соколов
Для Бадя: что тут скажешь - дебилизм, как и хохлизм, неизлечим. Тільки кулю в лоб :)
Бадя
Чуєш , додік ! Баді зараз трохи ніколи - заслаб дещо, з хати не виходе ( то й час на писанину є ) . А так, в принципі, Бадя зустрічається з опонентами у різних форматах : форум, - то форум, стадіон - то стадіон, бійка - то й бійка. Бадя не все життя в школі провів і не ботаном родився.. А то ти , бачу, слабо тямиш у тому, що пишеш. Куля в лоб, тобто погроза фізичною розправою із застосуванням вогнестріла - серйозна фігня.. Мені просто тупо цікаво, гнидо кацапська - чи здатен ти відповідати за базар ? Ти, якшо шось хочеш - то мої координати знайдеш на цьому ж форумі. Погортай архів, цапе......
Євген
Бадя - красава.
Коментувати
Даль
Бадя, ты коренной или Фарион ? По- моему она решила напомнить о себе
Бадя
Для Даль: А тобі конче треба навісити якийсь ярлик, правда? Це - дуже по-імперськи.: государєв ослушнік, ізмєннік, смутьян, карбонарій.... фаріон...." Я так розумію - русскому з цими ярликами легше жить, бо світ болєє понятний, еге ж ?......... Бачте, громадяни кацапи , - ця земля вже не буде до вас така м’якенька і няшна, як до збройного ввторгнення вашої імперії. Так що, дамочко, будьте готові до того, що деколи може й земля горітиме під колаборантами.....
Коментувати
иронист
Англия выходит из Евросоюза, английский останется официальным языком Союза, интересно...
Бадя
Бадя тут як тут... Для "Даля" (це ж треба - узяти прізвище такої величної людини собі за нік-нейм.... Бадя в шорохє...). Так от, для Даля і ще болєє дальокіх чим Даль. Європейська хартія мов малих народів, за яку хватаються кацапи та їх попихачі, стосується виключно мов, котрі стоять на межі ЗНИКНЕННЯ, тобто ВИМИРАННЯ. Наприклад, верхньолужицька, полабська, баскська, гагаузька і те де. Яке, скажіть мені, у бісової мами, ВИМИРАННЯ загрожує російській? Кацапи! Від вашого "русизму", точніше - від тої нечисті, шо він із собою несе, може й хотілося би очистити територію, так де ж там ! В’їлися, вчепилися, впилися у живу плоть, вгризлися зубами, і вгавкалися по саме нікуди! І про "многообразіє" Для русскава чєлавєка многообразіє виражається у одній фразі : "Ти чьо - нєрусскій? Гаварі на нармальнам язикє..." Ніколи не чули такого ? Ну, значить ніколи не5 говорили українською на людях...
Софія
Для Бадя: Правильно!Підтримую!
Роман
Вибачаюсь.Випадково поставив мінус.Також підтримую. А тваринам, любителям русского мира, ганьба.
Игорь Соколов
Всім, хто підтримує цю, начебто, патріотичну заразу, щиро раджу терміново звернутися до лікаря, хоча, на превеликий жаль, хохлізм невиліковний! До чого розводити нікчемні дискусії. Російська мова була, є і буде в Україні! І ЖОДНОГО ВІДНОШЕННЯ ДО РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ, РУСЬКОГО МИРУ, вона не має і не матиме!! за однієї, звичайно, умови. Якщо ніхто її не чіпатиме! Тому що ії вивчення, функціонування (відповідно до ст.10.2 Конституції України) ЖОДНИМ ЧИНОМ НЕ ЗАГРОЖУ ВИВЧЕННЮ, ФУНКЦІОНУВАННЮ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ЯК ЄДИНОЇ ДЕРЖАВНОЇ! На жаль, напевно ще не одне покоління хохлів має пройти шлях еволюції, щоб стати нормальними українцями, яких, на щастя, в державі тільки більшає! І жоден з них не вбачає ані в румунській, ані в угорській, тим більше у російській якусь міфічну загрозу державності!
Коментувати
Даль
Бадя, займитесь самообразованием, почитайте документы Евросоюза по поводу сохранения и развития языков нацменьшиств, в многообразии сила-девиз 21 века
Бадя
Для Даль: Послухайте, жіночко любенька ! Тільки - но ви перестанете брати інфу з ресурсів типу "Росія 24" або Рабінович - медіа, і звернетеся хоча би до дідуся Гугла - побачите : вам світ перевернеться і постане в інших барвах...
Коментувати
Бадя
.....Як ото у тій-во пісеньці :" У попа була собака, він її любив..." Для особливо обдарованих зазначу, що це аналог кацапського " наша пєсня хараша...." Так от, друзі мої щирі і недруги чесні (ви ж, бляха, чесні, чи які ви в чорта?) Часи й епохи міняються, а кацапня лишається тією ж агресивною, зажерливою, знахабнілою, зверхньою (і ще довго можна перелічувати її якості) частиною нашого суспільства. Найменший порух українства ця публіка сприйма, як смертельну загрозу своєму існуванню. Здавалося б - що такого сталося : нема ЗНО з російської? У них шо - язики одрізають, чи з квартир виселяють, чи заборонено їм, кацапам, тут, в Україні, діти робити, чи повітрям дихати.... Та їдь куди-небудь у Курськ і здавайте там ЄГЕ., якшо тобі Украйна всмерділася... Насамкінець хочу, друзі, просто зауважити : серед нас бродять люті, знервовані, повні паталогічної ненависті до всього українського люди. Це наші приятелі, колеги, рідня.... Пам’ятаймо про це ! Будьмо бачними!
Бадя
Бадя на дроті. ОХ і висловлювання !..... "Галімі лохи..... Нацистская чи.... фашистская власть в Україні..... Цікаво, чи є тут який -небудь адміністратор сайту, адмін, модератор - хто-небудь, щоб цю гарячу публіку трохи остудив?...
Геннадий
Хороший ход. Донбасс стал чуточку ближе. Да и Крым тоже.
иронист
Ректора,вузы боятся обидеть МОН, поэтому не требуют сертификатов с русским , предупреждают пожелания господ из министерства,если будет 4 часа украинского языка, то все будут сдавать ЗНО на 200 баллов, министерство толерантно сэкономит на русском в пользу облегчения умов школьников, пусть читают переводческое враньё некоторых мастеров с идеологическим уклоном
ПОЧЕМУЧКА
Объясните ,почему в Украине русский не иностранный?Что на испанском больше сдают ЗНО?
Для ПОЧЕМУЧКА:
Для ПОЧЕМУЧКА: Скажи спасибо Януковичу! Тогда все могло быть иначе.
Коментувати
даль
В мире русский язык- язык международных организаций, в Украине - язык многомиллионного меньшинства, которое презирает украинский чиновник , интересна будет реакция Европы ...
Геннадий
Для даль: реакция европы давно известна. Она поддерживает все русофобские заявления нашей нацистской власти.
Коментувати
Родион
Ні ДПА, ні ЗНО, олімпіади з 9 класу і ті мабуть відмінять. При перевірках школи російська мова там де трудове з основами здоров"я. Питається, для чого в 5-9 класах її вивчають 2 год. на тиждень? В 8-9 класах української теж 2 години. Але ж там і ДПА і ЗНО, і олімпіади, і Яцик з Шевченком.
Ольга
Во лохи... Я вивчила польську і без зно поступила в Польщу. Там хоч освіта нормальна, а не корупціонери галімі
TamilaL
Русский язык не входит в перечень предметов, необходимых для получения аттестата о среднем образовании. Это предмет по выбору, т.е. такой, который необходим для поступления в ВУЗ. И если ВУЗы не указывают русский язык в перечне необходимых предметов ни на одну специальность, то какова целесообразность проходить ВНО? Правильное решение. Давно пора было исключить рус.яз. из списка предметов для ВНО.
Skeleton
Для TamilaL: дело не в тестах, а в грамотности.
Юля
Для TamilaL: И тебя не коробит, что ты всю эту чушь написала на русском языке????????????
TamilaL
Причем здесь грамотность? Если на всю Украину пожелало сдавать русский меньше двух с половиной тысяч выпускников, а решили себе засчитать полученную оценку в качестве итоговой только половина из них? Это чисто экономика и целесообразность.
Коментувати