УЦОЯО: випускники не обмежені у виборі іспитів

Вибір предметів випускниками шкіл для складання державної підсумкової атестації та ЗНО залежить лише від випускника

УЦОЯО: випускники не обмежені у виборі іспитів

Вибір предметів випускниками шкіл для складання державної підсумкової атестації та ЗНО залежить лише від випускника та його планів щодо подальшого навчання. Про це йдеться у повідомленні Українського центру оцінювання якості освіти у відповідь на поширення чуток щодо обмеження випускників у виборі предметів ЗНО.

Зокрема, в УЦОЯО, спростовуючи чутки, наголошують, що у 2017 році як оцінки за державну підсумкову атестацію буде зараховано результати тестування з трьох предметів зовнішнього незалежного оцінювання.

«Перший обов'язковий предмет для всіх учасників – українська мова. Другим обов’язковим предметом учасник може обрати або математику, або історію України. Третій предмет – із запропонованого переліку предметів, з яких буде проводитися тестування 2017 року: математика, історія України, іспанська, французька, німецька, російська, англійська мови, біологія, географія, фізика, хімія», - йдеться у роз'ясненні УЦОЯО.

Також у Центрі просять випускників і батьків звернути увагу на те, що для зарахування оцінок державної підсумкової атестації можна обрати й математику, й історію України.

«Вибір предметів залежить від самого учасника та його планів щодо подальшого навчання, та аж ніяк не від профілю класу чи школи», - наголошують в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Освіта.ua
15.12.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Злий абітурієнт
Хороші лікарі в Україні будуть, історія і математика куди важливіші ніж біологія і хімія!!! БРАВО! Продовжуйте далі витирати об нас ноги!
Александра Вардиашвили
Кажуть, що прийшов новий наказ щодо російської мови, мені для вступу обовязково два предмети(гуманітарій), третій здаю, щоб був. Хотіла сдавати російську, тому що добре її знаю, а тепер кажуть, що її не можна сдавати. І що нам робити? Я півроку ходила до репетиторів, батьки витрачали гроші і тут раптом вони таке вирішили. І я не одна така. Що нам робити тепер, ми хочемо сдавати російську, бо нормально її знаємо???
невдалій абітуріент
в минулому році я здавав зно,чи можу я в цьому році доздати ті предмети котрі не здавав?Я маю в увазі те що:чи можу я не перездавати укр.мову та географію а доздати біологію чи якийсь інший предмет?Бо я вступив до колледжу і мені не подобаеться,тому я хочу вступити в інший а там потрібно зно з біології
Юля Іванчук
Розумію, що у цьому році ніхто вже нічого змінювати не буде, але чесно було б, якби до 2-го обов"якового предмету до історії і математики додали б біологію. Я планую вступати в мед і мені потрібно готувати 4 предмети у той час, коли більшості лише 3. Не думаю, що медики які вміють вирішувати тригонометричні задачі людям потрібні більше, ніж ті хто може призначити правильні ліки...
Мар'яна
Для Юля Іванчук: математика іде як ДПА, тому це обов’язково
Коментувати
Kristina
І ви ще кажете, що випускники не обмежені у виборі?? А хоча б хтось подумав про абітурієнтів, які хочуть вступати в медичні заклади? Для чого майбутньому медика здавати історію, чи математику, якщо вже через пару місяців їм прийдеться вивчати хімію та біологію на досить таки серйозному рівні! Я вважаю, що в медицині математика не є пріоритетом, а тим більше - історія! Чому якщо випускник хоче продовжувати навчання в технічному напрямку, він може здавати математику, в гуманітарному - історію, а щодо медичного, не потрібно ні математики, ні історії!? Ось тут і найбільша несправедливість! Я зовсім не підтримую та не розумію таке рішення! Не потрібно змінювати умови вступу для медичних вишів, потрібно до переліку других обовязкових предметів додати біологію!!! А своїм рішенням щодо "необмеженості" у виборі іспитів наші політики ще раз довели, що їм зовсім начхати на дітей!!!
Человек
Для Kristina: Надо было с 9 уходить в мед. колледж, а там уже дальше самим.
Коментувати
Kristina
І ви ще кажете, що випускники не обмежені у виборі?? А хоча б хтось подумав про абітурієнтів, які хочуть вступати в медичні заклади? Для чого майбутньому медика здавати історію, чи математику, якщо вже через пару місяців їм прийдеться вивчати хімію та біологію на допиті такий серйозному різні! Я вважаю, що в медицині математика не є пріоритетом, а тим більше - історія! Чому якщо випускник хоче продовжувати навчання в технічному напрямку, він може здавати математику, в гуманітарному - історію, а щодо медичного, не потрібно ні математики, ні історії!? Ось тут і найбільша несправедливість! Я зовсім не підтримую та не розумію таке рішення! Не потрібно змінювати умови вступу для медичних вишів, потрібно до переліку других обовязкових предметів додати біологію!!! А своїм рішенням щодо "необмеженості" у виборі іспитів наші політики ще раз довели, що їм зовсім начхати на дітей!!!
мама
Я також проти визначених обов язкових предметів, звичайно, крім української мови. Але ж хто думає про дітей. Не кажу вже про вчителів (ДПА прирівняли до ЗНО), їх також зневажили
Мама випускника
А чому раніше, як другий предмет, крім математики та історії ставили ще біологію, а тепер прибрали, а якщо людина йде на медичний чи біологічний напрям, то їй же не потрібна ні математика, ні історія! Що це за несправедливість?
Леся
Для Мама випускника: Людині ще потрібно получити атестат, а для цього потрібно здати ДПА!
Коментувати
Владимир Белый
Спільноті варто знати, що не має таких країн, де б державну мову, історію країни та математику не ставили у ранг пріоритетних. Натомість у нас щодо історії ще й не повна міра пріоритетності як предмета ДПА.
$$$$$$
Для Владимир Белый: Просто ещё не всю историю пересочинить успели, поэтому.
Коментувати
Ірина
Чому не дають вибрати для ДПА другим предметом біологію, це невідповідність правилам вступу до ВНЗ
Михайло Чиж
Для Ірина: а в чому різниця: другим предметом ДПА чи третім буде біологія? Цитата УЦОЯО:"Третій предмет – із запропонованого переліку предметів, з яких буде проводитися тестування 2017 року: математика, історія України, іспанська, французька, німецька, російська, англійська мови, біологія, географія, фізика, хімія"
Ірина
Для Михайло Чиж: Різниця в тому, що не потрібно тоді здавати історію чи математику, якщо вони не потрібні для вступу.
Юля
Для Михайло Чиж: А разница в том, что будущим медикам придётся сдавать на ЗНО ещё и четвёртый предмет - химию, в то время, как все остальные сдают только три предмета.
Коментувати
вчитель
який це вибір предметів якщо математика або історія де далі інші предмети
Марія
Ну так, а як щодо дітей, яким потрібна хімія і біологія для вступу? Таким прийдеться здавати чотири тестування. Чому не можна включити біологію до переліку обовязкових предметів на вибір? Історія-математика-біологія. Це знущання з дітей.
Леся
Для Марія: пам’ятаю, коли я закінчувала школу (80-і роки), то в школі здавали 6 екзаменів+4 у ВНЗ. Живі всі залишилися, та й знання маємо до цього часу. Онуку розв’язала олімпіадну задачу з географії!
Друзілла Галицька
треба було не вимагати аби дозволили вишам при вступі другим сертифікатом обирати між математикою, історією та біологією. тобі б 1-й сертифікат був українська, 2-й математика або історія (за рішенням вишу) а третім біологія. Всього три. Зараз теж не факт що вам потрібно 4 ЗНО. Виші ще не оприлюднили умови вступу у 2017 році, а в загальних вказано, що 3-й предмет виш має дати можливість вибору вступнику. якщо виш поставить 2-й сертифікат - біологія, а 3-й на вибір абітурієнта хімія або математика, то вам визтачить лише 3 ЗНО.
Юля
Для Друзілла Галицька: Какой смысл абитуриентам меда сдавать математику, если большинство учили углублённо химию в специализированных классах и не один год?
Коментувати