Реєстрація на ЗНО: відповіді на запитання

Відповіді на найпоширеніші запитання під час реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання

Реєстрація на ЗНО: відповіді на запитання

Громадянська мережа ОПОРА нагадує про основні нововведення під час здачі ЗНО,  які чекають абітурієнтів у 2016 році, та дає відповіді на найпоширеніші питання абітурієнтів під час реєстрації ЗНО.

У 2016 році випускників загальноосвітніх навчальних закладів чекає невелика кількість нововведень. Перш за все, йдеться про терміни реєстрації. У зв’язку з подіями навколо УЦОЯО минулого року та необхідністю відновлення технічного обладнання, цьогоріч реєстрація на ЗНО триває лише трохи більше ніж місяць — з 1 лютого до 4 березня включно.

Попри незмінну кількість предметів, які може здати кожен абітурієнт — 4 предмети — кількість обов’язкових для здачі предметів ЗНО у 2016 році збільшилася до двох. Як і минулого року результати ЗНО з української мови та літератури будуть зараховані як результат державної підсумкової атестації. Ще одним предметом, який зараховуватиметься у 2016 році як ДПА буде  математика або ж історія України (на вибір абітурієнта).

На відміну від попереднього року, у 2016 передбачений лише один (базовий) рівень тестів з математики і української мови та літератури. Відміна від поглибленого рівня тестів пояснюється відсутністю попиту серед вищих навчальних закладів на результати такого рівня. Це, в свою чергу, свідчить про недостатньо вимогливі критерії до відбору абітурієнтів при вступі до вищих навчальних закладів.

Оскільки час для реєстрації є дещо обмежений, пропонуємо абітурієнтам відповіді на найпоширеніші питання, які стосуються реєстрації на ЗНО:

Якщо особа не планує вступати до вищого навчального закладу в Україні, чи повинна вона реєструватися на ЗНО?

Так, оскільки у 2016 році державна підсумкова атестація з двох предметів (українська мова та література; історія України або математика) проходитиме у формі ЗНО. Окрім результату в 200-бальній шкалі, оцінка з предметів, які зараховуються як ДПА, виставлятиметься в 12-бальній шкалі.

Якщо особа є випускником загальноосвітнього навчального закладу, куди вона має подавати пакет документів для реєстрації на ЗНО?

Випускники поточного навчального року після формування комплекту документів подають його до загальноосвітнього навчального закладу, де навчаються. Представник навчального закладу надсилає всі комплекти документів до регіонального центру оцінювання якості освіти.

Якщо особа є студентом вищого навчального закладу, куди вона має подавати документи для реєстрації на ЗНО?

Усі інші категорії осіб, крім випускників поточного навчального року, самостійно надсилають рекомендованим листом комплекти своїх документів до регіонального центру, адреса якого буде вказана в контрольно-інформаційному листі.

Які документи слід подати для успішної реєстрації на ЗНО?

Для реєстрації особа має подати такі документи:

  • реєстраційну картку, яку можна сформувати у спеціальній програмі на сайті УЦОЯО;
  • копію паспорта (сторінка з фотокарткою та ПІБ). Для визначеної категорії осіб дозволена можливість реєстрації на підставі інших документів;
  • дві актуальні фотокартки розміром 3х4 см;
  • довідка з місця навчання (для випускників ПТУ, училищ, коледжів) або копія документа про повну загальну середню освіту.

Якщо у особи немає доступу до інтернету, де вона можна оформити реєстраційну картку?

Випускник 2016 року може звернутися за допомогою до особи, яка є відповідальною за реєстрацію в його навчальному закладі. Випускники минулих років можуть звертатися до працівників пунктів реєстрації, адреси яких можна знайти за посиланням.

Якщо станом на 1 вересня 2015 року особі вже виповнилося 16 років, але вона досі не отримала паспорт громадянина України (ID-картку)?

Основним документом, копію якого необхідно додати при реєстрації є паспорт громадянина України (якщо станом на 1 вересня 2015 року особі виповнилося 16 років) або свідоцтво про народження (для інших осіб). Як виняток, за свідоцтвом про народження може бути зареєстровано: 1) випускника, якому станом на 1.09.15 виповнилося 16 років, однак  який досі не отримав паспорта з вини міграційної служби (тоді його особу підтверджує керівник навчального закладу); 2) особи, які не мають можливості виробити паспорт у зв’язку з перебуванням на непідконтрольній території (його особу підтверджує керівник навчального закладу на контрольованій території до якого прикріплена особа).

Якщо для вступу до вищого навчального закладу особі потрібно здати ЗНО з історії України та математики, результати якого предмету будуть враховані як ДПА?

Під час заповнення реєстраційної картки абітурієнт має поставити у відповідному полі навпроти одного з цих предметів позначку, яка вказує на зарахування результату з цього предмету як ДПА.

Якщо особа здаватиме математику/історію України лише для зарахування як ДПА, чи повинна вона виконувати всі завдання, чи лише частину?

Якщо особа зареєструвалася на такі предмети лише задля зарахування результату як ДПА, то вона має виконувати лише частину запитань. Так, тестовий зошит буде складатися з двох частин: перша — з завданнями, які необхідні лише для ДПА, а друга — з завданнями, які в тому числі необхідні і на ЗНО.

Де особа може дізнатися перелік сертифікатів ЗНО, які будуть потрібні для вступу?

Для того, щоб визначитися з переліком предметів для ЗНО, абітурієнту  необхідно ознайомитися з Правилами прийому до тих вищих навчальних закладів, куди він плануєте подавати документи. Перелік необхідних сертифікатів ЗНО для вступу на кожну із спеціальностей та мінімальний прохідний бал з таких предметів визначає ВНЗ самостійно у одному з додатків до правил прийому у ВНЗ.

Чи можу я змінити один з предметів ЗНО після реєстрації?

Так. Якщо ви маєте бажання зареєструватися на інший предмет, Вам потрібно пройти перереєстрацію. Для цього слід надіслати до регіонального центру оцінювання якості освіти рекомендованого листа, в який вкласти отриманий сертифікат та заново сформовану реєстраційну картку, яка відображає бажані зміни. Однак, визначений граничний термін, до якого особа може здійснити перереєстрацію — це 18 березня. Тобто документи, відправлені 19 березня розглядатися регіональними центрами не будуть.

Чи може особа проходити ЗНО з  різних предметів у різних містах?

Абітурієнт може обрати одне місце проходження ЗНО для тих предметів, які зараховуються як ДПА (українська мова та література та математика/історія України) та інше - для проходження всіх інших предметів.

Чи повинна особа якось завіряти документи, які подає під час реєстрації?

Так, особа ставить власний підпис на реєстраційній картці, а всі інші копії документів завіряються особою шляхом проставлення напису "Згідно з оригіналом" (без лапок), своїх ініціалів та дати підписання.

Якщо особа належить до категорії осіб, у яких є захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження ЗНО, чи необхідно подавати реєстраційні документи до РЦОЯО?

Так, адже підставою для участі у конкурсному відборі за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів у вищому навчальному закладі є рішення регламентної комісії про відмову в реєстрації через неможливість створення особливих (спеціальних) умов для проходження ЗНО. Під час реєстрації Ви маєте подати оригінал відповідного висновку закладу охорони здоров’я про необхідність забезпечення особливих умов для проходження ЗНО.

Якщо особа зареєструвалася лише на три предмети основної сесії, чи може вона пізніше зареєструватися на додаткову сесію на ще один, четвертий, предмет?

Ні. Додаткова сесія передбачена лише для таких категорій осіб:

  • які наперед знають, що не зможуть пройти тестування під час основної сесії (подають заяву та документи, які підтверджують неможливість проходження тестування під час основної сесії. Наприклад, поїздка на міжнародну олімпіаду, участь у змаганнях і т.д.)
  • не змогли пройти тестування під час основної сесії (подають документи, які підтверджують відповідний факт. Наприклад, захворіли, або ж не закінчили роботу над тестом через госпіталізацію, ін.);
  • учасники антитерористичної операції, особи із неконтрольованих територій які не мали змоги здійснити реєстрацію у основний період (1 лютого — 4 березня).

Чи можна подавати всі документи  для реєстрації електронною поштою?

Ні. Така можливість передбачена лише як виняток для осіб, які перебувають на непідконтрольній Україні території.

Як цього року буде визначатися мінімальний бал ЗНО з яким можна подавати документи до ВНЗ для вступу?

Під час визначення результатів ЗНО у 2016 році буде застосовуватися запроваджена в попередньому році методологія, яка передбачає встановлення порогу "склав/не склав" для кожного предмету тесту. Таким чином мінімальний рейтинговий бал учасників, які склали ЗНО буде 100 балів. Однак, вищі навчальні заклади мають право підвищити мінімальний бал з певних предметів для прийняття документів.

Які документи має отримати особа для підтвердження реєстрації?

Абітурієнт має отримати індивідуальний конверт, в якому повинні міститися такі документи: сертифікат ЗНО-2016, реєстраційне повідомлення учасника ЗНО, інформаційний бюлетень "Зовнішнє незалежне оцінювання. 2016 рік".

На яку адресу буде надіслано індивідуальний конверт учасника ЗНО?

Випускнику поточного навчального року такий конверт буде надіслано за адресою загальноосвітнього навчального закладу, де навчається особа. Усім іншим категоріям осіб такі конверти будуть надіслані за адресою, зазначеною в реєстраційній картці.

Якщо випускник не зареєструється на ЗНО з української мови та літератури, чи буде в нього можливість здати ДПА в загальноосвітній школі?

Ні, ДПА для випускників загальноосвітніх навчальних закладів проводиться виключно у формі ЗНО.

Коли абітурієнт дізнається дату та місце проходження ЗНО?

УЦОЯО визначено дати проведення тестування як з основної, так і з додаткової сесії. Адресу пункту тестування, де проходитимете ЗНО, Ви зможете дізнатися, зайшовши на власну інформаційну сторінку на сайті УЦОЯО (використовуючи номер Сертифіката та пін-код, вказаний у ньому).

За матеріалами Громадянської мережі ОПОРА. Детальніше: Наталія Радиш 097 640 77 90.

Освіта.ua
19.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дарина
Якщо я не правильно заповнила документи на ЗНО і знаю що мені відмовлено, але лист з відмовою ще не прийшов, а реєстрація до 19 березня чі приймуть мої документи знову уже з відмовою, якщо вони будуть відіслані після 19числа
Марина
що робити якщо дитина зареєструвалася два рази?
МАРІЯ
Добрий день! Підкажіть будь ласка, що робити, якщо неправильно в сертифікати написано по-батькові?
Ірина Скибка
Здравствуйте. Есть ли какая-то альтернатива чтобы изменить предмет в сертификате? Правила на оф сайте, конечно,прекрасны. Но сертификат мне до сих пор не отправлен, а в колл центре сообщают,что "значить ви не зміните вже предмет". Ждать следующего года?Или еще есть к кому обратиться
Виктория
В течении скольких дней после регистрации(точнее принятия заявления) прийдет сертификат?
Еріка
Я 2010 року закінчила школу. Я хотіла би поступати в університет в наступному році ,які закони для мене дійсні?
Грицай Марта
Де можна переглянути чи прийшли документи для реєстрації у ЛРЦОЯО
Виктория
Для Грицай Марта: На сайті центру оцінювання якості освіти в графі перевірити стан обробки реєстраційних документів
Коментувати
Віра
Я закончила школу 20 лет назад, надо сдавать ЗНО для заочного обучения?
Аксьоненко Віолетта
Через скільки часу прийде лист з РЦОЯО?я відправила до регіонального центру листа,і не можу дізнатися дійшло воно чи ні,може я щось не так написала,слідкую за листом Укрпошти,а там написано лист не вручено ,а пройшло вже більше 20днів після відправлення?
Олександр
перевірте стан реєстрації https://reg2016.testportal.com.ua/track якщо інформація про реєстрацію відсутня, раджу Вам надіслати документи ще раз, вказавши адресу РЦОЯО, що вказана в контрольно-інформаційному листі
Коментувати
марина
чи має випускник поточного навчального року брати довідку зі свого навчального закладу
Юрій
Для марина: ні
Коментувати
Марина
Яку адресу має вказати випускник поточного навчального року при реєстрації: свою чи навчального закладу? Чи буде помилкою, коли всі випускники вказали адресу навчального закладу
Інна
Для Марина: Якщо випускники вказали адресу навчального закладу, то в разі подання апеляційної заяви відповідь заявнику буде надіслано на адресу закладу.
Коментувати
Mariya
якщо я прописана в одній обл. , а навчаюсь у внз іншої , то як мені заповнювати документи на ЗНО? де я його буду здавати ?
Олександр
Для Mariya: Вам необхідно вказати фактичне місце перебування у період проведення ЗНО
Коментувати
Mariya
чи можу я подавати документи на заочне державне , при цьому навчаючись на державному стаціонарі?
Наталя
Для Mariya: ні
Коментувати
Lina Yazan
Здраствуйте подскажите пожалуйста можно ли изменить предмет сдачи ЗНО 2016 ?
Osvita.иа
Для Lina Yazan: Здравствуйте. Можно.
Ірина Скибка
Здравствуйте. Есть ли какая-то альтернатива чтобы изменить предмет в сертификате? Правила на оф сайте, конечно,прекрасны. Но сертификат мне до сих пор не отправлен, а в колл центре сообщают,что "значить ви не зміните вже предмет". Ждать следующего года?Или еще есть к кому обратиться
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!