Міносвіти підмінило програми ЗНО

До уваги абітурієнтів – використовуйте найновіші програми зовнішнього оцінювання 2014 року

Міносвіти підмінило програми ЗНО

На початку грудня цього року Міністерством освіти і науки було видано наказ № 1689, яким були затверджені нові програми зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти з кожного навчального предмета.

6 грудня 2013 року наказ, разом із файлами затверджених програм ЗНО, було опубліковано на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України та офіційному сайті Інституту інноваційних технологій та змісту освіти.

Але згодом наказ було видалено з офіційних сайтів освітнього відомства без пояснення причин. Зокрема, на сайті Інституту інноваційних технологій та змісту освіти залишилось повідомлення про наказ, але зникла можливість його завантаження, а з офіційного сайту Міносвіти інформація про наказ взагалі зникла.

Сьогодні, 25 грудня 2013 року, Український центр оцінювання якості освіти опублікував програми ЗНО з кожного предмета затверджені вищезгаданим наказом № 1689 від 3 грудня 2013 року, які при первісному порівнянні відрізняються від програм опублікованих на сайтах Міносвіти 6 грудня цього року.

Зокрема, відрізняється від раніше опублікованої програма ЗНО з української літератури (розділи 4 та 6).

Міністерство освіти, Інститут інноваційних технологій та Український центр оцінювання якості освіти не надають пояснень причин щодо підміни програм ЗНО.

Окрім того, чиновники Міністерства освіти не дотрималися рішення колегії Міністерства освіти щодо затвердження програм ЗНО, яким визначено, що затвердження та оприлюднення програм зовнішнього оцінювання має відбуватися не пізніше ніж за один рік і шість місяців до проведення тестування.

Нагадаємо, що у відповідності до програм розробляються тестові завдання зовнішнього незалежного оцінювання, а майбутні абітурієнти отримують з програм ЗНО інформацію щодо змісту тестових завдань.

Дивіться оновлені програми ЗНО від 25 грудня 2013 року у розділі Програми ЗНО.

Освіта.ua
25.12.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Всеволод
БЕЗЛАД!
Алла Возняк
Це просто жахливо!!!! Скільки ще триватиме у нашій країні такий безлад!!!!!??????
Дарина
Де вже брати ті нерви, щоб спокійно переживати такий бардак у системі освіти! Компетентні люди, поясніть нарешті, як подібне взагалі можливе?! Протягом двох тижнів на офіційному сайті розміщено інформацію, яка згодом виявляється недостовірною! Хто за це нестиме відповідальність?! З нас, вчителів, за кожну "н"-ку шкуру деруть, за кожний папірець, а тут ганьба на всю країну - і відповідальних нема!
yyy
Странные игры!
Вадим Григорець
От недоумки!
vv
Для Вадим Григорець: Не вистачає освіти
Коментувати
Петро
Гра в наперстки властива нинішньому МОН... Не вперше зникає оприлюднена інформація, але користувачі зберігають завантажені копії...
devil
Для Петро: в тебе є программа за 2014 рік?
Коментувати