Чи доцільно проводити олімпіади під час пандемії?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо проведення олімпіад і конкурсів

Чи доцільно проводити олімпіади під час пандемії?

В умовах змішаної форми навчання та обмежень, запроваджених у різних регіонах України, під загрозою опинилося проведення учнівських олімпіад і конкурсів. Учителі, батьки й управлінці по-різному ставляться до цього питання.

З одного боку, збереження життя та здоров'я учасників, членів журі й оргкомітетів є важливішим, аніж змагання та демонстрація досягнень. Тому на сайті Кабінету Міністрів навіть зареєстровано петицію щодо скасування Всеукраїнських учнівських олімпіад.

З іншого боку, олімпіади й конкурси є важливою складовою освітнього процесу і за дотримання безпечних умов проведення вони цілком можуть відбутися. Тим більше, що все частіше лунають думки про малоефективність обмежень присутності дітей у закладах освіти.

До того ж, олімпіади й конкурси можна провести в дистанційному форматі. Саме такий спосіб обрали, наприклад, для вчительських змагань. Цьогорічний конкурс «Учитель року» зараз відбувається дистанційно, а серед завдань конкурсу буде й перевірка вміння вчителя організовувати освітній процес у дистанційному форматі.

Освіта.ua
04.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мирослава
НЕ РОЗУМІЮ необхідності проведення опитування. На нього ніхто не звертає уваги. Всерівно конкурси і олімпіади проводять, за деякими винятками
А у нас
На вихідних олімпіади та конкурси проводити не можна, там у нас дурнуваті тітки з міського відділу освіти придумали проводити їх під час навчання. Завтра знімають дітей з уроків та відправляють на міський конкурс Яцика.
Вчитель
Дуже шкода що Конституція не діє, а вірніше ми не діємо - бо "єдиним джерелом влади в Україні є народ" ст.5 А ми все чекаємо розпоряджень від управлінь освіти, які на самом ділі мають перед вчителями звітувати про свою роботу та доцільність свого існування... Як тільки вчительська спільнота це зрозуміє і почне цього вимагати тільки тоді почнуться позитивні зміни в освіті і рішення про проведення олімпіад буде прийматись вчительською спільнотою, а не самодурами від освіти ...
Інна
Опитування для «галочки»... Влада на місцях вчителів не питає. Ставить перед фактом. Всюди подвійні стандарти....
Дарина
Конституція України. Стаття 27. Кожна людина має невід’ємне право на життя.... Обов’язок держави - захищати життя людини. Зараз ця стаття не діє? Чи на життя дітей та вчителів вона не поширюється?
???
І оці всі дурочки, які понаписували про відміну олімпіад назавжди, працюють вчителями? .
Галина
Не тільки Харків, а й Старосамбірсь ОТГ, Львівської обл. Тут також вирішили проводити олімпіади (незважаючи на карантин вихідного дня). Пані Тетяна Голубко (начальник відділу освіти) видає кожного дня по декілька наказів про проведення різноманітних кокурсів та предметних олімпіад. А дати премію вчителям на День Вчителя (лише 20% - більше немає), за роботу у вихідні також ніхто не платить. Чому не дотримуються закоків ???
Економіст
Для Галина: Де в законах Ви бачили обов’язкові виплати премій? Премія - заохочувальна виплата, яку можуть давати, а можуть не давати. Суботу вам встуновлюють наказом робочим днем
Коментувати
Виктория Владимирова
Про відміну олімпіад в умовах епідемії https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/3735
Виктория Владимирова
Харків - це якась кузня сепаратизму! По всій країні так, а у Харкові - не так! Місцевій владі начхати на вчителів та дітей, участь у олімпіаді агресивно-примусова. Самі "очільники освіти" сидять у теплих кабінетах, ізольовані від усього світу, а нас змушують брати участь у олімпіадах. Батьки дітей категорично проти, підготовка по Zoom - це профанація. З дистанційною освітою часу на подібні іграшки не залишається: або треба вчити усіх дітей, або займатися виключно обдарованими, яких нормальні батьки на очну олімпіаду не пустять і правильно зроблять. Олімпіади зараз НЕ НА ЧАСІ! Ризикувати життям людей заради позначки у якихось планах - це злочин! Вимагаємо наказ про заборону олімпіад, досить вже дивних рекомендацій. А для Харкова ще й з окремим роз’ясненням!
Людмила
На цьому тижні Харків збирає на олімпіади. Писати тести та захист проектів. У поліклініках потік хворих. Учителі хворіють. Гроші на лікування десятками тисяч. Наслідки важкі та невідомі. Зупиніть, будь ласка наказом. Невже немає управлінця, що візьме відміну на себе?! Поки зроблять, нас будуть інфікувати вже ближчі дні. У мого сина тільки одна мама. Хто боїться за своє крісло управлінця? Будьте розумними.
merry
Swjatoslaw Matwijchuk +524 Конкурсоманія - це важка і дуже запущена хвороба чиновників від освіти. Вона постійно шукає і вражає нових пацієнтів, тому важко піддається лікуванню. Навіть ковід її поширення не зможе зупинити! THIS IS TRUE! :)
Таисия Петровна
Для Виктория Владимировна: Правильно! Согласна с Вами.В нашей ненормальной стране нужно думать только о себе и о своих близких.Все наши современные " правители" в стране думают прежде всего о себе( стоит только посмотреть их декларации). А из учителей делают рабов.
Виктория Владимирова
У тих, кому припікає, або власні амбіції не дають спокою, можу сказати: "Вперед!". А у мене є обов’язки перед власною родиною, і наражати її на небезпеку я не бажаю! Я не хочу брати на себе відповідальність за здоров’я дитини, яку я чомусь повинна змушувати десь там брати участь заради чогось (рейтингу, амбіцій, чиєїсь посади чи атестації). Таке рішення повинні приймати ВИКЛЮЧНО батьки. Питання, як готувати дітей? Julia Bondarenko правильно сказала, що вчителям за це НЕ ПЛАТЯТЬ. Я кожен день 6 уроків у зумі. До уроків треба готуватися, адже урок онлайн відрізняється від уроку у очному режимі. Завдання треба перевіряти. Маю 1,5 ставки, щоб вижити на цю заробітну плату. Коли готувати дітей до олімпіади? 29 років готувала за рахунок власного часу та за рахунок родини. На 30 році роботи я цього робити НЕ БАЖАЮ. Я ХОЧУ ЖИТИ. Адже, всім можновладцям начхати на моє здоров’я, стосунки у родині, мої недоспані ночі та матеріальне та технічне забезпечення. Я КАЖУ ДОСИТЬ!
Helena
Для Виктория Владимирова: +
Коментувати
Виктория Владимирова
Шановні дописувачі! Олімпіада у час пандемії - це "пир во время чумы!". Дистанційно? Будь ласка, безліч сервісів, наприклад "На урок". Там постійно проводять олімпіади. Готувати учнів дистанційно? так, якщо воно їм потрібно. А, якщо ні? Тоді вереск тих, хто вважає, що ми комусь щось повинні, вважаю злочином. Кому і що ми повинні? Якщо до мене звернеться дитина та її батьки з ВЛАСНИМ БАЖАННЯМ участі у олімпіаді у ДИСТАНЦІЙНОМУ режимі, то я, як вчитель, зроблю усе, щоб підготувати дитину. А якщо ні, то пробачте, виконувати чиїсь забаганки ціною життя та здоров’я учнів та власного я не збираюся. У талановитих дітей є всі можливості показати себе. Більшість з них не обмежуються шкільним курсом, а займаються додатково. Якщо вони бажають, то влаштовуйте олімпіади між ними на базі ВУЗів, ДИСТАНЦІЙНО. Залиште районні школи у спокої. Не можна зрівнювати школу, де 1,5 год. хімії на тиждень, з тією, де їх 9. Я не бажаю, за рахунок власного здоров’я бути фоном для учнів профільних класів. Крапка!
Таня
Люди, які олімпіади? Я не розумію, така страшна хвороба. Поки Вас не стосується, Ви про олімпіаду, навчання очне. Всі хто за, навіть не уявляє, що вони пишуть. Життя, здоров’я - головне! Прийде час і тоді олімпіади. Свої амбіції та егоїзм навчіться контролювати.
Елена
Отправьте детей на дистанционное обучение. Пожалейте учителей, бабушек и дедушек. Олимпиады подождут!
Я
Олімпіади ще будуть. А сьогодні головне - зберегти життя і здоров’я дітей і дорослих. Мова йде про карантин вихідного дня...
Olexandra Basatska
Я завжди готувала учнів на олімпіади, турніри, МАН. Мої вихованці регулярно виборювали призові місця на обласних олімпіадах, бували на всеукраїнських, а один навіть два роки поспіль посідав друге місце на 4-му етапі. Але зараз я категорично проти зайвих контактів! Я щойно перехворіла (підхопила в школі, діти легко хворіють, але переносять вірус також легко), до життя повертаюся повільно. І що, школярі виграли від моєї трьохтижневої відсутності? Чи колеги, які йшли на заміну? Чи знервована завуч?
Ярослава
Моя дочка зараз в 9-му класі. Минулого року зайняла 3-тє місце з двох предметів. Цього року багато готувалася і дуже хотіла взяти участь. Буде шкода якщо олімпіади не будуть проводитись цього року. Але це не важливо, головне щоб всі були здорові.
Юлія
Для Ярослава: пишіть звернення в Міністерство (ez@mon.gov.ua). Багато освітян стверджують, що шанс повернути олімпіади є.
Коментувати
Анна
Іван, заганяють на ман ще й як! І на олімпіади теж! Аби хто приймав участь.кількість їм потрібна а не якість