Osvita.ua Новини Опитування на Освіта.ua Чи варто відмовлятись від вивчення російської мови у школах?
Чи варто відмовлятись від вивчення російської мови у школах?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо ймовірної відмови від вивчення російської мови

Чи варто відмовлятись від вивчення російської мови у школах?

У школах Хмельницького припиняють вивчати російську мову. Відповідне рішення за пропозицією мера міста ухвалив Департамент освіти Хмельницької міської ради. Рішення про відмову вивчення російської у міській владі пояснюють бажанням батьків, підтверджене відповідними колективними зверненнями.

Учителів російської мови звільняти не будуть - вони викладатимуть світову літературу.

 

Освіта.ua
13.10.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Пахом
Вот прогоним вражеский русский язык и заживем! Там наверное вообще не надо будет умирать.
Lem Berg
Чужою мовою у державі розмовляє гість, окупант, або зрадник! - К. Маркс
Юля
Для Lem Berg: с каких это пор русский в Украине чужим языком стал, а, манкурт????? И не стыдно бред писать???? Ты ещё дедушку Ленина процитируй))))))))
отже
Для Юля: Ваші виплески емоцій свідчать, що Ви думаєте не головою, отже, думаєте іншим місцем...
Коментувати
Олекса
Однозначно так!!! Чи багато в раші українських шкіл? Та там їх немає зовсім, то чому ми маємо вивчати?! Риторика.
Доктор
Для Олекса: а кому он там нахер нужен?????????
Коментувати
Vol
Питання вкрай некоректне. Скасування примусового вивчення означає право вибору. Право вибору, то є ознака вільних людей. Що тут обговорювати.
Пример из реальности
Для Vol: Небольшая школа. Факультативное изучение русского языка. О том,что это факультатив, коллеги узнают чуть позже.Когда оформляют журнал и просматривают странички. А родители НИКОГДА не узнают. Урок в расписании ставится третьим-четвёртым. И считается ОБЯЗАТЕЛЬНЫМ. Заявления? ну Вы ведь знаете, кАк оформляются подобные заявления от родителей.Вопрос о свободе личности можно снимать... И вот что любопытно. Ни польского (территория, бывшая польской), ни татарского (рядом татарские сёла), ни циганского (и цигане недалеко) в школе НЕ предлагается. Учителя НЕТ, и искать никто не будет. А вот учитель русского, засыпающая на уроках в связи с прочтенным возрастом, на русском НЕ говорящая и НЕ знающая элементарного произношения элементарныхрусских слов, есть. И часов у ней, получающей и пенсию,боольше,чем часов у человека, специально закончившего ВУЗ,чтобы быть и учителем тоже,раза в 2 больше.Так что мы там,где и началось... со времён создания союза (в смысле-в 30х)
Коментувати
олександр
підтримую, в Україні російська іноземна, відповідно вивчати її треба як іноземну, по бажанню
Vadym Yurchenko
Насправді це складне питання, яке в 1000 символів не вмістити. Складне, бо ми народ з посттоталітарною свідомістю, якого за ту мову вже ганяли споконвіку. І про цю п-т. свід. говорить хоча б відношення до мови і власної л-ри, культури. Українське багатьма сприймається як нікчемне, дурне й селянське, на відміну від російської мови і культури. І з цим варто боротися, бо це не так. Запитай у людини, хто такий Комаха, де можна почитати про українського Мефістофеля, у чому особливість українських барокових церков - і тобі відповість не дуже багато людей. Зате Пушкіна в оригіналі читали, ага. Це вже скоріше питання честі - говорити на мові предків і зберігати їх традиції. Так роблять усі народи на своїх землях (навіть у американців - нації емігрантів, здавалося б, є свій фольклор і власні традиції, які вони бережуть). Але ж ми "народ без честі", так? (це, до речі, також наш письменник написав). Нам легше перебігти до іншої культури, кудись утекти й плювати на українське, на те "село".
Олена
Я завжди була за українізацію! Намагалася читати своїй дитині книжки на українській мові, включати україномовні мультики. Але ми живемо в місті, де більшість розмовляє російською, я і мій чоловік вчилися на російській мові, ми мислимо російською. Нові мультфільми українською з’являються набагато пізніше ніж російською, цікавих книжок набагато більше російською. Переклад на україську або дуже важкий для дитини, або не звичний для нашого регіону. В школі, де вчиться моя дитина, не вивчають російську. І що ми маємо? Діти всі спілкуються російською, а писати й читати російською не вміють!!! Я вважаю, що від російської мови треба відходити поступово, в залежності від регіону. І немає нічого поганого, якщо людина добре володіє ще якоюсь додатково мовою. Навіщо в другому класі економіка? Нехай би би була 1 година російської, щоб читати навчилися хоча б.
Євген
Для Олена: Нащо вчитися читати мовою від котрої треба відходити? Краще замість години російської буде година читання укр.літератури де вчитель буде за спеціально підібраними творами знайомити учнів із розмаїтою укр.мовою та місцевим діалектом котрого зовсім не помітити за суржиком та рос.мовою.
Коментувати
Марк
Читая комментарии здесь становится ясно, что Украину впереди ждет очень много крови, пролитой, в частности, за такой абсурдный навязанный предмет спора, как средство коммуникации. Хотя, с другой стороны, это поможет очистить нацию от идиотов. Получится этакий качественный естественный отбор. Несогласным советую критически пересмотреть историю собственной страны.
Vadym Yurchenko
Для Марк: він необхідний, а не нав’язаний. Ок, погляньмо на історію: у Радянському Союзі під час Голодомору померло 4 мільйони (за старими досл.) і 7 мільй. - за новими, з розсекреченими документами. Увага. 4 мільйони (візьмемо меншу цифру) в одній країні. Щоб порівняти, Євреїв загинуло 6 мільйонів під час Голокосту. А коли Україна отримала право на слово, починаючи з 20 ст, що в нас було? Так, культурне піднесення. Модерна література, тисячі українських письменників, літературні клуби й численні дискусії на високі естетичні теми. А потім з 27-го політика партії почала змінюватися і почалося "розстріляне відродження" - ще одна трагедія величезного масштабу, до слова. Також, як мінімум, неосвічено називати мову предметом комунікації. Предм. ком. - то мобільний телефон чи рація. А мова тісно пов’язана з мисленням і, що найголовніше, культурним простором. Від того, що читаєш, формується власна думка. А рос-мовна л-ра не часто допомагає самоусвідомленню себе як українця
Валентин
Вы деликатно не упомянули насильственную украинизацию, проводимую большевиками. Без нее нынешняя "мова" была бы еще более убогой, чем есть сейчас и осталась бы "говиркой", которую описывал в своих произведениях Булгаков. Язык - это средство коммуникации, не больше и не меньше. В качестве примера, можно взять любую развитую страну. Тот кто наделяет язык чем-то большим, это просто жертва пропаганды, не блещущая аналитическим мышлением.
Vadym Yurchenko
Ні, я саме й згадав українізацію, адже в її контексті і змогла реалізуватися українська інтелігенція, і "більшовики" - то надто широкий термін, українська інтелігенція на той час і розвивала свою мову, як і всі. Ось бачите, у Вас жодної поваги відношення до української нема й не буде, Ви не знайомі з україномовною культурою та літературою, і тому й робите такі поспішні висновки. Ну хіба з такими людьми каші звариш? Знову ж, відкрийте будь-яке науково-популярне відео, що стосується цієї теми, відкрийте підручник з мовознавства чи філософії, і Ви знайдете тему під назвою "Мова і мислення". Почитайте і не робіть поспішних висновків, будь-ласка. А розвинуті країни тим і відрізняються від нас, що в них чітке усвідомлення своєї ідентичності і поваги до своєї культури. У Німеччині чи Франції місцевому населенню, якщо у нього тільки своєї мови й культури немає, у голову не прийде користуватися мовою сусіда. Як можна піти в Європу народу, який себе не поважає, і чию мову теж ніяк не поважають
Коментувати
Ганна
Треба відмовлятися і край. Є купа інших мов які є кориснішими, набагато кориснішими. Ви що , в рф зібрались? Це деградація!
Черепаха
Дуже велика спокуса викреслити цю мову з нашого життя.Але ,якщо подумати,ось зараз у нас перевага над москалями у тому,що ми їх мову розуміємо,а вони нашу-зась!Принаймні,можна так будувати фрази або й трохи гуцульщини підпустити і більшість нічого не зрозуміють. Тепер про реальність.Онука пішла цього року у перший клас харківської школи N53.Усі предмети на російській.Російської мови 5 уроків у тиждень,англійської і української-по дві учбові години.А ви кажете примусова украінізація!Школа обійшла це питання ,позиціонуючи себе як школа з поглибленим вивченням іноземних мов.
Жека Дикий
Для Черепаха: Це вони нас обійшли бо в Україні російська людина що володіє українською ніколи не заговорить(навіть у Львові) до незнайомця(чи українця) українською. Ба більше вимагатиме до себе поваги у вигляді переходу на російську мову для своєї зручності, а відтак НЕ зручності для українця.
Коментувати
Oleksiy Koshyk
З приводу міжнародності мов, так вона ж не одна Російська. Право вибору потрібно надати кожному персонально, за бажанням, а не примусово. Якщо я, як і більшість на 99% впевнений, що іноземною спілкуватися у повсякденні не буду і тим більше у мене немає бажання її вивчати, навіщо мене примушувати це робити? Для прикладу, я механізатор в колгоспі, жінка доярка і наша дитина у майбутньому житиме і працюватиме у селі в колгоспі, то навіщо скажіть, мені і моїй сім’ї та іноземна мова зауважте !!!будь яка!!!
Христина
Для Oleksiy Koshyk: уявіть собі що ваша дитина має амбіції, і з часом стане успішним фермером, і цілком можливо експортуватиме овочі чи фрукти, чи зернові за кордон. думаєте їй тут не знадобиться знання іноземної? чи наприклад їй не знадобиться англійська щоб розібратися в нових технологіях ведення сільського господарства, які впроваджуються за кордоном, нових сортах тощо. Зараз зовсім інші часи, без знання іноземної людина себе ж обмежує в стількох речах
Жека Дикий
Хрістіно, а мова відсталих сировинних економік прогресивні прошарки котрих учать англійську нащо тій дитині здалась?
Коментувати
Олексій
Найкращым, на мою думку буде статус обов’язкової залишити за Українською, а всі інші без винятків!!! залишити на вибір за бажанням. Але не обев’язков, тобто пропонують декілька мов, а вибрати потрібно обов’язково, ні. Якщо людині досить однієї, державної то навіщо примусово вимагати вивчення будь якої іноземної. До сьогодні відсотків мабуть 80 усіх хто вивчав іноземну мову як обов’язковий предмет у школі, училищі і навіть у технікумах, її не знають навіть із словником. А хто хотів вивчити досконало то займались додотково з репетиторами. Або навіть вивчали пізніше кому як у житті прийдеться. То ж навіщо витрачати час і сили учнів та вчителів безтолку.
вчитись треба
Для Олексій: Якщо продовжити цю думку, то, можливо, і букви не всіх людей треба було в дитинстві вчити ! В житті, щоб стати майстром спорту, треба хотіти, працювати, потіти як олімпійському чемпіону! Про грамотність Ви вже забули, не витрачайте час і сили, шануйтеся!!
Коментувати
Василь Барвінок
Звісно ж треба, у нас більшість населення не може українською мовою двох слів зв’язати, зате московською патякають рота не затулиш. Замість московської балачки можна вивчати українську, англійську, інші мови.
антикомуняка
Просто НЕОБХІДНО викорінити цю чужоземну і непотрібну московську говірку з нашого життя.Щоб через одне-два покоління нею не смерділо в Україні, а сусідам не було бажання асвабаждать узкоізичноє насєлєніє від корінного народу-українців.
теж
Для антикомуняка: Прикро, але факт. Не викорінили у 90-ті, тепер доводиться викорінювати її носіїв.
Юля
Для теж: фашист?
Коментувати
ольга
Русский язык - международный, не мы это придумали. Японцы или американцы вряд ли массово изучают украинский язык, скорее, как у нас китайский - любители. И дело не в языке оккупантов - в деньгах и власти. Почему никто у них не отнимает и не запрещает деньги и власть? Давайте общаться на эсперанто - что-то изменится?!
дурня!!!
Для ольга Так, те, що кацапська - міжнародна мова - вигадали не ми, а кацапи.
Oleksiy Koshyk
Для ольга: Не зліться. Язик у когось довший у когось коротший, а мова є мова.Але правду сказано— мовою розмовляють, а язиком лижуть!
Олекса єнакіївський
Для Oleksiy Koshyk: Бидло ти, бидло - не злися
Коментувати
Вікторія
Моя дитина не вивчала, нічого не втратила. Зараз вчить третю іноземну - німецьку, після вивчення англійської та іспанської.
Swdany
Краще витратити час на вивчання мови, якою користуються десь в світі. В нас взагалі цікавий парадокс - дітки виходять зі школи і не знають української мови. Тобто автоматично втрачають можливість стати повноцінним членом суспільства, стають іноземним гостем в країні, паспорт якої вони мають. Нащо тоді взагалі виховувати цих "мовних інвалідів" за державний кошт? Хай навчаються за власний рахунок у вільний час...
Фрейд
Кстати, запрет русского языка безусловно поможет вернуть русскоязычные Крым и Донбасс, ага)))
Oleksiy Koshyk
Для Фрейд: Шановний, не піднімайте паніку, ніхто не забороняє і не буде забороняти спілкуватися Російською, чи будь якою іншою. Мова йдеться не про заборону, а про відмову від обов’язкового вивчення. А з приводу Крима і Донбаса, тоді коли це відбулось мовне питання не було корінним. Та й вимагали вони її як другу державну, а не просто вимагали право розмовляти Російською, бо їм і так ніхто цого ніколи не забороняв.
Олекса Позняк
Для Фрейд: да причём там язык.Там была спецоперация продуманная и обман населения офигенный.Если бы Германия прислала бы своего Гирькина в Калининград и пообещала 2000 евро пенсии и 5000 евро зарплаты то и из реанимации побежали бы за Герамнию голосовать. Мои енакиевские пенсионеры аж с ума посходили сколько им Путлер даст пенсии. Он им градами и выдал. некоторые с голодухи померли...
Коментувати
Наталія
Не бачу ніякого зиску від вивчення російської мови. Краще ці годин віддати на англійську. Практичної користі - нуль.
Наталія
Так, варто. Не бачу ніякого зиску від вивчення російської мови. Краще ці годин віддати на англійську. Практичної користі - нуль.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!