Чи сприятиме позитивним змінам в освіті новий закон «Про освіту»?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо позитивних змін в освіті після ухвалення закону

Чи сприятиме позитивним змінам в освіті новий закон «Про освіту»?

Верховна Рада ухвалила у другому читанні новий Закон України «Про освіту». За відповідне рішення 5 вересня проголосувало 255 народних депутатів. Реформа шкільної освіти безпосередньо стосується інтересів декількох мільйонів осіб, серед яких учителі, школярів та їхні батьки. Дискусія про закон тривала понад три роки. В уряді та Міністерстві освіти неоднаразово заявляли, що шкільна реформа є одним із головних пріоритетів держави.

Освіта.ua
05.09.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тимофей
когда вступает в действие закон? (Закон про образование 2017 года )
Тарабан Володимир
Позитивні зміни стануться за умови дієздатної економіки та соціально орієнтованого суспільства, які робитимуть чіткий та зрозумілий запит на кінечний освітній продукт. Поки ми під лекало копіюємо чужі та несприйнятні нам освітні моделі, які в подальшому продовживатимуть готувати для закордонних потреб наших випускників та спеціалістів. Запрцюють виробництва, перестане молодь від’джати на заробітки - тоді стане зрозуміло яка нам необхідна освіта.
наталія
Позитивні зміни можуть статися тоді, коли батьки від народження будуть займатися своїми дітьми, розвивати вміння слухати (читаючи казки...); щоб діти знали і розуміли, як потрібно себе поводити і чому (любити - це не означає вседозволеність).... Школи забезпечити усім необхідним для проведення занять з дітьми. Якщо цього не зроблять, нічого доброго я не чекаю. Зменшити кількість дітей у класах.
милая моя, из Советского
Для наталія: Союза мы вышли.Пришли в совок.Время,которое собрало весь негатив времём,всесь мусор,которому ПОЗВОЛЕНО стало высыпаться,поскольку НИЧЕГО его больше НЕ сдерживает. Какие родители? Те,кто вырос на примере 90х? Какие сказочки? Те,что показывает интернет и телевидение? Какие книжечки? Те,что рассказываеют о том, как заработать,облапошив ближнего. Какое "школа обеспечит"?Школа оберет, да ещё и нагнёт пониже.И уже ВСЯ школа,а не отдельная её часть,которая воспитывала "элиту",в смысле - элитная школа,в которой учителя детям заявляли:"Ты что,на панель пришла" - оттуда ненависть, оттуда - стремление другой школы.Мы - в новом ТОТАЛИТАРНОМ режиме...
Коментувати
ігор
подивіться в дитячі очі для них це школа тюрма вони вам невірять бо це рехворми від ахверистів з плагіатними дисертаціями
учитель
Пані міністерка із своїми ЄСовськими керівниками таки розвалить освіту. А українці, як ті овечки, бумають, що їм хочуть зробити краще. А "кРАЩЕ" буде таке: лише початкову освіту матимуть 25% дітей, опорні школи даватимуть лише базову освіту - 9 класів і їх закінчать ще 70% і лише 5% матимуть можливість закінчити 12 класів і вступити до ВИШу. ЧОМУ? Тому що Україна стала не промислово розвиненою країною а невідомо чим, навіть не аграрною. Їй не потрібні навчені люди. Науку - розвалили, промисловість - розвалили, медицина вся платна і за 120 км від хворого ( щоб скоріше вмер), залишилась освіта і тепер її довалили.
Анна
Для учитель: Вибачте, а в освіті ще є що розвалювати? Закінчувала школу у 2011-му році. Ми не вчилися, а мучились. Споруда величезна, холодна, із середньовічними вбиральнями та порослим бур"яном стадіоном. Який там інвентар, які наочні матеріали - портрет Шевченка на стіні, от вся наочність. Ніякої профорієнтаційної роботи. Психолог? Ні, не чули. Вчителі тільки те й робили, що перевіряли стоси зошитів. Їм було коли самим чогось вчитись? Як отримали знання у 70-80-х роках, так ті самі знання в нас і вколочували. Як згадаю сценарії свят, які проводились у школі, - фейспалм. Університет - та сама пісня. Як би хтось не ображався на це слово, але то вув совок. Уже друга спілка пенсіонерів у моєму житті мала навчити мене, як жити, працювати у 21-му столітті. Я, звичайно, вдячна державі за безкоштовну освіту. Але усі навички, які зараз допомагають мені існувати в цьому світі, я здобула на роботі, яка, до речі, далека від моєї профільної освіти як земля від місяця.
траля-ля
То навіщо ж ви, така розумна,як що і вчителі і університецькі професори, за вашими словами повні дурні, нвчалися в школі і в універі. Може треба було зразу знайти роботу, що слабо. А слабо, бо хоч і змінюється світ, а закони фізики, хімії та інших фундаментальних наук не змінюються. А мова взагалі йшла про можливості у майбутньому отримати хоч якусь освіту. Бо навіть теперішній до совкової дуже далеко. Ще класик писав "Мы все учились понемногу чему-нибудь и как-нибудь...", але я сумніваюсь, що ви його читали.
Анна
Для траля-ля: Ви самі написали "отримувати хоч якусь освіту". Шановний(вна), освіта не має бути хоч якоюсь. Освіта має відповідати сьогоденню - потребам часу. Який сенс від знання логарифмів та віршів, якщо людина, вийшовши зі школи, не знає своїх прав, не може відстояти власну позицію, не знає, як працювати з інформацію, як відрізнити правду від фейка, не вміє креативити і далі за списком. Школа має готувати до реального життя, а не шпигувати тоннами фактів та дресирувати стояти рівненько та робити правильні відступи в зошиті. Я в жодному разі не принижую людських та професійних якостей учителів. Але вони, як ніхто інший, мають реагувати на суспільні зміни, займатись самоудосконаленням. І якщо Ви вже почали цитувати класиків. то нагадаю іншу цитату: "школа готує нас до життя у світі, якого не існує" Альбе Камю. Так от, мені б хотілося, щоб мої діти, вийшовши зі школи, не були розгублені перед обличчям дорослого життя та його викликів. Просто подумайте про це.
Коментувати
Роман
Взагалі, не потрбно було, взагалі починати ці "комедії" з реформою освіти - як шкільної так і вищої. Не потрібно нам ці всякі В2 та Скопуси.. - все це тільки знищує українську освіту. Потрібно тільки збільшувати фінансування освіти а також приділяти осбливу увагу вивченню української мови ( можливо викладачам та кандидам у чиновники та депутати, здавати українську на рівень В2, але, українську а не іноземні!!!
про зміни
Вірити в те, що після прийняття закону щось зміниться на краще, може тільки або вчорашній студент, якому за віком властиво мріяти і сподіватися, або дурнувата вівця, яку стрижть, доять і ріжуть їй подібних, а вона продовжує довіряти своєму господареві. Невже мало було різних реформ, невже забуто недавній закон про вищу освіту, з яким носився Квіт і піарився на ньому. Якісь позитивні зміни відбулися у вузах? Такі ж зміни будуть і з новим розрекламованим законом
Я
Для про зміни: цілком згодна!
Коментувати
Какой " умник" это придумал.
Немного о предыдущих реформах.У нас создали ОТГ,опорную школу,наша школа стала филией опорной. В нормативных документах больше вопросов,чем ответов. Нервозность-каждый день. А бедная администрация почти в отчаянии. Она( администрация,заведующая филией и зам.)ежедневно после работы в филии ездит за 10 км в опорную школу для всяких бюрократических " состыковок к директору филии. Сидящие в МОН ет чтоб опробовать эту систему,выявить плюсы и минусы, мы,как всегда, " впереди планеты всей". А самое интересное то,что опорной школе должны были выделить большую сумму денег на модернизацию...но выделили во много раз меньше.
Natalya Terefelska
Все залежть від вчителів на місцях. Якщо, особливо радянські жіночки, не саботують, то може щось зміниться. Хоча... як кажуть - горбатого і могила не справить...
1
Для Natalya Terefelska: Від вчителя залежить урок, і це все. А кардинальні зміни в освіті від вчителів ніяк не залежать. Від вчителя не залежить напханість зайвим матеріалом всіх предметів, не залежить неможливість вибору предметів учнями, не залежить обовязковість участі учнів у різних непотрібних конкурсах, олімпіадіх, заходах, не залежить відсутність матеріально-технічної бази в школі, не залежить ідиотизм та самодурство перевіряльників, не залежить можливість обвинувачення вчителя у всіх гріхах... Не обдурюйте хоч самі себе, бо від рядового вчителя реальні зміни не залежать.
Ник
Молодые патриотки всё знают и умеют, и сделали бы хорошо, но... вокруг одни саботажники и совки, вот незадача.
Діана
Я, за зміни! Те, що в нашій країні називають" повною середньою освітою"- це смердюче болото, яке затягує наших дітей, як чорна дира, вбиваючи з кожною хвилиною їх надії і мрії про майбутнє. Надалі, так продовжуватись, просто не може! Чому діти повинні сидіти до 6 годин на зовсім не цікавих одноманітних уроках? А потім, всеж-таки, для отримання знань, повинні бігти до репетиторів, які знаходять до оних підхід, звичайно за кошти батьків. А, тоді за що, отримує вчитель, щомісяця зарплату від держави? За перевірку зошитів, за протирання власних штанів і спідниць на педрадах? За що?
Коментувати