Чи забезпечило МОН рівний доступ до вищої освіти?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо доступу вступників до освіти в ході вступної кампанії 2017 року

Чи забезпечило МОН рівний доступ до вищої освіти?

26 липня о 18.00 завершилась реєстрація заяв вступників для здобуття ступеня бакалавра та магістра медичного, ветеринарного і фармацевтичного спрямування. Цього року подача заяв про вступ до вищих навчальних закладів супроводжувалась некоректною роботою системи електронних кабінетів вступників. У Міністерстві освіти таку роботу системи пояснюють запровадженням нового програмного забезпечення ЄДЕБО та визнають, що розроблений в умовах дефіциту часу софт потребує подальшого вдосконалення.

У свою чергу, міністр освіти Лілія Гриневич наприкінці вступної кампанії наголосила на необхідності забезпечити право кожного з абітурієнтів на здобуття вищої освіти.

 

Освіта.ua
26.07.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оля Радчук
Головна порада майбутнім абітурієнтам - не орієнтуватися на результати вступників минулих років, 2017 року включно. З кожним роком все важче і важче вступити на бажану спеціальність у бажаному місті, на жаль.
Oksana
Чому в цьому році так мало державних місць на юридичні факультети, особливо в НУ "ОЮА", з обіцяних максимальних 133 виділили всього 26 місць? Коли я подавала заяви, я орієнтувалася за інформаційною системою конкурс 2016. Чому раніше вузи не виставляли державні місця, а зволікали до останнього? Чому в Житомирському агроекологічному університеті максимальна кількість державних місць 10, а не дали жодного? І хто це таке придумав, що на юридичний факультет, не важливо, престижний вуз чи не дуже, повинен бути бал 182,2 , коли в медичні вузи проходять діти з 166-ома балами? Що юристи мають бути розумнішими за лікарів? Я не говорю вже про педагогічні вузи, там взагалі проходять діти з 128-ома балами. То які у нас будуть майбутні вчителі? Якби були виставлені раніше державні місця, то я подавала б туди, де їх більше, а то виходить заяву подала, а місця вже зникли. Такого абсурду немає у жодній країні ! Чому в минулому році було все добре, а в цьому - такий БАРДАК ?
К.В.
Для Oksana: тому що юристів уже більше ніж бездомних собак ,а приорітет права в державі нульовий
Oksana
А ви вважаєте, що лікарів у нас менше ніж бездомних собак, чому на цю спеціальність проходять діти з низькими балами, хто нас тоді буде лікувати, у лікарню страшно буде заходити не тільки лікуватися.
Anna
Для Oksana: потому что юристов уже больше чем нужно стране, в то время как врачей меньше чем нужно стране. Почему государство должно выделять деньги на образование юристов которые никому не нужны, а не на образование врачей которые необходимы?
Коментувати
Богдан Трикоз
Вступив цього року на бюджет, тому відповідь однозначна - "ТАК". Хто хоче вчитися, той навчиться, хоч в селі, хоч в місті. А ледарі і нероби завжди любили скаржитися на життя і вимагати собі особливих преференцій(таких як СК).
Оксана Дашкевич
Працюю вчителем у сільській школі. Однак не розумію, навіщо було вводити СК. І сільські, і міські діти повинні мати рівний доступ до вищої освіти.
Chevalier
Для Оксана Дашкевич: Теж про це постійно думаю.
Коментувати
Надія Генташ
На одну спеціальність, одного факультету КПІ я нарахувала 74 призерів МАН та всеукраїнських олімпіад. Це плюс 10 балів. Де реалії?У У них бали ЗНО далекі до балів моєї дитини: 197,197, 194. Це бал у ВУЗ 196,4. У них 200 балів, достатньо мати 190 за ЗНО + 10 балів і ти в рейтингу 15 державних місць.
Aleks
Це і є реалії. КПІ входить у трійку найпрестижніших вузів по країні, звісно туди будуть брати тих, хто є членом малої академіх наук або займав місця на олімпіадах та міжнародних змаганнях при інших равних балах (між 190 і 195 немає ніякої різниці, не смішіть). Це прикро, що цього року подавати можна було тільки у один вищий заклад на безкоштовне навчання. Мені неприємно було чути, що багато людей, як і ви, розраховували на вступ до престижних закладів і не пройшли. Але вибачте, корелляція між балом за ЗНО та заслугами впродовж навчання має бути. Якщо в вас така розумна дитина, то вона просто обов’язково мала займати місця на олімпіадах або бути членом МАН. Якщо ні, то ви просто визубрили все в останній рік і не є конкурентноздатними при вступі у такий заклад, як КПІ. Навіть у моєму маленькому місті з 20тис населення проводилися олімпіади з різних предметів і була змога показати там всі свої знання.
Anna
Для Aleks: можно было подавать 9 заявлений на 4 специальности. То есть хоть в 9 университетов
Коментувати
lucky
А ви бачили серед результатів ЗНО таку строку: додаткові бали за особливі успіхи і бали : 18,19,12 - це вам не МАН з 10 балами
Aleks
Ні, не бачили, можна приклад на vstup.info або де ви це бачили? Тільки на нормальний державний ресурс будь ласка.
Коментувати
lucky
Оцей текст зявився у мене в ел. кабінеті: УВАГА! Результати адресного розміщення державного замовлення (із зазначенням вступників, рекомендованих до зарахування на бюджетні місця) будуть оприлюднені не пізніше 18.00 год. 1 серпня 2017 року.
Татьяна Лобушко
Навіщо "широкий" конкурс й ЗНО, якщо через різні коефіцієнти на одну й ту саму спеціальність випускник поступить чи ні в залежності від того, у які ВНЗ подано заяву? Це стосується кожного, у кого бали менші ніж 200. Тому що умови розрахунку балів (коефіцієнти) для кожного факультету свої в межах однієї спеціальності. Мій приклад: бал розрахунковий у Запоріжжі в 179-180 (такі "коефіцієнти"), а у університет Шевченка - 183 (інші коефіцієнти, хоча й нема регіональних 2%), у Львові, Одесі чи Харкові на цю спеціальність - 185 (коефіцієнти як у Києві + 1%). Отже, якщо на цю спеціальність по Україні прохідний бал буде, наприклад, 181, то одна й та сама людина достойна вчитися у Львові та недостойна, якщо заяву подано у Запоріжжі? І чому вступники з однаковими балами ЗНО і всіма іншими параметрами опиняються на різних сходинках у загальному рейтингу? От вам і "широкий" конкурс. Тут або фіксовані бюджетні місця і рейтинг в межах ВНЗ, або загальний рейтинг на дійсно однакових для всіх умовах!
Абитуриент
Эх, сколько ж надежд вы разрушили, введя все эти коэффициенты и тд. Год ходила к репетиторам, платила приличные деньги, и в итоге окажусь либо ни с чем, либо бюджет в самом хреновом ВУЗе. А моё место займёт какой-то олимпиадник.. Ни к чему вся эта система. Этот конкурс должен быть чисто по ЗНО, без всяких там привилегий.
Aleks
Ты за год вызубрила все, а другие дети учились на протяжении 10 лет идеально и ездили на олимпиады, и были членами МАН. При этом не имея денег на репетиторов. В итоге ты хочешь чтобы тебя за твою зубрежку поставили в один ряд с, как ты выразилась, "каким-то олимпиадником". Оказывается, наличие денег на репетиторов еще не означает престижное место, вот беда. Государству нужны не те, кто умеет с репетиторами заниматься, а те, кто цену знаний прочувствовали на своей шкуре. А ты прочувствовала только кошелек своих родителей, зубри дальше.
Anna
Для Абитуриент: то что вы деньги платили никак не говорит о ваших знаниях, в отличии от Олимпиады. Единственные кто заслуживают доп баллов это олимпиадники. И что ж вы Зно на 200 не сдали или хотя бы на 190? Думаю с конкурсным 190 можно рассчитывать на хороший университет.
Коментувати
Бестужева Анна
убрать приоритеты к черту! Пусть люди поступают на бюджет (если пройдут) в несколько ВУЗов сразу, а потом, например, в течение дня определятся: они заработали это право! Нет же! Система их автоматически всунет куда-нибудь. неправильно это! Неправильно! Или разрешили бы один раз поменять приоритет (хоть один). Вообще не дали шансов детворе... С каждым годом все хуже! И количество бюджетных мест должно заранее быть известно, а не тогда, когда уже заявления подали вслепую... жесть...
Val
Для Бестужева Анна: они могут идти на контракт куда угодно. А за государственные деньги будь добр отучиться там, куда тебя соизволили направить.
Іван
Без пріоритетів вже було. Нічого хорошого з цього не вийшло. У абітурієнта є можливість розставити пріоритети як він хоче - ніхто його не примушує подавати заяви туди, куди він категорично не хоче. Абітурієнт може взагалі подати одну заяву й не хвилюватися за пріоритети - не обов’язково використовувати усі пріоритети.
Артур
Для Бестужева Анна: включіть логіку: ви визначаєтесь день, інші мусять чекати, поки ви визначаєтесь, потім самі мають визначитись і так далі. Хвилями вже було! Нічого доброго. Чи ви не знаєте, де хочете вчитись? Ну продумайте зразу! Це і є пріоритети.
Коментувати
Унас все дома
Больше всего насмешила фраза: "В случае чего - пишите письма в МОН".Прямо как у Владимира Высоцкого: "Если Вы не отзоветесь - Мы напишем в Спортлото"
абітурієнт
поки державні місця розподіляє мон не очікуйте нічого доброго для себе. Сьогодні коефіцієнт 1,02 для села, а завтра придумають 1,05 для тих, в кого, наприклад, всі родичі з однією групою крові, сьогодні +10 балів за олімпіади і мани 2016-2017 рр. на будь які спеціальності (ман з фізики +10 на китайську філологію це звучить), а завтра +50 для тих, хто, наприклад, може шевелити одним вухом стоячи на голові. Всім треба здавати документи через електронний кабінет, але деяким (хто вони? є вони на вступі?) можна і в "паперовому" вигляді. А в останні 2 дні всім можна здавати без електронної реєстрації (ви зразу знали про це?). Спочатку приймають правила вступу (2016 р.), а потім під час вступної компанії(!) змінюють іх листами мон(!). Спочатку ми здаємо зно, подаємо документи, а про кількість держаних місць дізнаємось в момент одержання (або не одержання) рекомендацій до зарахування.
Наталия
Для абітурієнт: Такого бардака під час вступної кампаніїї ще не було.
Ірина
Для Наталия: Абсолютно підтримую. З жахом чекаємо ще розподілу рекомендацій - буде ще, мабуть, багато "роз’яснень" та "уточнень" МОН.
абітурієнт
для Ірина. якщо рахуєте свої шанси пройти на бюджет пропоную інтелектуальну гру від мон: знайди за що твоїм конкурентам, які вище тебе в списку, додали +10, а тобі ні. хто ці люди???
Коментувати
Lana D-f
Проходили творческий конкурс в Карпенко-Карого . Работа ( сценарий) вообще не проверялась. На требование дать прочесть работу, секретарь приёмной комиссии её спрятал. Отказались принять апелляцию. Комментируя " жизнь впереди" поситупайте до старости. После обращения на горячую линию и в МОН наконец согласились принять апелляцию. Зато максимум баллов получили " толстые кошельки" со зно 130 баллов, которые вначале конкурса занимали замыкающие позиции. Сколько может продолжаться этот беспредел? Обидно за отечественный кинематограф.
Геннадий
Для Lana D-f: Карпенко уже давно погряз в коррупции. Ничего нового.
Павел
Тоже самое в КНУБІА на специальность "архитектура",готовься хоть 10 лет,а на бюджет проходят свои
Svetlana Ilchenko
Творческие конкурсы-рассадник коррупции почти везде, где они есть.Субъективная оценка без свидетелей
Коментувати
Natalya Terefelska
А тепер перевірте чи платили і платять ПОДАТКИ батьки тих дітей, які пройдуть на державне невчання. Якщо ні, то це ПОВНА НЕСПРАВЕДЛИВІСТЬ. Звідки гроші в держави на безкоштовне навчання дітей батьки яких не платять податки?!
Ааа
Для Natalya Terefelska: в Україні є і сироти, і напівсироти. І що ? Вступ у вузи має бути справедливий, по знаннях дітей і лише так.
Фі
Для Natalya Terefelska: ви, мабуть, охоронник на дверях, така ж безпардонна в поведінці, як вони. Щоб у вас перевіряли все: і сумку, і колір очей, ще й ваші аналізи .
Катя
Для контролю платників податків є спеціальні органи, ми тут обговорюємо проблеми освіти. Чи може МОНу піти податки збирати?
Коментувати
бабуся
Скажіть,а результати будуть саме 1-го серпня, чи в проміжок часу від сьогодні до 1-го...
Aaa
Для бабуся: 1 серпня до 12 години. Удачі!
Коментувати
Щодо СК
Шановні співробітники МОНу. Цього року у Вас є конкретна можливість по кожному сільському абітурієнту проаналізувати середній бал атестату і зно такої дитини. І статистика Вам покаже, що середній бал атестату є набагато більший у сільських дітей, ніж у міських дітей, у порівнянні з однаковими балами зно цих дітей. Тобто, зараховуючи середній бал атестата в конкурсний бал, ви вже тим самим вводите сільський коефіціент цим дітям. У місті навпаки: чим престижніший ліцей чи школа, тим менший середній бал атестата його випускників у порівнянні з балами зно цих дітей, що також видно з баз. Отже, ви цього року тричі знехтували міськими дітьми: 1)врахували середній бал атестата, 2) ввели сільський коефіціент та 3)зробили розмір цього СК недопустимо великий: 3- 4 бали, це навіть не півбала. Так хіба це рівний доступ до вищої освіти?
юлія
Для Щодо СК: мало того,так цей СК ще й на всі спеціальності! якби це стосувалося сільських спеціальностей-та всі би тільки підтримали!
Галина
Для Щодо СК: Міністерству освіти просто необхідно звертати увагу на подібні замітки!!! Недопустимо ставити дітей у такі нерівні умови вступу до вишів. Міські діти дуже постраждали у цьогорічній вступній кампанії. Адже, 3-4 бали в рейтензі хорошого вузу кидає дитину на 20-40 одиниць вниз!!! Це відчули на собі- дуже боляче. Адже, усі вчителі України працюють за єдиною навчальною програмою, отримують за це однакові кошти, а сільські вчителі ще й мають певні пільги в оплатах комуналки, мають малі за кількістю учнів класи, а тому їм навчити легше. А натомість, вони щедро обдаровують своїх учнів оцінками, що веде до високого середнього балу атестату. Та ще й подарунок від МОН - СК. То про які рівні права до освіти, ви, панове міністри, говорите? Хіба це не пряме порушення Конституції України?
Мама
Я викладаю в сiльськiй школi . А моя донька навчаэться в мiськiй гiмназii. Так от, троэ наших сiльських учениць склали зно на декiлька балiв вище, нiж донька. I iм Ще додпли по 3-4 Бали завдяки СК. Дуже несправедливо. Адже знання дiйсно отримуються однаеовi.
Коментувати
Velis
Ребята, а чего вы тут возмущаетесь? В стране сейчас идет (полу)гражданская война, стремительно и безвозвратно падает экономика, растут долги перед мвф. В такой ситуации естественно всеми возможными методами сокращать расходы государства. В том числе и на образование. Ладно еще если бы споры шли про поступление на относительно востребованные технические специальности (включая IT), но больше всех же воняют те, кто не поступит на юриста, экономиста, политолога и т.д, на те профессии, где наблюдается огромный избыток специалистов с в.о. Господа, почему государство, в лице все налогоплательщиков, должно заниматься благотворительностью и кидать вам подачки, как нищим?
Галина
Для Velis: Що воно меле? Яка "полугражданская война"? Хто сказав, що "безвозвратно падает экономика". Звідки цей вітер дує, і доки він дутиме? Хоч би вже тут не булькало, прости, Господи! А відносно вступної кампанії скажу, що хто хотів, той мав можливість і зареєструватись, і подати документи. А далі вже, як пощастить.
Іван
Звичайний троль на зарплаті. Не переймайтеся. Їм теж важко - зарплати знизили, норму постів підвищили... Не переймайтеся :) .
Sofi Kablak
Для Velis: ми тут в основному жаліємся не на кількість бюджетних місць, а на категорію людей, які на ці місця попадають. а за "полугражданку" взагалі слів нема...
Коментувати
Ааа
А де ви взяли таке??? Тут на сайті такого немає!!!!
Ааа
А де ви, перепрошую, це взяли? Тут на сайті такого немає!
Ааа
А де ви твке прочитали? Тут на сайті ? Щось нема такого!