Чи варто інтегрувати предмети у школі?

У Міносвіти наголошують, що старшокласникам необхідно надати право вибору предметів

Чи варто інтегрувати предмети у школі?

Міністр освіти Лілія Гриневич наголошує, що старшокласникам необхідно надати право вибору предметів. За її словами, необхідно дати дитині вибрати свій профіль, а ті предмети, які необхідні їй для гармонізованого розвитку і цілісного світогляду, включити в інтегровані курси.

 

Освіта.ua
09.02.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Реформатор школи
Це питання складне. Але можна зробити простіше. Зменшити кількість уроків в день. Вибачте, але 8 уроків в день для 9 класу - забагато.
Noname
На сьогодні потрібно, в першу чергу, усунути невідповідність між програмами з різних предметів. Так , наприклад, у фізиці вивчають вектори вже у 7 класі, а в матматиці їх вивчають значно пізніше, так само похідні. також в математиці мало приділяється уваги перетворенню виразів і числам у стандартному вигляді. Яка ж після цього інтеграція, якщо ці питання потрібні в інших предметах. Учні і сьогодні в цих питаннях "плавають", а що буде після інтеграції?
Анатолій
Доброго дня! На мій погляд, не кожен учень на межі 9-10 класу вже визначився з майбутньою професією, і не може однозначно і свідомо обрати потрібний напрямок. Світ змінюється дуже швидко і за два роки старшої школи уподобання та пріоритети учнів також можуть змінитися. Питання об’єднання предметів дуже неоднозначне.
Гість
Всі коментарі в яких аргументовано "ПРОТИ" інтеграціїї предметів негайно удаляються. За нас все давно вирішили. Погралися в демократію....
Реформатор школи
Для Гість: Ти теж зрозумів. Нас ніколи не питають.
Коментувати
ВЧФ
Давайте визнаємо те, що всі заяви "проти" є лише боротьбою за кількість годин! Зменшіть норму навантаження вчителя, але зі збереженням зарплати і всі дописи зникнуть.
Сергій Сафонюк
Більше: рідної мови та літератури - адже наші учні не вміють "зв’язати два слова; математики - основи всіх наук; історії - без якої не може існувати нація.
українка
Таке враження, що наша влада робить все для того, щоб України у недалекому майбутньому не було. У 8-11 класах лише по дві години укр. мови, тоді як іноземної 3,5-4 год. Так ми думаємо про рідну мову. Історія України 1,5 год. Навіщо нам знати свою історію... Ще й українську літературу заберіть . Це так ми виховуємо патріотів своєї країни. Все робиться для того, щоб знищити Україну.
Anna
Для українка: ну просто для жизни украиинский язык нужен только тем кто находится на гос.службе ( политики, учителя, судьи и тд.) Всем остальным английский намного нужнее укр. Я например выбрав профессию программиста вообще не понимаю зачем я вообще потратила столько времени на изучение укр, лучше бы англ учила.
Любов
Про змарнований час - одразу видно: навіть рідною російською не можете коми поставити!!!
Коментувати
Зарубіжник зі стажем
А можна взагалі до церковно-приходської школи повернутися. Там суцільна була інтеграція: читати, писати і голову зайвим не забивати. Декілька предметів - і ніякої перевтоми. Ще й у школу тільки 3 місяці зими за все життя відвідати. Позитивний же ж був досвід!!!! І ніяких тобі зарубіжних літератур. Критичне мислення, що його розвиває саме ЗАРУБІЖНА література, рабам не потрібно.
Арго
Для Зарубіжник зі стажем: підтримую. і все це викладає один вчитель. Супер! І навіщо впроваджувати якісь рехворми.
Коментувати
Зарубіжник
Інтегрувати зарубіжну та українську літературу НЕМОЖЛИВО!!!!!!!!! Два самостійні предмети, які чудово доповнюють один одного, а не замінюють. Діти люблять літературу (я про тих, хто вчиться). Не забирайте можливість доторкнутися до прекрасного, до струн душі учня. Я вчитель. Вчитель зарубіжної. Багато років. Пишаюся цим. Дуже люблю свою роботу. Маю випускників, які вже дорослі і читають книги. Молодці!!!! А я просто не уявляю, що їх діти не вивчатимуть класичну зарубіжну літературу... НЕВЖЕ ТАКЕ БУДЕ???????????????????????
Nora
Для Зарубіжник: вони її просто читатимуть. А "вивчати", вибачте, її не потрібно звичайним людям для життя. Принаймні так, як "вивчають" у нас в школі.Цього року у мене вже третя випускається. Всі вчилися в різних школах. Але в кожній з цих шкіл найбільш "скажені" викладачі- зарубіжники. Дитина після школи йде на курси, а потім вночі складає план до "Чуми". План, Карле! Для чого?! Добре, якби просто читали ті твори, так одне завдання краще іншого. Про дуже "потрібний" випускникам предмет Технології просто мовчу. Один весь час писав якісь дурнуваті реферати з цього дивного предмету, дві інші робили "проекти". Позаторік: їй завтра вже на зно йти, а вона м’яку іграшку дошиває, бо програма має виконуватись, оцінку не виставлять... І нікому немає діла до дітей та їх потреб, аби вам не поскорочували години і гарний звіт був.
Коментувати
Skjeld
Ідея хороша, дитина вибере предмет. Зверніть будь ласка увагу на частину речення: "...а ті предмети, які необхідні їй для гармонізованого розвитку і цілісного світогляду, включити в інтегровані курси." Тобто це ще певна частина інформації, яку можливо й не бажає чути учень. Навіщо знову насильно напихати інформацією голови і так перевантажені?
Лоляся
Для Skjeld: освічена людина вміє не лише читати, а й думати й аналізувати, а таких не потрібно. Краще навчити писати та читати по мінімуму... і як биків на бойню... Це про інтегровані предмети, і тих хто по такій програмі буде оглядово "сприймати" матеріал.
Коментувати
Любов
Вважаю, що для дітей це шанс щодо якіснішої підготовки та реалізації своїх здібностей, а також убезпечення від перевтоми.
Любов
Для Любов: Комусь із нас щось треба робити з ім’я, бо погляди у нас трохи різні)))))
Коментувати
Думка
А де фаховий аналіз очікуваних результатів від реформування від МОНу? Чи щось "відреформуємо", а там побачимо ?...
Julin21
а я знаю одне .Педагоги бояться перемін. Починати щось нове завжди страшно ,але треба.
Вчитель зі стажем
Для Julin21: Звідки така впевненість? Можливо Ви ще щось знаєте, крім "одне". За 25 років педагогічного стажу я пережив багато змін в освіті: прогресивне - прижилося.... Педагоги не бояться якісних змін, які спрямовані на РЕЗУЛЬТАТ. Бо головне завдання школи - дати знання, навчити. І якщо це "нове" допоможен реалізувати головне завдання, то педагоги не проти і нам не "страшно".
Лоляся
100% згодна
Коментувати
hmelena
Інтегрувати можна все: зарубіжну літературу в українську(читати то й читати, яка різниця що), фізику в хімію і біологію(можна місцями помінячти - інтеграція дозволяє...), а там далі школу в недільну школу, ліцей замінити курсами, коледж.... трішки довшими курсами, а вузи тоді інтегруються самі по собі - час покаже як. Я про інше. В нашій країні не спрацьовує ЖОДНА ідея. МОНУ не треба про це забувати. ЙОГО, МОН, ніхто не чує з ОЛімпа. Тут, на дні, свої закони.... І Конституція тут ні до чого.
Малех Віталій
Одним з ефективних шляхів оновлення змісту і методів навчання в сучасній школі є інтеграція, під якою мають на увазі процес зближення і поєднання різних навчальних предметів. Інтергрування - це не новинка, ще багато років тому талановитий педагог Ушинський користувався цією системою. Насправді, вона має свої мінуси і плюси. Для успішного впровадження системи потрібні розумні кроки та зусилля знаних педагогів.
Любов
Кілька тижнів назад пропорція відсотків в аналогічному голосуванні суттєво відрізнялась. А тут не встигли розмістити - уже всі дружненько "ЗА"! То що ж змінилось за цей час?
Ольга
Як можна інтегрувати два самодостатні предмети ( українську і зарубіжну літерауру)??? " Душа болить,а серце плаче..."
Андрій
Для Ольга: Ой тільки не треба цього плачу !!!!!Той хто мав в останні роки випускника добре знає, що вивчити все з усіх предметів у 10-11 класі не можливо !!!!! Ми просто робимо екперемент над дітьми на виживання !!!! Досвід інших країн показав, що дитина у старшій школі має мати 5-6 основних предметів!!!!а не 20 , як зараз
Любов
Для Андрій: А як вижили Ви, бідненький, коли свого часу навчались? Мала випускника три роки назад - живий-здоровий навчається у вузі!
Вчитель зі стажем
Для Андрій: Слово "неможливо" у Вашому випадку пишеться разом. А перед "а" в останньому реченні ставиться кома. Мабуть в свій час над Вами, Андрію, провели отой "екперемент", про який Ви пишете, і через це Ви так і не навчились писати без помилок.
Коментувати