Тест: чи знаєте ви Лесю Українку?

Пройдіть тест і дізнайтеся більше про життя і творчість славетної письменниці

Тест: чи знаєте ви Лесю Українку?

25 лютого – день народження Лесі Українки.

Упродовж усього життя її уяву полонив образ тираноборця Прометея, який «просвітив не словом, а вогнем». 

У листі до Агатангела Кримського Лариса Петрівна писала: «Я людина еластично-уперта (таких багато між жіноцтвом), скептична розумом, фанатична почуттям, до того ж давно засвоїла собі “трагічний світогляд”, а він такий добрий для гарту. Одна моя знайома – жидівка-сіоністка, людина дуже нещасливого життя – так відповіла на дивування приятелів з її одваги в прийманні всякого нещастя: “А где это написано, что я должна быть счастлива?” Хіба ж се не мудро мовлено?.. Зрештою, життя моє не було убогим, і сором було б мені плакатись на нього» (27 жовтня 1911 р.).

Ми підготували тест, який дасть вам змогу дізнатися більше про життя і творчість Лесі Українки.


Підготував Микола Байдюк

Освіта.ua
24.02.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Замучений студент
Може вона цікава письменниця, але якщо би не психічно нездорові "філологеси" у клімаксі, які б’ються головою об її портрети і заставляють робити це всіх оточуючих...
Варчук
Для Замучений студент: Вірно , ці «вчені» давно облінилися і для них Леся- це просто хліб, а решта формальні співи...
Коментувати
Елена
За допомогою якої платформи можна зробити такий тест? Дуже цікаво. Дякую за корисну інформацію. Дякую за відповіді
Огонь Р.
Творчість Лесі Українки висока. Але пора зупиняти цей ґвалт «літературознавців» із нещирими оцінками, які відлякують молодь від поезії. Це звичайні заробітчани і пристосуванці. Не заважайте!!!
Людмила
Я в сердці маю те що не вмирає. Щоб не плакать,я сміялась. Читаючи Лесю Українку ,я брала з її віршів приклад.І завжди ці рядки були як гаслом.
Ольга
Ваш сайт допомагає у самоосвіті працівників бібліотек.Твори Лесі Українки подобаються ,тільки цього року поглиблено почала читати.
Ольга
П‘єса «Лісова пісня», яку я прочитала у 7 років, визвала бажання детальніше відкрити для себе цю чудову поетесу!
світлана
Працюю завідувачкою сільської бібліотеки. Для учнів середнього віку підготувала кроссенс про життя Лесі Українки. Ваш текс допоможе у створенні ще одного. Дякую!
stupchan@gmail.com
Завдячуючи Оксані Забужко перечитав листи Лесі Українки, зібрання творів , виданих Науковою думкою в 1975 році.Прослухав передачі Оксани Забужко, перечитав ( і не раз!) її твори і прослухав їх презентації...Не перестаю дякувати Богу , що у нас є такі люди!!!