В уряді обіцяють велику трансформацію освіти

Кабінет Міністрів продовжить реформу НУШ та інші трансформації в освітній сфері

В уряді обіцяють велику трансформацію освіти

Розвиток людського капіталу – один із десяти пріоритетів уряду на цей рік, а сучасна та безпечна освіта є одним із основних напрямків, який в нових реаліях потребує сучасних підходів та трансформації.

На цьому наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час наради з віце-прем’єр-міністром Михайлом Федоровим та керівництвом МОН.

За словами прем’єр-міністра, українську освіту, як і українську державу, чекає велика трансформація.

Зокрема, він зазначив, що Кабінет Міністрів продовжить реформу Нової української школи, яка зараз запроваджується для 5-9 класів. Окрема увага буде приділена доступності дошкільної освіти.

«Кардинально трансформуємо профтехосвіту. Нас чекає багаторічне відновлення України, тому важливо мати якісних спеціалістів у різних сферах», – прем'єр.

Учасники наради також порушили питання безпеки освітнього простору. На облаштування укриття в школах уряд виділив 1,5 млрд грн.

«Ми не просто відновимо те, що зруйнували російські терористи. Ми побудуємо нову якість освіти для європейської України. Вже зараз розробляємо нові пілотні проекти, унікальні рішення та готуємо план змін для всіх освітніх ланок», – відзначив Шмигаль.

Освіта.ua
09.06.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Остап
Реформа освіти в нашій країні від Федорова як шаховий турнір у Нью-Васюках. А де результати попередніх реформ???? За 30 років вже реформували під " фінську освіту", під " болонську", " під НУШ". І що? Краще стало?! Федоров би прямо написав:" треба розпиляти кошти". І все стало б зрозуміло))
Юрій
Давайте почнемо з європейської зарплати (хоча б наближення її до такової), бо єдине, що я зараз чую- це, те, що вчитель повинен мати європейські обов’язки і відповідати рівню європейської освіти. Вчора румуни, загальнорумунському страйку домоглися підняття рівня вчителя-початківця, майже до 1000 євро, а вчителя, який підходить до пенсії - до 1700 євро. Я не закликаю зараз організувати загальноукраїнський страйк учителів, бо в країні війна, і є люди, яким на передовій значно важче, ніж учителям. Але, без достойної зарплатні- ні про яку реформу та підвищення якості мова йти не може. Про матеріальне забезпечення шкіл я взагалі промовчу.
Педагог
Якби нам вижити після тих реформ, навіть не уявляю, що то буде, при збреженні чинного матеріального стимулювання, ой, боже, матеріального відлякування...
Кандибоб
Віце - премєр Федоров щось зробив у інтернет мережах, застосунку дія … Але він абсолютний профан в галузі освіти і науки. І нині він буде все реформувати… Як, з ким, яка мета ? Поки бачимо , що йому дали ручного Лісового , щоб той сполняв вказівки шехва. Видно будуть мутити із програмами , компютерними системами, щось ліпити з дистанційкою і т.і. Але все це засіб навчання, а не мета і ціль. А що буде із школами, підготовкою вчителя, вищою школою, змістом програм, базою …. Ніч темна.
Іван
Пальчиком по моніторові поводити і реально робити реформу в освіті,це небо і земля! Граються дорослі в дорослі ігри.
За-раза
Обіцяють велику брехню з розкраданням та переливанням з пустого в порожнє, як і робили до цього часу.
Дарій
Ох і реформатори. Жодноі зустріччі ні з вчителями , ні з вченими ці кадри за останні роки не провели, але ім це і не треба. Вони божим проведінням озброілись…
Вірченко
Ні вискочка Федоров, ні Лісовий ніколи в освіті не працювали, такий же спец і прем‘єр. Виникає питання , про що ці «проффі» говорили? Що вони нареформують? Будуть все скорочувати, закривати, згонять всіх у дію…..З ким радилися?
Студенти
За дивним збігом обставин найбільше проблем виникає саме у прилеглих до Молдови і Придністров’я територіях. У нас до влади є пропозиція, дуже слушна пропозиція. Створити реєстр осіб які мають право на відстрочку за навчанням та викладацькою діяльністю. Кожен студент, викладач буде мати свій персональний кабінет, де будуть вноситися усі необхідні дані, довідки про навчання чи про навантаження, але відмітку про право на відстрочку будуть ставити на рівні Києва. Звісно довідки через кожних 6 місяців будуть оновлюватися. Вчителів це так само стосується. Розумійте у нас студенти бояться на вулицю вийти. Добре буде, якщо довідки про право на відстрочку можна буде роздрукувати. Не буде такого, що ТЦК документи які дають право на відстрочку просто ігнорують. І не буде інших прикрих випадків та непорозумінь.
Святослав
Керуючись чим вони вимагають щоб писало викладач чи вчитель? Спеціальність "Середня освіта" це вже відповідна освіта. А викладаєте ви за спеціальністю. В цьому розумінні їх вимоги є незаконними. У нас всі дипломи 2016-2019 років де пише тільки спеціальність і предмет. В деяких ОП. Підкреслюю. В деяких.
Чернівчани
А вони вже почалася!!! У кавичках. По-порядку. ВНЗ у нас класичний. Великі роки ніхто нікому не писав вчитель. Як правило викладач, чи магістр і назва предмету. Після 2010 року (ДК 003:2010) у нас були декілька випусків з педагогічною кваліфікацією викладач. відповідно до згаданого класифікатор. Після 2017 у нас дипломи "Середня освіта". На якій підставі ТЦК і СП вимагають щоб у дипломі писало саме викладач або вчитель? У нас в регіоні 40% дипломів не відповідають їх протизаконним вимогам. Проблема інша. Звідки у людей, які відпрацювали 20-30-40 років накази про призначення? Такі речі не зберігаються!!! Вони ігнорують документи. Вони ставлять протизаконні вимоги. Вони вимагають того що не може бути. Це не скарга, це констатація фактів. З викладачами інших навчальних закладів . Ситуація теж не краща. Ніде не має написано, що педагогічні працівники мають мати 0,75 за спеціальністю. Так само ніде не має вимог до диплому чи кваліфікації. Якщо є такі вимоги, то де?
Чернівчани
Ті люди яким дали завдання утримати мир, самі його підривають. Вони шукають проблем на рівному місці. Вони ігнорують закони. Вони відкрито говорять, що виходять на полювання за студентами. Студенти - це у нас здобич. Повне місто воєнізованих формувань, що страшно по вулиці йти. Ми вважаємо, що держава має втрутитися.
Софія
Це по цілій області так. У нас дуже багато чим не задоволені. Зокрема тим, що для оформлення відстрочки викладачу чи студенту треба проходити медичну комісію. Це збурює 100 відсотків студентів і так само багато викладачів. Деякі проросійські сили підігрівають тим, що такими заходами на органи підбирають. Якщо студент має відстрочку, для чого його від третього курсу шманати комісіями. Якщо викладач стабільно працює на ставку, йому так само цього не потрібно. Приніс довідку, продовжили відстрочку на 6 місяців. Там де можна обійтися мінімумом проблем, з мухи роблять солона. Владі треба терміново втрутитися. Бо ситуація дуже підігріта. Молоді люди бояться по вулиці ходити.
Коментувати
399
За словами прем’єр-міністра, українську освіту, як і українську державу, чекає велика трансформація. В уряді, вже тридцять років, обіцяють велику трансформацію освіти
гість
Почніть європейську освіту з європейських умов праці вчителя та європейської зарплати. У серпні на 2/3 - 3, 5 тисячі від ставки - це дуже по-європейськи?
гість
Можна почати з достойної оплати праці? Задовбали словоблуди. Познімали доплати, влітку поза відпусткою женуть на 2/3 - це тоді, коли у серпні вчитель працює над програмами та конспектами. Дуже зручно вирішувати фінансові проблеми за рахунок вчительства?