У МОН розпочалася ротація заступників міністра

Кабінет Міністрів звільнив двох та призначив нового заступника міністра освіти і науки

У МОН розпочалася ротація заступників міністра

Кабінет Міністрів звільнив двох та призначив одного заступника міністра освіти і науки.

Відповідні рішення ухвалені під час засідання уряду, що відбулося 28 березня.

Зокрема, уряд звільнив від виконання обов'язків заступника міністра освіти і науки Олександра Костюченка та заступника міністра освіти і науки з питань європейської інтеграції Олексія Шкуратова.

Іншим рішенням Кабінет Міністрів призначив Дмитра Завгороднього на посаду заступника міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

До цього часу Завгородній  очолював директорат цифрової трансформації МОН.

До роботи в Міністерстві освіти і науки Завгородній працював на посаді радника у Міністерстві цифрової трансформації, а також обіймав посаду позаштатного менеджера проєкту «Всеукраїнська школа онлайн».

Окрім того, він брав участь у консультаційному комітеті з питань розвитку сфери штучного інтелекту при Мінцифри.

Наразі у МОН працюють п’ять заступників міністра, три з яких – Андрій Вітренко, Віра Рогова та Світлана Даниленко представляють попередній керівний склад МОН. 

Освіта.ua
28.03.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Лісового зіжруть, як і зіжрали Шкарлета. Шарова та Криштоф треба судити за знищення державних вишів
Спостерігач
Взагалі не розумію чому "Одна і та сама особа не може бути керівником відповідного закладу освіти більше ніж два строки", а як же Сухомлинський, який працював директором школи 22 роки, Захаренко - понад 35 років? Їх на смітник історії? Для чого, змінювати директора освітнього закладу, якщо освітній заклад процвітає, панує дух творчості, є реальні успіхи? Краще б, на мій погляд, прописати чіткі критерії щодо управлінської компетентності керівника і тоді питання відпаде саме собою і не треба буде ніякого спеціального закону.
чурка
Для Спостерігач: Тоже порівняв хир з пальцем. Нашим директорам до Сухомлинського, як цапу до неба.
Коментувати
Life.pravda
Шкарлет пішов, ректори – лишилися. Як деякі керівники вишів десятиліттями залишаються на посадах через "діру" в законі "Одна і та сама особа не може бути керівником відповідного закладу вищої освіти більше ніж два строки", – констатує абзац перший ч.1 ст. 42 ЗУ "Про вищу освіту". Як деякі керівники вишів десятиліттями залишаються на посадах. https://life.pravda.com.ua/society/2023/03/24/253499/ Ректор педуніверситету імені Драгоманова переобрався на п’ятий термін Вчений, професор і доктор філософських наук Віктор Андрущенко, відомий ліберальним ставленням до плагіату у науковій праці, у лютому 2023-го вкотре очолив київський Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова. НТУУ Київський політехнічний інститут, якому у 2016-му присвоїли ім’я Сікорського, ще з 1992 року очолює Михайло Згуровський. Київський національний торговельно-економічний університет ще з 1991 року очолює професор і доктор наук Анатолій Мазаракі. Серед тих, хто фактично понад 25 років очолює найповажніші ЗВО країни, також ректор Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Борис Зіменковський (з 1998 року) та ректор Національного університету "Острозька академія" Ігор Пасічник (з 1996 року). Що втрачає університет, коли ним десятки років керує одна людина? Як зауважив перший проректор КШЕ Єгор Стадний, складно уявити здорову управлінську модель з амбітними управлінцями, цікавими проєктами, якщо все зводиться до того, аби забезпечити перебування конкретного ректора на посаді понад 20-30 років. "Ці університети перетворені у приватні вотчини", – наголошує він. https://life.pravda.com.ua/society/2023/03/24/253499/
Сингаівський Олег
Для Life.pravda: От незадача - не можна розграбити універи, бо там сидять феодали. Ти йому кажеш віддай землю- а він проти, ти віддай будівлі, а він проти, ти його в тендер вигідний, а він проти!! Гади- феодали!!! Згоден, що педін очолює ніякий Анрущенко, але Острозька академія і торговий в Києві~ це кращі виші!! Весь цей гвалт від жаднючих політиків- бізнесят із Зе команди. На чолі- Бабак , Грішина , Воронов…
Коментувати
NSTA
Все для шкіл - Шукай сучасні навчальні засоби для предметних класів на сайті nsta.com.ua
Освітяни
Ми не розуміємо. Для чого купувати диплом, якщо законо про освіту, закон про загальну середню освіту дозволяє працювати в школі з будь-яким диплом про вищу освіту. Усі кого прийняли на роботу до 2017 року проходять через ці закони.
399
Для Освітяни: До чого це?
Коментувати
Іван
Перші призначення надихають.Але! В МОНУ вже тривалий час не було професійного школознавця.А знайти його досить складно.Якщо новий Міністр не знайде- знову буде карусель дурниць як в документах,так і в діях.При всій повазі до просунутої молоді,серед них повинен бути і знаючий чиновник,яких ми всі не любимо,але без них не крутиться міністерська машина.
Володимир
Для Іван: Ви підняли слушне питання щодо професійного заступника ШКОЛОЗНАВЦЯ....Невже у Києві немає достойних заступників директорів, які могли б обійняти зазначену посаду!!???.Будемо сподіватися що на таку посаді дійсно буде така людина, яка знає, що таке ШКОЛА.
Мороз і.
Новосад чи Совсун , мо Піпу Калібошу треба, або ще якесь диво. А для завуча школи керувати мон - не по Сєнькі шапка…
Коментувати
директор школи
Я от все думаю, ну теоретично диплом дійсно можна купити. Але для цього треба мати великий блат з директором і начальником управління освіти. Так купити щоб один раз ксерокопію в особову справу покласти і більше за нього не згадувати. Адже останні роки усі ВНЗ друкували дипломи на своїх бланках. Окрім того при вступі абітурієнта до ВНЗ відомості одразу заносилися у відповідні реєстри. При видачі дипломів аналогічно. Тобто радіти можна до першої серйозної перевірки, якщо така буде. Тільки є ще інша сторона. Чим більше буде власників таких дипломів, тим не вигідна буде влада, яка захоче навести порядок. Прохання батьків, які нижче, скоріше ніхто не почує як завжди. Але як на рахунок національної безпеки?
Андрей
Для директор школи: "Покупать" диплом надо правильно: поступить учиться и просто платить не только за обучение, но и за сдачу каждой сессии. Итого можно вложиться в сумму от 60000 до 70000 для бакалавра и от 32000 до 42000 для магистра. А вы про какие-то там проверки мечтаете...
Ірина
З купленим дипломом учителем хімії чи математики працювати в нормальній школі не зможуть, а от директором школи чи начальником відділу освіти в громаді запроста. І в нашій тотально корумпованій освіті ці неуки-керівники почуваються як риба у воді.
Коментувати
Михайленко Остап
Всіх заступників- геть! А потім завал,що робити ? Це ж не вороги з команди Яника чи Сабачника. Хоч Костюченко і його служби- це мздоімці ще ті, а Шкуратов порядна людина. Не можна всіх однією мітлою , в нас не багато хороших профі. Наступні будуть гіршими.
Батьки
Ми категорично і принципово просимо щоб усі дипломи вчителів були на сайтах шкіл. Чернівецька область. Конфлікт у школі. Батьки шоковані поведінкою класного керівника. З неофіційних джерел знаємо, що людина без педосвіти. Було звернення у відділ освіти. Там батькам навішали лапшу на вуха. Мовляв така висококваліфікована вчителька, а ви на неї наклеп робите. У тій самі школі, племінниця директора, по слухах придбала диплом на Калинівському ринку. Тобто порушень дуже багато, але ми нічого не можемо довести. Більше того, нас пошили в дурні. Підемо у ДОН. А там хто буде правий? Проплачений начальник віддлу освіти, чи купка неосвідчених батьків?
Директор
Для Батьки: У Чернівецькій області в дипломі може писати одне, а у тарифікації та атестаційому листі зовсім інше. Якщо диплом звісно не куплений. Відповідно до наказу ДОН у 2019 році перевіряли дипломи видані 2016-2019 рік. Але ніхто навіть не думав перевіяти 2012, коли запрацювали ЄДЕБО-2015 роки. Відповідно 2019-2022. І як ви думаєте ДОН не знає що купують дипломи? Чи не знає про корупцію у відділах освіти? Чи відділи освіти не знають що директори змінюють інформацію про кваліфікацію вчителів?
Директор
Для Батьки: Якщо заклади освіти зобов’яжуть виставити на сайти інформацію про кваліфікацію вчителів - це буде чудо!
Іван
Дивно! Але Закон про освіту просто вимагає оприлюднити профсклад кожної школи на сайтові.Це ж вимога Закону!
Коментувати
Батьки
Це все наступна серія серіалу "Слуги народу", чи дійсно бажання щось змінити. Якщо влада має бажання шось змінювати, то треба щоб кожна школа створила свій сайт. На кожного сайті розмістити ксерокс диплому чи дипломів учителів. Від педучилища до університету. Батьки мають знати, хто вчить їх дітей. Треба заборонити від 1 травня 2023 року приймати до школи тих людей, які перестрибували з непедагогічного фаху на вчителя. Треба навести порядок з тими кого прийняли після 2017 року і вони не здобули педагогічну освіту. Треба спочатку вирішити кадрові питання, а тоді все решта.
Марія Мик
Для Батьки: взагалі-то мінімум як 10 років кожна школа має свій сайт.
Вільха
Не тільки ксерокопії дипломів треба виставляти на сайтах навчальних закладів, але й ксерокопії додатків (витягів) до дипломів з усіма оцінками протягом п’яти років університету.
Євгенія
Для Вільха: і що воно вам дасть? Вам краще спатиметься, якщо ви знатимете, шо у 19...лахматому році Марія Іванівна, вчителька української мови, котра має стаж 25 років, під час навчання заробила 3 бали з основ релігії та атеїзму? У нас, наприклад, такий курс читали.... Вчителя не по диплому треба оцінювати. Для цього є інші критерії.
Коментувати