Більшість українців повідомили про зниження якості освіти

Українці наголошують на зниженні якості освіти або неможливості отримати освітні послуги

Більшість українців повідомили про зниження якості освіти

Більшість українців (74,5%), які самі або їхні діти або онуки здобувають освіту в Україні, наголошують на зниженні якості освіти або неможливість отримати освітні послуги через повітряні тривоги або відключення електроенергії.

Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.

Також 71% респондентів зазначають, що дистанційне навчання призводить до нижчої якості знань.

Окрім того, на неможливості якісного дистанційного навчання через проблеми зі зв’язком акцентували увагу 70% опитаних українців.

Проблемою неможливості проведення очного навчання назвали 65,5% українців.

Ще 15% опитаних зазначили, що викладачі виїхали за кордон або до іншого регіону, 8% – що навчальний заклад був пошкоджений, або зруйнований (у східному регіоні – 16%), 7% – що довелося змінити заклад освіти через окупацію.

Опитування проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 22 лютого по 1 березня 2023 року.

Освіта.ua
27.03.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Зоя
А коли проведуть опитування серед педагогічних працівників про рівень їх заробітної плати? Не тої, що вони мають за законом отримувати, а ту що насправді отримують? Кожен день нові вимоги, задачі, обов’язки, сертифікації, підвищення кваліфікації і 70% зарплати при змішаному навчанні. Це 5- 6 тисяч. Бо всі доплати знято, навіть за вислугу років. Ау! Нас чує МОН? Який стимул, крім патріотизму, працювати в школі?
Pf-hfpf
Якою може бути якість, коли вчителі виживають, дирекція, адміністрація, мон займаються розкраданням та відмиванням, а батьки "забили" на своє чадо.
Обурена
Для Pf-hfpf: оце багато вчителів в 15--00 уже уроки відчитали і йдуть додому. А одна знайома так та о 14-00 вже встигала приїхати з сусіднього села додому, де працювала вчителем поки школу не закрили. І в них часу вистачає на домашні справи, уроки з своїми дітьми вчити. Як то кажуть "з жиру казяться" вже вчителі. У мене зміна кінчається о 22-30. Поки доберусь додому. А ще треба приготувати, щоб було що розігріти завтра. О 7-00 маю вже виходити бо о 7-30 треба бути на роботі. Про яке "забили" ви говорите??! Фізично в добі 24 години! Ні відпочити ні уроки вчити часу немає! Життя не знаєте, крім школи ніде не працювали, нюні розпустили "забили" батьки у неї. Щоб ти на роботі робила до 22-30! А то тільки зарплату просять, а вчити не вміють, все аби батьки за них зробили. Поки навчання дітей будуть перекидати на батьків нічого вчителям і зарплати піднімати!!
ВжеНеВчителька
Для Обурена: тітонько, Вас хто образив? Я не знаю ні Вас, ні Вашої знайомої. Але я ще 2 роки тому працювала у школі. Ну, приходила о 15.00. І у мене часу не вистачало НІ НАЩО! Лише поріг переступила - і все бігом, бігом, бігом.... Як Ви розумієте, 4000 американських гривень нам не платили, тож домробітниці не наймала. Приготувати, прибрати, розтопити піч... А потім - конспекти, зошити, конкурси, дзвінки від батьків та учнів, купа паперової роботи... Сусідки біля дворів повигрібають-повилизують, а мені соромно йти було. У вихідні всього не впхнеш. У вчителя робота уроками не обмежується, невже Ви цього не розумієте? Хто ще тягне роботу додому і все з дому на роботу? Коли був ковід, ніхто нам не дав ноутбуків, свої використовували. Я ще й 2 планшети купила - звичайний і графічний, щоб зручніше уроки вести. Так що не треба розповідати, що Ви працюєте, а вчителі байдики б’ють. Не знаєте життя вчителів- краще проходьте мимо.
ВжеНеВчителька
Для Обурена: Ще додам, на Ваш закид "Життя не знаєте, крім школи ніде не працювали..." Працювали. Рік до того, поки у школі місце з’явилося. Зовсім на іншій роботі. І з минулого року теж, на жаль, довелося змінити рід занять(
Коментувати
Семенець михайло
Якщо взяти співвідношення- гроші - якість, то в нас краще, ніж могло бути!! Але біда прийшла - нова влада геть не розуміє ролі науки і освіти! 95 квартал- самоучки! Але так не млже бути в медицині, генетиці, машинобудувані… Що зробить Лісовий , якщо в уряді ніхто не знає для чого школа!? Немає стратегіі ніякоі. Іще- дуже нові хлопці не розбірливі в звязках, звичка артистів мати справу із бандитами, погана, треба фільтрувати.
Батько наш Бандера
Для Семенець михайло: Ти хоч думаєш шо кажеш? 95 квартал?! При чому тут він? Зеленський зараз за війну то і турбується у всіх все просе. Освітою займається не президент, а міністр і міністерство освіти
Коментувати
Вікторія
Навіть без війни освіта у нас не найкраща.Хоча це ще все залежить від самої школи та вчителів,які викладають.
Людмила
Оце весь моніторинг якості освіти . І не варто витрачати державні кошти на проведення якогось іншого моніторингу.
Проект
Відколи грантоід Шаров і к‘ очолив вищу освіту - Мон тільки, як дятел довбе одні Правила прийому . Зміст освіти, методики , досвід, мтб - поза увагою . Яка якість??
Валеолог
Для Проект: четвертого міністра переюжив грантожер!
Сарра
Новий міністр університети зібрався закривати,хоче щоб всі ішли в ПТУ ,ніде в світі такого немає ,у всіх багато універів даже часних ,сам вивчився,на дворі війна яке очно
Коментувати
NSTA
Шукай сучасні навчальні засоби для школи на сайті Навчальний Стандарт nsta.com.ua