Угорщина наполягає на зміні українського закону про освіту

Угорщина підтримає вступ України до Євросоюзу лише після внесення змін у закон про освіту

Угорщина наполягає на зміні українського закону про освіту

Угорщина підтримає вступ України до Євросоюзу лише після внесення змін у закон про освіту.

Про це повідомляє угорське видання Telex.

Зокрема, за словами очільника адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Гергея Гуйяша, чинний закон про освіту обмежує використання угорської мови на Закарпатті.

«Закон містить заходи, які топчуть усі європейські цінності через обмеження використання угорської мови, і уряд Угорщини вжив усіх можливих дипломатичних кроків, щоб опротестувати це», – наголосив Гергей Гуйяш.

Також угорський посадовець вважає обмеження використання угорської мови реальним порушенням прав.

«Супердержави не цікавлять права людини, коли йдеться про реальне порушення прав, як-от використання мови угорців на Закарпатті», – упевнений угорський посадовець.

Освіта.ua
23.03.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван
Ні в якому разі! Змінимо- все одно гадитимуть! Вимагатимуть нових поступок. Їх скоріше виконуть з ЄС з їх претензіями до всього світу,а особливо до України.Якби не членство в ЄС,вони б попили ще більше крові,проте дуже люблять євросоюзівські гроші.
Угрофіл
Вистачить загравати з мадярами. Заборонити угорську в державних школах. Угорська тільки в приватних школах. При вступі на роботу екзамен з української. Ніяких прапорів на державних установах. За подвійне громадянство кримінальний строк і конфіскація майна. Тільки коли українці почнуть себе поважати, їх почнуть поважати інші. Всі претензії мадяр в напрямку московського крейсера
Закарпатська область
Ми дотримуємось однієї думки. 60/40. 60% часу має бути відведено на українську мову. 40% на мову нацменшин. Від 1 по 11 клас. Окрім того у законодавстві про освіту має бути передбачена одна кваліфікація по диплому, як це було раніше. Якщо навіть допустити дві - освітня та професійна, то освітня має надавати повне право до професії, як професійна. Що маємо. Людина 5,5 років здобуває рівень Магістра економіки, а відповідно до закону доступу до професії не має. Приплатити стільки грошей, щоб нічого з того не вийшло. Це не припустимо.
399
Для Закарпатська область: Ми дотримуємось однієї думки. 80% відсотків часу має бути відведено на українську мову, 20 - на англійську. Інші мови - вивчаються у вільний від шкільних занять час
Коментувати