За мобілізованими педагогами зберігається середній заробіток

Педагоги не підпадають під дію закону про припинення збереження середнього заробітку

За мобілізованими педагогами зберігається середній заробіток

За працівникам закладів освіти, які призвані на військову службу під час мобілізації, зберігається середній заробіток.

Такі роз’яснення надані у листі Міністерства освіти і науки у відповідь на звернення освітян.

Зокрема, педагоги не підпадають під дію закону про припинення збереження середнього заробітку мобілізованим працівникам, прийнятого влітку 2022 року.

Тому, відповідно до частини другої статті 57 закону «Про освіту», за вчителями та викладачами вишів на період проходження військової служби під час мобілізації зберігається попередній середній заробіток.

На сьогодні будь-яких змін до Закону України «Про освіту» щодо припинення збереження попереднього середнього заробітку мобілізованим педагогам не внесено.

Позиція Міністерства економіки, викладена у листі-відповіді на звернення МОН, також свідчить про те, що норма закону «Про освіту» наразі є чинною і має реалізовуватися в повному обсязі.

Освіта.ua
15.09.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Антон
до ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України внесено зміни якими слова «зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток» замінено словами «зберігаються місце роботи і посада». Кодекс законів про працю вище ніж листи МОН, та мінекономіки, тобто середній заробіток НЕ зберігається.
Михайло
Для Антон: За умови коалізії у законодавстві, до педпрацівників застосовується в пріоритеті спеціальний Закон. Для педагога це Закон України "Про освіту". Тому, відповідно до частини другої статті 57 закону «Про освіту», за вчителями та викладачами вишів на період проходження військової служби під час мобілізації зберігається попередній середній заробіток.
Коментувати
Святослав
Підтримайте петицію, щоб президент підписав 7352 https://petition.president.gov.ua/petition/163290
да так
Для Святослав: З мобілізованих педагогів користі не багато. І армію вони суттєво не поповнять. У нас реальна загроза з Білорусії. Тому від тепер потрібно студентів записувати у тероборону та після пар проводити з ними інтенсивну підготовку. Учнів шкіл, яким виповнилося 16 років, аналогічно постійно забирати на стрільби та вчити користуватися зброєю. У ТГ для всіх бажаючих жінок та дівчат вчити стріляти. Треба так підготувати людей щоб їм нічого не було страшно.
Коментувати
Віктор
А в той час законопроект 7352 таки не підписаний Президентом?
мобілізований
Для Віктор: Ні. Не підписаний. Але тих кого мобілізували вже не звільнять хоч і підпише.
Коментувати