Набрав чинності закон про тривалість відпустки освітян

Законом скасовано норму щодо обмеження відпустки 24 календарними днями

Набрав чинності закон про тривалість відпустки освітян

19 липня набрав чинності Закон України від 1 липня 2022 № 2352-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин».

За інформацією Профспілки працівників освіти і науки, законом скасовано імперативну норму щодо обмеження щорічної основної оплачуваної відпустки 24 календарними днями для педагогічних працівників.

У такий спосіб повернуто відпустку тривалістю 56 календарних днів, відповідно до умов надання та тривалості щорічних основних відпусток встановлених Законом України «Про відпустки».

Крім цього, у період дії воєнного стану роботодавець за заявою працівника, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, в обов’язковому порядку надає йому відпустку без збереження заробітної плати тривалістю не більше 90 календарних днів, що дає право на щорічну основну відпустку.

Освіта.ua
19.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Маріна
Добрий день. Будь ласка, допоможіть. Я вчитель початкових класів, пішла у декретну відпустку 1 травня , основну шорічну відпустку не брала , після декрету хотіла взяти щорічну відпустку , а в бугалтерії сказали, що не можна. Підкажіть , будь ласка, чи законно це???
Ірина
Херсон. Не оплатили відпустку… як людям жити ? А ми працювали онлайн…..робили звіти про проведену роботу. Чому так ?
Ірина
Чи можу я надати 90 днів за власним бажанням вчителю, якщо він просто не хоче працювати, хоч знаходиться у місті і нікуди не виїжджав
Наталія
Добрий день. Я працівник Дошкільного навчального закладу , мені було відмовлено керівництвом в щорічній відпустці. Звернулася місяць тому до освітнього омбуцмена , а належної відповіді не отримала, лише одні запитання... так на це витратили цілий місяць. Порадьте ,буль ласка, куди можно звернутися для вирішення цієї проблеми .
Галина
Для Наталія: тобто відмовлено у щорічній відпустці? Зовсім? Щороку обов’язково мають надати не менше 24 днів. Під час війни мають право відмовити лише працівникам критичної інфраструктури. Садочки ж наче до неї не відносяться. Чи може Вам відмовили у відпустці саме в конкретний період? Наприклад, чекають, що через місяць повернеться інший працівник, який зможе виконувати Ваші обов’язки?
Наталія
Так, зовсім відмовлено у щорічній відпустці. Я з Донецької області працюю вчителем - логопедом. Евакуювалась на підконтрольну територію України. Не розумію чому мені відмовляють у наданні законної відпустки .( всі хто бажали піти у відпустку - було відмовлено )
Галина
Для Наталія: Ви евакуєвались. А заклад? З Вам точно не припинили тимчасово договір? Якщо Ви евакуювались, і не у відпусці, то як Ви працюєте?
Коментувати
Ольга
Добрий день. Чи маю право під час звільнення отримати грошову компенсацію за невикористані дні щорічної відпустrи (32 календарні дні), якщо була у відпустці вже на 24 календарні дні?
Галина
Для Ольга: при звільнені виплачується компенсація за всі дні відпустки, які у Вас залишились.
Ольга
Рахувати починати від дати наказу про відпустку на 24 к.д. з урахуванням, того, що зараз повернули 56 к.д.?
Галина
Для Ольга: ні. Рахувати треба з дати прийняття на роботу. Якщо У Вас було прийнято на роботу з 1 січня, а не з 1 вересня, і Вам у перший же рік надали відпустку 56 днів, то у відпустку Ви щороку ходили наперед, і у випадку звільнення, мали повернути виплачену наперед відпустку. А ось якщо в перший рік роботи, Вам надали пропорційну відпустку, і розрахунковий період у Вас з 1 вересня, то Ви маєте право на 56 днів. Але ж у Вас можуть бути і невідгуляні дні соціальної відпустки.
Коментувати
Наталія
Чи має право вчитель муз.школи взяти відпустку без збереження зар.плати на 30-60 днів з 01 вересня і виїхати за кордон, якщо школа іде на ОЧНЕ навчання?
Галина
Для Наталія: тобто Ви хочете щоб тарифікацію на Вас затвердили, а вичитувати Ваші години буде хто завгодно крім Вас? Не думаю, що керівництво на таке погодиться, особливо якщо Вас немає ким замінити (може Ви єдиний викладач гри на домрі)
Наталія
Ні, я якраз не вчитель, а керівник того вчителя, який вимагає такої відпустки. Знаю, але ніяк не можу знайти документальне підтвердження ( як завжди буває в потрібний момент) того, що якщо школа іде на очне навчання вчителі повинні бути на місці. Мені ж доводять, що вона не хоче повертатися поки-що в Україну і може проводити уроки дистанційно 90 днів. Підкажіть, хто має рацію : я чи вчитель? І якщо маєте посилання на документ чи сам документ, допоможіть.
Галина
Для Наталія: який тут може бути документ? думаєте десь є прописано, що при роботі в звичному режимі вчитель має бути в класі? Навряд, бо це і так зрозуміло. Ось умови дистанційного новчання можуть бути прописані. Якщо вчитель хоче відпустку, то просто можете її не підписувати у зв’язку з початком навчального процесу. А якщо не з’явиться на роботу, то зможете звільнити за статтею
Коментувати
Teacher
Добрий день! Хочу дізнатися, чи правомірно, якщо роботодавець ліцею (в окупації, Херсонська обл.) мене (вчительку) примушує писати заяву без збереження заробітної плати, якщо я не повернуся до кінця серпня на територію окупованої громади? Зараз я знаходжуся на підконтрольній Україні території.
Teacher
Добрий день! Хочу дізнатися, чи правомірно, якщо роботодавець ліцею (в окупації, Херсонська обл.) мене (вчительку) примушує писати заяву без збереження заробітної плати, якщо я не повернуся до кінця серпня на територію окупованої громади? Зараз я знаходжуся на підконтрольній Україні території.
Teacher
Чи правомірно, якщо керівник ліцею (в окупації, Херсонська обл.) надіслав повідомлення педагогу, який виїхав на підконтрольну Україні територію примушує писати заяву без збереження заробітної плати, якщо вона не повернеться до кінця серпня?
Вікторія
Що робити, якщо керівник ліцею (в окупації, Херсонська обл.) надіслав повідомлення педагогу, який виїхав на підконтрольну Україні територію примушує писати заяву без збереження заробітної плати, якщо вона не повернеться до кінця серпня?
Альбіна
Харків продовжує "мутити" із продовженням відпусток. Як таке може бути - один район повернув відпустки, а інший - ні?
Аналітика
Для Економіста: не пишіть дурниць, якщо не компетентні в питанні. Відпустка без збереження НЕ ВРАХОВУЄТЬСЯ до страхового стажу і, відповідно, до пенсії.
Ганна
Які діі, якщо керівник ДНЗ після повідомлення педагога про виізд за кордон примушував писати заяву без збереження заробітноі плати? Коли педагог відмовився, то почав табелювати як нез‘ясовані обставини. І наразі не платить відпускні, шантажуючи тим, щоб написав заяву без збереження заробітноі плати заднім числом.
Економіст
Для Ганна: Тобто не платить відпускні? А заяву про відпустку Ви писали? Якщо ні, то все вірно він Вас табелює. Оскільки Ви відсутні на роботі без будь-якого документу. На вас немає наказу про відпустку. Заднім числом можете не писати, заробітну плату Вам і так не будуть за той період нараховувати.
Ганна
Дякую за відповідь! Заява про відпустку написана 25.07. Увесь ДНЗ на простоі, незалежно від того, де вони були. Це місто Киів. Весь час була на зв‘язку. Розмови були по телефону, деякі скріни зберегла. Чи може бути так, щоб тільки одному педагогу ставили «нез‘ясовані обставини»? Якщо можна ще одне питання - чи йдуть оці «нез‘ясовані обставини» у стаж на пенсію?
Економіст
Для Ганна: Прості можливий саме якщо люди знаходяться на місці. бо при простої мають право в будь-який день викликати на виконання громадських робіт. Якщо заява про відпустку написана тільки вчора (25.07), то з якого числа Ви просите відпустку? І дні до того будуть просто - відсутність з нез’ясованих причин. А що там йде на пенсію, то до пенсійного фонду. відпустка за власний рахунок точно йде
Коментувати
м. Харків
Це знущання, або прихована мотивація для звільнення за власним бажанням. З травня по липень вчителі, хто не виїхав, приходили до школи, працювали з документами , заповнювали все за всіх колег. Все це під регулярними обстрілами! Повноцінної відпустки позбавили, 24 дні закінчилися,знову до школи, а відпускні та оздоровчі так і не отримали.
Help
Для м. Харків: Міністерство освіти і науки України ez@mon.gov.ua Урядова «гаряча лінія» 0-800-507-309 Профспілка освітян Тел.: (044) 205-74-51 (067) 463-64-23 E-mail: sekr.osvita@gmail.com Освітній обмудсмен https://zvernennya.eo.gov.ua/open.php Міністерство економіки України https://www.me.gov.ua/Feedback/SendMessage?lang=uk-UA Урядовий контактний центр кабміну https://ukc.gov.ua/appeal/
Коментувати
Вчитель
Питання: чи можу я взяти решту відпустки 32 дні грошима (компенсацією)? Просто уже не встигаю взяти відпуску
Вчитель
У Звенигородській ОТГ Черкаської області катастрофічно не вистачає грошей освітянам, починаючи ще з березня. Вчителів примушують кожен місяць писати за свій рахунок: було 3дні, потім 6, тепер 5. Крім того, перераховуємо ще й одноденний заробіток на ЗСУ. Де діваються постійно кошти розраховані на освітян? В сусідніх ОТГ вистачає, а от в Звенигородській ніколи коштів немає. Під час війни наживаються чиновники на місцях, а ми нічого не можемо зробити, бо погрожують простоєм, тим, що закриють 10-11 класи. Про відпустку взагалі сказали забути, дали 24 дні і до побачення. Скільки це буде тривати і куди звернутися???
Софія
Що й треба було довести. Закон сам по собі, а його виконання- це вже зовсім, як то кажуть, інша історія. У нашому районі (Індустріальний, Харків) вчителям теж запропонували з 25.07 писати за власним рахунком. Хоч і на всі 56 днів…Ось така собі «відпустка».
Help
Для Софія: Міністерство освіти і науки України ez@mon.gov.ua Урядова «гаряча лінія» 0-800-507-309 Профспілка освітян Тел.: (044) 205-74-51 (067) 463-64-23 E-mail: sekr.osvita@gmail.com Освітній обмудсмен https://zvernennya.eo.gov.ua/open.php Міністерство економіки України https://www.me.gov.ua/Feedback/SendMessage?lang=uk-UA Урядовий контактний центр кабміну https://ukc.gov.ua/appeal/
Коментувати
Батьки
У шахтарів майже така відпустка в сумі. Так вони пашуть! А ви? Три роки гралися, вдома сиділи.
Леся Косюк
Для Батьки: а хто вам не давав вивчитися на вчителя? То й ви так само "гралися" б три роки з вашими дітьми.
Коментувати
Вікторія
Кривий Ріг. У нашому коледжі відпустку дали на 24 дні. Навчання розпочинають 01.08. Ще й ОФЛАЙН!!! Під натиском звільнення, намагаються повернути викладачів які виїхали за кордон. І розмов про 56 днів відпустки немає.
Галина
Для Вікторія: а як Ви хочете отримати 56 днів, якщо навчання з 01.08? І звісном при навчанні офлайн Ви маєте бути в колкджі. Все вірно
Коментувати
Учитель з Харкова
Харків! Харків! Не мовчіть! Звертайтеся у профспілку, до МОН, до омбудсмена!!! Всюди відпустку повернули. У Харкові є гроші. Зекономили, на чому тільки змогли. Позливали підгрупи, поприбирали факультативи і групові заняття! Не мовчіть, люди! Тегайте МОН на Фейсбуці, тегайте омбудсмена. Нехай розуміє, що у вересні вчителі будуть падати від голоду перед комп’ютером, бо за серпень прийде 4200, а до вересневого авансу ще треба буде дожити. Зараз також на 2/3, бо немає роботи у школі, але ж все одно туди ходимо, там щось робимо. Допоможіть Харківським вчителям! Справа у тому, що 2/3 або свій рахунок лише в учителів, усі інші керівники при освіті зі 100% зарплатою, преміями, надбавками тощо. Ситий голодного не розуміє. Допоможіть! Допоможіть хоча б отримувати зарплату, коли ти вийшов на роботу.
Вчитель
Для Учитель з Харкова: наша гімназія у Харкові складає листа до Києва
123
Для Вчитель: дасте знати, коли будуть хочь які небудь результати
Зацікавлені вчителі Харкова
Для 123: Треба усім об’єднуватися і писати, дзвонити, а не чекати, що інші для вас зроблять або замість вас. Якщо ви теж з Харкова, то пишіть і дзвоніть, робіть рухи! Міністерство освіти і науки України ez@mon.gov.ua Урядова «гаряча лінія» 0-800-507-309 Профспілка освітян Тел.: (044) 205-74-51 (067) 463-64-23 E-mail: sekr.osvita@gmail.com Освітній обмудсмен https://zvernennya.eo.gov.ua/open.php Міністерство економіки України https://www.me.gov.ua/Feedback/SendMessage?lang=uk-UA Урядовий контактний центр кабміну https://ukc.gov.ua/appeal/
Коментувати