ВР ухвалила гарантії для учасників освітнього процесу

Здобувачі освіти й працівники закладів та установ освіти отримають державні гарантії

ВР ухвалила гарантії для учасників освітнього процесу

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт, відповідно до якого здобувачі освіти, працівники закладів освіти, установ освіти, наукових установ отримають державні гарантії на час особливого періоду.

За відповідний законопроєкт 15 березня проголосував 341 народний депутат. 

Гарантії стосуватимуться права на збереження робочого місця, місця навчання, а також виплати заробітної плати та стипендій.

Варто зазначити, що гарантії поширюватимуться на всіх учасників освітнього процесу, зокрема й на тих, які були вимушені змінити місце проживання або перебування.

Згідно із законопроектом, здобувачам освіти гарантується організація освітнього процесу в дистанційній формі або в будь-якій іншій формі, що є найбільш безпечною для його учасників.

Працівникам закладів освіти, установ освіти та наукових установ гарантоване збереження місця роботи, середнього заробітку.

Також гарантовані виплати стипендій та інших виплат, передбачених законодавством, місце проживання (пансіон, гуртожиток тощо) та забезпечення харчуванням (у разі потреби).

Освіта.ua
15.03.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Д
В Батумі у школі потрібні вчителі української мови (на роботу). Звертайтесь: https://www.facebook.com/irina.kikava
Dorian
Так, можете. Якщо недолугий керівник цього не розуміє, то звертайтесь у відділ освіти або в суд. Для забезпечення проведення дистанційного навчання вчитель не зобов’язаний сидіти в школі.
Аліна
Для Dorian: як звернутись в суд, коли ти за кордоном. Причому якраз ті вчителі, які в Україні (говорю лише про одну конкретну школу) уроків якраз і не проводять. Це не голослівно. Я адміністратор платформи дистанційного навчання і маю можливість бачити таку інформацію. Мало того, заміну моїх уроків записують на себе, отримують зарплату, а жодного уроку проведено не було.
Коментувати
Тетяна
Я вчитель. Виїхала за кордон і маю можливість працювати дистанційно. Мене змушують писати заяву на відпустку на період вимушених військових канікул, або в табелі будуть прогули. Чи правомірно це?
Антоніна
Для Тетяна: Я вчитель. За кордон не виїхала, працюю дистанційно, як і всі мої колеги, а у вільний від роботи час, тобто вночі, чергую у бомбосховищі. Чому ми повинні з Вами отримувати одинакову зарплату?
Dorian
Для Антоніна: Можу сказати з прикладу своєї школи, де вчителі залишились в Україні в навіть не думають проводити онлайн урок. Їм плювати на учнів. А одна з колег виїхала в Чехію до чоловіка. І от уявіть, що вона звідки проводить всі потрібні уроки в кожному класі. Тоді виникає питання. Хто заслуговує зарплату більше? Думаю все залежить від обставин і конкретної людини.
Коментувати
Своя Правда
У Мукачівському державному університеті викладачі, котрі наразі за кордоном, повинні перебувати у відпустках без збереження заробітної плати з обов’язковим приписом "за сімейними обставинами". КРАПКА
Местный
Для Своя Правда: это абсолютно правильное решение. ЗП должны получать только те педагоги, которые не предали свою родную землю!
Комітет ВРУ з питань освіти
До МЕСТНЫЙ: а чого ж тоді Верховна Рада України не вважає педагогів, котрі виїхали за кордон, що вони "предали свою родную землю"?
Коментувати
???
Прошу Вас дайте чітку відповідь ???? Чи можу проводити уроки З-ЗА кордону? Це дуже важливо...
Освітяни
Я вдячна педагогам гімназії ім.Цинкаловського м.Володимира-Волинського за старанність, працю під свист сирен, із- за кордону. Моя дитина успішно навчається Проходить медобстеження, відпрацьовує, коли може пропущене. Всім низький уклін і подяка. Я теж працюю на совість, завчасно викладаю матеріали студентам. Є такі, що виконують роботи наперед. Дякуючи старшим дітям виваю іноземну мову. Вже щось суттєвіше допомогти не виходить (шити не бачу) то волонтерю в неті, шукаю, що треба доя війська на закордонних сайтах. Але з мене ніхто не зніме обов’язків догляду за 90 річним татом інвалідом, майже сліпим, та дитиною з обмеженням руху.... Хто зна, як в світі все буде... Але моїх рідніх держава не доглядала і не догляне, групу інв. з дитинства і ту вкрали. Навпаки: все життя чекали татові на авто...чинушам більш треба, Лікарі не прислухались до моїх благань- дитина має інвалідність, за яку хотіли чималі кошти. І мені ще хтось заздрить за ту горе- ставку? За інваліда треба в місяць 8000, я ж матиму 10... а жити на що з дитиною?. Я ж очі всі посадила готуючи все до роботи по ночах, все на пк, без книг??. А тепер заздрісниква маю? Так, із зірваною доглядом за лежачою мамою спиною у мене ні пенсії, ні здоровя не буде. Хто ще на гроші вчителя ласий? Пишіть. Як вам такого мало,! Чинуш трясіть,хто пре за кордон і тут мільйони має.
ЮЛЯ
І все ж не зрозуміло....чи можуть проводити уроки учителі, які тимчасово перебувають за межами України
Тамара
На сьогодні учні, розуміючи, що війна виходять на уроки у більшому складі ніж при короні. Діти, є розумнішими за деяких батьків. Але є і такі мама-тати які не знають чи взагалі їх діти навчаються, їх взагалі не буває на уроках, але вони кричать про якість знань. Вчитель не дав знань! Як???? Клізьмою???? Але і для цього потрібна присутеість дитини!!!! І ще одно, я особисто про себе, але знаю точно, що нас багато. Я в теробороні і провожу уроки з кімнати яка з мішків піску, благо є інет, У мене вдома три сім’ї біженців, я вже зомбі, майже не сплю. І ВИ говорите, що мене, нас вчителів треба на ГОЛОДНИЙ ПАЙОК??? А Ви самі в якому погребі, чи в якц країну чкурнули??? Позорище
Сергей Лимонов
Для Тамара: бережи вас Господь!
БОй
Наши ученички в дотку и кс гоняют, а потом хотят норм аттестат.
Валерій
Я це підтверджую, і багато з дітей стають більш свідомими і відповідальними.
Коментувати
Українці
Гарантії для вчителів у такий скрутний час це дуже добре. Сказати відверто, ще таких важких часів освіта України не знала. Зараз дуже важливо зберегти навчання там, де це можна зробити! І не тільки у школах, але і ВНЗ. Те що тепер вдасться зберегти, нам як ніколи пригодиться у післявоєнний період. Нам буде куди повернутися і буде з чого починати відбудовувати життя по новому. Бо повірте на слово, жодний Європейський науковець, чи вчитель не прийде в Україну працювати за 10 000 гривень. У нас і так по регіонах бракувало від 100 до 500 учителів. А якщо розсіються ті хто тепер є, то вважайте що вчити взагалі не буде кому. Освіта зведеться до здобуття початкової освіти і формальної, без якісного засвоєння навчальних програм, базової середньої освіти. Не кажучи про профільну. Влада іде у правильному напрямку. Треба зберегти інтелектуальний потенціал країни. Обов’язково зберегти. Інакше нас чекає велика криза.
Вікторія
А як бути дітям, які на тимчасово окупованій території? Про це ніхто не пише
Мирослава
Я вже давно помітила,що яке б рішення не було прийнято,хоч найкраще, завжди будуть невдоволені. Так, всім не вгодиш, всіх інтереси не можна врахувати. Бог нам суддя, але дуже важливо залишатися людьми здатними на співчуття,розуміння і вміння творити добро. Миру і злагоди нам!
xyz
Для Мирослава: Та не переживайте Ви так. На освітянських сайтах таких лише 1-2 особи. Для створення масовості вони лише змінюють ніки. Якщо прочитати кілька текстів, то відчувається, що писала одна і та ж людина.
Коментувати
Папа
А для учеников и родителей, какие гарантии? как можно давать зарплату тем учителям, которые не дают знания,просто просиживают и только скидывают страницы и параграфы? И это уже 2 года так с 2020 - как? Например, из 14 уроков биологии после нового года, 4 - было онлайн, из 6 химий - 1 онлайн и т.д. Как? Шаровикам ещё и зарплата? Когда кто-то погибает, а кто-то дерибанит бюджет???!!! Образования в стране не существует, все убито, благодаря 70 %! Позор учителям! Хуже фашистов!
Мирослава
Для Папа: Є тисячі чесних, добросовісних, старанних вчителів і не потрібно всіх обливати брудом. І тут згадалися слова Г.Сковороди "Чи є хто на світі,щоб був без гріха?"
Марина
Для Папа: не судите по одной вашей школе, всех учителей!
Сергій
А ім`я і прізвище слабо написати, вказати звідки, яка школа і т. д. Та не "папа" ти а "мама" - мужик в спідниці. На фронт таку падлу!
Коментувати
Светлана
Какой средний заработок тем, кто смылся? Я, значит, должна ходить дежурить, рисковать и выполнять все требования администрации, а с них как с гуся вода? Шаровикам ещё и зарплата?
Местный
Просто "шикарно"... а после войны все педагоги-беглецы на белом коне заедут в образование и встречай-величай этих "героев"... а в это время их коллеги на своей земле, подвергая себя на огромный риск, проводят уроки, готовят материалы, взаимодействую с родителям и учащимися, а большая часть в своё свободное время волонтёрят. Это плевок от государства в лица тех, кто не сбежал. Шкарлеты и прочие, вы не тем гарантии сделали... Большая часть свинтивших в страну не вернутся, а строить новую успешную Украину и её систему образования будут именно оставшиеся педагоги.
Світло
Проблема в тому, що люди не вчаться дякувати! У такий складний для країни час максимально зберігають і захищають наші права законодавчо. Збережені робочі місця, заробітна плата гарантована, надана можливість навчатися учням у форматі, який можливий у даному випадку! Чим ви не задоволені! Щиро дякую!!!! Потрібно починати з подяки, а недоліки та якісь доповнення можуть бути. Можливо у сучасній ситуації все врахували.
Салтанівка
Навіщо ця дурня? Хтось втік з університету, сховався , не хоче працювати- йому середній заробіток. А хтось працює, день і ніч на роботі- така ж зарплата???? Який же дурень це написав? А чому ж зно та Єві не призупинили на цей рік ??? Бабак і Шкарлет —пустобріхи. Все доведуть до колапсу !!!!?
Макс
Для Салтанівка: зно не призупинили???
Коментувати
Людина
Росія роки готувалися до нападу на Україну. Їй потрібен сухопутний коридор, їх потрібна вода до Криму і їй навіть потрібні Українські поля та ліси. Якщо дехто думає, що це можна було відвернути то він глибоко помиляється. Це так само, як у 2014 році, невідворотній процес. У 2019 році Херсоном масово роздавали листівки з ідеєю приєднання до Криму. Тобто процес окупації українських територій від 2014 року навіть не зупинявся. Якщо хтось і тепер вірить, що це непідготовлений крок, то мені таких людей дуже шкода. Не ловіть вітер в полі, а живіть реальністю та об’єктивно дивіться на життя.
Людина
Якби про це все не довідалися ще осінню. Україна вже давно мала бути пересічна і перемісена. І ще багато якби, які можна по різному трактувати, але які вказують на реальний стан справ і об’єктивно описують ситуацію.
Оксана
І як восени відреагували, якщо справді знали про майбутнє вторгнення Росії? Примусова вакцинація вчителів - це така підготовка до війни? Зупинка Росії - заслуга тільки простих солдатів і волонтерів, а не тих, хто бабки відмиває і відосики знімає
Коментувати
Ира
К сожалению, те кто учиться заграницей и находятся на территории Украины, стали заложниками, выехать не могу на учёбу и учиться не могут. А так как были каникулы, к сожалению многие приехали домой.
Сергей Лимонов
Для Ира: заложники-ох ти ж бідолашні
Коментувати
констатую
Під час пандемії не було такої відвідуваності як тепер. 70-80 %. А під час карантину ледве за 60% виходило на зв’язок. Діти хочуть вчитися. Дійсно хочуть. Рано повітряна тривога, завдання асинхронно. Відбій тривоги і всі знову на зв’язку. Цього разу влада прийняла виважене і вірне рішення. Я розумію що такий коментар викликає багато неоднозначних суджень та думок, адже багато шкіл знищили, багато педагогів змушені були повиїджати, знищенні передові ВНЗ. Але не може на цьому життя закінчуватися. Багато дітей переселенців вже приєдналися до закладів освіти по місцю тимчасової перебування, багато дітей закордоном, але продовжують отримувати дистанційно освіту. Багато студентів долучилися до тих закладів освіти, де вони тимчасово проживають. Викладачі продовжують отримувати зарплату. Ми вчимося жити у цьому страхітті. Усіма силами вчимося жити.
гість
Для констатую: пробачте,а кожен може адекватно себе відчувати після-до тривоги, постійно її чекаючи? це що, гра? ви здуріли?
Коментувати
Marina
А чому ж ВР не ухвалила гарантіі для тих, хто навчається у вишах за кордоном?? Що їм робити?