Україна отримає 58 млн євро на професійну освіту

В Україні створять центри професійної досконалості, які стануть новим типом профтехів

Україна отримає 58 млн євро на професійну освіту

Для створення Центрів професійної досконалості заклади професійної освіти отримають 58 млн євро.

Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки за підсумками підписання фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком.

Планується, що на отримані кошти заклади професійної освіти розбудують інноваційні осередки, які стануть платформою для взаємодії між закладами, бізнесом, владою та громадянами.

За словами заступника міністра освіти Ігоря Гарбарука, центри професійної досконалості можна сміливо назвати новим типом профтехів.

«Вони матимуть найкращу техніку, інклюзивні приміщення, а також підвищенні вимоги до педагогів і майстрів. Центри стануть прикладами кращих закладів професійної освіти, а відповідно навчатимуть професійних робітників. У такий спосіб ми підвищимо не тільки якість профосвіти та імідж в суспільстві, але й вплинемо на економічний та інноваційний розвиток регіонів», – зазначив заступник міністра.

У межах проекту буде створено 9 центрів професійної досконалості у Чернігівській, Донецькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Одеській, Тернопільській, Волинській, Закарпатській областях та Києві.

Зміни спрямовані на поліпшення умов навчання для понад 10 тисяч учнів.

У центрах також планується запровадження нових професій і розширення переліку освітніх послуг, зокрема для дорослого населення.

Для підтримки реалізації проекту Європейський Союз також додатково виділяє грант на суму 8,5 млн євро. 

Освіта.ua
16.12.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир Шевчук
Кошти опиняться в іноземних банках на рахунках чиновників від освіти. Ніяких центрів ПТО не буде як і немає самої профтехосвіти. Як і нема де застосовувати хоч якісь знання , отримані в ПТУ.
Зе-сироти
Заробітна плата генерального директора державної енергогенеруючої компанії "Укргідроенерго" Ігоря Сироти за листопад становила 753 тис. гривень. https://ukranews.com/ua/news/821992-zarplata-golovy-ukrgidroenergo-syroty-u-lystopadi-zrosla-vdvichi-perevalyvshy-za-700-tys-gryven
Де Факто
За-кон? Хіба це люди, коли їм в лице сміються, брешуть і плюють, а вони оближуться і механічно повторюють, що так треба бо "корона-пей". Не здивуюсь, якщо завтра пошуткують, що на вході до магазину чи де треба ставати на коліна із відкритим ротом і розсувати сідниці для "вакцини", а вільні будуть гордо слухатися і поправляти намордники. Відбір хворих виродків у всій красі.
Коментувати
Vizavi
Таким чином усі решта профцентри потрапляють у розряд центрів професійної недосконалості,чи як? І це ж треба придумати такий совок.А не краще існуючі ПНТЗ оптимізувати і перепрофільовувати у профколеджі,як у всьому світі? Запровадити інтегровані курси по суміжних професіях,аби випускники могли легше знайти роботу. Чому,щоб удосконалити існуючий профзаклад потрібно придумувати щось таке, що на голову не налазить?
Тема
Якось обдрібніла вся країна, якщо "Україна" - це зе і підсоски. Хоча заслужили, коли терплять як хворі.