Омбудсмен просить роз'яснити, як бути з нещепленими освітянами

Освітній омбудсмен звернувся за роз'ясненням щодо застосування наказу про обов'язкові щеплення

Омбудсмен просить роз'яснити, як бути з нещепленими освітянами

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов звернувся до Міністерства охорони здоров'я, Міністерства освіти і науки та Держслужби з питань праці щодо надання роз'яснень із застосування наказу МОЗ, згідно з яким працівники закладів освіти мають пройти обов’язкову вакцинацію проти COVID-19.

Про це він повідомив у своєму Facebook, зазначивши, що згаданий наказ МОЗ має набрати чинності вже 08 листопада.

За словами Сергія Горбачова, Служба освітнього омбудсмена отримує багато звернень та запитань від керівників закладів та педагогічних працівників щодо правомірності відсторонення невакцинованого працівника від роботи, правових підстав такого відсторонення, щодо того, чи зберігається заробітна плата у відстороненого від роботи нещепленого працівника тощо.

«Наразі дуже гостро постало питання, як діяти керівникам закладів освіти, якщо працівник відмовляється отримати обов’язкове щеплення або має медичні протипоказання для вакцинації. Ці питання трудових відносин юридично дуже непрості», – зазначає омбудсмен.

З огляду на це, освітній омбудсмен звернувся до МОЗ, МОН та Держслужби з питань праці з проханням надати роз'яснення щодо порядку отримання керівником закладу освіти інформації щодо наявності або відсутності у працівника обов'язкового щеплення проти COVID-19 або про відмову працівника від вакцинації.

Також омбудсмен просить роз'яснити, які дії, відповідно до чинного законодавства, має здійснювати керівник у разі відмови працівника від обов'язкового щеплення проти COVID-19, та/або відмови надати відповідний сертифікат, що підтверджує наявність такого щеплення.

Окрім того, омбудсмен просить надати відповідь на запитання щодо правомірності відсторонення від роботи працівника, який відмовляється від щеплення, та/або відмовляється надати відповідний сертифікат, що підтверджує наявність такого щеплення.

Серед іншого, освітнього омбудсмена цікавлять питання щодо нормативно-правових актів, якими має керуватися керівник у разі відсторонення працівники, питання щодо збереження заробітної плати у відсторонених від роботи працівників тощо.

За словами Сергія Горбачова, звертаючись до відповідальних відомств, він наголосив на необхідності надання відповіді у першочерговому порядку, оскільки наказ МОЗ набирає чинності 08 листопада.

Освіта.ua
28.10.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван
До сраки бантік - вакциновані 2 рази.хворіємо!!!! В школі що завуч що директор приховують хвороби дітей на ковід....а малеча як миші розносять.... в них соплі а в учителів по повній програмі
Светлана
Для Иван: Однозначно.
Коментувати
Алла
Насправді питання не тільки у вчителях/вакладачах, а й в учнях та студентах. Уявимо, що всі 100% вителів/викладачів закладів освіти (включно із закладами вищої освіти) вакциновані. Зібрали учнів/студентів в аудиторію. Та прийшов один учень/студент-вірусоносій. Захворіли 80% класу/групи, а може і інших класів/груп. І що дали робити не захврівшему (бо вакцинований) вчителю/викладачу? "Сидіти вдома і отримувати зарплатню", як зазначила одна дописувачка .... Хотілось би, щоб це була найбільша пролема батьків та держави! Адже зараз Дельтою+ хворіють зі страшими наслідками здебільшого підлітки і молодь! То про що і по кого турбується наш уряд і ті, хто зараз в чаті обговорює проблему "паганих" невакцинованих вчителів/викладачів? Має вирішуватися прблема одночасної вакцинації і учнів/студентів, і вчителів/викладачів.
Галина
Для Алла: Не пишіть дурниць.У лікарнях більшість старше покоління, до того ж невакциноване,не вводьте в оману людей.А про 80 відсотків це взагалі жесть-де у Вас такі дані???!!! Що-небудь,аби писати...
Галина
Для Алла: Після таких дурних заяв все важче стає переконати батьків,дідусів вакцинуватися,бо вони починають думати,що для них загроза вже минула.А молодь хворіє може і часто,але восновному без госпіталізації і смертей(групи ризику і вагітні -це окрема ситуація)
Коментувати
Олександр
Що це за омбудсмен, який питає роз’яснення? Він апріорі повинен самостійно робити висновки і заяви на відповідність різного впливу на освітянина. Ну якщо вже така не компетентність, то чого раніше не питав? Вам пане Сергію не здається, що ви неварті посади яку обіймаєте?
Айболитиха
Ладно родители и педагоги недостаточно неуверенные, но почему же тогда почти каждый третий врач и каждый второй медработник даже в сердце просветлённой Европы - в Германии - пока что отказываются делать "добровольную и предположительно эффективную" прививку? Нет гарантии, нет ответственных и неизвестны побочные. А так да, частная организация ВОЗ нагло шантажирует и безосновательно диктует якобы независимым странам что и как делать. Браво, хотя дело не просто в уколотых, а упоротых. Не совсем естественный ускоренный отбор, но тоже на пользу.
Учитель
Для Айболитиха: Чому це в такій невпевненій Німеччині на сьогодні провакциновано 66,6% населення, а в Україні 16,8%? Принагідно спробуйте дати собі відповідь на питання: чому в Німеччині сьогодні добова смертність від ковіду у 6 разів нижча, ніж в Україні. Нічого не кажуть вам цифри зазначені вище? Так, що не пишіть дурниць, бо сьогодні світову статистику не знає або лінивий, або дурний.
Дима
Для Учитель: важно только то как считают... тебе же начхать было на всех умершиг в 19м году... в 18году а тут обеспокоился... лицемерие
Коментувати
Марина
А яка мета цієї статті?? Від того що він просить пояснення завтра до очного навчання ніхто не повернеться.
Ната
Які ж Ви мерзотні люди."вчителі сидять дома...." .допоки в державі будуть жити такі мерзотні люди. України не буде!!!
Тетяна
Обов’язково потрібно провести вакцинацію. Школа де навчається моя племінниця закрилась як тільки сказали про те, що якщо не має 80 % вакцинованих вчителів не мають права працювати. І не працює до тепер. Зауважу, що червоної зони там не було і не має наразі. Вчителі майже не проводять дистанційного навчання. Вчителі сидять в дома та отримують зарплату, абсолютно не заробивши її. Хоча батьків, під загрозою звільнення та не виплати заробітної плати, змусили зробити щеплення. Чим вчителі, як працівники, відрізняються від інших? Або щеплення, або розрахунок та сиди дома!!!! Всі мають бути в рівних умовах.
Учитель
Для Тетяна: Звичайно, ви праві (не вірю тільки, що "вчителі майже не проводять дистанційного навчання", бо цей процес строго контролюється. Синхронних занять проводиться більше 30%). Якщо ви не в червоній зоні, то з 8 листопада ваша племінниця буде навчатись очно! А учителі, що не вакцинувались (або не надали довідки про протипоказання до вакцинації) зарплати отримувати не будуть, бо будуть відсторонені від роботи не залежно від зони і форми навчання (в червоній потрібні два щеплення). Крім того (це бальзам на вашу "зранену несправедливістю душу") період відсторонення від роботи учителя не увійде йому до страхового стажу для пенсії та оплати тимчасової непрацездатності і до стажу, що дає право на щорічну відпустку.
СвітланаІванівна
Це правда, не проводяться ті дистанційні уроки. Одне й те саме:нема технічноі можливості.. Дуже прикро. І це відомий у Запоріжжі ліцей 99. Я бабуся та маю змогу допомогти онукам. А що робити іншим?
Аліна
Для Тетяна: Вакцинація не обов’язкова кожна людина має право вибору ...це її здоров’я у всіх є сім’ї...і хай кожен поступає як вважає за потрібно боїться ковіду хай вакцинується скільки хворих на рак но їх ніхто не примушує і не викидає як непотріб з робочого місця
Коментувати
Олег
Я підтримую вакцинацію,в нашому педколективі більшість вакцинувалась. Кілька тижнів тому святкували майже всим колективом, із застіллям. Результат,жоден із вакцинованих не захворів, а невакциновані і з "липовими" довідками майже всі перехворіли,до десятка у складній формі з двохсторонньою пневмонією. Зараз масово хворіють учні, але вакциновані вчителі жоден
Я
Для Олег: Ваш колектив напевно винятковий, у нас навпаки- вакциновані вчителі похворіли а не вакциновані ні.
Учитель
Хворіють усі: і вакциновані, і не вакциновані. Я влітку повністю провакцинувалась, а у вересні захворіла. Хвороба пройшла у легкій формі, як звичайна простуда. Не було потреби навіть робити рентгену. Лікування обійшлося у 150 грн (приблизно): кілька жарознижуючих чаїв і кроверозріджуюче на місяць.... Не розказуйте страшилки про щеплення, бо - це неправда. І ваші брехні комусь можуть коштувати життя...
Вій-на
Для нерозумний Учитель: Псевдовакцини - це лише бізнес-інструмент для контролю полохливих бездумних імбіцилів та неуків. Показушні намордники і незахищені круглі очі проти віртуальної, але економічно вбивчої пандемії. Хворіють далеко НЕ всі й не обов’язково "ковідом", не кажучи вже що важче, аніж звичайний грип, та навіть при роздутій смертності як у сезонного, тому самі "Не розказуйте страшилки про щеплення, бо - це неправда. І ваші брехні комусь можуть коштувати життя..." Якщо виживете, приходьте за черговою "безкоштовню" дозою, але скоро буде занадто дорого.
Коментувати
Права людини
Я нікому у школі не кажу, вакцинована, чи ні, тримаю інтригу, подивлюся, що буде далі. На вимогу директорші, написала пояснення, що відмовляюся надати таку інформацію, вказавши статті багатьох законів та Конституції. Подивлюся, як мене будуть відсторонити від роботи з 8 листопада і на якій підставі. А потім і до суду подам.
Хубз аль Султан
Для Права людини: ви ж розумієте, що програєте? Бо будете грати по правилах проти досвіченого карткового шулера, за спиною якого ще стоїть озброєна охорона :(
Учитель
Для Права людини: Далі: наказ по школі про відсторонення вас від 08.10. на основі наявної на сьогодні нормативно - правової бази (не Конституцією єдиною...), не виплата зарплатні, не зарахування періоду відсторонення до стажу з усіма наслідками, оплата вами витрат за суд, в тому числі, судового збору (дуже раджу поцікавитись яка це сума). Ні для кого ваша інтрига - не інтрига, інтригою вона буде для вас... Але, можете подивитися...
Права людини
У мене чоловік адвокат, так що можу приколотися. І за рішенням суду розкрити медичну таємницю про вакцинування. А взагалі після Нового року переїжджаю в інше місто і кидаю цю клоаку під назвою школа.
Коментувати
Немо
А чому ніхто не каже що вакциновані теж мажуть заразити інших,тоді питання чому їм можна їздити і ходити скрізь а не вакцинованим ніде
Учитель
Для Немо: Тому, що вакцинований, коли захворіє, легше перенесе хворобу. Вам хочуть врятувати життя. Не вакцинуєтесь, то не їздіть і не ходіть нікуди - не наражайтесь на небезпеку
Tatyana Pankiv
Хіба Вам невідомо, що багато вакцинованих помирає, важко переносить хворобу і взагалі таке враження, що ця вакцина нічого не дає...Ібез вакцинації люди хто важче, хто легше хворіють...В червоній зоні змушені вакциновані працювати так, ніби вони відразу стали безсмертними, хоча це далеко не так..
Аліна
Для Немо: все правильно оці вакциновані і без масок є розповсюджувачами ковіду і від цих вакцинованих учетилів вся школа дітей перехворіє...Це і потрібно для чергової червоної зони
Коментувати
Хубз аль Султан
А я вот уволился и сразу перестал быть заразным. Любопытный научный факт, не правда ли?
Вікторія
Якщо вчитель не відмовляється робити щеплення .!!!! Є поблеми зі здоров’ям , написала доповідну , що відкладаю щеплення. Документи- довідки лікар не дає. Їм приказ зверху не давати. Та ще з 7сімейних працює 2 в поліклініці , на лікарняному інші. Що робити . замяким законом мене відсторонять та зарплату не платитимуть. Як мені діти з 3.5 дитиною? Куди скаржитися ???
Соломія
Виходить , що вчителі найбільше заразні.Люди, нам треба відстоювати свої права.З нами поводяться, як з худобою, колять експериментальний яд.А хто відмовляється, то позбавляють куска хліба і ліків.Держава перетворилася на якийсь концтабір,.Влада порушує конституцію.Багато моїх знайомих, після вакцинації отримали серйозні ускладнення.Хто відповість за каліцтво здорових, молодих людей? Хто дасть гроші на лікування? Також є випадки, коли люди щеплені двома дозами, а потрапили у реанімацію з ковідом.Але цього ніхто не повідомляє.Говорять, що в реанімаціях тільки не щеплені.То чому нам не говорять правди? Чому людей рахують за якихось баранів???
unforgiven 2
Для Соломія: якщо пацієнт отримав повний курс щеплення, однак протягом 14 днів захворів і потрапив у реанімацію, то його вважать НЕВАКЦИНОВАНИМ і пишуть в статистку.
Коментувати
Учитель
У червні - повна вакцинація. Є підтверджуючий документ. У вересні - ковід (вперше)! Є підтверджуючий документ. З досвіду пережитого: дякую Богу, що перенесла хворобу вакцинованою!!!! До процедури вакцинації є серйозні питання (лікарі мали б направляти на аналіз щодо антитіл, аналіз на схильність до тромбоутворення, ...) Але, без вироблення суспільного імунітету, цю заразу людство не здолає. Тут одним (невакцинованим) вижити за рахунок інших (вакцинованих) не вийде. Щороку хтось буде платити життям. Ніхто не може бути впевнений, що наступний - не він, чи його близька людина. Людина розумна хоче перемогти вірус))) Допоки з вірусами у нас виходило лише домовлятись про мирне співіснування... шляхом вакцинації... Час працює на вірус (модифікує), тому дії уряду повинні бути жорсткі... Шкода, що вони часто - дилетантські... Потрібно, приймаючи закони, керуватись порадами спеціалістів галузі з класичною освітою і досвідом
Дмитрий
Для Учитель: лучший котел иуде!
Анна
Для Учитель: Адекватні і ті, хто ще зовсім не втратив совість і здоровий глузд "спеціалісти галузі з класичною освітою і досвідом" в один голос стверджують, що під час пандемії будь- які щеплення заборонені, тому що кінця-краю цьому всьому не буде скільки б ви не щеплювались. То з двох одне: або у нас нема ніякої пандемії, або припиняємо цей дурдом. Але ми з Вами, мабуть, слухаємо різних спеціалістів...
Учитель
Так, шкода, що дочекались шаленого росту захворюваності... Розумніше було б вакцинуватись раніше. В сьогоднішніх реаліях потрібно чітко розуміти, що не хворий на ковід під час вакцинації і зробити усе можливе, щоб не захворіти 2 тижні після вакцинації (поки виробляються в організмі антитіла). А якщо припинити вакцинацію, то ви праві "кінця-краю цьому всьому не буде"
Коментувати
Майя
Знаєте, що ще збентежує: те що багато людей уже перехворіли . Я здала аналіз крові на антитіла. У мене зашкалює . При нормі 10 у мене 14. Я знаю, що ми з чоловіком перехворіли ковідом. Він донор. Постійно здає кров. Йому дзвонять і говорять :" А ви знаєте, що ви перехворіли ковідом?" . Я звернулася до лікаря з питанням, що зі мною відбувається. Вона сказала, що я інфвкувалася можливо вдруге і так відреагував організм. Питання: чому при наявності антитіл не дають підкріплення, як це роблять в Європі та РФ? Якщо я перехворіла і у мене є природній імунітет? Тому, що за кожного вакциновано лікарю сімейному дають додатково гроші. Чи дадуть, але пообіцяли. Я повинна зробити своє здоров’я ? Хоча сама лікарка сказала,що "я вам не раджу, ну дуже не раджу робити вакцину". У нас у н.з. почали здавати на антитіла і вони підтвердилися у кожного третього. Сама лікар-інфекціоніст України сказала, що не треба усіх колоти. Треба колоти тих, у кого відсутні антитіла. Нас мають за стадо баранів.
Вікторія
Для Майя: це правда
Вас считают
Для Майя: стадом овец. Да вы и есть овцы. 90% согнули голову. Овцы. Не больше
Творча
А 10 відсотків уперлись, як барани! :) Ми вчителі, повинні нести людям освіту, а не безглузді нісенітницв і дике середньовіччя! Стосовно медиків, то вакцинація повинна відбуватися грамотно і і за показаннями.
Коментувати
Марина
Нещеплена, відстороняють від роботи і діти залишаються без вчителя фізики..Як щодо права дітей на освіту? Адже мої уроки будуть заміняти вчителі, які взагалі не знають предмет. Дуже шкода, але ...(((
007
Для Марина: не треба тут зображати крокодилові сльози. якби Ви думали про дітей, то ще влітку щепилися б
Андрій
Для 007 а для чого щеплюватися коли щеплений все-одно може бути переносником ковіду а також хворіє повторно на ковід. Знаю випадки.
Дима
во имя детей колотся не надо - нас прогнут за детей возьмутся
Коментувати
Світлана
МОНи, МОЗи до чого тут. Найвищий Закон - Конституція України. От до нього і звертайтеся. Чекаємо, що омбуцмен дасть роз’яснення. Яке??? Якщо не знаєш як правильно вчинити, то поступай по Закону!!! Дійсно, а заміну тим людям, які не вакциновані і не мають такого бажання, знайдете? (Шантажують невиплатою зарплати).Вчителям теж треба знайти заміну, що будуть незаконно відсторонені від роботи. Запитання, а хто прийде заміняти, якщо у педагогічних ВУЗах 1-5 студентів-першокурсників у групі!? (Чернігівський пед.ім. Шевченка)???? А Ляшку треба бустерні дози вакцини колоти в мізки, можливо нав’язлива ідея "добровільно примусової" вакцинації випарується.
Ірина Василівна
Нещеплена. Зараз загострення хронічної хвороби, на роботу ходжу. Сімейна каже щепитися, але це ж мій організм, і в разі ускладнень після щеплення мені самій його витягувати. Пройшло б загострення хвороби, щепилася б, але не знаю, це буде через тиждень, місяць, два. З понеділка дистанційка. ПИТАННЯ: Для кого з учнів я небезпечна? Кому вірус через екран передам? Чому директор мені вже вручила попередження про відсторонення від роботи з 08.11?
Олександра Сергіївна
Для Ірина Василівна: це все незаконно, тому не зважайте. Краще бути живою, ніж щепленою,але мертвою...
Вікторія
Та ж сама ситуація.
Коментувати
Ірина
Ліпше б оптимально використовували ковідний фонд: налагодили достатнє виробництво ефективних ліків, щоб легко було лікувати людей , навіть на амбулаторному рівні. Тоді, може без підозри, суспільство ставилося б і до вакцинації. Чи при ефективному, вчасному лікуванні чорт перестає бути страшним і відпадає потреба вакцин ? І фарміндустрії це не треба ? Ну, і де тут турбота влади ?
Ірина
Ну що, наголосували, розумово обмежені? Їжте тепер! Ви обрали цю зелену плісняву! Так вам і треба!
Майя
Для Ірина: Я думаю, що ми вже давно нікого не обираємо. Ставлять, кого треба, щоб знищити країну. Так що це було так передбачено. Дешева і некваліфікована робоча сила потрібна на полях Європи. Про це відкрито говорять політологи. От і робіть висновки, дивлячись на все, що відбувається у медицині та освіті. Така політика Європи щодо нас.якщо мені не вірите, то почитайте підручник "Глобальна та національна безпека" 2019 р.видання. Одним з першочергових завдань світового уряду є регулювання чисельності населення в країнах 3--4 світу. Ніхто не буде допомагати і підтримувати такі країни - тільки використовувати для власного блага. От і всі відповіді на питання. І тепер- а чи потрібна фізика з такими намірами для наших дітей? Продажність- перша біда в державі.
Коментувати