Омбудсман: обмеження у правах нещеплених осіб порушує Конституцію

Відсторонення нещеплених вчителів від роботи призведе до порушення права на працю

Омбудсман: обмеження у правах нещеплених осіб порушує Конституцію

Будь-яка дискримінація – обмеження у правах осіб, які не вакцинувалися, є неприпустимою і прямо порушує норми Конституції України.

Про це йдеться у заяві Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової щодо рішення МОЗ про обов’язкову вакцинацію, зокрема, працівників закладів освіти.

За її словами, Міністерство охорони здоров’я затвердило наказ про перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням.

Цим наказом передбачено обов’язковість вакцинації для працівників закладів освіти, наукових установ, центральних органів виконавчої влади і місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів, проте відсутній перелік професій, виробництв, робота на яких може сприяти зараженню працівників та поширенню інфекційної хвороби. Особи, які відмовилися вакцинуватися, підлягають відстороненню від роботи.

Омбудсман зауважила, що практична реалізація цього наказу в рамках чинного законодавства може призвести до порушення права на добровільність профілактичного щеплення та права на працю працівників закладів освіти, наукових установ та органів виконавчої влади.

У зв’язку з цим Людмила Денісова зазначила, що вакцинація проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відповідно до чинного законодавства України є добровільною для усіх груп населення та професійних груп.

«З метою забезпечення цієї гарантії державою має бути наданий вибір кожному – вакцинуватися, проходити регулярне тестування на відсутність хвороби або працювати дистанційно. Будь-яка дискримінація – обмеження у правах осіб, які не вакцинувалися, є неприпустимою і прямо порушує норми Конституції України, а також не відповідає резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), яка закликала держави-члени забезпечити, щоб ніхто не піддавався дискримінації через те, що не пройшов вакцинацію у зв’язку з можливим ризиком для здоров’я чи небажання пройти вакцинацію», – наголосила Денісова.

Водночас омбудсман закликала громадян України з усією відповідальністю і серйозністю поставитися до свого здоров'я, адже вакцинація – єдиний шанс попередити тяжкі ускладнення хвороби та убезпечити себе та своїх рідних.

Освіта.ua
27.10.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
антибот
З самого початку ставився скептично до так званої "пандемії". Новий штам ГРВІ з’являвся щороку, чому тільки після 2020 стали здіймати таку паніку?
112
Для антибот: Потому что за десяток лет подопытные рыбки в мире забыли про неудачные попытки объявить мировой ковид и карантин свиного гриппа в 2009, а перед этим - птичьего и атипичного. Массово отбирают заведомо наивных, больных и не думающих.
Коментувати
Света
Почему о студентах никто так рьяно не заботится? Пусть заражают друг друга? Один вакцинированный преподаватель на лекционный поток из 200 невакцинированных студентов - это эксперимент такой, кто выживет?
Вова
СКОРО РЕВОЛЮЦІЯ І ВОНА БУДЕ ДУЖЕ СТРАШНА ДЛЯ ВСІХ ЧИНОВНИКІВ, ЯК ДЛЯ НИНІШНІХ, ТАК І ЇХ ПОПЕРЕДНИКІВ. ДУМАЙ те.
Сержант Куча
После появление очередного странного "атипично-птично-свинного" гриппа-5 типа "ковид" со смертностью как у сезонного ОРВИ, все болезни и заболевания вдруг резко исчезли и стали незаразными... Или нет?
Тата
Послухайте імунологів. Почитайте спеціалізовану літературу. І готуйтесь пожитт’єво приймати ревакцинацію. Шкода що жити комусь залишиться недовго. Але в цьому винні будуть не невакциновані.
Ирина
Для Тата: послушала имунологов и вирусологов. Желобак, Голубовская, немецкие специалисты- говорят имунитет после болезни держится год, а может пол года, может он зависит от кол-ва антител, а может и нет, никто не знает как отреагирует иммунитет переболевшего на доп антитела, рекомендуют сдавать анализ. Т е я не свойствах и риск,с наличием м антител кот держится уже год, по мнению семейного врача должна вакцинироваться. Потому что так надо. Такие как вы всегда найдут виноватых. Ваецинируйтксь, выгоните всех родных из дому и сидите дома. Это лучший вариант- наверняка.
Виктор
Для Ирина: Специфический (искусственный) иммунитет не только угнетает естественные клетки, но и вырождает их за ненадобностью. Даже в самом лучшем случае - убить иммунитет ради одного облегченного заболевания со смертностью гриппа - верх глупости и снобизма.
Коментувати
Наталия
А почему вакцинированные стали такими агрессивными?! Потому что вакцина содержит ген бешенства?!
Комми
Не розуміло, чому "захищені" - наївні неуки уколоті експериментальною речовиною, так сильно бояться звичайних людей і тварин? Щось так звана зе-нарковлада занадто піклується про наше здоров’я і добробуд. А головна проблема "ручного вірусу" в тому, що відповідно до статті 43 Конституції України, кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується - ПРАВО НА СВОБОДУ, ЗДОРОВ’Я і ПРАЦЮ.
учителька
Мені сподобалось слово "дискримінація" з вуст Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової. А про обіцянку відмінити дискримінацію за віком вона вже забула? Тепер учителів - пенсіонерів, яких ще не викинули зі школи як непотріб, а посадили на контракт, женуть гоном на вакцинацію. І хоч помріть усі скопом, якби директор не отримав " на горіхи". Ця приславута дискримінація у нас на кожному кроці. Вона вигідна, щоб тримати у покорі учителів.
Світлана
Для учителька: на хвилиночку.. "горіхи" обійдуться директору в 170 тис гривень.штрафу. За що?
Людмила
За те, що разом із профспілкою не змогли відстояти права представників свого колективу, а чекали на 8 листопада, підготувавши заздалегідь внутрішкільні накази на виконання наказу МОЗ від 04.10.2021... до речі підписаний не міністром МОЗ ;-))) заради економії бюджетних коштів , на кому? Звичайних учителях, які віддають себе і своє життя повністю роботі!!! І це при тому, що є такий вид навчання як дистанційне, і та адміністрація закладу освіти ніколи не відсторонить від роботи цінного працівника, знайде вихід із ситуації, підлаштує розклад, щоб такий невакцінований учитель міг працювати з учнями. "80% привитих учителів" - недарма ж спочатку писали про таке...правильно розраховували, і допускали, що хтось за релігійними поглядами, хтось за станом здоров’я не зможе або не схоче вакцінуватися... Зрозуміло, що ми повинні дбати і про своїх рідних, друзів і знайомих, про всіх людей, які нас оточують, але ж тоді логічно було б оголосити примусову , а не добровільну вакцінацію для всіх!!! І людей з харчової промисловості, і інших обслуговуючих компаній і підприємств...
Коментувати
Скептик
"Стаття 27. Кожна людина має невід’ємне право на життя. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов’язок держави - захищати життя людини. Кожен має право захищати своє життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань. " Конституція України. Якщо людина буде позбавлена життя іншою людиною внаслідок роботи в умовах пандемії без вакцинації, держава має конституційне право втрутитись. Що вона й зробила. Якщо людина відмовляється від вакцинації - це її право, але роботодавець для захисту інших працівників має право відсторонити її від роботи. А якщо людина не працює, тоді й зарплатню немає за що сплачувати. Які ж це порушення прав. Якщо людину позбавляють життя внаслідок недолугих дій інших, вона втрачає всі інші права. Тому омбудсмен щось перемудрила. Невакцинована людина може обрати іншу професію, що не вимагає вакцинації - ось вам і право на працю.
Самвел
Наївне, 1) ВАКЦИНАЦІЯ - лише перевіреними засобами під особисту відповідальність лікаря, а все інше - ТУФТА; 2) ПЕРЕВАГИ мають переважувати можливі ризики індивіду, а не всім підряд; 3) СВОБОДА ВИБОРУ на основі ПРОІНФОРМОВАНОГО і ЗВАЖЕНОГО рішення, а не масова істерія ЕКОНОМІЧНОГО "вірусу"; 4) чому ПОВТОРНІ прививки нескінченні з курсом таблеток, адже понад 75% ТЯЖКИХ пацієнтів саме "вакциновані"; 5) стан здоров’я це ОСОБИСТА і КОНФІДЕНЦІЙНА інформація, не для виючих лохудр навіть у погонах чи наркотою
за державу
Для Самвел: Вашим Спутніком V не вакцинують - тільки рекомендованими ВООЗ.
Георгій
Для Скептик: Якщо ви вакцинований, тобто захищений, то чому так боїтеся невакцинованих?
Коментувати
Виктор
В нормальных странах перед вакцинацией делают анализы на антитела, проверяют на онко маркеры, диабет, заболевания сердца и сосудов и только тогда рекомендую вакцинацию. У нас что?
ДепартаментДюсолей
Ложили болт такі як Ляшко і Шмигаль на заяву омбудсмена! Їм показники подавай, а не про права педагогів думати!
народний контроль
29 вересня проект- 4 наказ- 7 мінюст- 7 сайт моз у пропущені віконця - 8 друк по моєму брехня -і типу погодили з по правах -на ліга закон комаріда шкарлет іллічов -по правах пробіл -профспілка каже ні -а іллічов ленін за брєд- ну адвокати гарно кажуть -не витримана процедура по проекту-30 днів на обговорення- та блять за 30 днів скіьки б вакцини пропало!!!! при владі 95 квартал!!! яка профілактика ковід профілактика вакциноутилізації!!!! а і суд у Львові по смс це з цієї постановки-жесть де тут ковід?
ГОСТЬ
Думаю скоро учителя начнут увольняться, молодое поколение не идёт работать на нищенскую зп да и пенсии им не видать. Как бы родители не орали и не возмущались - образование идёт нанет из-за непонимания общества что учитель такая же профессия как и все остальные. Идёт обесценивание со стороны государства, общества и самих учителей, что сами позволяют с собой так обращаться. Пора и другие отрасли принудительно вакцинировать такую как пищевая - ведь пока дело до учителя дойтет, то продукты мы все несём из магазина и рынка, едим в рестике и т.д.
Якось так
На одному заході чув від заступника міністра юстиції інформацію, що цей наказ МОЗу надійшов до них на державну реєстрацію з погодженням із Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Тому розвиток подій може бути цікавим.
Правда
Тільки смерть порушує все.... не бачите що робиться? Про що дискусії? Вакцинуватися негайно і жити!
Божественная правда
Для Правда: Какие сильные аргументы! Брависсимо! В Библии сказано про то что слуги антихриста принуждающие принять его метку будут гореть вместе со своим хозяином- вот тебе и правда. Жить ведь можно по разному, украинские педагоги не живут, над ними издеваются слуги антихриста. Сатана тут правит бал. Сколько нам обещал этот зеленый черт? а в реальности ведь только зарплату урезали - все по библии - сатана платит одними черепками. И единственный способ жить для нас, это подыматься в последний бой, ведь антихриста и его слуг должны порубить именно божественное воинство То что творится сейчас на Украине свидетельствует что Библия права! А шестеркам бесовским я напомню: Вы же понимаете что следующим этапом на вас скинут приказ обеспечить стопроцентную вакцинацию ваших классов? Вы получили хоть немного серебрянников? А дальше будет только хуже - цену на газ видели? Будет и холодомор, будет и голодомор потому что не будет не удобрений не топлива... Это апокалипсис и все ваши серебряники обратятся в черепки и пойдете по ним в Ад - это ваша расплата за малодушие
Аеастасія
Для Правда: і від укольчиків ваших теж, Ви ж кажіть і про це.
Вчитель і репетитор
Для Божественная правда: Твориться В Україні, а не на. А щодо мітки, то не сплітайте все в один вузол. Колись у нашому селі жила жінка, яка відмовилася від паспорта і пенсії з названої Вами причини - мітки. І що Ви думаєте? Вона у злиднях дожила свого віку, а світ продовжує існувати. Якось так. Міток у нас від народження: свідоцтво про народження, особова справа у школі, атестат, трудова книжка, паспорт тощо. І скрізь присутня нумерація. Та і з імунізацією теж саме. Тільки ми всі кажемо на них "привівки". А тепер вагоме слово - ЩЕПЛЕННЯ.
Коментувати
Лидия
Никто ничьи права не защищает!!! Работников просто заставляют писать на увольнение. Конституция НЕ ПРАЦЮЄ!!! Зато Харьков у нас с огромным количеством заболевших ну никак не в красной зоне. Но кому нужны люди??? Там же Выборы!!!
Галина
Нехай Омбудсман пройдеться по лікарнях і там захищає права людини, особливо тих, що лежать на ШВЛ. Як діяти з тими, що на них з літаків розпиляють вірус? А вакцинованих права не порушуються? Я хочу працювати і навчати дітей, а не сидіти в карантині.
Віталій
Для Галина: Дура ти Галино, ой дура.
я
Для Галина: ты уже заработала благодарственную залупу на воротник от пана министра. МОлодец! Двойную дозу застоявшейся жижи ЛяШКА для панi дешевой повii .... уже представляю как ты будешь детишек под жижизацию загонять
Надія
Вакцинуватися треба,але витримуючи правила, щоб організм був здоровий, у згоді є питання "чи вважаєте ви себе здоровим?". А в нас нікого не хвилює, що в тебе певні проблеми із здоров’ям, головне термін до 8 листопада.
Коментувати