МОЗ наполягає: нещеплених освітян відсторонять від роботи

У відомстві наголошують, що наказ про обов'язкове щеплення відповідає законодавству

МОЗ наполягає: нещеплених освітян відсторонять від роботи

Виданий Міністерством охорони здоров'я наказ про віднесення освітян до переліку працівників, які підлягають обов'язковим профілактичним щепленням, відповідає чинному законодавству, тому невакцинованих педагогів незабаром будуть відстороняти від роботи.

Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, повідомляє Укрінформ.

За словами Ляшка, механізм відсторонення за відмову від вакцинації вже давно працює.

Зокрема, він зауважив, що закон України «Про охорону праці» передбачає, що Державна служба з питань праці перевіряє умови праці. Якщо працівник ухиляється від проведення профілактичних медичних оглядів, або інших профілактичних заходів, які встановлені відповідно до законодавства, працівник відстороняється без збереження заробітної плати.

Він також нагадав, що наказ МОЗ набирає чинності за місяць.

«Через місяць кожен керівник суб’єкта господарювання, у такому випадку – директор школи, подивиться: хто вакцинований, хто не вакцинований, видає внутрішній наказ про відсторонення від виробничої діяльності педагога до моменту вакцинації на період карантину без збереження заробітної плати», – наголосив Ляшко.

Окрім того міністр охорони здоров'я повідомив, що найближчим часом будуть надані відповідні роз'яснення МОЗ і Державної служби з питань праці з зазначеного питання.

«Ми вийдемо з понеділка на брифінг разом з Держпраці», - зазначив Ляшко.

Він також повідомив, що вже були проведені кілька нарад з цього приводу, зокрема, й за участі Уповноваженої Верховної Ради з прав людини.
Водночас відсутність медичних працівників у переліку професій, які підлягають обов'язковим профілактичним щепленням, міністр пояснив браком необхідної кількості фахівців.

«Чому медиків немає. Коли ми кажемо, що немає освітянина, питання в тому, що «перезакрити» його функцію у закладі освіти або функцію чиновника у міністерстві чи місцевій адміністрації може паралельно інший колега, збільшивши навантаження. Коли ми говоримо про медиків сьогодні, якщо буде у закладі невакцинованих два реаніматологи, і потрапить людина, яка потребує екстреної медичної допомоги, це може вартувати життя. Тому ми медиків зараз не включили», – сказав Ляшко.

Освіта.ua
10.10.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
МАРІЯ
Чому вакцинацію роблять примусово. Погрожують, що не дадуть зарплати, не дозволять користуватися транспортом, купляти у магазинах, подорожувати за кордон та ін. Хто вже вакцинувався, той не має хвилюватися за своє здоров’я. Він вже захищений. Для чого примусово заставляти людей, які не хочуть. Вони ніякої загрози не несуть. Вакцина захищає, хіба ні? Вакциновані не мають хвилюватися, вони надійно захищені. Якщо так, а людина, є вільною у своєму виборі, то будь-ласка не примушуйте людей! Це тільки спричинює спротив. Ніколи не заставляли так вперто. При сучасному розвитку нанотехнологій у тіло людини разом з вакциною можуть вводити чіпи. Таким чином людям можуть ставити клеймо. Це не жарти і не дурниці.
Оксана
На цьому освітньому порталі починаючи з 1 вересня і включно по 11 жовтня у розділі новини 189 публікацій 61 з них про модні соплі з порушенням у першу чергу Конституції України тобто права на освіту і права на працю якщо врахувати що йде приниження гідності людини то достатньо 3 публікацій щоб це класифікувати як кібербулінг ми маємо у 20 раз більше але мози і мони не знають одного що є люди які не є товаром і сертифікатів не потребують поважають Конституцію України і свою душу за сертифікат від вакцини не продадуть а ще у нас лікарі кажуть що того року вмирали менше а цього року жах а жах у тому що вакциновані того року вакцин не було і плюс кібербулінг влади помирають прекрасні люди які законопослушні і довіряють цим наказотворцям помирають не від ковід якого до сьогоднішнього дня ніхто не виділив а тільки моделюють на компах і плр чим біше намотають тим білше плюсів а помирають після вакцин і ніяк з вакцинами це не звязано кажуть мони і мози
Оксана
Для Оксана: уточнення рекомендації по інклюзії 30 серпня а наради скоріше ну так часу не вистачає на головну роботу тепер подивимось чи вистачить часу у депутатів проголосувати за постанову про ковід і чи вони з Ляшком одним голосом заспівають чи різноголоссям а ще цікавіше як відсторонять депутатів без збереження зарплати і хто буде караючим органом який це все перевірить я хто підпише наказ про відсторонення президент можливо бо компенсацію депутатам йому платити прийдеться ось для чого офшори
Коментувати
♂️ Dungeon master ♂️
А як же резолюція Парламентської Асамблеї Ради Європи №2361? Там чітко написано, що вакцинація не є обов’язковою і що ніхто не зазнає політичного, соціального чи іншого тиску за відмову. (Оригінальний текст англійською: https://pace.coe.int/en/files/29004/html )
unforgiven 2
В наказі про вимагання сертифікату і відсторонення від роботи нічого не написано! І взагалі, схуялі, директор школи повинен виконувати злочинні накази, якщо навчальні заклади підпорядковуються зовсім іншому міністерству? Тим більше, що такі дії передбачають відповідальність за статтями 166 "Перевищення влади або посадових повноважень" та 198 "Самоправство" КК України.
Учитель невакцинований
Для unforgiven 2:да да да схуя ли схуя ли схуя ли
Коментувати
Oleksandr
І знову ми впираємося у судову гнилу систему та небажання влади щось змінювати. У нормальній країні суди були б уже завалені позовами працівників освіти та батьків школярів. І очільнику МОЗ довелося б 100500 років працювати у Польщі на плантаціях щоб оплатити усі моральні компенсації за порушення конституції.
unforgiven 2
Для Oleksandr: ви праві! Учителям потрібно об’єднуватися і в судовому порядку колективно оскаржувати злочинні накази. Проблема лише в тому, що 99% в Україні не вчителі, а тупе стадо баранів!!!
Свідомий громадянин
Тебе, уїбана конченого, це тупе стадо навчило букви у слова складати, то ж не так усе й погано!
Коментувати
Ирина
Чому щеплення від дифтерії, праця, кору ніколи не перевіряли і зараз не згадують? Вони обов’язкові для вчителів і не тільки, але ніхто їх не робив раз на 10 років. Тепер терміново нехай учителям усі одразу щеплення зроблять.
Оксана
Для Ирина: Скоро згадають. І будуть примушувати і їх робити
Галина
Для Ирина: під час епідемії всіх вакцинують. Під час епідемії дифтерії нікого не питали чи хочуть вакцинуватись. Я була студенткою, приходили під час пари, і без питань всіх кололи
Коментувати
Tetiana
Чи повинні директори надавати вчителям вихідний у день, коли вчитель вакцинувався?
Директор
Для Tetiana: может тебе еще и отлизать, когда ты вакцинувалась?
Свідомий громадянин
Для директор: відсмокчи у себе, тренуйся. Незабаром це стане основою твоєю роботою (якщо вже не стало)
Коментувати
Микола
Цікаво, чому сам пан міністр освіти, щодо обов’язковості, нічого не коментує. І на сайті МОНу жодної згадки про це?
Лариса
Чиновники не практики! У нас не вакциновані техпрацівники, яких і так не вистачає! Відсторонюємо їх від роботи. ХТО ПРИБИРАЄ ЗАКЛАД? Ми вже півтора місяці не можемо закрити вакансію вчителя біології (яка неочікувано з’явилася на початку вересня), батьки вже піднімають гвалт, біологія не читається, довантажити іншого вчителя не можна, бо він має 28 годин. Школа це потужне "виробництво", де кожна ланка важлива!
Так вот.
Похвалиться нечем, а результат необходим. А если этот результат ещ и народ по квартирам удержит, так и вовсе замечательно. И к гадалке не ходи - гнуть вас будут, пока не распластают. А учителя и дальше прогибаться станут. С радостью.Такие вот дела.
Робяты, вы о чём?
У нас была конституия и в 1933, и в 1937, и в 1947. И ШО?=Учителя самые гнущие головы. И эту свою покорность учителя доказали своими действиями . Именно потому не медики, которые голову поднимут и уйдут, не водители, не продавцы, не дворники, вот без кого не обойтись, нет - учителя крайние. Они и за КучмУ результаты готовы були подделать, и за Януковича, и за Порошенко, и бабло помогают из бюджета тырить, мозгов-то ведь нет. Так что - что показали, тем и пользуются. А надеятся на разумность, уважительность - наивно. Откуда разумность у людеЙ, которые и своих-то учителей по кличкам кликали, абсолютно не разумея суть уважительного отношения не просто к человеку, но к собственному учителю. =Повторяю. Учителя- самые покорные особи. А посему властьпридержащие,которые не знают, что им делать,и копируют действия руководителей других стран,будут гнуть тех, кто всегда прогибался. Ну не знают они, что предпринять. Похвалиться нечем
Местный
Для Робяты, вы о чём?: подписываюсь под каждым Вашем словом. Более того, эту мысль должен прочесть и осознать КАЖДЫЙ педагог, ибо сегодняшние события ДНО, а пробитие дна - дело времени.
Коментувати
Веніамін
Ніхто не проти вакцинації, але потрібна справедливість! Як це одних вакцинують, а інших не і? Чому є обрані і є терпіли? Медики, які на передовій, то вони можуть не вакцинуватися, а педагоги в обов’язковому порядку? І після цього вони хочуть, щоб була довіра до влади? Потрібно бути послідовним, а не предвзятим!
Местный
Для Веніамін: потому что педагоги = терпилы.
Коментувати
Учитель
"Новая циркуляция вируса, которая и привела к этой волне, прежде всего ищет иммунонезащищенных людей - тех, кто не переболел COVID-19, или тех, кто не вакцинирован", - заявил глава Минздрава. То якого біса мене змушують вакцинуватися, якщо я перехворів і маю антитіла?
Іра
Для Учитель: це міністр російською? Тоді якої країни воно міністр
Коментувати
Оксана
Я правильно понимаю, что законы, Конституцию и гражданские права у нас теперь заменил Ляшко, а учителя больше не нужны, можно их выбросить на помойку? Он это имел ввиду?
Цікаво
Наступний вислів:"Через місяць кожен керівник суб’єкта господарювання, у такому випадку – директор школи, подивиться: хто вакцинований, хто не вакцинований, видає внутрішній наказ про відсторонення від виробничої діяльності педагога до моменту вакцинації на період карантину без збереження заробітної плати», – наголосив Ляшко.", Пригадується лише 2 пункти: 1: за розголошення лікарської таємниці, а наявність щеплення туди належить, наступає відповідальність за законом, і ще розголошення персональних даних, 2: ще у вересні з МОЗ і МОН усюди повідомлялось, що адміністрація школи отримає лише чисельну інформацію про кількість щеплених, і не збиратиме її сама (як виявилось в реальності). А тепер запитання: чому впродовж 1-1,5 місяці у нас на 180°змінились висловлювання?
Я
Для Цікаво: яка ще лікарська таємниця на щеплення, вы серйозно? А то що у директора в наявності усі медичні книжки працівників вас не бентежить? Чи ви вважаєте, якщо працівник не пройшов медогляд, тому що в нього виявили стафілококк, наприклад, то директор про це не знає? Смішні люди
Я
Для Цікаво: і так, все в житті може змінитися не тільки за 1,5 місяця, а і раніше, бо антирекорди по захворюваності б’ють кожен день
Оксана
Вы, наверное, медкнижку никогда не видели))) нет там никакой информации о прививках. Там штампики врачей "пригоден". И диагнозов там тоже НЕТ. Так что если у учителя найдут бытовой сифилис, он просто не получит штампик и его не допустят к работе. Но диагноз никто знать не имеет права. Так что не несите тут чушь! Вакцинация - медицинская тайна, никто не имеет права требовать именно эту информацию. А пока модная вакцина не внесена в календарь прививок, врач за это не может поставить недопуск. Нет, конечно, в нашем беспределе возможно все, и врачей могут наклонить. Но, во-первых, учителя уже все с медкнижками на этот год, а во-вторых, то, что Вы называете вакциной - это эксперементальный препарат, который не прошел все стадии клинических испытаний, его нельзя внести в календарь прививок. Так что, все, что говорит господин Ляшко, называется запугиванием, и, при его должности, тянет на статью.
Коментувати
Оксана
Шановне панство вам олівці на фото нічого не нагадують скоро Ляшко почне їх ламати він сидить у тому свому міністерстві як кріт під землею і вираховує невакцинованих учителів і думає що вакциновані зможуть їх замінити та вакциновані скоро самі за себе не зможуть робити тоді Ляшку прийдеться видавати новий наказ щоб відкликати невакцинованих з вимушених канікул я пропоную всім невакцинованим згуртуватися 107 тисяч це велика сила посидіти трохи на канікулах а потім як назад будуть викликати бо не буде кому робити швидко поміняти номінал зарплати з гривні на євро якщо не погодяться то нехай завозять з Африки 107 тисяч емігрантів і зразу у школи це ж не лікарі і такі підійдуть Я думаю що вже багато хто зрозумів що у нашої влади нема що вимагати з ними треба говорити на їхній мові і так як вони маніпулюють так і нам треба маніпулювати і буде все ок я підрахувала скільки було посилань з 1 вересня про вакцинацію на сайті освіти не хочу писати числа дуже багато бідні нещасні не мали коли навіть рекомендації дати по інклюзії дали аж у жовтні бо в вересні не получилось бігали за вчителями з шприцами і де ці недолугі міністри можуть знати що невакциновані це ті у яких природній імунітет а він на десятки років і не лиш від ковід але і від міністрів яких на наступних виборах здує вітром
Веніамін
Для Оксана: якби освітянське середовище було консолідованим, то встало би на захист своїх прав і влада би зразу дала задню. А так, вони знають, що педагоги - то інертна біомаса без честі і гідності і вони ніколи не повстануть і не нанесуть удар у відповідь. Деколи закрадається думка, що деякі педагоги готові працювати задарма і на атомних електростанціях. За 30 років ні разу не постояли за свої права і тепер коли їх зганяють в стойло, як худобу, теж покірно йдуть на ешафот....
Андрій
Для Веніамін: МОЛОДЕЦЬ! Я завжди добивався своїх прав. Через це міняв роботу, кожного разу, коли доводив свою правоту (доводив завжди - це для біомаси). А міняв тому, що гидко було залишатися в цих колективах. Спочатку так всі за тебе, бо ти ж прав і всім хочеться це довести, а потім по мірі того, як і де я добивався правди ці "за тебе" підло ставали навіть донощиками, і все із-за того, щоб нижче вклонитися адміністрації. І зараз я проти вакцинації, а колеги плачучи бігли виконувати вказівку пана - в школі директор це вже пан, наділений масою можливостей. Так і каже, що хочу те й зроблю з тобою. Я як кістка в горлі - часто кажу НІ. Але почуваюсь людиною. Памятайте, що ви люди, а не стадо. Бережіть здоровя і своє і своєї родини.
Оксана
Мені пан директор особисто заборонив дописувати у шкільну групу це наслідки його вакцинації вплив на нервову систему страх вищестоящих спонсорів хоч він добре знає що я аналізувала кожен випадок ковід в колективі і ті що мають високий рівень свідомості ті кашляли як зазвичай а ті що дуже боялися то шкода що вчасно віск не злили було б дешевше з мої знайомих хто переніс важко як правило з токсоплазмозом то може краще глисти прогнати і менше було б ковіду
Коментувати
Oleksandr
Застав дурака богу молитись... Подумаєш проблема що виросте покоління неосвідчених ідіотів, проте усі привиті і строєм ходять.
Дмитро
Рим і Париж вже піднялися і протестують. Україна теж повстане проти винищення. 14 жовтня страйк проти нищення прав людей!!!
Tatyana Pankiv
Для Дмитро: Це не ті люди, які будуть протестувати. Ми поводимось, як раби і виховуємо покоління рабів. Я НЕ проти вакцинації, я проти примусу і поводження з людьми, як з худобою.
Коментувати
Олексій Буганов
Ляшка треба вакцинувати від сказу!!! А для профілактики і ліквідації правового лікбезу за грати років на 5!!!
Цікаво
Для Олексій Буганов: є у медиків така аксіома: хто чим займається (діагноз), тим він і хворий. Очевидно у пана Ляшка вузька спеціалізація вакцинація від нових хвороб ????
Коментувати
Олег
Ляшко- придурок! Він що, в школі не вчився? Як можна таке ляпнути, що лікарі- незамінимі, тому їх не вакцинуємо,а вчителі можуть заміняти один одного, тому їх треба вакцинувати! Учитель фізкультри англійську викладати буде??? Скільки учитель може замінити уроків у день? 10? Які невігласи! Ляшка можна вже притягувати до кримінальної відповідальності за дискримінацію учителів як представників певної ррофесії. Ну а його мотивація- це просто шедевр! Хто нами керують? Безмозглі невігласи без мізків і елементарних понять.